Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769682 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3150 Dátum: 2016.10.22 08:36:01 »
Én ritkán akarok a közvetlenül a bejárat előtti járdán tankolni, hátul meg viszonylag gyorsan lesz üres hely, kicsi gyaloglás belefér, ráadásul a rendelő hátsó ajtaján keresztül jelentősen rövidebb.-)
tankolni?? ???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3151 Dátum: 2016.10.22 08:40:29 »
Azt meg végképp ritkábban, a tankolás saját kocsiba mindig sokba kerül. [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.22 08:42:22 írta Agyarka »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3152 Dátum: 2016.10.22 08:53:10 »
A Heim Pál előtt hétköznap munkaidőben is ingyenes (még).
Akkor ráhibáztam, a legtöbb kórház nál már nem ez a helyzet.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3153 Dátum: 2016.10.22 14:10:38 »
...és ott megúsztad volna 1-2 óra várakozással. De nézd a jó oldalát: éjjel legalább nem fizetős a parkolás...
Esztergom éjjel is fizetős. Egyszer nekiállt a portás hacacárézni, hogy fizessek, de nincs aprója. Gyerek fejéből éppen dőlt a vér, úgyhogy kikaptam és otthagytam a kocsival a fazont. :censored:

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3154 Dátum: 2016.10.22 14:47:11 »
Esztergom éjjel is fizetős. Egyszer nekiállt a portás hacacárézni, hogy fizessek, de nincs aprója. Gyerek fejéből éppen dőlt a vér, úgyhogy kikaptam és otthagytam a kocsival a fazont. :censored:

Akkor én egy szót se szólok itt Veszprémben... 17 után és szombat-vasárnap egész nap ingyen parkolunk. Isten tartsa meg jó szokásukat.  :yes:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3155 Dátum: 2016.10.22 15:08:09 »
pesten is...

pár hete debrecenben pipáztam meg...szombat délelött a nagytemplomnál még fizetös... du2ig állitolag...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3156 Dátum: 2016.10.22 19:21:38 »
Akkor én egy szót se szólok itt Veszprémben... 17 után és szombat-vasárnap egész nap ingyen parkolunk. Isten tartsa meg jó szokásukat.  :yes:
Veszprémi vagy? Merrefelé szoktál mozogni?
Páran vagyunk itt veszprémiek.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3157 Dátum: 2016.10.24 09:08:15 »
Veszprémi vagy? Merrefelé szoktál mozogni?
Páran vagyunk itt veszprémiek.

 :)

Hát, kicsi a világ, még kisebb ez az Ország... :)

Egyetem környékén gyakran látni az autót (lévén ott a bázis), meg a Conti parkolóban (feleségem jár vele), illetve Nemesvámoson is reggel-délután. Én szinte csak hétvégén ülök bele, Veszprém-Keszthely viszonylat, illetve egyéb úticélok, családilag.

Én hétközben öreg Megane barátommal (alias "Fehér Villám", ahogy kisfiam hívja, én egyszerűen csak "pénznyelő"-ként utalok rá újabban) járok, bár, ha tehetem inkább buszozok a munkahelyre (Pápai út ipari park szintén). 8-as helyijárat ajtótól ajtóig visz szinte.

Bakonykarszt előtti parkolóban a Te Avédat szoktam akkor látni? :)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3158 Dátum: 2016.10.24 09:24:14 »
:)

Hát, kicsi a világ, még kisebb ez az Ország... :)

Egyetem környékén gyakran látni az autót (lévén ott a bázis), meg a Conti parkolóban (feleségem jár vele), illetve Nemesvámoson is reggel-délután. Én szinte csak hétvégén ülök bele, Veszprém-Keszthely viszonylat, illetve egyéb úticélok, családilag.

Én hétközben öreg Megane barátommal (alias "Fehér Villám", ahogy kisfiam hívja, én egyszerűen csak "pénznyelő"-ként utalok rá újabban) járok, bár, ha tehetem inkább buszozok a munkahelyre (Pápai út ipari park szintén). 8-as helyijárat ajtótól ajtóig visz szinte.

Bakonykarszt előtti parkolóban a Te Avédat szoktam akkor látni? :)
:)
Nem, én inkább a tűzoltóság környékén vagyok napközben. A Contiban viszont van még egy fórumtársunk egy fekete kombival.
Na akkor majd egyszercsak összefutunk, mert nem egy metropolis ez.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3159 Dátum: 2016.10.24 22:21:02 »
:)
Nem, én inkább a tűzoltóság környékén vagyok napközben. A Contiban viszont van még egy fórumtársunk egy fekete kombival.
Na akkor majd egyszercsak összefutunk, mert nem egy metropolis ez.

Az már igaz. Veszprém a megyeszékhelyek között kisvárosnak számít. De ettől (is) szép. :)

Különös ismertetőjelem amúgy a szélvédő jobb alsó sarkában hagyott német 4-es környezetvédelmi matrica, melynek hatékony, ugyanakkor műszerfalat nem veszélyeztető eltávolítására még nem készültem fel eléggé.. (6 hónap..  :wacko:). Odagyógyult rendesen, na. :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3160 Dátum: 2016.10.25 08:48:08 »
Különös ismertetőjelem amúgy a szélvédő jobb alsó sarkában hagyott német 4-es környezetvédelmi matrica, melynek hatékony, ugyanakkor műszerfalat nem veszélyeztető eltávolítására még nem készültem fel eléggé.. (6 hónap..  :wacko:). Odagyógyult rendesen, na. :)
Ha rájössz, akkor oszd meg velem is. Egyszer nekiálltam a szélének, de nem adta magát csak részben. Ami lejött az félmiliméteres darabokban pattogott szét.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3161 Dátum: 2016.10.25 09:37:31 »
Miért kell azt eltávolítani? Ha mész Németországba, még szükséged lehet rá!
'08 RX400h
'09 Prius 3

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3162 Dátum: 2016.10.25 11:28:48 »
Ha rájössz, akkor oszd meg velem is. Egyszer nekiálltam a szélének, de nem adta magát csak részben. Ami lejött az félmiliméteres darabokban pattogott szét.

Ugyanígy voltam én is. Simán nem jön le. Állítólag lakkbenzinnel le lehet mosni. Azonban annyira sikerült beilleszteni a szélvédő aljára, hogy az ember bármilyen óvatos, óhatatlanul hozzáér a műszerfalhoz a szivaccsal. És gondolom a lakkbenzin nyomot hagy. Azt meg nem szeretném... :)

Egy ideje keresek izopropil-alkohol tartalmú szert, mert szerintem az is lehozza és azért talán kíméletesebb. Régebben volt a Turtle Wax-nak a Minute Clean, mellyel gyakorlatilag mindent (még az ajtó rányitás nyomokat is) el lehetett tüntetni, abban is IPA volt. De sajnos újabban nem találkozom vele..  :hmmmm:

Ha sikerül, megírom a nyerő módszert. ;)

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3163 Dátum: 2016.10.25 11:35:57 »
Miért kell azt eltávolítani? Ha mész Németországba, még szükséged lehet rá!

Hát ez az, épp oda félnék vele visszamenni, mert a plaketten ott az eredeti rendszám, így az autón most két azonosító van német szemszögből... :) Aztán lehet, hogy más országban is megjárnám vele, sőt, lehet, hogy itthon is belekötne a rendőr - nem tudom, ezzel az autóval még nem állítottak meg.  :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3164 Dátum: 2016.10.25 11:49:38 »
Miért kell azt eltávolítani? Ha mész Németországba, még szükséged lehet rá!
Nem német autóknak is ki kell rakni?  :eek: