Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 758074 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3180 Dátum: 2016.12.08 11:07:47 »
Biztosan nem lesz.  ;) 1 km megtétele után pedig már meleg levegő áramlott be a légbefúvókon is, igaz ez van akire álmosítólag hathat.  :innocent: ;)

Illetve nem kötekedésből írom, de Aut váltós autót Aut váltós kombóval kellene összehasonlítani  ;)
Nem tudom a T27-es 2.2-es dízele Aut váltóval is megelégedne-e 5.8L-el ezen a távon.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.08 11:18:31 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3181 Dátum: 2016.12.08 22:15:19 »
hümm, a kettes mazdám meg még kevesebbet fogyasztott, hamár... :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3182 Dátum: 2016.12.08 23:08:06 »
És az is Aut váltós volt, 2.4-es motorral, 1430 kg önsúllyal?  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3183 Dátum: 2016.12.08 23:40:48 »
A 2.0 D4D bő két literrel kevesebbel kijön.
De emiatt ne legyen álmatlan éjjeled  :)
135-tel?
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3184 Dátum: 2016.12.09 08:33:56 »
de azt majd megmérem, hogy a prius+ mit művel a pályán. telerakva, százhatvannal :) ha a gyerekek nem tudnak aludni a zajtól akkor majd lassítok :)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3185 Dátum: 2016.12.09 08:34:43 »
135-tel?

Az óra szerinti 135 km/h az 128-129 valós.
Az én T22 D-4D-mben nincs tempomat, de általában egyenletes sebességet igyekszem tartani.
Az alábbi paraméterek óra szerinti sebességhez tartoznak, sík autópálya, nyári gumival (gyári méret) klíma nélkül, közepesen megterhelt autóval, manuális, 5 fokozatú váltóval:
- 120 km/h: 5 l alatt egy lehelettel, legyen 5.0
- 130 km/h: 5,5-5.6
- 140 km/h: 6,2-6,3
- 150-155 km/h: 7,0-7,5, de ez bizonytalan, mert sosem lehet tartósan akkora sebességgel menni, túl sokszor kell lassítani, azután kigyorsítani

Figyelem! Ezek odafigyeléssel kitartott, tartós, 1-200 km-en állandó tempós "mérések", amik sosem voltak visszatankolással ellenőrizve, csak a fed. comp. avg. adataiból számoltam, de a fed.comp. csalását már nagyon jól ismerem, mert az összes tankolásomkor felírom a kapott valós átlagot, a használat körülményeit, és BC által becsült fogyasztási adatokat.
Ezek az adatok nyáron klímahasználat mellett 0,4-0,6 l-rel magasabbak. Az én téligumim (Pirelli Winter Snowcontrol) nagyjából szintén 0,5 l-t emel a fogyasztáson, amiből a téli hideg miatti túlfogyasztást már kiszűrtem.

Ebből kiindulva egyáltalán nem lehetetlen, hogy az óra szerint 135 km/h-t tartva 6 liter alatti érték jöjjön ki, de oda kell figyelni rendesen az egyenletes tempóra. 6 fokozatú váltó esetében akár még kevesebb is.

Az automata váltó plusz fogyasztása tartott 135 km/h-nál nem tudom mekkora. Nem néztem utána, de ha nem Toyota automatájánál is alkalmazzák azt az egyszerű trükköt, hogy állandó sebesség esetén a konverter lamelláit (kerekeit) fizikailag összezárják, akkor az összezárt motor váltó kapcsolaton és a szintén fixre zárt overdrive fokozatban a motor és a kerekek között is fix lesz a kapcsolat, pont mint egy manuálisnál. Persze az automata a olajos vezérlése és a nagyobb olajtöltet miatt ekkor is végez plusz munkát, de itt a veszteségnek már korántsem kellene olyan nagy mértékben jelentkeznie, mint amikor a konvertert összezárás nélkül, folyamatos olajnyírással dolgozik.
Ha valaki pumpája a gézpedált vagy nem sík úton közlekedik, tempomatot használ, de a folyamatos széllökések miatt változik az autó állandó sebességhez tartozó nyomatékigénye, akkor ez az összezárás nem, vagy csak időlegesen fog megtörténni és jelentkezik a túlfogyasztás.

Ezzel kapcsolatban egyébként kíváncsi lennék a véleményetekre, illetve a konkrét infókra, tapasztalatokra.

Üdv:
BF

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3186 Dátum: 2016.12.11 11:02:20 »
Az óra szerinti 135 km/h az 128-129 valós.
Az én T22 D-4D-mben nincs tempomat, de általában egyenletes sebességet igyekszem tartani.
Az alábbi paraméterek óra szerinti sebességhez tartoznak, sík autópálya, nyári gumival (gyári méret) klíma nélkül, közepesen megterhelt autóval, manuális, 5 fokozatú váltóval:
- 120 km/h: 5 l alatt egy lehelettel, legyen 5.0
- 130 km/h: 5,5-5.6
- 140 km/h: 6,2-6,3
- 150-155 km/h: 7,0-7,5, de ez bizonytalan, mert sosem lehet tartósan akkora sebességgel menni, túl sokszor kell lassítani, azután kigyorsítani ...

Tavaly és idén nyáron is 1-1 igazán hosszabb utat futott az ex. Nyíregyháza - Vir sziget, 5 személy (két felnőtt, két 16 éves és egy 10 éves gyerek, heti cucc, csónak, etc.), végig klíma. Mindkét eredményben benne van a szigetről Zadarba bejárás egy hétig bevásárlási célból. Pályán óra szerint 140 ~valósan GPS szerint 133, éjjeli vezetés tűrhető turnusváltásos forgalommal, a fizetőkapuknál minimális araszolás, mindkét évben 1-1 fél órás komolyabb dugó. Így a fedcomp szerint mindkét évben 5,8 volt az átlag, a tankolás szerinti pedig 6,1. Tempomat nincs, az autópályán egyedül a balatoni részen volt forgalom, de ott elég combos. Nyugodtan vezetek, de ahol lehet tempósan, és nem erőltetem nagyon az azonnali felkapcsolásokat sem. Óra szerinti 140-nél hajszállal 3e alatt forog 5-ben, egyedül gyorsításoknál, és az emelkedőkön volt felé engedve a fordulat.

Hja, lemaradt: '05 -ös T25 2.0 D4-D.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3187 Dátum: 2016.12.20 13:25:35 »
Szia, üdv a fórumon.
Sajnos a T25 fed compját nagyon elmérték a mérnökök. Eleve, nem lehet manuálisan resetelni az adatokat, elvileg a hirtelen üzemanyagmennyiség változás alapján érzékeli a rendszer úgy, hogy teli lett tankolva és nullázza a számokat. Ez még akár működhetne is jól, de nem. Ha lejtőn állsz meg, akkor is képes minden ok nélkül nullázni, innentől kezdve, viszont, szinte felesleges a fed comp adatait figyelgetni. Tankoláskor számolva megkapod a pontos fogyasztást a teljes tankra vetítve.

Ma reggel megszívatott a geny@ BC. Ráadásul menet közben 0-zott, az iskola is az óvoda között, egy lámpa felé lassulás közben.
A szokott hülyeségeit írta átlagfogyasztásra (5,4), még gurulás közben elindult fel fel (5,6-6,8-8,7-11,6-18,2) mire a lámpát kivártam, már huszoniksz volt, A vérnyomásom meg 200... Óvoda felé még 300 méter, elkezdett csökkenni...
Bevittem a gyermeket, közben egyik szememmel a kocsi alját néztem (mi folyik :P) Mire átöltöztettem, és indultam a melóba, addig esett le, hogy ez a szitu. Hiába átlag ugye, de az első métereken ez elég durva számokat ad. Egyszer csinálta korábban, de akkor egy indulásnál vettem észre, hogy ugrik fel-le gyorsan változik, mint tankolás után. Most nagyon kellemetlen meglepi volt, így hogy menet közben művelte.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.20 13:27:33 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3188 Dátum: 2016.12.21 05:56:51 »
Üdv!
Az az érzésem, hogy nekem ez a szolgáltatás egyáltalán nem hiányzik az enyémből ;)
Tankoláskor számolok átlagfogyasztást, bőven elég. Ha jónak jön ki, örülök, ha rossznak, akkor kicsit agyalok rajta. Általában meglesz, mitől emelkedett meg (múltkor a fék miatt), de menet közben legalább nem zavar a hülyeségekkel :)

TtkRN2


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3189 Dátum: 2016.12.21 08:41:21 »
Az az érzésem, hogy nekem ez a szolgáltatás egyáltalán nem hiányzik az enyémből ;)
Tankoláskor számolok átlagfogyasztást, bőven elég. Ha jónak jön ki, örülök, ha rossznak, akkor kicsit agyalok rajta. Általában meglesz, mitől emelkedett meg (múltkor a fék miatt), de menet közben legalább nem zavar a hülyeségekkel :)
+1
Ha 7 liter akkor is jó, ha 8,5 akkor is. Volt már olyan, hogy három darab 10 perces jégleolvasztásos előmelegítés feltornászta 11 literre. Ettől még menni kell.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3190 Dátum: 2016.12.21 09:24:02 »
Üdv!
Az az érzésem, hogy nekem ez a szolgáltatás egyáltalán nem hiányzik az enyémből ;)
Tankoláskor számolok átlagfogyasztást, bőven elég. Ha jónak jön ki, örülök, ha rossznak, akkor kicsit agyalok rajta. Általában meglesz, mitől emelkedett meg (múltkor a fék miatt), de menet közben legalább nem zavar a hülyeségekkel :)

TtkRN2
Nekem sokat számított a fedcomp abban, hogy letornáztam a fogyasztásomat. Pszichésen nyomasztott az a töménytelen mennyiségű pénz, amit a kúton hagytam :banging:, így főleg eleinte, feszt azt bámultam. De az első százezer km után sikerült az autót és magamat is egy maratonfutó erőbeosztására és türelmére megtanítani.
Ezen kívül arról is meggyőzött, hogy nem érdemes magasabb fokozatban tartani az autót, attól nem lesz alacsonyabb a fogyasztás, csak erőlködik a motor. (Nem is értem, hogy a t27-nél és a mostani mazdámnál miért ajánlgatja az autó állandó jelleggel, hogy kapcsoljak fentebb már 2200-2300-s fordulatnál. Legszívesebben kikapcsolnám ezt a funkciót, mert minden ellenállásom ellenére befolyásol.)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3191 Dátum: 2016.12.21 09:28:38 »
ezért is jó az automata. megoldja helyetted :D

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3192 Dátum: 2016.12.21 09:35:26 »
ezért is jó az automata. megoldja helyetted :D
De az automataváltós autók közül legalább priust vagy auris hybridet kell választani ahhoz, hogy ne egye le a gatyát is rólad. (Már ha használni is akarod, nem csak a kertbe vetted dísznek :D.)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3193 Dátum: 2016.12.21 14:06:41 »
szerintem ez egy ideje már nem így van...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3194 Dátum: 2016.12.22 00:30:48 »
1. Ezen kívül arról is meggyőzött, hogy nem érdemes magasabb fokozatban tartani az autót, attól nem lesz alacsonyabb a fogyasztás, csak erőlködik a motor. 2. (Nem is értem, hogy a t27-nél és a mostani mazdámnál miért ajánlgatja az autó állandó jelleggel, hogy kapcsoljak fentebb már 2200-2300-s fordulatnál. Legszívesebben kikapcsolnám ezt a funkciót, mert minden ellenállásom ellenére befolyásol.)
1. Vannak esetek, amikor nem hasznos feljebb kapcsolni, de általában, az esetek túlnyomó részében igen.
2.?? Ritkán szoktam olyan későn felkapcsolni...
music