Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 756182 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3435 Dátum: 2022.03.05 22:22:02 »
Sziasztok! Pár hete vettem egy  Avensis T27 kombit.
2018-as évjárat, 1.8 benzinmotor, automata váltó.
Minden rendben vele, de egy dolgot nem értek.
Papíron 60 literes a tankja, műszer szerint 6,5 liter az átlagfogyasztás, de tele tanknál azt írja, hogy kb 650 km-t tehetek meg vele. Lehet rosszul számolok, de ez nagyon kevésnek tűnik.
Van erről valakinek tapasztalata?
Köszi.
Ha 6,5 a fogyasztása, akkor 750 km-t mehetsz el a sárga szegénység jelző kivillanásáig (49 liter, tehát még 11 liter van benne). A maradék 11 literrel kényelmesen is van 80 km-ed, hogy megtankolj.
Nekem az a tapasztalatom, hogy a T27 benzinesekben (van 1,6 és 1,8 is) az átlagfogyasztás mérő elég pontos (0,1 liter tévedéshatáron van)
A Range árták egy kalkulált km. Nem lehet elvárni a számítógéptől, hogy kitlálja, hogy a következő 700 km-en milyen fogyasztással fogsz menni (város, autópálya, gurulás, hajtós menet.) Ezért az előzményekkel kalkulál csak.
Felejtsd el. Bár nálam ez is aránylag jól működik.

Tankold tele és menj vele a sárga lámpáig. Majd tankold tele és számold ki a fogyasztást. Innen látni fogod, hogy mennyire pontos az átlagfogyasztás mérőd. Pár tankolás után a napi km számláló-átlagfogyasztásmérő értékekből simán kalkulálhatod fejben a megthehető km-t.
321e+123e km óta működik nálam ez. Tankoláskor 1 liter pontossággal megmondom előre, hogy mennyi fog belemenni  :yes:

Petern76

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3436 Dátum: 2022.03.05 22:30:25 »
Köszönöm!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3437 Dátum: 2022.03.06 21:28:15 »
Sziasztok! Most akarom a kis dieselemet lecserélni egy újszerű, kevés kilométeres 2009-es benzines 2.0 automataváltós ótókára, a kérdésem ha van benne tapasztalat, akkor milyen fogyasztás várható? 50-50% város/bundes várna rá, a jelenlegi 2.0 d4d-met váltaná. Ez utóbbit nyugdíjaznám, első tulaja vagyok, nagyon hozzámnőtt, de ideje új asszony után nézni 13 év veszekedés mentes együttélés után :)

Ha jól tudom a 2 literest itthon nem is forgalmazták akkoriban (illetve a bevezetés utáni első pár évben biztosan nem), szóval a kínálat nagy része külföldről behozott lesz. Mellette szólhat, hogy ha jól rémlik ez a motor egyedüliként a kínálatban Japánban készült.  :yes:
Mivel nincs sok tulaj meg tapasztalat, így nagyon fogyasztási adat sem lesz hozzá, max neten lehet találni.
A katalógus adat, amit találtam a szerint vegyesben 7 litert fogyaszt a CVt váltóval (bizony, már ebben sem a hagyományos Aut váltó van, sajnos...) vegyes üzemben, kézi váltóval 6,9-et.  :hmmmm:

Ahogy ha jól értettem hála az égnek a közvetlen benzinbefecskendezéssel szakítottak ennél a motornál, így több nyűgtől, ami a T25-nél előfordul, arra itt nem kell számítani - az igencsak ajánlott E5-ös tankolásáról már nem is beszélve.  :innocent:

Ha jól értem neked még a ráncfelvarrás előtti 116 lovas dízeled volt, a legjobb dízelmotor a T25-ösből, és ahogy írtad problémamentesen tette a dolgát.
Akkor kérdem én miért szeretnél váltani? Amennyiben a T25-ösöd Sol (dízelből elég kevés volt a fapados kivitel), vagy Comfort felszereltségű volt, akkor a T27-es már nem fog kényelmi extrák terén sokkal többet nyújtani, ellenben lehet kifogsz egy problémás, nem ismert előéletű autót. Van értelme?  ;)
Arról nem beszélve, hogy ugye T27-esből már nem is készült Liftback kivitel, azaz vagy kombizol, vagy megelégszel a 4 ajtós kevésbé jól pakolható és variálható csomagterével.

Enyém októberben lesz 17 éves, eszembe sincs lecserélni egy frissebb generációra, ami sem kényelemben, sem felszereltségben nem nyújt annyi pluszt, hogy egyáltalán elgondolkodjak rajta  - persze tudom nem vagyunk egyformák.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61