Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 758175 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3195 Dátum: 2016.12.22 06:49:48 »
1. Vannak esetek, amikor nem hasznos feljebb kapcsolni, de általában, az esetek túlnyomó részében igen.
2.?? Ritkán szoktam olyan későn felkapcsolni...
Neked mennyit mutat a fordulatszámmérő, amikor már kéri a magasabb fokozatot?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3196 Dátum: 2016.12.22 07:31:54 »
Nekem sokat számított a fedcomp abban, hogy letornáztam a fogyasztásomat. Pszichésen nyomasztott az a töménytelen mennyiségű pénz, amit a kúton hagytam :banging:, így főleg eleinte, feszt azt bámultam. De az első százezer km után sikerült az autót és magamat is egy maratonfutó erőbeosztására és türelmére megtanítani.
Ezen kívül arról is meggyőzött, hogy nem érdemes magasabb fokozatban tartani az autót, attól nem lesz alacsonyabb a fogyasztás, csak erőlködik a motor. (Nem is értem, hogy a t27-nél és a mostani mazdámnál miért ajánlgatja az autó állandó jelleggel, hogy kapcsoljak fentebb már 2200-2300-s fordulatnál. Legszívesebben kikapcsolnám ezt a funkciót, mert minden ellenállásom ellenére befolyásol.)
Hát ja, a Carina meg a T19 (vagy 18? kilométerórám számlapján az van)... T22 meg már az Avensis :)

Persze, mondom én is törekszem csökkenteni a fogyasztást.

Mikor Lada Samarát vezettem egy darabig, abban van analóg "fogyasztásmérő", ami végülis egy manométer a szívócsonkból hajtva, ha jól tévedek.
Az egész jól használható. Carinán meg van egy sárga-zöld lámpa, ami már csak két állapotot mutat (digitális: jó fogyasztás/magas fogyasztás :) ), de ez is segítség. Igaz, hogy Samara után azért lehet érezni/hallani, hogy mikor kap a motor, mikor nő a fogyasztás.
Múlt tankoláskor 8,8 lett az átlag (fékhiba volt), most 8 körül várom, ami nem rossz Pécsen, télen, és úgy, hogy hosszútáv nincs, középtávon pedig legfeljebb Pécs-Szekszárd reláció, ahol max. Kakasd-Szekszárd között van síknak nevezhető út, különben dimbes-dombos-szerpentines, a Mecsek, nem az Alföld.
Biztos, hogy segít a motor előmelegítés, de az csak reggel megy, délután  hidegen indítom a parkolóból. De a kb. 8 literrel most nincs bajom.

Tudok csinálni ezzel is jobb fogyasztást: még régebben  Bonyhád-Dunaszentgyörgy útvonalon három személlyel nyáron csináltam 5,23-as átlagot (óra szerint kicsit 90 fölött tartva, ahol lehetett, zöld lámpa, tojás, stb.). Ez nincs 100 km oda-vissza. Tele tankoltam induláskor, visszafelé ugyanott újra tele. Ha jól emlékszem 83 km-re lett 4,34 liter, ebből számítottam. Kamikaze ennél is jobbakat nyom ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.22 07:36:50 írta vd1234 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3197 Dátum: 2016.12.22 07:36:22 »
Neked mennyit mutat a fordulatszámmérő, amikor már kéri a magasabb fokozatot?
Ez nem ennyire egyszerü, mert függ a gázpedál állásátol, a motor hőmérsékletétől, a gyorsulást mértékétől, meg mit tudom én mitöl.
Ha finoman gyorsulsz, 1750 körül felkapcsolna, de ha olyankor jobban rálépsz a gázra, máris nem világít.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3198 Dátum: 2016.12.22 07:52:27 »
Ez nem ennyire egyszerü, mert függ a gázpedál állásátol, a motor hőmérsékletétől, a gyorsulást mértékétől, meg mit tudom én mitöl.
Ha finoman gyorsulsz, 1750 körül felkapcsolna, de ha olyankor jobban rálépsz a gázra, máris nem világít.
Sík úton, sebességtartásnál gondoltam. Nekem van, hogy már 60 körül kérné az ötödiket. (Mondjam, vagy mutassam, h mit hova neki? :censored:)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3199 Dátum: 2016.12.22 08:40:05 »
Szerintem 20 Le elég hogy egyenletesen gurulj 60nal. Ahhoz meg minek 3000-es fordulatszám?
65nél 6-ban gurulok 1600-as fordulattal.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3200 Dátum: 2016.12.22 13:44:23 »
Szerintem 20 Le elég hogy egyenletesen gurulj 60nal. Ahhoz meg minek 3000-es fordulatszám?
65nél 6-ban gurulok 1600-as fordulattal.
60-nál hármasban(!) 2250-t forog a autóm. Azért azt nem lehet motorpörgetésnek nevezni... :no:
És ma is 60 alatt négyesben csorogva bekérte az ötödöket... :eek:
Azért városi forgalomban, ahol bármikor szükség lehet gyorsításra, szvsz nem egészséges olyan alacsony fordulatról erőltetni a motort. :nono: Igaz, minden motor karakterisztikája eltér. A mostani mazdámé (érzetre) jobban hasonlít a volt gázolajos avensiseméhez, mint a régi t25 1.8-omhoz. Sokkal mélyebbről húz, majdnem, mint egy turbós dízel. Csak a vége (szerencsére) sokkal messzebb van... (2000- - - 6000 imádom!!! :wub:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3201 Dátum: 2016.12.22 16:33:36 »
Neked mennyit mutat a fordulatszámmérő, amikor már kéri a magasabb fokozatot?
Nem mutatja, hogy kéri, ahhoz öreg autóim vannak... :lol:
Hogy mikor kapcsolok, az autótól is függ. Anno az Avensis elég erős és nyomatékos motorú volt (2,0 D4) viszonylag hosszú áttételrendszerű váltóval, ott lehetett nagyon hamar, 1000-1200 környékén is. A COV 1,8-asa már nem annyira nagy, de rövid a váltóáttételezése, azt azért lehet hamar kapcsolni. A Yaris ellenben nagyon erőtlen alul, azt 1500 környékén szoktam feljebb váltani. Természetesen most nem arról beszélek, hogy tartósan ezen a fordulaton autózom, vagy hogy padlógázzal gyorsítok ezen a fordulaton, mert az a kenésnek és a főtengelynek nem oly üdvös, de amikor nem kel őrülten gyorsítani, és többnyire nem kell, akkor így használom.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3202 Dátum: 2016.12.22 18:28:04 »
az én autóm sem kér sosem magasabb fokozatot  :winkiss:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3203 Dátum: 2016.12.22 18:33:21 »
az én autóm sem kér sosem magasabb fokozatot  :winkiss:
Ereggymá, neked olyan talán nincs is az űrmasinádban! :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3204 Dátum: 2016.12.22 23:44:04 »
Neked se aved van aztan megis itt rontod a levegot... :D

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3205 Dátum: 2016.12.23 12:21:31 »
Neked se aved van aztan megis itt rontod a levegot... :D
Nekem majdnemavém lett, azért, meg a társaságért  :hug: rontom itt a levegőt.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3206 Dátum: 2016.12.23 13:01:16 »

És ma is 60 alatt négyesben csorogva bekérte az ötödöket... :eek:

Mert csordogáltál és ahhoz jó az 5. Ha mindig úgy akarsz menni, hogy bármelyik pillanatban a visszaváltás késedelme nélkül tudjál gyorsítani, akkor persze menj mindig alacsony sebességi fokozatban, de ez szerintem pazarlás. De a folyamatos haladáshoz ez nem kell és így kevesebbet fogyaszt a motor (ill a gyártó szempontjából kisebb a károsanyag kibocsájtása, amire hajtaniuk kell).
Nem gondolom, hogy ártalmas lenne alacsony fordulatszámon egyenletesen(!) haladni. A gyorsítás más dolog.

Nem akarlak meggyőzni - úgy sem lehet  :tt2: - csak reagáltam a "felháborodásodra"  ;)  :hug:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3207 Dátum: 2016.12.23 17:20:11 »
Üdv!

Ma sikerült benzinkutas számítást végezni: 7,9 literre jött ki, a múltkori 8,8 után.
Pedig hidegebb is van.
Ezt már el tudom fogadni   :yes:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3208 Dátum: 2016.12.23 17:41:57 »
Mert csordogáltál és ahhoz jó az 5. Ha mindig úgy akarsz menni, hogy bármelyik pillanatban a visszaváltás késedelme nélkül tudjál gyorsítani, akkor persze menj mindig alacsony sebességi fokozatban, de ez szerintem pazarlás. De a folyamatos haladáshoz ez nem kell és így kevesebbet fogyaszt a motor (ill a gyártó szempontjából kisebb a károsanyag kibocsájtása, amire hajtaniuk kell).
Nem gondolom, hogy ártalmas lenne alacsony fordulatszámon egyenletesen(!) haladni. A gyorsítás más dolog.

Nem akarlak meggyőzni - úgy sem lehet  :tt2: - csak reagáltam a "felháborodásodra"  ;)  :hug:
Na, ezért írtam, hogy a fedcomp azt támasztotta alá, hogy pl 50-nél harmadikban ugyanannyi a fogyasztása, mint negyedikben, nincs értelme 40 és 50 között váltogatni a sebességet + erőltetni a motort. Egyébiránt, ha belegondolok, a harmadik fokozat 40-től 130-ig működik, ha szükség van rá. :D Igazán nem lehet ráfogni, hogy 50-60 körül már pörgetve lenne.
(Tényleg nem lehet engem meggyőzni... :D) )

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3209 Dátum: 2016.12.23 17:59:26 »
Ööö az enyémben kb. 25-140-ig szoktam a harmadikat használni, de 50-60 körül negyedikben szoktam lenni, ha csak tartani kell a tempót. Fedcompom továbbra sincs ;)

TtkRN2