Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 758184 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3225 Dátum: 2016.12.29 11:43:11 »
Na, azt tényleg hiányoltam is. A t25-ben volt, itt meg: Nesze, semmi, fogd meg jól! :eek:

A ráncfelvarrt T22-esben még jó volt a számítógép, a T25-ösé viszont egy vicc (vagy csak lehet az enyém olyan, amilyen?  :hmmmm:)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3226 Dátum: 2016.12.29 12:01:44 »
Lehet, hogy amikor az 1000-s fordulatot használ, akkor én már üresbe teszem? :hmmmm:

Nem én ültem a vezetőülésben, nem én nyomtam a gázt, lehet.

Én abból indultam ki, hogy amit a szerző, Papp Tibi (aki egy régi Toyotás arc, egy T22 1.6-ot hajtott hosszú-hosszú évekig az idei balesetéig) ír az fedi a valóságot és nem lassult, hanem sebességet tartott. Ebben az esetben, ha Te üresbe teszed, akkor megállsz, míg ő továbbra is 50 km/h-val közlekedik.

Nem tartom kizártnak, hogy a sík úton egyenletes 50 km/h-hoz szükséges kb. 5 lóerőt mindenféle erölködés nélkül állítja elő ez a motor 1000 rpm környékén.

A békesség kedvéért azért hozzátenném:
Én sem használom a (dízel) autómat tartósan 2000 rpm alatt, városban csak 50 felett használom a 4. fokozatot.
Ennek ellenére nem tartom ördögtől valónak, ha egy modern, ilyen használatra tervezett technikát nagyon alacsony terhelés mellett alacsony fordulaton használnak.
Mint ahogy mindent az életben, ha ésszel csinálják, akkor lehet pozitív hozadéka, az egyéb kockázatok szintentartása mellett.




Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3227 Dátum: 2016.12.29 12:43:49 »
Nem én ültem a vezetőülésben, nem én nyomtam a gázt, lehet.

Én abból indultam ki, hogy amit a szerző, Papp Tibi (aki egy régi Toyotás arc, egy T22 1.6-ot hajtott hosszú-hosszú évekig az idei balesetéig) ír az fedi a valóságot és nem lassult, hanem sebességet tartott. Ebben az esetben, ha Te üresbe teszed, akkor megállsz, míg ő továbbra is 50 km/h-val közlekedik.

Nem tartom kizártnak, hogy a sík úton egyenletes 50 km/h-hoz szükséges kb. 5 lóerőt mindenféle erölködés nélkül állítja elő ez a motor 1000 rpm környékén.

A békesség kedvéért azért hozzátenném:
Én sem használom a (dízel) autómat tartósan 2000 rpm alatt, városban csak 50 felett használom a 4. fokozatot.
Ennek ellenére nem tartom ördögtől valónak, ha egy modern, ilyen használatra tervezett technikát nagyon alacsony terhelés mellett alacsony fordulaton használnak.
Mint ahogy mindent az életben, ha ésszel csinálják, akkor lehet pozitív hozadéka, az egyéb kockázatok szintentartása mellett.
Én sem az 50-60 közötti negyediket kérdőjelezem meg, de azt, amikor ötvenegynéhánynál bemutatja nekem az autó az 5 számot, csak nézek ki a fejemből.  :eek:
És azért tegyük a szívünkre a kezünket: ritka, mint a fehér holló, amikor folyamatos 50-t (se le, se fel) megyünk városban, hogy betehetnénk 5-be  prüntyögni. Városon kívül meg ugyebár, szintén nem ötvennel közlekedünk... Országúton én is elbóklászok hatodikban 90-100 között, de előzésbe véletlenül se szabad ebben a fokozatban belekezdeni.
Azon viszont tényleg el lehetne gondolkozni, hogy vagy jobban szét kellene húzni a sebességi fokozatokat, vagy betenni egy hetediket autópályára, a 130-s tempóhoz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3228 Dátum: 2016.12.29 12:47:14 »
Én ma néztem negyedikben óra szerint 60-nál 2000 a fordulatszám.
Csak azért nem teszem ötbe a városban, mert Carina váltó ötödik fokozat hajlamos elszállni, vagyis menet közben kidobni üresbe, ha sokat használja az ember, és elkopik, országúton meg többnyire abban van, és kímélem, nem akarok szerelgetni, inkább megelőzni próbálom.
De 60-nál biztos ötbe tenném, ha ezt nem nézném, régen így is tettem, tökjól veszi ;)
Előzni meg nem hogy ötben (hatodik itt nincs, de elkelne), de négyben sem szoktam, háromban, nagyon ritkán kettőben kezdem  :whistling:
Ha emlékszel, innen volt a múltkor, hogy mettől meddig használom a harmadikat  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.29 12:51:12 írta vd1234 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3229 Dátum: 2016.12.29 13:28:57 »
Azon viszont tényleg el lehetne gondolkozni, hogy vagy jobban szét kellene húzni a sebességi fokozatokat, vagy betenni egy hetediket autópályára, a 130-s tempóhoz.
Nem bírja a motor. 130-nál már számottevő légellenállás van, kell a lóerő, tehát a fordulatszám.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3230 Dátum: 2016.12.29 15:58:04 »
És azért tegyük a szívünkre a kezünket: ritka, mint a fehér holló, amikor folyamatos 50-t (se le, se fel) megyünk városban, hogy betehetnénk 5-be  prüntyögni. Városon kívül meg ugyebár, szintén nem ötvennel közlekedünk... Országúton én is elbóklászok hatodikban 90-100 között, de előzésbe véletlenül se szabad ebben a fokozatban belekezdeni.
Valószínűleg más a vezetési stílusunk. Én pl. ha nincs sűrű forgalom, a BAH csomópont után a Budaörsi úton simán 6-ban megyek a Yarisszal. Sebességtartásra jó. Gyorsítani mindig óvatosan gyorsítok, puha gázzal, elég szokott lenni. És sokat használom: az összes olyan úton is 6-ba teszem, ahol (városon belül) lehet 50-nél gyorsabban menni. Ja, és ennek nem nyomatékos a motorja, egy Avensis ennél csak fürgébb lehet...
music     

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3231 Dátum: 2016.12.29 19:40:22 »
Valószínűleg más a vezetési stílusunk. Én pl. ha nincs sűrű forgalom, a BAH csomópont után a Budaörsi úton simán 6-ban megyek a Yarisszal. Sebességtartásra jó. Gyorsítani mindig óvatosan gyorsítok, puha gázzal, elég szokott lenni. És sokat használom: az összes olyan úton is 6-ba teszem, ahol (városon belül) lehet 50-nél gyorsabban menni. Ja, és ennek nem nyomatékos a motorja, egy Avensis ennél csak fürgébb lehet...
Én is szoktam hatodikban közlekedni a Budaörsin. (ha nem látok rendőrt ;) )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3232 Dátum: 2016.12.31 15:36:03 »
Én a waze-t használom rendőrlátáshoz, de adott esetben 60-nál is elmegy 6.-ban.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3233 Dátum: 2017.01.01 11:18:20 »
Komótos tempó a pályán  ::)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3234 Dátum: 2017.01.01 16:18:21 »
Beszorultal a kamionok moge :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3235 Dátum: 2017.01.01 18:40:47 »
Milyen tempó kellett ehhez? A kéziváltós 2,0 benzinesnek óra szerinti <100 sík úton.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3236 Dátum: 2017.01.01 19:05:40 »
Milyen tempó kellett ehhez? A kéziváltós 2,0 benzinesnek óra szerinti <100 sík úton.

Kb 80-al mehettem, illetve tempomatra volt állítva. Mondjuk baromi unalmas volt - és ahogy a képen is látszik hajnalok hajnala, 0 forgalommal (mert odáig már nem mennék el, hogy másokat is feltartsak).
Amúgy a hőmérő szerint -8C volt odakinn, és ahogy látszik a fűtés is ment (22C), illetve az usb-ről meg szólt a zene.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensisek fogyasztása
« Válasz #3237 Dátum: 2017.01.01 19:10:02 »
Beszorultal a kamionok moge :)

Azt azért nem, azok lazán körbeautóztak volna már, a nagy részük 90-91 km/h-nál szabályoz le.  :D
Csak kíváncsi voltam az amolyan negatív végletre, és éppen ráérős volt, hát gondoltam megnézem mennyi az annyi.

Persze a hipermillerek ennél lejjebb is tudtak volna menni (fűtés és rádió náluk biztosan ki lett volna kapcsolva), illetve azok talán csak 60-al mentek volna, hiszen annyi a minimum az autópályán.
De az már nagyon nem az én világom lenne...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3238 Dátum: 2017.01.01 20:32:24 »
Azért ez a kocsi eléggé rendben van akármennyit is fogyaszt :) (Éppen ez az 5,9 mondjuk egy kisautótól is korrekt lenne, gratula)
Az amcsik tudják mitől döglik. Egy diesel egyterű sosem lesz benzines szedán akármeddig is reszelik.
Az automata váltót és a digit klímát szokni kellene, de ki tudja, lehet hogy tetszene...
Odakint ez amúgy is takarékos kisautónak számít, akkor itthon sem pusztítja el a bolygót :)


Kb 80-al mehettem, illetve tempomatra volt állítva. Mondjuk baromi unalmas volt - és ahogy a képen is látszik hajnalok hajnala, 0 forgalommal (mert odáig már nem mennék el, hogy másokat is feltartsak).
Amúgy a hőmérő szerint -8C volt odakinn, és ahogy látszik a fűtés is ment (22C), illetve az usb-ről meg szólt a zene.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3239 Dátum: 2017.01.01 20:39:19 »
Azt azért nem, azok lazán körbeautóztak volna már, a nagy részük 90-91 km/h-nál szabályoz le.  :D
Csak kíváncsi voltam az amolyan negatív végletre, és éppen ráérős volt, hát gondoltam megnézem mennyi az annyi.

Persze a hipermillerek ennél lejjebb is tudtak volna menni (fűtés és rádió náluk biztosan ki lett volna kapcsolva), illetve azok talán csak 60-al mentek volna, hiszen annyi a minimum az autópályán.
De az már nagyon nem az én világom lenne...  :innocent:

nekem van mért adatom is ilyen körülményekről. 240 km-t mentem az avéval, 100 tempomat, városi közlekedés csak egész kevés (kora reggeli és késő esti autózás a brüsszel-antwerpen viszonylaton kétszer egymás után). átlagsebesség 45 km/h, bc 6.7, valós fogyasztás 6.0!!! talán az egyetlen alkalom volt az együttlétünk során, amikor felfelé tévedett a fedcomp (ami egy xar volt egyébként).

egyébként a prius fogyasztásmérője ugyanilyen tré.