Szerző Téma: Babázós  (Megtekintve 111649 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #405 Dátum: 2014.08.03 18:18:00 »
semmivel, de ne felejtsd el, hogy erre vonatkozó tesztek nincsenek. Nem azért lesz egy isofix-es ülés biztonságosabb, mert ezt egzaktul letesztelték, hanem azért, mert a jelenlegi teszt szempontok miatt önmagában az isofix meglétét pontozzák fel.
Tehát valójában nem tudhatod, hogy az isofix-szel a kasztnihoz rogzitett gyerekülésben a gyermek belső szervei milyen terhelést kapnak egy esetleges balesetben. Tény, hogy bekotesnel kisebb a hibazas lehetősége az isofix-szel. De ez szerintem összességében nem jelenti azt, hogy isofix nélkül kisebb lenne biztonságban a gyermek.

Most az ADAC teszteket hagyjuk, az a szervezet ugy bukott meg, ahogy van. Számomra nem létezik, de legalábbis nem számít a véleménye...
1. csak gondolkodjunk. A Forma-1-ben és egyéb hasonló versenysportban bizonyára fogalmuk sincs a vezetőkre ható erőhatásokról,  ezért rögzítik szinte fixen a pilótákat a kocsiba, mindenféle 5 pontos övekkel. Mind arra törekszenek, hogy a pilóta ne legyen biztonságban.

2. csak gondolj bele. A kocsi gyűrődőzónája jóval azelőtt elkezdi lassítani a benne utazók testé, hogy végül megállna. Ha a nem fixen rögzített gyerekülés nem kezd el lassulni abban a pillanatban, mikor a gyűrődőzónák már lassítják a kocsit, hanem csak akkor, mikor már mondjuk visszafelé mozog, akkor az öv egyszer csak visszarántja az ülést, gyerekestől, mindenestől.

3. Az ADAC Ön autója szavazásos eredményeket hamisított, az egyébként is kikerülő győztes javára. (talán felszorozták kb 10-el a szavazatokat) Hülyeség, jah, de, hogy sorban azért végezzenek teszteket, hogy aztán mindnek meghamisítsák az eredményét, az azért meredek. Neked épp jókor jött ez a botrány, a korábban is meglévő (részben ok nélküli) szkepticizmusod alátámasztására.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #406 Dátum: 2014.08.03 18:23:52 »
Szerintem ezt a jó e az isofix vagy nem szükséges kérdést mindenki döntse el magában, kicsit uncsi már hogy mindenki a saját igazát
ismételgeti, akinek isofixes van az azt szajkózza, akinek nincs az, az meg azt.

Csak azért próbálom minden egyes alkalommal újra és újra a dolgot cáfolni, mert bepi és talán mások is, folyton nemhogy az előnyét nem ismerik el, hanem mármár pont hogy veszélyes kiegészítőként festik le az isofixet. Azért ne legyünk már ennyire szemellenzősek, meg azért ismerjük már el egy globálisan ismert, használt, elismert biztonsági kiegészítő hasznát! És egy nyílt fórumon ne írjunk olyat, hogy még veszélyes is! Ha mást nem, legalább azt ismerjük be, hogy így jóval kisebb a helytelen rögzítés veszélye, ami ugye az egyik legfontosabb potenciális veszélyforrás.
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Babázós
« Válasz #407 Dátum: 2014.08.03 20:54:37 »
Csak azért próbálom minden egyes alkalommal újra és újra a dolgot cáfolni, mert bepi és talán mások is, folyton nemhogy az előnyét nem ismerik el, hanem mármár pont hogy veszélyes kiegészítőként festik le az isofixet. Azért ne legyünk már ennyire szemellenzősek, meg azért ismerjük már el egy globálisan ismert, használt, elismert biztonsági kiegészítő hasznát! És egy nyílt fórumon ne írjunk olyat, hogy még veszélyes is! Ha mást nem, legalább azt ismerjük be, hogy így jóval kisebb a helytelen rögzítés veszélye, ami ugye az egyik legfontosabb potenciális veszélyforrás.
Bepi corollájában nem volt isofix pont, így nem is vehetett volna isofixes ülést. Egészen addig ellenezte, míg meg nem tudta itt a fórumon,
hogy az avensisében már van csatlakozó pont, és hát egyből át is tért az isofixre. Most a hivatalos verzió az, hogy a 9-18ba nem kell isofix, a 15-36ba meg kell..  ::) :D :lol:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #408 Dátum: 2014.08.03 21:10:43 »
Én annyit tudok tanácsolni, hogy mivel kb 15-20percre laksz a budaörsi Brendontól, és a Bp XI kamaraerdei elefánitól is, amik roskadásig
vannak ülésekkel, vidd ki a gyerkőcöt, próbáld bele.

