Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719790 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #225 Dátum: 2006.04.26 08:47:33 »
Idézetet írta: "Tamás69"
lehet az ABS bekapcsolása is (bizonyos sebesség fölött aktiválódik).

Én erre gondolok.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #226 Dátum: 2006.04.26 08:47:59 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet az a kattanó hang, ami néha jelentkezik elindulásnál? A kerék felõl jön és csak egyet kattan. Talán féltengely? De menet közben egyáltalán nem jelentkezik, kanyarodásnál sem. Vagy esetleg a fékbetétek mozdulnak el ilyenkor a helyükön?

Üdv, Zoli


Lehet a fékbetét is, és lehet az ABS bekapcsolása is (bizonyos sebesség fölött aktiválódik).


Lehet, hogy félreérthetõen írtam, de csak közvetlenül elinduláskor, gyorsításnál jelentkezik, akkor is kb. tízbõl egyszer.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #227 Dátum: 2006.04.26 08:50:23 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Lehet, hogy félreérthetõen írtam, de csak közvetlenül elinduláskor, gyorsításnál jelentkezik, akkor is kb. tízbõl egyszer.

Akkor nem tulajdonítanék neki jelentõséget. Majd a következõ szervízkor mutasd meg a szerelõnek, ennyi. Ne foglalkozz vele. Ha komoly dolog lenne, az menet közben is jelentkezne.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #228 Dátum: 2006.04.26 09:08:39 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "kekesiz"
Lehet, hogy félreérthetõen írtam, de csak közvetlenül elinduláskor, gyorsításnál jelentkezik, akkor is kb. tízbõl egyszer.

Akkor nem tulajdonítanék neki jelentõséget. Majd a következõ szervízkor mutasd meg a szerelõnek, ennyi. Ne foglalkozz vele. Ha komoly dolog lenne, az menet közben is jelentkezne.


OK, köszi, így lesz!  :pofa:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #229 Dátum: 2006.04.26 10:18:51 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet az a kattanó hang, ami néha jelentkezik elindulásnál? A kerék felõl jön és csak egyet kattan. Talán féltengely? De menet közben egyáltalán nem jelentkezik, kanyarodásnál sem. Vagy esetleg a fékbetétek mozdulnak el ilyenkor a helyükön?

Üdv, Zoli


Lehet a fékbetét is, és lehet az ABS bekapcsolása is (bizonyos sebesség fölött aktiválódik).


Lehet, hogy félreérthetõen írtam, de csak közvetlenül elinduláskor, gyorsításnál jelentkezik, akkor is kb. tízbõl egyszer.


Nekem is kattan néha, kb 100 ból egyszer.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #230 Dátum: 2006.04.26 10:35:06 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet az a kattanó hang, ami néha jelentkezik elindulásnál? A kerék felõl jön és csak egyet kattan. Talán féltengely? De menet közben egyáltalán nem jelentkezik, kanyarodásnál sem. Vagy esetleg a fékbetétek mozdulnak el ilyenkor a helyükön?

Üdv, Zoli


Lehet a fékbetét is, és lehet az ABS bekapcsolása is (bizonyos sebesség fölött aktiválódik).


Lehet, hogy félreérthetõen írtam, de csak közvetlenül elinduláskor, gyorsításnál jelentkezik, akkor is kb. tízbõl egyszer.



Ezt én is észrevettem a megvétel másnapján…
Talán a fórumtársakkal is megosztottam anno…
Ne foglalkozz vele… A szervizesek se mondtak semmit, nekem is 10bõl1szer csinálja… (csinálta).
Most mintha már nem lenne, vagy csak már nem figyelek fel rá… :kacsint:

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #231 Dátum: 2006.04.26 10:54:03 »
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!  :vezetes:

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #232 Dátum: 2006.04.26 20:11:08 »
Ha lassan megyek és zártabb helyen (tehát ami picit visszhangzik) akkor ilyen ismétlõdõ súrlódó hangot hallok… mintha a féktartó lemez  bele-bele érne a tárcsába… (vagy mitomén mibe)
Holnap megnézem…
Csak azért írtam, mert mintha valaki írt volna hasonló problémáról…

Amúgy ma találkoztam egy Corollás márkatárssal…
Megdicsérte az ótomat :nagymosoly: .
Pont azt beszélgettük, hogy Õ is ilyen „fülelõs”… :kacsint:  

Minden kis zajra valami hibát bebeszél magának…
Mondtam, hogy ne foglalkozzon vele… Corolla-tulaj-tulajdonság: SEMMI
hiba az autóval ezért találni kell egyet :mrgreen: …

Más: Amúgy Ti találkoztatok már „sima” 1.8-as Corollával??? A srác azt mondta, hogy 1.8VVTi-je van, cirka 130 lovas… Mondjuk nem kértem el a forgalmiját, :nagymosoly:  de rohadt jól ment a kocsi, érezhetõen jobban egy 1.6-osnál (is)… A motoron meg ugyanaz a bazi nagy mûanyag burkolat volt, mint az enyémen… :nemtom:  

Én nem láttam ilyesmit a használtpiacon…
Pedig egy ilyen mocival szerelt Cori megmozgatja a fantáziám…
TS drága, cirka 10lóerõért meg nem veszek 1.6-ost (bocs Tamás és a többi 1.6-tulaj :kikap: )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #233 Dátum: 2006.04.26 22:35:26 »
Mostanában -rosszabb utakon- elölrõl a bukkanóknál, gödröknél egy halk (de azért én jól hallom :) ) nyikkanás hallatszik.
Gondoltam a lengéscsillapítókra, de azért remélem, hogy 27500 km után még nem ment(ek) tönkre meg gondoltam arra is, hogy a gumik adják ki ezt a hangot mikor talajt érnek.
Szerintetek :?:
Visszajövök :)

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #234 Dátum: 2006.04.26 23:37:21 »
Sziasztok!

Egy újabb kérdés: Nálatok is ki-be kapcsol a klíma reléje, pl. lámpánál való várakozás közben? Manuális klímáról van szó. Nem sûrûn, de olyan 30-60 másodpercenként lehet hallani. A hûtéssel nincs gond, folyamatosan nyomja a hideget.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #235 Dátum: 2006.04.27 00:05:31 »
Idézetet írta: "Peti500"

Más: Amúgy Ti találkoztatok már „sima” 1.8-as Corollával???
Milyen evjarat? E12-bol tuti nincsen (EPC nem hozza), ettol fuggetlenul valaki siman belerakhatta mondjuk a verso 1,8-asat...

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #236 Dátum: 2006.04.27 09:00:08 »
Ma reggel lefüleltem a zaj forrását: a kesztyûtartó ajtó zárja nyiszeg. Este kis WD40 "...oszt jónapot..."  :nagymosoly:
Visszajövök :)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #237 Dátum: 2006.04.27 21:21:08 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Egy újabb kérdés: Nálatok is ki-be kapcsol a klíma reléje, pl. lámpánál való várakozás közben? Manuális klímáról van szó. Nem sûrûn, de olyan 30-60 másodpercenként lehet hallani. A hûtéssel nincs gond, folyamatosan nyomja a hideget.


Ebben a közepes hõmérsékletben fog is kapcsolgatni, mivel a levegõt nem enygedi 5°alá hülni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #238 Dátum: 2006.04.27 21:38:19 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Egy újabb kérdés: Nálatok is ki-be kapcsol a klíma reléje, pl. lámpánál való várakozás közben? Manuális klímáról van szó. Nem sûrûn, de olyan 30-60 másodpercenként lehet hallani. A hûtéssel nincs gond, folyamatosan nyomja a hideget.


Ebben a közepes hõmérsékletben fog is kapcsolgatni, mivel a levegõt nem enygedi 5°alá hülni.


Akkor jó, mert én azt hittem, hogy mivel manuális, ha bekapcsolom, akkor folyamatosan fog üzemelni addig, amíg ki nem kapcsolom. De az tök jó, hogy így is figyeli a hõmérsékletet.  :pofa:

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #239 Dátum: 2006.04.27 23:40:46 »
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Peti500"

Más: Amúgy Ti találkoztatok már „sima” 1.8-as Corollával???
Milyen evjarat? E12-bol tuti nincsen (EPC nem hozza), ettol fuggetlenul valaki siman belerakhatta mondjuk a verso 1,8-asat...


Azaz érdekes, hogy katalógus szerint létezik… :hmm:  
Viszont újba/használtba se találok (sehol)…
Tehát nem létezik… :nagymosoly: