Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 490564 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #240 Dátum: 2005.09.24 20:25:45 »
Idézetet írta: "JuliuS"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "JuliuS"
...ami a használtauto.hu-s hirdetésről lett belinkelve. ugyanezt a képet megtaláltam egy német hirdetésben...
Ez még nem jelent semmit. Csak azt, h a magyar tulaj lusta volt fényképezni. Sok ilyen van.
Hááát, számomra ez azt jelenti, hogy átverés esete forog fenn... mert ha lusta, akkor ne rakjon fel fényképet, vagy írja oda, hogy nem az ő autóját ábrázolja. Főleg, hogy a legutolsó ráncfelvarrott Avensis verzióról rakott be képet, véletlenül sem olyanról, amit ő árul :!:

Pontosan. Ha ebben csal, akkor mi a garancia, hogy másban nem :!:  :?:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #241 Dátum: 2005.09.24 20:30:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Csak a meredek hátfalú (kombi , hatchback) autók hátsó ablaka koszolódik . Egy liftback formájú autóé ugyanúgy nem fog koszolódni , mint a sedané , mert ezeknél a karosszéria-formáknál a kocsi mögötti légörvény nem csapja vissza az ablakra a vizet (és vele a koszt) . Ezeken tehát a hátsó ablaktörlő csak az eső letörlésére szolgál - arra viszont nagyon is jól jön , főleg parkolásnál .

Ha 30-40-nel mész, akkor nincs akkora légorvény, hogy távol tartsa az esocseppeket - amik viszont kelloképpen osszekoszolják az ablakot, hacsak nem szakad az eso...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #242 Dátum: 2005.09.24 20:35:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Xtrem"
A szerkezet 40 centiig jelez, az meg már bőven elegendő egy parkolásnál is.
Na, ez az, ami szerintem nagyon kevés . Ha 40 centinél lényegesen több hely van, akkor úgyis beállok gond nélkül . A radar pont az ilyen centizésekhez kellene , amikor az ember olyan helyre próbál beállni, ahol elöl-hátul nincs több hely 30-40 centinél  :roll:

Valamennyit azért segí, én mindig pesszimistán számolom a helyet, nekem jó lenne egy ilyen. Neked asszem a kamera lenne az ideális megoldás. :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #243 Dátum: 2005.09.24 20:43:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "JuliuS"
...ami a használtauto.hu-s hirdetésről lett belinkelve. ugyanezt a képet megtaláltam egy német hirdetésben...
Sajnos sokan csinálják ezt . A legjobb az , amikor a hombre valami gyári reklámfotót rak fel a hirdetéséhez  :x

Azon legalább látszik, hogy nem az árulandó kocsiról készult...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #244 Dátum: 2005.09.24 20:48:52 »
Idézetet írta: "Szeke"
Palaczk, próbálj már ki egyszer egy ilyen 40 centiig mérő radart, azonnal meg fog változni a véleményed. Meg fogsz lepődni, milyen állati jó.  :wink:  

Egy liftback-tulaj konnyen beszél :lol:  :lol:  :lol: , ott valóban kevéssé fontos a radar; én is sokszor úgy jártam, amit Szeke leírt, ott azért jól johet egy ilyen szerkentyu :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #245 Dátum: 2005.09.24 23:00:19 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem nagyon létezik olyan , amely 30 cm alatt is képes jelezni . Pedig igazából pont ez az a tartomány , amelyet kritikus helyzetben kihasznál az ember  :roll:

Palaczk, próbálj már ki egyszer egy ilyen 40 centiig mérő radart, azonnal meg fog változni a véleményed. Meg fogsz lepődni, milyen állati jó.  :wink:  

Egyébként két autó között 40 centi piszok kevés hely ám! Emellett amikor elkezd sípolni, tudod, h van még 40 centid és gurulhatsz egy picit. Ja, és ne feledkezzünk meg a radarok késlekedési idejéről: azaz mindig később kezdenek el jelezni (pl. mikor tolatok egy kocsi felé, kb 1 méternél éled fel, pedig már másféltől mér - lassú a reakcióideje) - a 40 centit is kis késlekedéssel írja ki, ha túl gyorsan mész, így olyankor kb 20-30 centi van már csak. Na most ha 20 centinél kezdene állandóan sípolni, akkor a lassú reakcióidő miatt akár bele is gurulhatnál a mögötted lévőbe.

Mióta van a radarom, sokkal jobban, gyorsabban, pontosabban és könnyebben állok be két kocsi közé. Régen már olyankor is rég megálltam, amikor a radar a felszerelés után még 1 métert jelzett! A tükör nagyon becsapós.  

Szóval én csak ajánlani tudom még a 40 centiig mérő verziót is, nagyon sokat számít.  :!:


Lehet . Elhiszem , mert még nem próbáltam . Nyilván támpont tudni , hogy mikor van még 40 cm . Csak nem tom , miért nem képesek megoldani ezen belül is a mérést . Nyilván vmi technikai oka van .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #246 Dátum: 2005.09.24 23:02:19 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szeke"
Palaczk, próbálj már ki egyszer egy ilyen 40 centiig mérő radart, azonnal meg fog változni a véleményed. Meg fogsz lepődni, milyen állati jó.  :wink:  

Egy liftback-tulaj konnyen beszél :lol:  :lol:  :lol: , ott valóban kevéssé fontos a radar; én is sokszor úgy jártam, amit Szeke leírt, ott azért jól johet egy ilyen szerkentyu :!:


Könnyen beszél  :shock: ? Egyszer csüccsenj majd be egy Liftback Carinába , és nézz hátra . Utána majd megbeszéljük .

