Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719896 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #255 Dátum: 2006.05.11 08:40:10 »
Idézetet írta: "Peter"
A Sakuranal csinaltak.

Köszi! Garis javítás volt? Esetleg közelítő árat tudsz rá mondani?

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #256 Dátum: 2006.05.11 17:52:23 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Peter"
A Sakuranal csinaltak.

Köszi! Garis javítás volt? Esetleg közelítõ árat tudsz rá mondani?


Garis javitas volt, kb 1 eves lehetett az auto. A tied mar tobb mint 3 eves?
Saccolni se tudom mennyi lett volna nem gariban.

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #257 Dátum: 2006.05.12 00:03:23 »
Idézetet írta: "Peter"
A tied mar tobb mint 3 eves?

Köszi a választ. Az enyém 2002. augusztusi, de még jövő februárig garis (T-Plusz). Meg fogom próbálni gariban megcsináltatni.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #258 Dátum: 2006.05.12 08:02:57 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Peter"
A tied mar tobb mint 3 eves?

Köszi a választ. Az enyém 2002. augusztusi, de még jövõ februárig garis (T-Plusz). Meg fogom próbálni gariban megcsináltatni.


Akkor biztosan meg fogjak csinalni neked!

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #259 Dátum: 2006.05.12 09:03:51 »
Sziasztok!
Lokalizáltam a pontos helyét a nyekergésnek, de nem tudom mi a fene adja. A jobb oldali "C" oszlop felõl jön pontosan és akkor hallatszik, ha nyomkodom a lemezt (persze tenyérrel, nehogy behorpadjon). :szomoru: Sajnos nem a belsõ borítás és nem is a csomagtér ajtó pántja.  :elkeseredett: Olyan, mintha 2 fém mozogna egymáson és a "C" oszlop belsejébõl jön a hang. Nagyon elszomorít...  :sir:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #260 Dátum: 2006.05.12 10:20:51 »
Idézetet írta: "Satriani"
Köszi a választ. Az enyém 2002. augusztusi, de még jövõ februárig garis (T-Plusz). Meg fogom próbálni gariban megcsináltatni.

Van egy rossz hírem.
Utánanéztem a T-Plusz feltételeknek. Sajnos ilyen zörgésekre nem nyújt biztosítást.
Ugyanis ez egy biztosítás, nem garancia!! Fel vannak sorolva egy feltételfüzetben a biztosított alkatrészek, a magnó pedig nincs köztük.

Ha megcsinálják Neked, annak nagyon örülhetsz. De ne vegyél rá mérget. Sajnos a T-Plusz hibásan van garanciaként reklámozva. Nem az :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #261 Dátum: 2006.05.12 10:36:56 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Sziasztok!
Lokalizáltam a pontos helyét a nyekergésnek, de nem tudom mi a fene adja. A jobb oldali "C" oszlop felõl jön pontosan és akkor hallatszik, ha nyomkodom a lemezt (persze tenyérrel, nehogy behorpadjon). :szomoru: Sajnos nem a belsõ borítás és nem is a csomagtér ajtó pántja.  :elkeseredett: Olyan, mintha 2 fém mozogna egymáson és a "C" oszlop belsejébõl jön a hang. Nagyon elszomorít...  :sir:


Ez elég gázosnak hangzik... :mivan:  
Sztem valami egyedi eset lehet… :hmm:
Gurulj el a m.szervizbe, hátha tudnak valamit alkotni… De mindenféleképpen jelezd feléjük a problémát…

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #262 Dátum: 2006.05.12 10:43:32 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Satriani"
Köszi a választ. Az enyém 2002. augusztusi, de még jövõ februárig garis (T-Plusz). Meg fogom próbálni gariban megcsináltatni.

Van egy rossz hírem.
Utánanéztem a T-Plusz feltételeknek. Sajnos ilyen zörgésekre nem nyújt biztosítást.
Ugyanis ez egy biztosítás, nem garancia!! Fel vannak sorolva egy feltételfüzetben a biztosított alkatrészek, a magnó pedig nincs köztük.

Ha megcsinálják Neked, annak nagyon örülhetsz. De ne vegyél rá mérget. Sajnos a T-Plusz hibásan van garanciaként reklámozva. Nem az :(


És a másik rossz hír, hogy otthon/fusiba se lehet mit kezdeni vele…
Már több helyrõl mondták, hogy megbabrálták de sajna eredménytelenül…

Így marad a mszerviz, kíváncsi vagyok mennyiért csinálják meg így gari nélkül…??? :hmm:

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #263 Dátum: 2006.05.12 13:40:29 »
Idézetet írta: "Szeke"
Van egy rossz hírem.
Utánanéztem a T-Plusz feltételeknek. Sajnos ilyen zörgésekre nem nyújt biztosítást.
Ugyanis ez egy biztosítás, nem garancia!! Fel vannak sorolva egy feltételfüzetben a biztosított alkatrészek, a magnó pedig nincs köztük.

Köszönöm! Tényleg nem jó hír. Akkor a Reálszisztémához viszem, ugyanis ott vettem a kocsit, ők mondták, hogy garanciális az autó. Amikor a szerződést kötöttük, a T-Pluszról annyit mondtak, hogy használtautó garancia, gyakorlatilag a gyári gari kiterjesztése. Papírt nem láttunk róla, viszont így a kocsi hitele emlékeim szerint (Édesapámnál van a dokumentáció, papíron Övé a masina) drágább, mint T-Plusz nélkül lenne.

Idézet
Ezért a T-Plusz autókat kilométer-korlátozás nélküli, akár 3 évig terjedő Extracare garanciával kínáljuk.


Forrás: http://tplusz.toyota.hu/   :hmm:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #264 Dátum: 2006.05.12 14:18:32 »
Idézetet írta: "Satriani"
...gyakorlatilag a gyári gari kiterjesztése. ...

Sajnos ez az, ami nem igazán fedi a valóságot :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #265 Dátum: 2006.05.12 14:44:35 »
Idézetet írta: "Szeke"
Sajnos ez az, ami nem igazán fedi a valóságot :(

Sajnálom, ugyanis jópofa dolog lenne. Ezt írja a T-Plusz oldal:

Idézet
Az Extracare kiterjed szinte az összes elektromos és mechanikus alkatrészre, az ablakmosótól a zárszerkezetig. (Lásd az Extracare garanciafüzetben: biztosított alkatrészek.)

Nem tudom, a magnó miért kivétel ez alól... :hmm:

A zörgést azt hiszem, megcsináltatom zsebből, legfeljebb káromkodok egy szaftosat az árcédula láttán. Tényleg, nem tudod véletlenül, mi lenne az az alkatrész, amit cserélni kellene? A fejegység és a keret közötti műanyagra gondolok. Ha tudnék cikkszámot, szerelő barátomon keresztül maszekban megrendelném, ha úgysem fér bele a garanciába.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #266 Dátum: 2006.05.12 14:59:01 »
Idézetet írta: "Satriani"
Nem tudom, a magnó miért kivétel ez alól... :hmm:

Tényleg, nem tudod véletlenül, mi lenne az az alkatrész, amit cserélni kellene? A fejegység és a keret közötti mûanyagra gondolok. Ha tudnék cikkszámot, szerelõ barátomon keresztül maszekban megrendelném, ha úgysem fér bele a garanciába.


A magnó valamiért nincs benne. De itt amúgy sem a magnóval van a baj, hanem a mûanyagok illeszkedésével.

A problémában amúgy nem tudok így általánosságban segíteni sajnos, személyesen kellene próbálkozni. Bár ezek mindig a legnehezebb melók, a zörgés-keresések.  :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #267 Dátum: 2006.05.12 16:01:59 »
Idézetet írta: "Szeke"
A magnó valamiért nincs benne. De itt amúgy sem a magnóval van a baj, hanem a mûanyagok illeszkedésével.

Akkor a magnó nem is kell, hogy benne legyen a t-pluszos listában...? :hmm: Nehéz ügy ez a zörgés-téma, sokszor nem is köthető konkrét alkatrészhez. Pl. Kedvesem OFF Coltjában a bal hátsó ablak alatti merevítés ponthegesztései  nem tartanak eléggé, így amikor csavarodik a kasztni, két lemez egymáshoz "ütődik", és pici pattanó hangot hallat.  Ezt garanciális szempontból melyik alkatrészhez kellene kötni?

Idézetet írta: "Szeke"
A problémában amúgy nem tudok így általánosságban segíteni sajnos, személyesen kellene próbálkozni. Bár ezek mindig a legnehezebb melók, a zörgés-keresések.  :(

A Toyo előtt Trabim és Clióm volt, edzett vagyok ezen a téren. :)

Amúgy állítólag ha a gyári magnót kihajítja az ember, és vesz beépítő keretet, bele szabvány DIN magnót, akkor megszűnik ez a probléma.  :otlet: Ez viszont nálam nem játszik, szeretném megtartani a fed.compot és a gyári fejegységet.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #268 Dátum: 2006.05.12 16:09:08 »
Idézetet írta: "Satriani"
Akkor a magnó nem is kell, hogy benne legyen a t-pluszos listában...? :hmm:

Átböngésztem és nem volt benne.

Idézetet írta: "Satriani"
két lemez egymáshoz "ütõdik", és pici pattanó hangot hallat.  Ezt garanciális szempontból melyik alkatrészhez kellene kötni?

Gondolom karosszériához. Ha garanciális a kocsi, akkor meg kellene csináltatni. (bár nem tudom, a Mitsu szervízek mennyire rugalmasak ebben a kérdésben)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #269 Dátum: 2006.05.13 00:32:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ha garanciális a kocsi, akkor meg kellene csináltatni.

2002-es gyártású, német szürkeimport, nem garis. Szerelő cimborám már egyszer kitömítette a kritikus rést, de nem volt elég alapos: egy hétig bírta zajtalanul a kocsi, úgyhogy jövő héten nekiesik még egyszer.