Ez lesz, de most a Balatonon vagyunk, én még egy hétig, de a feleségem és a gyerek szeptember végéig (vagy ameddig az idő engedi) maradnak, szóval ez nem olyan egyszerű, de persze nézegetünk. Megnézzük a veszprémi brendont, meg lehet, hogy feljönnek egy hétvégére, akkor mehet a próba.

Elefániba nem megyünk, elég sok rossz tapasztalat volt velük. A kedvencem, amikor én mutattam meg az eladónak azt a terméket a boltban, amit szerinte nem tartanak...  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #409 Dátum: 2014.08.03 21:28:59 »
Bepi corollájában nem volt isofix pont, így nem is vehetett volna isofixes ülést. Egészen addig ellenezte, míg meg nem tudta itt a fórumon,
hogy az avensisében már van csatlakozó pont, és hát egyből át is tért az isofixre. Most a hivatalos verzió az, hogy a 9-18ba nem kell isofix, a 15-36ba meg kell..  ::) :D :lol:
Bírom, amikor ilyen logikus következtetést vonsz le olyan dologról, amiről fingod sincs...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Babázós
« Válasz #410 Dátum: 2014.08.03 21:38:57 »
Bírom, amikor ilyen logikus következtetést vonsz le olyan dologról, amiről fingod sincs...
Ezzel arra akartam célozni, hogy mindenki maga döntse el, hogy isofixes vagy öves ülést szeretne, ne a fórumon a tagok döntései alapján...  :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #411 Dátum: 2014.08.03 22:38:26 »

Ezzel arra akartam célozni, hogy mindenki maga döntse el, hogy isofixes vagy öves ülést szeretne, ne a fórumon a tagok döntései alapján...  :hug:
Eleg furcsa módon célozgatsz, mondták már?
De a gyengébbek kedvéért: 9-18kg kategóriában 40000Ft volt a difi árban (60000 vs 100000Ft), míg a 15-36kg kategóriában 12000Ft (48000 vs 59900). Az, hogy az Aveban van isofix csak hab a tortán, bő 10000Ft-on szerencsére nem múlt a dolog. 40000 az sok, nekem kívül esik az ésszerű zónán. És ne, ne jöjjön nekem senki azzal, hogy a gyerekem élete nem ér +40000Ft-ot... mert egy alapvetően kiváló gyerek ülést vásároltam, nem Aldiból...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #412 Dátum: 2014.08.03 23:08:07 »
1. csak gondolkodjunk. A Forma-1-ben és egyéb hasonló versenysportban bizonyára fogalmuk sincs a vezetőkre ható erőhatásokról,  ezért rögzítik szinte fixen a pilótákat a kocsiba, mindenféle 5 pontos övekkel. Mind arra törekszenek, hogy a pilóta ne legyen biztonságban.

2. csak gondolj bele. A kocsi gyűrődőzónája jóval azelőtt elkezdi lassítani a benne utazók testé, hogy végül megállna. Ha a nem fixen rögzített gyerekülés nem kezd el lassulni abban a pillanatban, mikor a gyűrődőzónák már lassítják a kocsit, hanem csak akkor, mikor már mondjuk visszafelé mozog, akkor az öv egyszer csak visszarántja az ülést, gyerekestől, mindenestől.

