Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 490600 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #210 Dátum: 2005.09.23 00:25:39 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Xtrem"
Liftbackben csak egyszer ültem, amikor elvittem az autót egy próbakörre, de amit a kalaptartó művelt a macskaköves úton, én abból a zörejből köszönöm szépen, de nem kérek.

hihi, ezt meg tudja erősíteni egy liftback tulaj?


Nem tudja . Pedig nekünk öregebb (Carina) Liftbackünk van . Semmi zörgés . Ha az az autó zörgött , akkor valszeg nem volt rendesen a helyére téve a kalaptartó .

A Sedan csomagtere literre nagyobb , de a valóságban sokkal nehezebben kihasználható . A Liftbackbe kvázi felülről tudsz pakolni , a csomagtér fölfelé (is) nyitott , nemcsak hátrafelé . Nem beszélve arról , hogy tudsz benne könnyedén vinni olyan tárgyakat (pl. bicikli , bútor , mosógép) amelyeket a Sedanba nem tudsz betenni . Ez szerintem nem elhanyagolható faktor .

Aki pedig legalább egyszer próbált már szakadó esőben tolatni , parkolni , manőverezni hátsó ablaktörlős kocsival , az tudja , miért is jó , ha van hátsó ablaktörlő .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #211 Dátum: 2005.09.23 00:27:49 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "JuliuS"
viszont a biztosításoknál azért van némi eltérés az 1.6-os és 1.8-as havi költségei között, nem?

 :!: NINCS  :!:
Érdekelne , hogy miért gondolják ezt ilyen sokan  :?:
Ott vannak fehéren-feketén a kategóriák : 1.5 és 2.0 között ugyanannyi !

bennem mindig is az volt, hogy ez köbcentire számolódik, azért gondoltam.. de nem elképzelhető, hogy biztosítója válogatja, mi alapján számol? hiszen nyilvan van valami oka, amiért minden évben meghírdetik, hogy most lehet kötelező biztosítót váltani, aztán egy évig ottmaradsz. nekem legalábbis valami ilyesmi rémlik, de autó nem lévén, nagyon nem figyelgettem.


Mondom : NINCS különbség  :!:

Köbcentire megy valóban , de kategóriák szerint . 1501-től 2000-ig ugyanannyi . A kategóriákat törvény írja elő , egységesek .

A díjtétel az , amiben nagy különbségek vannak biztosító és biztosító között .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #212 Dátum: 2005.09.23 00:31:44 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "music"
A dízel pedig olcsóbban uzemeltetheto - amíg nem lesz gondod a lendkerékkel... - és jobban autózható.

jobban autózható? há' me' mé'?


Mert sokkal nagyobb a nyomatéka , és ezt sokkal alacsonyabb fordulaton adja le . Magyarul jobban húz . Ritkábban kell váltani , visszakapcsolás és kihúzatás nélkül is jól megy . Pl. amit az 1.8 benzines hármasba visszarakva produkál , azt a D4D simán tudja negyedikben .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #213 Dátum: 2005.09.23 01:03:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mondom : NINCS különbség  :!:

Köbcentire megy valóban , de kategóriák szerint . 1501-től 2000-ig ugyanannyi . A kategóriákat törvény írja elő , egységesek .

A díjtétel az , amiben nagy különbségek vannak biztosító és biztosító között .


ja értem, így már világos.

JuliuS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #214 Dátum: 2005.09.23 01:50:57 »
Idézetet írta: "music"
Még egy dolog, most találtam.
Nézzétek meg jól az elso képet!
Aki megmondja, hogy milyen autó van a háttérben világoskék színben, az kap egy Calypso matricát, esetleg Gyozike izzadt ingét, stb.!