(A Camry más tészta , de az sem azért mert Liftback , hanem mert nem olyan magas a segge , mint a modernebb autóknak .)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #247 Dátum: 2005.09.24 23:04:04 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Csak a meredek hátfalú (kombi , hatchback) autók hátsó ablaka koszolódik . Egy liftback formájú autóé ugyanúgy nem fog koszolódni , mint a sedané , mert ezeknél a karosszéria-formáknál a kocsi mögötti légörvény nem csapja vissza az ablakra a vizet (és vele a koszt) . Ezeken tehát a hátsó ablaktörlő csak az eső letörlésére szolgál - arra viszont nagyon is jól jön , főleg parkolásnál .

Ha 30-40-nel mész, akkor nincs akkora légorvény, hogy távol tartsa az esocseppeket - amik viszont kelloképpen osszekoszolják az ablakot, hacsak nem szakad az eso...


OK , de az igazi koszolódás , amikor az útról felvert dzsuva kerül a hátsó ablakra , csak a meredek hátfalú autókon jelentkezik . Erről beszéltem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #248 Dátum: 2005.09.25 06:25:05 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Könnyen beszél  :shock: ? Egyszer csüccsenj majd be egy Liftback Carinába , és nézz hátra . Utána majd megbeszéljük .

Rendben, de ulj be utána egy Carina sedanba, és hasonlítsd ossze a kettot!
Idézetet írta: "Palaczk"
(A Camry más tészta, de az sem azért mert Liftback, hanem mert nem olyan magas a segge, mint a modernebb autóknak .)

EGyébként a Camrydra akartam célozni. Nekem is Azstrával sokkal konnyebb parkolni, pedig elég kicsi a hátsó ablaka, de a Corollából semmit nem tudnék a kocsi végérol, ha nem lenne a hátsó szárny.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #249 Dátum: 2005.09.25 06:29:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
OK, de az igazi koszolódás, amikor az útról felvert dzsuva kerül a hátsó ablakra, csak a meredek hátfalú autókon jelentkezik.

Ez igaz. Szerencsére ott van mivel letorolni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #250 Dátum: 2005.09.25 12:44:46 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Könnyen beszél  :shock: ? Egyszer csüccsenj majd be egy Liftback Carinába , és nézz hátra . Utána majd megbeszéljük .

Rendben, de ulj be utána egy Carina sedanba, és hasonlítsd ossze a kettot!


Ülj be te is , és hasonlítsd össze , ha már rólam feltételezed , hogy olyan gügye vagyok , hogy egyoldalúan állítok valamit . Történetesen én vezettem mindkettőből jópárat .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Easa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #251 Dátum: 2005.09.25 15:40:15 »
Idézetet írta: "Fifi"


Klassz az autó! Tetszik!
Most sajnos nem vagyok otthon és a GPRS elég lassú, meg ez a
rossz notebook nem nagyon adja vissza a színeket, de a jövő héten
tuti megkereslek :)

Addig is lehetek szemtelen és küldenél/tennél fel az autó belsejéről is képeket? (amin látszik a műszerfal, kormány és az üléshúzat)

Előre is köszi!

Bye, Fifi

Ps.: Hú de jó lenne, ha klubbon belül maradna az autód :lol:


Más apropóból készült mai kép. A lényeg a computer kijelzőjén van! :)

http:// http://web.t-online.hu/mj2000/toyota/toyo4.jpg
asa - egy õs Toyotás

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #252 Dátum: 2005.09.25 15:53:15 »
Idézetet írta: "Easa"
Más apropóból készült mai kép. A lényeg a computer kijelzőjén van! :)


Nem rossz érték.
Hogy sikerült ezt produkálni?  :wink: Nem lehetett sietős a tempód.  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Easa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #253 Dátum: 2005.09.25 18:42:10 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Easa"
Más apropóból készült mai kép. A lényeg a computer kijelzőjén van! :)


Nem rossz érték.
Hogy sikerült ezt produkálni?  :wink: Nem lehetett sietős a tempód.  :)


Tapolca - Budapest, 80-100-as tempó, éjszaka, szóval ideális körülmények között. Eredetileg 5.0 l/100 km volt, de a mai nap , meg a hideg motor már belerondított. :)
asa - egy õs Toyotás

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #254 Dátum: 2005.09.25 20:25:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ülj be te is , és hasonlítsd össze , ha már rólam feltételezed , hogy olyan gügye vagyok , hogy egyoldalúan állítok valamit . Történetesen én vezettem mindkettőből jópárat .

Carinánál nincs rá reményem, Corollával megtettem.
De - mint azt írtam korábban - a froclinak szánt megjegyzés egy Camry-tulajnak szólt. :wink:  :wink:  :wink:
music