Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 719821 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #270 Dátum: 2006.05.16 17:44:43 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Tudom, nincs tökéletes járgány, de én úgy "tanultam" a Japánok nem zörögnek. Persze én NAGYON fanatikus vagyok.

Zörgés terén nincs különbség, hogy japán vagy angol. Nem rég adtam el az angol gyártású Corollám, amiben zörgött pár dolog, fõleg a mûszerfalon. Párszor szétszedték, egy-két zörgés megszûnt, de ugyanannyi keletkezett.
Most egy japán gyártás van helyette, rosszabb úton ez is zörög a mûszerfal felõl, és a jobb elsõ ajtó felõl. De zörög még benne a jobb elsõ B-oszlopon a biztonsági öv rögzítõjénél a kis fedõcsúszka (nem szorul meg és kicsit lötyög), és a bal elsõ ajtón a magassugárzó mûanyagborítása (ez az angolon is zörgött). Továbbá úgyanúgy berezonál egy-egy huplinál a motortartó bak.
Ami nem volt az angolnál: egyesben és kettesben gyorsításnál a szívócsõ is rezonál. Amit meg ma vettem észre, hogy hármasban és négyesben olyan 1500-2200-nál egy kövérebb gázt nyomva érdekes dízeles kerregés hallható.  :roll: Ja, és a bemelegedett motorból idõnként egy vékony, ciripelõ fémes csörgés hallatszik, olyasmi, mint amikor a fékbetét sípol. Gondolom valamelyik görgõ...
Majd szervizen orvosoltatom ezeket.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #271 Dátum: 2006.05.16 21:08:30 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "norbi1974"
Tudom, nincs tökéletes járgány, de én úgy "tanultam" a Japánok nem zörögnek. Persze én NAGYON fanatikus vagyok.

Zörgés terén nincs különbség, hogy japán vagy angol. Nem rég adtam el az angol gyártású Corollám, amiben zörgött pár dolog, fõleg a mûszerfalon. Párszor szétszedték, egy-két zörgés megszûnt, de ugyanannyi keletkezett.
Most egy japán gyártás van helyette, rosszabb úton ez is zörög a mûszerfal felõl, és a jobb elsõ ajtó felõl. De zörög még benne a jobb elsõ B-oszlopon a biztonsági öv rögzítõjénél a kis fedõcsúszka (nem szorul meg és kicsit lötyög), és a bal elsõ ajtón a magassugárzó mûanyagborítása (ez az angolon is zörgött). Továbbá úgyanúgy berezonál egy-egy huplinál a motortartó bak.
Ami nem volt az angolnál: egyesben és kettesben gyorsításnál a szívócsõ is rezonál. Amit meg ma vettem észre, hogy hármasban és négyesben olyan 1500-2200-nál egy kövérebb gázt nyomva érdekes dízeles kerregés hallható.  :roll: Ja, és a bemelegedett motorból idõnként egy vékony, ciripelõ fémes csörgés hallatszik, olyasmi, mint amikor a fékbetét sípol. Gondolom valamelyik görgõ...
Majd szervizen orvosoltatom ezeket.


Ajaj. Nálam is ugyanilyen zörgések vannak. Mióta a középkonzolban izzót cseréltek, azóta zörög a sebességváltó körül a mûanyag. Az a "dízeles kerregésre" utaló hang, nálam fémes zörgés volt. A szervízben szétszedték fél kocsimat, mire rájöttek hogy az elsõ vonóhorog rezonál be, azóta megszûnt ez a hang.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #272 Dátum: 2006.05.17 10:41:20 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "norbi1974"
Tudom, nincs tökéletes járgány, de én úgy "tanultam" a Japánok nem zörögnek. Persze én NAGYON fanatikus vagyok.

Zörgés terén nincs különbség, hogy japán vagy angol. Nem rég adtam el az angol gyártású Corollám, amiben zörgött pár dolog, fõleg a mûszerfalon. Párszor szétszedték, egy-két zörgés megszûnt, de ugyanannyi keletkezett.
Most egy japán gyártás van helyette, rosszabb úton ez is zörög a mûszerfal felõl, és a jobb elsõ ajtó felõl. De zörög még benne a jobb elsõ B-oszlopon a biztonsági öv rögzítõjénél a kis fedõcsúszka (nem szorul meg és kicsit lötyög), és a bal elsõ ajtón a magassugárzó mûanyagborítása (ez az angolon is zörgött). Továbbá úgyanúgy berezonál egy-egy huplinál a motortartó bak.
Ami nem volt az angolnál: egyesben és kettesben gyorsításnál a szívócsõ is rezonál. Amit meg ma vettem észre, hogy hármasban és négyesben olyan 1500-2200-nál egy kövérebb gázt nyomva érdekes dízeles kerregés hallható.  :roll: Ja, és a bemelegedett motorból idõnként egy vékony, ciripelõ fémes csörgés hallatszik, olyasmi, mint amikor a fékbetét sípol. Gondolom valamelyik görgõ...
Majd szervizen orvosoltatom ezeket.

Úgy értettem akkor, hogy Japán márka. Nekem is Angol a verda. :kacsint: Hidd el, az enyém is zörög még egy-két helyen (pl.: a kesztyûtartóm, mert egy kicsit ferdén van berakva: jobb oldala 1 cm-el beljebb van, ezért a bal fele zörög rossz úton), de ezek nem zavarnak annyira. A "C" oszlop nyekergése viszont zavaró, mert ilyen hang jött a régi Gastra-nál miután összecsukták a hátulját. Ja és ez NEM csak rossz úton, hanem gyök2-vel haladva is hallatszik, mikor "csavarodik" a kasztni. :szomoru:

Más: nektek is zörög az ablak, ha le van egy kicsit húzva? És nálatok is van sipoló szélzaj az ablaknál 60km/h-tól? :?:

THX
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #273 Dátum: 2006.05.17 16:02:54 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Úgy értettem akkor, hogy Japán márka. Nekem is Angol a verda.

Okés, értem már  :pofa:
Idézetet írta: "norbi1974"
A "C" oszlop nyekergése viszont zavaró, mert ilyen hang jött a régi Gastra-nál miután összecsukták a hátulját. Ja és ez NEM csak rossz úton, hanem gyök2-vel haladva is hallatszik, mikor "csavarodik" a kasztni. :szomoru:

Ez tényleg nem hangzik bíztatóan, de lehet, hogy csak valami más nyekereg és nem a fémlemez.

Idézetet írta: "norbi1974"
Más: nektek is zörög az ablak, ha le van egy kicsit húzva? És nálatok is van sipoló szélzaj az ablaknál 60km/h-tól? :?:

Ha csak kicsit van lehúzva, akkor néha. 60 fölött meg felhúzom az ablakot, ezért nem tudom, hogy sípol-e.  :kacsint: Az elõzõn meg volt szélterelõ  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

VJozsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #274 Dátum: 2006.05.17 19:53:45 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Más: nektek is zörög az ablak, ha le van egy kicsit húzva? És nálatok is van sipoló szélzaj az ablaknál 60km/h-tól? :?:

Ha csak kicsit van lehúzva, akkor néha. 60 fölött meg felhúzom az ablakot, ezért nem tudom, hogy sípol-e.  :kacsint: Az elõzõn meg volt szélterelõ  :pofa:[/quote]

Nálam szintén sípol a baloldali ablak balfelsõ sarka, kb. 80-tól felfelé, de 140 fölött már nem hallom. Vajon miért csak eddig... :hmm:
Néha eléggé szokott idegesíteni, de úgy érzem az egész csak a kocsi relatív csendessége miatt van. Ráadásul csak a vezetõülésben hallható, igaz ez nekem épp elég.
Azért ha valaki tud egy csodakencét, vagy bármilyen fogást, amivel a gumiszegély vagy bármi kezelhetõ, szívesen kipróbálnám.
Jozsi

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #275 Dátum: 2006.05.17 21:35:02 »
Idézetet írta: "norbi1974"


Más: nektek is zörög az ablak, ha le van egy kicsit húzva? És nálatok is van sipoló szélzaj az ablaknál 60km/h-tól? :?:

THX


Szélzajjal még nem találkoztam, viszont az ablak nekem is zörög… :cry:

Kb. ha 2/3-nyira engedem le…
Ilyenkor vagy kézzel megigazítom és abbahagyja (bár ez elég csöves megoldás :roll: ), vagy picit le/fel-engedem az ablakot…

Amúgy úgy tudom a hiba orvosolható, le kell szedni a kárpitot és a „vezetõ-sínekkel” -vagymifene-  :hmm: kell variálni valamit (beállítani), hogy kicsit jobban szoruljon az ablak…
A Yarisnál legalább is így volt, ott elég csúnyán zörgött+mozgott az ablak, kb. 30perc alatt megcsinálták, azóta hibátlan… :10:

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #276 Dátum: 2006.05.19 08:31:00 »
Idézetet írta: "whis"
Ha csak kicsit van lehúzva, akkor néha. 60 fölött meg felhúzom az ablakot, ezért nem tudom, hogy sípol-e.  :kacsint: Az elõzõn meg volt szélterelõ  :pofa:

Felhúzva értettem. :nagymosoly: A "C" oszlop körül pedig már tapogattam, nyomogattam, ütögettem mindent, de valahonnan a belsõ- és külsõ borítás közül jön a hang. Azért gondoltam két fémre, mert kísértetiesen hasonlít a hang a szobaajtók "szokásos" nyekergéséhez. Egy kicsit félek, :kormom: de majd az elsõ szervízen megnézetem.
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #277 Dátum: 2006.05.19 10:53:32 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "whis"
Ha csak kicsit van lehúzva, akkor néha. 60 fölött meg felhúzom az ablakot, ezért nem tudom, hogy sípol-e.  :kacsint: Az elõzõn meg volt szélterelõ  :pofa:

Felhúzva értettem. :nagymosoly: A "C" oszlop körül pedig már tapogattam, nyomogattam, ütögettem mindent, de valahonnan a belsõ- és külsõ borítás közül jön a hang. Azért gondoltam két fémre, mert kísértetiesen hasonlít a hang a szobaajtók "szokásos" nyekergéséhez. Egy kicsit félek, :kormom: de majd az elsõ szervízen megnézetem.


Nem tudsz valahogy a kárpit mögé nézni??? :hmm:  
Én biztos nem „bírnék” arra várni, hogy majd a mszerviz megnézi… :turelmetlen:  
Ráadásul egyedi hibának hangzik, (legalább is nem nagyon mondott senki  :arrow: hasonló hibajelenséget) lehet hogy a mszerviz is csak széttárja majd a karját… :nemtom:  
És akkor hopp és kopp…. :(

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #278 Dátum: 2006.05.19 16:48:25 »
Idézetet írta: "norbi1974"
A "C" oszlop körül pedig már tapogattam, nyomogattam, ütögettem mindent, de valahonnan a belsõ- és külsõ borítás közül jön a hang. Azért gondoltam két fémre, mert kísértetiesen hasonlít a hang a szobaajtók "szokásos" nyekergéséhez. Egy kicsit félek, :kormom: de majd az elsõ szervízen megnézetem.

Nem lehet, hogy az ajtóemelõ teleszkóp adja a hangot?  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #279 Dátum: 2006.05.21 13:55:14 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "norbi1974"
A "C" oszlop körül pedig már tapogattam, nyomogattam, ütögettem mindent, de valahonnan a belsõ- és külsõ borítás közül jön a hang. Azért gondoltam két fémre, mert kísértetiesen hasonlít a hang a szobaajtók "szokásos" nyekergéséhez. Egy kicsit félek, :kormom: de majd az elsõ szervízen megnézetem.

Nem lehet, hogy az ajtóemelõ teleszkóp adja a hangot?  :roll:

Elõször is köszönöm, hogy próbálkoztok! :szivecske:
Sajnos nem lehet a teleszkóp. :szomoru: Viszont bármikor elõ tudom idézni. Odaállok a jobb hátsó kerékhez és megnyomogatom a "C" oszlopot a tetõsín mellett (tehát a tetõívnél)... és nyekereg. Nem a gumicsík, mivel azt is kivettem. Tipp: szerintem a tetõlemez és a "C" oszlop illesztése nem tökéletes, mivel ez pont itt van (végig a tetõsínben). Tényleg, a Corollánál is dupla lemez van? Mert akkor lehet, hogy a belsõ lemez nem jól lett heggesztve. :hmm:       Vagy nem tudom. :)
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #280 Dátum: 2006.05.21 19:09:31 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "norbi1974"
A "C" oszlop körül pedig már tapogattam, nyomogattam, ütögettem mindent, de valahonnan a belsõ- és külsõ borítás közül jön a hang. Azért gondoltam két fémre, mert kísértetiesen hasonlít a hang a szobaajtók "szokásos" nyekergéséhez. Egy kicsit félek, :kormom: de majd az elsõ szervízen megnézetem.

Nem lehet, hogy az ajtóemelõ teleszkóp adja a hangot?  :roll:

Elõször is köszönöm, hogy próbálkoztok! :szivecske:
Sajnos nem lehet a teleszkóp. :szomoru: Viszont bármikor elõ tudom idézni. Odaállok a jobb hátsó kerékhez és megnyomogatom a "C" oszlopot a tetõsín mellett (tehát a tetõívnél)... és nyekereg. Nem a gumicsík, mivel azt is kivettem. Tipp: szerintem a tetõlemez és a "C" oszlop illesztése nem tökéletes, mivel ez pont itt van (végig a tetõsínben). Tényleg, a Corollánál is dupla lemez van? Mert akkor lehet, hogy a belsõ lemez nem jól lett heggesztve. :hmm:       Vagy nem tudom. :)


Hu! :shock:  :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #281 Dátum: 2006.05.24 20:04:56 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "norbi1974"
A "C" oszlop körül pedig már tapogattam, nyomogattam, ütögettem mindent, de valahonnan a belsõ- és külsõ borítás közül jön a hang. Azért gondoltam két fémre, mert kísértetiesen hasonlít a hang a szobaajtók "szokásos" nyekergéséhez. Egy kicsit félek, :kormom: de majd az elsõ szervízen megnézetem.

Nem lehet, hogy az ajtóemelõ teleszkóp adja a hangot?  :roll:

Elõször is köszönöm, hogy próbálkoztok! :szivecske:
Sajnos nem lehet a teleszkóp. :szomoru: Viszont bármikor elõ tudom idézni. Odaállok a jobb hátsó kerékhez és megnyomogatom a "C" oszlopot a tetõsín mellett (tehát a tetõívnél)... és nyekereg. Nem a gumicsík, mivel azt is kivettem. Tipp: szerintem a tetõlemez és a "C" oszlop illesztése nem tökéletes, mivel ez pont itt van (végig a tetõsínben). Tényleg, a Corollánál is dupla lemez van? Mert akkor lehet, hogy a belsõ lemez nem jól lett heggesztve. :hmm:       Vagy nem tudom. :)


Csak hogy kicsit „megnyugtassalak”… :szemez:  
Ma kicsit izmosabban mentem át egy ilyen dagadt fekvõrendõrön. :nagymosoly:  (tehát nem a kis sovány huppanós, hanem az a sziget fajta, amin egy Lambo tuti fölhasalna… :kacsint: )

Jobb hátulról egy elég tisztességeset nyekergett az autó, ahogy Te is írtad a „C” oszlop felõl jött a hang… :hmm:  
Próbáltam reprodukálni az eseményt de nem csinálta többet, nyomogatásra se--se menet közben…
Furi, mondjuk ha többet nem csinálja akkor le*z*rom :toimonster:

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #282 Dátum: 2006.05.25 22:02:32 »
Idézetet írta: "Peti500"
Csak hogy kicsit „megnyugtassalak”… :szemez:  
Ma kicsit izmosabban mentem át egy ilyen dagadt fekvõrendõrön. :nagymosoly:  (tehát nem a kis sovány huppanós, hanem az a sziget fajta, amin egy Lambo tuti fölhasalna… :kacsint: )
Jobb hátulról egy elég tisztességeset nyekergett az autó, ahogy Te is írtad a „C” oszlop felõl jött a hang… :hmm:  
Próbáltam reprodukálni az eseményt de nem csinálta többet, nyomogatásra se--se menet közben…
Furi, mondjuk ha többet nem csinálja akkor le*z*rom :toimonster:

Köszi! :nagymosoly: Sajna nekem nem kell izomból hajtanom, elég ha gyök2-vel felmegyek egy kocsibejáróra, vagy keresztbe egy igen enyhe fekvõrendõrre. Sajna nekem mindig csinálja és nyomkodással is elõidézhetõ. Már kezdem megszokni. :shock:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #283 Dátum: 2006.05.29 18:15:41 »
Sziasztok!

Nekem csak 1 zajforrásom van! (le is kopogom)
És az az elsõ ajtókban lévõ hagszórók! Fõleg a jobboldali! Néha hallhatóan rezonál! És nem tudok egyenlõre vele mit csinálni mert nem akarom szétszedi! A bal oldali ritkábban csinálja! Egyébként semmi más nincs! Max a bal oldali könyöktámasz de szerencsére az hangtalan csak deformálódik a könyökömtõl! De néma!
Na ennyi!
Háj
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #284 Dátum: 2006.05.29 23:26:47 »
Nekem sajna a hátsó rendszámtábla zörög. De majd kiszivacsolom. Nem értem miért nem lehet gyárilag vmi megoldást találni erre!
Gabe 254.