Nocsak, nocsak, én is találtam valamit... ez volt ugye az ominózus kép:


...ami a használtauto.hu-s hirdetésről lett belinkelve. ugyanezt a képet megtaláltam egy német hirdetésben... itt! ejj-ejj... :x (megjegyzem nem is rossz a német oldalon lévő kocsi, 2 milla, 1.8-as, 2002-es, 69e km-rel, felszerelve minden földi jóval :wink: )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #215 Dátum: 2005.09.23 06:19:06 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Na állj! Nincs különbség a kötelező biztosítás esetében egy 1.6-os és egy 1.8-as kocsi között :?:  :?:  :?:  :!:  Ez tuti :?:  :!:

Má mé lenne?
1151- 1500 cm3, majd 1501-2000cm3, a határ.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #216 Dátum: 2005.09.23 06:24:20 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Xtrem"
Nekem Sedanom van, vagyis az eddigi Avensisek mind azok voltak. Nekem formára, lámpákra sokkal jobbal bejönnek. Az említett TV tényleg gondot okoz, az biztosan nem fér be a csomagtartóba, viszont a hátsó ülésre nevetve befér
 :lol:
bár kisebbségben vagyunk, örömmel látom, hogy van itt hozzám hasonlóan gondolkodó sedanos :wink:

Szerinem is szebb a sedan lámpája.
Idézetet írta: "Xtrem"
Én nem hiányolom a hátsó ablaktörlőt az autóról, egyrészt jó az autó alaktényezője, ezért még erős eső esetén sem koszolódik el annyira az ablak
ez hasznos infó volt, köszi... ma egyébként láttam két egyforma színű, egyforma szériából származó Avensist, az egyik liftback volt, a másik sedan.. hááát, nem rossz a másik se, de egyelőre még bőven a sedan tetszik jobban :)[/quote]
Hozzátenném, ez a koszolódás csak bizonyos sebesség felett igaz, városban azért nem mukodik, csak ha 70-es táblás útszakaszon mész.

 :idea:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #217 Dátum: 2005.09.23 06:27:03 »
Idézetet írta: "JuliuS"
bennem mindig is az volt, hogy ez köbcentire számolódik, azért gondoltam.. de nem elképzelhető, hogy biztosítója válogatja, mi alapján számol? hiszen nyilvan van valami oka, amiért minden évben meghírdetik, hogy most lehet kötelező biztosítót váltani, aztán egy évig ottmaradsz. nekem legalábbis valami ilyesmi rémlik, de autó nem lévén, nagyon nem figyelgettem.

Nem. Az átírást száolják kobcenti szerint, de azt valóban minden egyes kobcenti után kell fizetni. Az évente változó táblázat pedig az adott biztosítónál bekovetkezett káresemények fuggvénye.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #218 Dátum: 2005.09.23 06:31:09 »
Idézetet írta: "JuliuS"
...ami a használtauto.hu-s hirdetésről lett belinkelve. ugyanezt a képet megtaláltam egy német hirdetésben...

Hát ez ciki...
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #219 Dátum: 2005.09.23 07:49:27 »
Idézetet írta: "JuliuS"
...ami a használtauto.hu-s hirdetésről lett belinkelve. ugyanezt a képet megtaláltam egy német hirdetésben...

Ez még nem jelent semmit. Csak azt, h a magyar tulaj lusta volt fényképezni. Sok ilyen van.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #220 Dátum: 2005.09.23 11:16:35 »
Idézetet írta: "JuliuS"
nocsak, én eddig ennél rosszabb fogyasztásokról hallottam... ez megint egy jóóó hír, imádlak hallgatni, Xtrem  :D

Idézetet írta: "Xtrem"
Egy tolatóradar beszerelését viszont mindenképpen ajánlom, anélkül igen elveszett az ember, hátrafelé átláthatatlan a karosszéria.

És az utólag megoldható gond nélkül? Ha igen, nagyságrendileg mennyibe fáj?


Azért csak városi használat mellet nem 7 lityit fog enni az autó  :wink: , de én még nem tudtam 8-8.2 liter fölé tornászni a fogyit. Persze azért lehetne sportosabban is vezetni az autót, de normális használat mellett ilyen fogyikra lehet számítani.

