Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 499669 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #300 Dátum: 2005.09.29 23:06:54 »
Fifi, mi van az autóvásárlással? Megint megállt a project? Vagy mostmár lázas autókeresés folyik? A múltkor még a fél ország kereskedőit hivogattad, most meg nagy a csend... érdekel, mivel hamarosan én is majd ebben a cipőben járok... remélem :kacsint:

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #301 Dátum: 2005.09.29 23:15:08 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Fifi, mi van az autóvásárlással? Megint megállt a project? Vagy mostmár lázas autókeresés folyik? A múltkor még a fél ország kereskedőit hivogattad, most meg nagy a csend... érdekel, mivel hamarosan én is majd ebben a cipőben járok... remélem :kacsint:

Holnap megyek Budapestre. 15:00-kor Easa & Toyota Avensis Liftback 1.6 XLi SOL 2002.04-je
vár reám a Toyota Supernél. Megnézik/megnézem és ha minden klappol lefoglalózom majd
hamarosan adásvétel. :lol:

Remélem végre lesz Ave-m és fórumtagok között maradhat a kicsike.  :P
Szurkoljatok, hogy összejöjjön Easa-val a business.

Bye, Fifi

Ps.: A klubkártyák már készen vannak? Mert akkor esetleg felvenném MiCKEY-vel a kapcsolatot,
hátha holnap ráér.
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #302 Dátum: 2005.09.29 23:28:11 »
Idézetet írta: "Fifi"
Holnap megyek Budapestre. 15:00-kor Easa & Toyota Avensis Liftback 1.6 XLi SOL 2002.04-je vár reám a Toyota Supernél. Megnézik/megnézem és ha minden klappol lefoglalózom majd hamarosan adásvétel. :lol:

Na jólvan, akkor ez ilyen vihar előtti csend volt  :lol:
Remélem összejön, korrekt ajánlatnak tűnik így papíron... a fene egye meg, holnap ezer dolgom lesz, pedig szívesen elmentem volna kukucskálni, okulni, miegymás... persze csak ha nem bántad volna. De így mostmár mindegy  :keserves:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #303 Dátum: 2005.09.30 02:35:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Erre megint azt tudom mondani , hogy amíg nem vezettél Carinát (és Avensist) addig nem tudod , hogy igenis lehet jobb helyen , mint a szokvány elhelyezés középen az ülések között . Ha közelebb van a (kormányon lévő) kezedhez , az csak jó - márpedig itt ez a helyzet .

Félreértetél. A kozépent úgy értettem, hogy a két ulés kozott bárhol - az autó kozepén. A máshol alatt, pedig a lábbal nyomogatósra gondoltam, ahhoz még nem volt szerencsém. Természetesen olyan autót vezettem már, ahol a két ulés kozott, de nem pont a két ulés kozotti felezoben volt a kézifék. Olyan egetvero kulonbség nem volt. Sokkal jobban tud zavarni, ha a sebváltó van olyan helyen, amit nem lehet elérni hátradolve. Az tényleg rossz a mai autókban már nincs is ilyen.


Ja , értem .

Én vezettem már jópár láb-"kézi"fékes autót - hát , meg kell szokni . Rögzíteni OK , az csak egy rúgás . Kioldani viszont azzal a kis kallantyúval , na , arra már oda kell figyelni . Persze , nyilván ha ilyen kocsid van , hamar megszokod . Majd' az összes Merci ilyen pl . Egy nagy gond van amúgy ezekkel : kézifékes fordulót csinálni nem nagyon lehet velük - illetve jóval nehezebb , több mozdulatot kell összehangolni .

Váltó : én meg inkább azt nem szeretem , ha túlságosan hátul van - tehát ha nagyon hátra kell húznom a könyökömet ahhoz , hogy pl. négyesbe kapcsoljak . A legzavaróbbnak egy Laguna I-esben találtam ezt a dolgot .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #304 Dátum: 2005.09.30 07:38:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én vezettem már jópár láb-"kézi"fékes autót - hát , meg kell szokni . Rögzíteni OK , az csak egy rúgás . Kioldani viszont azzal a kis kallantyúval , na , arra már oda kell figyelni . Persze , nyilván ha ilyen kocsid van , hamar megszokod . Majd' az összes Merci ilyen pl . Egy nagy gond van amúgy ezekkel : kézifékes fordulót csinálni nem nagyon lehet velük - illetve jóval nehezebb , több mozdulatot kell összehangolni .
Váltó : én meg inkább azt nem szeretem , ha túlságosan hátul van - tehát ha nagyon hátra kell húznom a könyökömet ahhoz , hogy pl. négyesbe kapcsoljak . A legzavaróbbnak egy Laguna I-esben találtam ezt a dolgot .

Na, a kézifékes forduló, az tényleg móka lehet, egy ilyen kocsival. Nem tudom, nem pont ezért találták-e ki...
Váltó: igen, az se jó, ha túl hátul van. Azért a gyártók tobbnyire el tudják találni. A Corolláé ideális helyen volt - számomra persze, hiszen nem vagyunk egyforma testalkatúak.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #305 Dátum: 2005.09.30 10:38:55 »
Fifi:
Ha meglesz a kocsi, remélem megmutizod majd ;)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #306 Dátum: 2005.09.30 11:18:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Majd' az összes Merci ilyen pl

Lexusokban is kezd ez elterjedni... Amiről biztosan tudom, hogy ilyen: LS400, GS430.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #307 Dátum: 2005.09.30 14:14:31 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én vezettem már jópár láb-"kézi"fékes autót - hát , meg kell szokni . Rögzíteni OK , az csak egy rúgás . Kioldani viszont azzal a kis kallantyúval , na , arra már oda kell figyelni . Persze , nyilván ha ilyen kocsid van , hamar megszokod . Majd' az összes Merci ilyen pl . Egy nagy gond van amúgy ezekkel : kézifékes fordulót csinálni nem nagyon lehet velük - illetve jóval nehezebb , több mozdulatot kell összehangolni .
Váltó : én meg inkább azt nem szeretem , ha túlságosan hátul van - tehát ha nagyon hátra kell húznom a könyökömet ahhoz , hogy pl. négyesbe kapcsoljak . A legzavaróbbnak egy Laguna I-esben találtam ezt a dolgot .