3. Az ADAC Ön autója szavazásos eredményeket hamisított, az egyébként is kikerülő győztes javára. (talán felszorozták kb 10-el a szavazatokat) Hülyeség, jah, de, hogy sorban azért végezzenek teszteket, hogy aztán mindnek meghamisítsák az eredményét, az azért meredek. Neked épp jókor jött ez a botrány, a korábban is meglévő (részben ok nélküli) szkepticizmusod alátámasztására.
1. Elfelejted, hogy a gyerkekek teste, szervezete sokkal kevésbé ellenálló, mint egy felnőtté. Amitől te nem sérülsz meg, a gyerekek már sérülhetnek.
2. A összes mai autóban van övfeszítő, ami kb egyidőben aktivizálódik a légzsákkal. Tehát, ha helyesen van az ülése bekötve, akkor semmivel sem lesz nagyobb a sérülés veszélye az isofix nélküli ülésben. Az öv megfeszül, és megfogja az ülést. Meg sem fog moccanni a helyén.
3. Az ADAC az Ön Autója szavazással kapcsolatban bukott le. Ez szerinted azt jelenti, hogy másban nem csalt-csalhatott? Szerintem ***a mindegy... csalással lebukott, innentől bármit, bármikor hamisíthatott eddig is. És éppen ezért tojok magasról az ADAC általi eredményekre...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #413 Dátum: 2014.08.03 23:13:47 »
Csak azért próbálom minden egyes alkalommal újra és újra a dolgot cáfolni, mert bepi és talán mások is, folyton nemhogy az előnyét nem ismerik el, hanem mármár pont hogy veszélyes kiegészítőként festik le az isofixet. Azért ne legyünk már ennyire szemellenzősek, meg azért ismerjük már el egy globálisan ismert, használt, elismert biztonsági kiegészítő hasznát! És egy nyílt fórumon ne írjunk olyat, hogy még veszélyes is! Ha mást nem, legalább azt ismerjük be, hogy így jóval kisebb a helytelen rögzítés veszélye, ami ugye az egyik legfontosabb potenciális veszélyforrás.
Nem vagy ma valamni figyelmes. Én nem írtam ilyeneket. Éppen azt írtam, hogy az isofix NINCS konkrétan tezstelve, csak, mint meglévő alkatrész, plusz pontot adnak az ilyen ülésnek és, hogy egy ütközésnél veszélyt is jelentHET a teljesen fix bekötési pont ( a belső szervek lassulása miatt). Sőt, még azt is elismertem, hogy az elhelyezésben tzagadhatatlan előnye van az isofixes üléseknek...
Egészen pontosan ezt írtam: "Tehát valójában nem tudhatod, hogy az isofix-szel a kasztnihoz rogzitett gyerekülésben a gyermek belső szervei milyen terhelést kapnak egy esetleges balesetben. Tény, hogy bekotesnel kisebb a hibazas lehetősége az isofix-szel. De ez szerintem összességében nem jelenti azt, hogy isofix nélkül kisebb lenne biztonságban a gyermek."

Ha ebbből te azt szűröd le, amit leírtál, nagyon félreértetted...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #414 Dátum: 2014.08.04 01:32:35 »
Nem egyszerű kérdés, erről már több ízben is cseréltünk eszmét. Az nincs bizonyítva, hogy az isofix-szel nagyobb biztonságban van a gyermek, viszont az ülés bekötése stabilabb, nem lehet rosszul bekötni. Egy esetleges ütközésnél a gyermek belső szerveinek lassulása pont a fix helyzet miatt nagyobb lehet, így a sérülés veszély is. Én azt gondolom, a 9-18 kategóriában nem éri meg az isofix a jelentős felárat, míg a 15-36 kategóriában sokkal inkább, mert utóbbinál nem egészen 10000Ft a difi. Nagyobb gyerek már egyedül száll be, ezért nem hátrány, ha az ülése fix.

Nálunk mindkét ülés BeSafe...
Ismét kiemelem, ha kéred, de (legalábbis mára) abbahagytam. Valóban lehet nagyobb a sérülés kockázata, de ez olyasmi nézet, mint azt mondani, hogy nem kötöd be magad, mert mi van ha a 100ból egy eset következik be és mondjuk bennégek az autóban.
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #415 Dátum: 2014.08.04 07:05:58 »

Ismét kiemelem, ha kéred, de (legalábbis mára) abbahagytam. Valóban lehet nagyobb a sérülés kockázata, de ez olyasmi nézet, mint azt mondani, hogy nem kötöd be magad, mert mi van ha a 100ból egy eset következik be és mondjuk bennégek az autóban.
jót emeltél ki, hiszen azt írtam: lehet. Tehát nem tényként közöltem, hanem lehetőségképpen a sérülés kockázatát. ;)
Ennyi erővel azt mondod, hogy aki nem isofixes ülést vesz, az "hülye"?
Szerintem itt közbe szól az is, hogy fogyasztói társadalomban élünk, és "biztonságosabb" címen megpróbálnak mindent lenyomni a torkunkon, hiszen, a gyerekeinkről van szó... Ha az isofix annyira tökéletes megoldás lenne, nem gyártanának e nélküli ülést, sem autót.