A tolatóradar utólag is megoldható, nekem 3 órát és 40e Ft-t vett igénybe a beszerelés (a szerkezet ára is benne van). 4 érzékelős, külön kijelzővel, ami nem csak a távolságot, de mindegyik érzékelőt egy külön színes diagrammon jelenít meg.

Szóval lehet nem mérvadó, hogy én igen erős esőben mennyire látok ki, amióta megvan a radar, sokkal könnyebb a tolatás, nem kell állandóan a tükröt nézegetni. A szerkezet 40 centiig jelez, az meg már bőven elegendő egy parkolásnál is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #221 Dátum: 2005.09.23 11:20:23 »
A hátsó kalaptartó pedig tényleg lehet, hogy csak rosszul volt rögzítve. Mondjuk arról a pesti szalonról amúgy is rossz a véleményem, és maga a tesztkör is kb 700m volt, szépen mondta, hogy akkor forduljunk vissza...

Amíg állt az Avensis, addig kölcsönbe egy 5 ajtós Corollát kaptunk, abban semmi zörejene nem volt a kalaptartónak. Nagyon kellemes meglepetés volt az az autó.  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis
« Válasz #222 Dátum: 2005.09.23 12:24:02 »
Idézetet írta: "Fifi"
Sziasztok!

Átnéztem a "Nagy" Avensis topicot, azzal a céllal, mint Spainet is,
hogy megtudjam a ráncfelvarrott és előző Avensis közti
külömbségeket.

Xtrem írta, hogy "Én ebben a fórumban már leírtam 1-2 dolgot az I-es
Avensisről,és a ráncfelvarrott változatáról", és Szeke által küldött
http://www.mimi.hu/automotor/toyota_avensis.html  linket is megnéztem,
de nem lettem okosabb.

Elsősorban az érdekelne, hogy mi alapján tudom eldönteni, hogy az
I-es vagy a ráncfelvarrottról van szó. Sok olyan hirdetés van, ahol nincs
kép vagy csak kivüről látható az autó. :(


Bye, Fifi


Hello :)

Ha jól látom a képeket akkor a felső kép a 98-tól készült verzó és az alsó a 2001-től készült gép beső terét ábrázolja. Ha nincs igazam hát vessetek a mókusok elé :)
A külső jegyekben szerintem úgy lehetsz jártas ha  elmész a hasznaltauto.hu oldalra és rákeresel az Avensisek-re és megnézed az évszám alapján a különbségeket. Úgy mint a régi füles újságban , nos mi a különbség a 2 kép között :) Nekem elsőre a fényszórók és a lökhárítók különbsége ugrik be. Az ujabb Avé-nak ha jól tudom akkor víztiszta a fényszóró üvege , amíg a régié belül borázott. Ha nem jöjjenek a mókusok.
Hát ennyi hirtelen

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #223 Dátum: 2005.09.23 12:28:26 »
Nem látom az előző hozzászólásomat mindig de remélem ott van, szóval megint jön 1 hülye kérdésem.

Úgy érzem de még nem vagyok benne biztos hogy az ülés háttámla folyton elállítódik és az ülés hátrafele kezd dőlni ez másnál is van vagy csak én érzem ?

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #224 Dátum: 2005.09.23 12:44:17 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Xtrem"
Liftbackben csak egyszer ültem, amikor elvittem az autót egy próbakörre, de amit a kalaptartó művelt a macskaköves úton, én abból a zörejből köszönöm szépen, de nem kérek.

hihi, ezt meg tudja erősíteni egy liftback tulaj?

Az enyém ugyan corolla, nem Avensis, de egyáltalán nem zörög a kalaptartó. Persze ehhez ahelyén kell lennie – van egy kis műanyag vájat egy pöcökkel, ami a helyén tartja. Ha az Avensisben ezt rosszabbul oldották meg, akkor csalódtam a Toyotában. ;-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius