Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 490631 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #225 Dátum: 2005.09.23 14:25:38 »
Idézetet írta: "music"
Nem. Az átírást száolják kobcenti szerint, de azt valóban minden egyes kobcenti után kell fizetni.

Na akkor ezzel keverhettem össze :) csak összerakjuk a dolgokat a végén :D

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #226 Dátum: 2005.09.23 14:28:37 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "JuliuS"
...ami a használtauto.hu-s hirdetésről lett belinkelve. ugyanezt a képet megtaláltam egy német hirdetésben...

Ez még nem jelent semmit. Csak azt, h a magyar tulaj lusta volt fényképezni. Sok ilyen van.

Hááát, számomra ez azt jelenti, hogy átverés esete forog fenn... mert ha lusta, akkor ne rakjon fel fényképet, vagy írja oda, hogy nem az ő autóját ábrázolja. Főleg, hogy a legutolsó ráncfelvarrott Avensis verzióról rakott be képet, véletlenül sem olyanról, amit ő árul :!:

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Re: Ráncfelvarrott Avensis
« Válasz #227 Dátum: 2005.09.23 14:31:44 »
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "Fifi"
Sziasztok!

Átnéztem a "Nagy" Avensis topicot, azzal a céllal [...]
Bye, Fifi


Hello :)

Ha jól látom a képeket akkor a felső kép a 98-tól [...]
Viziborz


Viziborz koma, miért éreztél késztetést, hogy a nagyjából másfél éve feltett, topicindító kérdésre válaszolj?  :lol:
Persze tudom a megoldást (valamiért a fórum mindig visszaáll a régebbiek mutatása szerinti rendezésre - tegnap még nem csinálta), csak nem tudtam kihagyni  :wink: bocsi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #228 Dátum: 2005.09.23 14:53:49 »
Arra a régi hozzászólásra amúgy én is reagáltam egy jó nagyot, megint összehasonlítottam az autókat, és raktam be mindegyikről fényképet (eleje-hátulja). Aztán rájöttem, hogy régi a hozzászólás amire reagáltam, dehát ugye ez volt az, ami bejött, gondoltam valakit megint érdekel a dolog...  :lol:  :lol:  :lol:

Persze én azután kitöröltem.  :wink:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #229 Dátum: 2005.09.23 17:34:23 »
Idézetet írta: "music"
Hozzátenném, ez a koszolódás csak bizonyos sebesség felett igaz, városban azért nem mukodik, csak ha 70-es táblás útszakaszon mész.

 :idea:


Csak a meredek hátfalú (kombi , hatchback) autók hátsó ablaka koszolódik . Egy liftback formájú autóé ugyanúgy nem fog koszolódni , mint a sedané , mert ezeknél a karosszéria-formáknál a kocsi mögötti légörvény nem csapja vissza az ablakra a vizet (és vele a koszt) . Ezeken tehát a hátsó ablaktörlő csak az eső letörlésére szolgál - arra viszont nagyon is jól jön , főleg parkolásnál .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #230 Dátum: 2005.09.23 17:36:17 »
Idézetet írta: "Xtrem"
A szerkezet 40 centiig jelez, az meg már bőven elegendő egy parkolásnál is.


Na , ez az , ami szerintem nagyon kevés . Ha 40 centinél lényegesen több hely van , akkor úgyis beállok gond nélkül . A radar pont az ilyen centizésekhez kellene , amikor az ember olyan helyre próbál beállni , ahol elöl-hátul nincs több hely 30-40 centinél  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #231 Dátum: 2005.09.23 17:39:12 »
Idézetet írta: "Xtrem"
A hátsó kalaptartó pedig tényleg lehet, hogy csak rosszul volt rögzítve. Mondjuk arról a pesti szalonról amúgy is rossz a véleményem, és maga a tesztkör is kb 700m volt, szépen mondta, hogy akkor forduljunk vissza...

Amíg állt az Avensis, addig kölcsönbe egy 5 ajtós Corollát kaptunk, abban semmi zörejene nem volt a kalaptartónak. Nagyon kellemes meglepetés volt az az autó.  :)


Minden bizonnyal rosszul volt rögzítve . Én már vezettem vagy hat Liftback Camryt , és kábé ugyanennyi Liftback Carinát , de egyikben sem zörgött . Ami azt illeti , a Carinában éppenséggel TÚL JÓL is van rögzítve , hat darab , jó nehezen járó patent tartja - aki kitalálta , azzal naponta százszor ki- és utána visszarakatnám  :twisted:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #232 Dátum: 2005.09.23 17:39:58 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "JuliuS"
...ami a használtauto.hu-s hirdetésről lett belinkelve. ugyanezt a képet megtaláltam egy német hirdetésben...

Ez még nem jelent semmit. Csak azt, h a magyar tulaj lusta volt fényképezni. Sok ilyen van.

Hááát, számomra ez azt jelenti, hogy átverés esete forog fenn... mert ha lusta, akkor ne rakjon fel fényképet, vagy írja oda, hogy nem az ő autóját ábrázolja. Főleg, hogy a legutolsó ráncfelvarrott Avensis verzióról rakott be képet, véletlenül sem olyanról, amit ő árul :!:


Sajnos sokan csinálják ezt . A legjobb az , amikor a hombre valami gyári reklámfotót rak fel a hirdetéséhez  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #233 Dátum: 2005.09.23 17:50:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na , ez az , ami szerintem nagyon kevés . Ha 40 centinél lényegesen több hely van , akkor úgyis beállok gond nélkül . A radar pont az ilyen centizésekhez kellene , amikor az ember olyan helyre próbál beállni , ahol elöl-hátul nincs több hely 30-40 centinél  :roll:


Mondjuk úgy, hogy erre volt keret. Lehet vannak ennél korszerűbb példányok, és azok nagyobb pontossággal mutatnak. Nekem nagyon jól megfelel, és nagy segítséget nyújt.

De legalább van egy támpontom, hogy onnan még van kb 40 centim, a semminél legalább egy picivel több.
Amúgy pedig ha csak csipogni tudna a rendszer, az mégkevésbé lenne mérvadó szerintem, mert ott meg a csipogások gyakoriságára lehet csak hagyatkozni, itt legalább megjelenik egy adat cm-ben.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #234 Dátum: 2005.09.24 00:06:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Xtrem"
A szerkezet 40 centiig jelez, az meg már bőven elegendő egy parkolásnál is.


Na , ez az , ami szerintem nagyon kevés . Ha 40 centinél lényegesen több hely van , akkor úgyis beállok gond nélkül . A radar pont az ilyen centizésekhez kellene , amikor az ember olyan helyre próbál beállni , ahol elöl-hátul nincs több hely 30-40 centinél  :roll:


hehe, én akkor jól félreértettem, azt hittem, hogy 40 és 0 cm között jelez  :lol:
és a gyári az milyen?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #235 Dátum: 2005.09.24 01:48:29 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Palaczk"
Na , ez az , ami szerintem nagyon kevés . Ha 40 centinél lényegesen több hely van , akkor úgyis beállok gond nélkül . A radar pont az ilyen centizésekhez kellene , amikor az ember olyan helyre próbál beállni , ahol elöl-hátul nincs több hely 30-40 centinél  :roll:


Mondjuk úgy, hogy erre volt keret. Lehet vannak ennél korszerűbb példányok, és azok nagyobb pontossággal mutatnak. Nekem nagyon jól megfelel, és nagy segítséget nyújt.

De legalább van egy támpontom, hogy onnan még van kb 40 centim, a semminél legalább egy picivel több.
Amúgy pedig ha csak csipogni tudna a rendszer, az mégkevésbé lenne mérvadó szerintem, mert ott meg a csipogások gyakoriságára lehet csak hagyatkozni, itt legalább megjelenik egy adat cm-ben.


Ez nem a keret miatt van , a legtöbb tolatóradar hasonlóan működik . Nem nagyon létezik olyan , amely 30 cm alatt is képes jelezni . Pedig igazából pont ez az a tartomány , amelyet kritikus helyzetben kihasznál az ember  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #236 Dátum: 2005.09.24 10:17:42 »
Idézetet írta: "JuliuS"
hehe, én akkor jól félreértettem, azt hittem, hogy 40 és 0 cm között jelez  :lol:
és a gyári az milyen?


A gyári tudtommal vagy 2x drágább, és az akkori Avensishez csak 2 érzékelős létezett, természetesen kijelző nélkül.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #237 Dátum: 2005.09.24 11:08:08 »
Idézetet írta: "Easa"

http://web.t-online.hu/mj2000/toyota/toyo1.jpg

http://web.t-online.hu/mj2000/toyota/toyo2.jpg

Itt van 2 kép róla, elég rossz fényviszonyok mellett.
cd-s rádió benne van, a klima nem automata, nem könnyűfémfelnis.
van hozzá 1 garnitura Michelin Alpin téligumi is.
ma  feltettem a  hasznaltauto.com-ra is, ott részletesen le vannak írva a tartozékok is /ami egyébként a gyári tartozéklista a Sol-hoz/.


Klassz az autó! Tetszik!
Most sajnos nem vagyok otthon és a GPRS elég lassú, meg ez a
rossz notebook nem nagyon adja vissza a színeket, de a jövő héten
tuti megkereslek :)

Addig is lehetek szemtelen és küldenél/tennél fel az autó belsejéről is képeket? (amin látszik a műszerfal, kormány és az üléshúzat)

Előre is köszi!

Bye, Fifi

Ps.: Hú de jó lenne, ha klubbon belül maradna az autód :lol:
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #238 Dátum: 2005.09.24 18:55:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem nagyon létezik olyan , amely 30 cm alatt is képes jelezni . Pedig igazából pont ez az a tartomány , amelyet kritikus helyzetben kihasznál az ember  :roll:

Palaczk, próbálj már ki egyszer egy ilyen 40 centiig mérő radart, azonnal meg fog változni a véleményed. Meg fogsz lepődni, milyen állati jó.  :wink:  

Egyébként két autó között 40 centi piszok kevés hely ám! Emellett amikor elkezd sípolni, tudod, h van még 40 centid és gurulhatsz egy picit. Ja, és ne feledkezzünk meg a radarok késlekedési idejéről: azaz mindig később kezdenek el jelezni (pl. mikor tolatok egy kocsi felé, kb 1 méternél éled fel, pedig már másféltől mér - lassú a reakcióideje) - a 40 centit is kis késlekedéssel írja ki, ha túl gyorsan mész, így olyankor kb 20-30 centi van már csak. Na most ha 20 centinél kezdene állandóan sípolni, akkor a lassú reakcióidő miatt akár bele is gurulhatnál a mögötted lévőbe.

Mióta van a radarom, sokkal jobban, gyorsabban, pontosabban és könnyebben állok be két kocsi közé. Régen már olyankor is rég megálltam, amikor a radar a felszerelés után még 1 métert jelzett! A tükör nagyon becsapós.  

Szóval én csak ajánlani tudom még a 40 centiig mérő verziót is, nagyon sokat számít.  :!:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #239 Dátum: 2005.09.24 20:14:33 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "JuliuS"
...ami a használtauto.hu-s hirdetésről lett belinkelve. ugyanezt a képet megtaláltam egy német hirdetésben...
Ez még nem jelent semmit. Csak azt, h a magyar tulaj lusta volt fényképezni. Sok ilyen van.

Nekem nem lenne bizodalmam egy ilyen hirdetésben, akkor  inkább ne tegyen bele fotót.
music