Na, a kézifékes forduló, az tényleg móka lehet, egy ilyen kocsival. Nem tudom, nem pont ezért találták-e ki...
Váltó: igen, az se jó, ha túl hátul van. Azért a gyártók tobbnyire el tudják találni. A Corolláé ideális helyen volt - számomra persze, hiszen nem vagyunk egyforma testalkatúak.


Nem ezért találták ki . Az amerikaiak megoldása ez , ott majd' minden autó ilyen . A Lexusokban nyilván azért van , mert ők is elsősorban az USA piacra gyártanak . Európaiak közül csak a Mercedes az , amely legalábbis a nagyobb modelljeiben következetesen ragaszkodik hozzá - egyébként ők is az amerikaiakra tekintettel .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #308 Dátum: 2005.09.30 16:38:46 »
Az utolsó Camrykben is lábkézifék volt, de ott ugyanúgy lábbal rögzítetted és oldottad, nem valami Mercis kallantyúval. Én szerettem ezt a megoldást, kényelmes volt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #309 Dátum: 2005.09.30 16:40:12 »
Idézetet írta: "JuliuS"
természetes, ez alap.. mivel nálunk a szerkiben a fénymásoló mellett ott a scanner is, így semmi probléma nem lesz, csak jusson ide a cucc.. úgyis épp fűzöm Xtrem komát, hogy fussunk össze valamikor / valahol egyéb okokból  :)


Amint lesz időm, majd kölcsönadom neked a gépkönyvet.  :wink:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #310 Dátum: 2005.09.30 16:53:52 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Az utolsó Camrykben is lábkézifék volt, de ott ugyanúgy lábbal rögzítetted és oldottad, nem valami Mercis kallantyúval. Én szerettem ezt a megoldást, kényelmes volt.


Nahát  :o ... és ez a lábbal oldás hogyan működött ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #311 Dátum: 2005.10.01 00:17:21 »
Kopp-kopp!

Fifi?!   :gyeride:

Miújság? Összejött...?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10705
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #312 Dátum: 2005.10.01 10:30:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nahát  :o ... és ez a lábbal oldás hogyan működött ?


Ha még jól emlékszem, akkor a kézifék "behúzásánál" több kattanásnyit lehetett beállítani a lábaddal, vagyis nem csak annyi volt a választék, hogy benyomtad tövig a pedált, és máris rögzítve volt.
Oldásnál pedig benyomtad a pedált, és már oldott is a kézifék. De nem visszalökte a lábaddal együtt azt a kis pedált, hanem tőled függött milyen gyorsan engeded vissza.

Lehetne ezt szakszerűbben is magyarázni, de tőlem ilyet ne várjatok.  :oops:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #313 Dátum: 2005.10.01 14:18:25 »
Idézetet írta: "squiddy"
Fifi:
Ha meglesz a kocsi, remélem megmutizod majd ;)

Persze, ez csak természetes!

Nemsokára Ave tulaj leszek :buli: :supz:  :dancing:  :elephant:
Talira még ne lesz nálam a kocsi (10.05-én jár le a betétem, meg a biztosító még nem fizetett, így amíg a biztosítós pénz nem jön meg hitellel hidalom át).

Easa-val sikerült megállapodni, előszerződést kötöttünk, ha meglesz szólok!

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #314 Dátum: 2005.10.01 14:53:41 »
Idézetet írta: "JuliuS"

Fifi?!   :gyeride:

Miújság? Összejött...?


Hála Easa-nak igen!  :prayer:
Rettentő türelmes volt velünk és lojális. :10:
Édesapámmal mentem fel, mert ő jóval rutinosabb vezető, ő próbálta ki.

Amikor a Keletiben leszáltunk, nekem már akkor görcsbe rándult a gyomrom a sok embertől és
nyüzsgéstől.  :stop: (Én Szombathelyen sem megyek ki a piacra, "emberfóbiám" van)
A metróról és a Váci úton közlekedő autókról, délután 15 órakor egykerekező
motorosról :pal2:, a nemsokkal azelőtt lezajló karambolról már nem is beszélve.

Fél órát késtünk a megbeszélt találkozóról, mert a Váci úton az ellenkező
irányba sétáltunk negyed órán át, egy helybéli információja alapján :(
Szerencsére Easa megvárt és Superék is elvégezték az állapotfelmérést. Édesapám vezette az
autót én meg a pesti közlekedést látva a félsztől egy kihalt parkolóban mentem csak 30 métert
10 km/s sebességgel, mint egy bébi  :oops:  [smilie=sm21.gif]

Minden elismerésem a fővárosban lakóknak, én nem tudnék ott élni!  :magasztal:
A lényeg: az autó gyönyörű és nagyon jó állapotban van.
A másfél év várakozás megérte!  :szivecske:  :toy:
Easa a kezelési útmutatót odaadta, így meg lesz egy két napra az esti olvasmány. :D

Most még csak lefoglalóztam az autót, de hamarosan kifizetem a teljes vételárat és elhozhatjuk.

JuliuS: türelmed biztos Ave-t terem ;)
 
Bye, Fifi

Ps.: Most remek idő van itt, gyermek felébredt, irány a szabad levegő! :P
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)