Teljesen indokolatlannak és lehúzásnak tartok emiatt +40000Ft költséget kifizetni, ennyivel NEM biztonságosabb az isofix. 5-10000 Ft-nál többet nem szabadna elkérni érte.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #416 Dátum: 2014.08.05 12:03:45 »
Autót már nem gyártanak isofix nélkül, ülést még valóban igen. Azt nem írtam, hogy hülye, aki nem azt vesz. (Milán ülése nálunk is isofix nélküli. Akkor még nem volt abból isofixes, és ez a konkrét ülés biztonságban tesztnyertes lett, megverve több isofixest)
Csak azt próbáltam volna kiemelni, hogy hibás hozzáállás azt mondani, hogy pl nincs bizonyítva, hogy isofix-szel nagyobb biztonságban van a gyerek. Már hogy a viharba ne lenne, mikor kutatások szerint (a múltkor bővebben utána olvastam, most nincs kedvem újra megkeresni, linkelni) a sérüléssel járó balesetek 80%-áért a rosszul használt gyerekülés felelős. Ezen az isofix nagyságrendeket javít. Valóban lehet, frontális ütközés esetén, valamelyest nagyobb HIC érték, de pl oldalütközésnél egyértelműen jobb eredményeket hoznak az isofix ülések.

Megintcsak nem tudok mit ellenpéldaként hozni, csak a biztonsági őv ellen károgókat, akik azt mondják, hogy de kérem mi van ha pont bennégek az autóban és a gurtni miatt nem tudok kiszállni?! Hát igen, valóban létezik a valós kockázata ennek a forgatókönyvnek is, de kérem, ettől még azért el kéne ismerni a biztonsági őv biztonsági hozadékát.
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Babázós
« Válasz #417 Dátum: 2014.08.06 10:38:07 »
1. Elfelejted, hogy a gyerkekek teste, szervezete sokkal kevésbé ellenálló, mint egy felnőtté. Amitől te nem sérülsz meg, a gyerekek már sérülhetnek.
Ez nem értem min változtat? A nem isofixes ülés nem csökkenti a rá ható erőket azért, mert nem isofix, tehát emiatt jobb nem lesz.

2. A összes mai autóban van övfeszítő, ami kb egyidőben aktivizálódik a légzsákkal. Tehát, ha helyesen van az ülése bekötve, akkor semmivel sem lesz nagyobb a sérülés veszélye az isofix nélküli ülésben. Az öv megfeszül, és megfogja az ülést. Meg sem fog moccanni a helyén.
Övfeszítő van, de az ugye csak akkor fogja meg a gyereket, amikor már mozdul a gyerek/űlés - semi köze a légzsákhoz. Patronos szerintem csak elől van - legalább is az akkori Yarisban biztos csak elől volt, szerintem a T22-ben sincs hátul.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #418 Dátum: 2014.08.06 11:07:10 »
Egy szóval sem írtam olyat, hogy az isofix nélkül jobb egy ülés. Nem is értem, honnan vezsed ezt... :wacko: Azt írtam, hogy az isofix-től, önmagában nem lesz ütközésnél nagyobb biztonságban a gyerek! Ha egy hagyományos ülés megfelelően van bekötve, az is megfelelően véd. Azonban, az isofix-es ülést is lehet helyzetelnül bekötni, pl. az ember nem figyel arra, hogy mindkét(!) szára bekattanjon. Ugyanúgy figyelni kell rá bekötésnél, mint az isofix nélküli típusoknál.

Ahogy korábban robi írta, az isofix-nek ott van hatalmas jelentősége, amikor a gyermek már magától be tud ülni az ülésbe és ez alatt a művelet alatt az ülés nem mozdul el a biztonságos helyzetéből.  :excl:

Az övfeszítő pontosan ugyanúgy és egyszerre lép működésbe elől és hátul is. Pl. a hordozót elég nehezemre esik sokszor bekötni a hátsó ülésre, mert az öv nagyon hamar megakad. Ha bekötés közben csak egy kicsit is visszaengedem, már megakad az övfeszítője. Sokkal érzékenyebb, mint az eléső öveknél.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.06 11:08:46 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Babázós
« Válasz #419 Dátum: 2014.08.06 11:37:48 »
De hogyan lehet akkor kevésbbé biztonságos egy nem isofix egy isofixnél?
Azért az isofixnél van visszajelzés, hogy a helyén van-e. Az már eléggé emberi hiba, ha sem nézik meg - kb. mintha az övet nem kapcsolnád be rendes.

Az övfeszítő pontosan ugyanúgy és egyszerre lép működésbe elől és hátul is. Pl. a hordozót elég nehezemre esik sokszor bekötni a hátsó ülésre, mert az öv nagyon hamar megakad. Ha bekötés közben csak egy kicsit is visszaengedem, már megakad az övfeszítője. Sokkal érzékenyebb, mint az eléső öveknél.  :yes:
Nem. Az első patronos, ráfeszít csattanásnál. A hátsó nem, abban csak sima mechanikus feszítő van.
Attila 31
  - Avensis
- Prius