Szerző Téma: Babázós  (Megtekintve 107766 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Babázós
« Válasz #495 Dátum: 2015.04.25 21:50:08 »
Engem a dolog másik része is megráz: az anyuka ennyire lesz.rja, hogy a nagymama - aki vagy az anyósa, vagy a saját anyja - már másodszor majdnem meghal ráadásul úgy, hogy azt a gyereke akár végig is nézheti?!?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Babázós
« Válasz #496 Dátum: 2015.04.25 21:50:57 »
ügyes vagy.
tavaly augusztusban velem is hasonló eset történt az állatkertben.
És te voltál a gyerek, BePi, az anyuka, vagy a nagymama?  ;) [rohog]
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #497 Dátum: 2015.04.25 22:26:24 »
Az eset megrázó, igen. Lehet anyuka csak sokkot kapott, és azért volt ilyen? Vagy tényleg nyugodt volt?
Gabe 254.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Babázós
« Válasz #498 Dátum: 2015.04.25 22:45:26 »
És te voltál a gyerek, BePi, az anyuka, vagy a nagymama?  ;) [rohog]
én a homokozó voltam.;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Babázós
« Válasz #499 Dátum: 2015.04.26 16:40:20 »
Én nem tartom annyira extrémnek ezt a történetet. A nagymamák 60-70évesek gyakran. Sajnos 60 felett bárki bármikor rosszul lehet, így akkor sose bízzuk a nagyszülőkre a kisgyereket? Ez mindig benne van. A cukorbetegség meg lehet súlyos betegség, de kezelhető, és nem törvényszerű a rosszullét.
Pont a héten mesélte anyám, hogy rájött egy rosszullét, azt hitte meghal, ájulás szélére került. 67 éves.
Persze manapság sokan a nagyszülőktől távol élnek, így szóba sem jön a felvigyázás.
Jut eszembe, olvastátok hogy a dohányboltba az eladót nyakon szúró 20éves gyilkos bébiszetterkedésből élt.... na ennyit erről..  :surrender:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Babázós
« Válasz #500 Dátum: 2015.04.26 20:29:27 »
Itt azért erősen nem erről volt szó. Egyébként rosszul 60 alatt is lehetsz, éppenséggel infarktusban a 40-50-es generáció eléggé veszélyeztetett.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Babázós
« Válasz #501 Dátum: 2015.04.26 21:32:30 »
Nem szabad ítélkezni ilyen esetekben (sem). Amit bepi látott/átélt az csak az érem egyik oldala, hogy pontosan milyen bonyadalmak/tragédiák lehetnek még az adott család életében arról fogalmunk sincs. Könnyen lehet hogy az anya arcán látottak félreérthetők voltak, egyrészt mert egy anya ilyenkor hihetetlen önkontrollra ösztönösen képes.
Kemény az élet, nem szabad megtorpanni, akármilyen nehéz pillanatok jönnek meg kell őrizni a hidegvért és ésszerűen kell cselekedni, érzelegni ráér. A női nem ilyen tekintetben nagyon erős, amikor az anyai ösztön előbújik.

Aztán valóban hogy milyen ok miatt  bízták a mamára a gyereket azt se lehet tudni, mint ahogy azt se, hogy az anya tudott-e a nagyi korábbi rosszullétéről. Az öregek gyakran szégyellik/tagadják/rejtegetik betegségük súlyosságát, és nem minden családban élnek olyan harmóniában a rokonok, hogy az életük minden egyes porcikáját megosszák egymással a generációk között.
Azt érdemes megfigyelni, hogy a nagyi nem a játszótéren lett rosszul a gyerekek között, hanem jóval odébb, magyarán annyira magánál volt még, hogy rájöjjön, hogy az inzulint/akármit ha be kell adnia magának akkor azt ne mindenki szeme láttára tegye, tapintatosan elvonult. Sajnos a konkrét helyzetét úgy látszik tévesen mérte fel, és a cukorbetegeknél amúgy rutinos műveletet már nem sikerült elvégeznie időben. Öreg korban az ilyen gyakrabban előfordul (pl saját nagymamám azért hunyt el, mert egyik este a nagypapám tévedésből másik gyógyszert adott neki, mint amit évtizedeken át szokott. Tévedni emberi dolog - sajnos ez itt végzetes volt).

Amúgy meg simán lehet a gyerek saját szülője is rosszul ugyanígy, nem kell ahhoz nagymamának lenni. Statisztikailag ritka, de előfordulhat.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.26 21:38:55 írta robi (Robi) »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Babázós
« Válasz #502 Dátum: 2015.06.14 12:19:16 »
Szeptemberben bővül a család :)
Szükség van babakocsira, szimpatizálok a multifunkciós csodákkal (mózestől gyerekülésen át a mittudoménmiig...), de egyik fontos szempont az, hogy ha 3-asban mennénk valahova, akkor a babakocsi összecsukva beférjen a Micrába... már kaptunk egyet rokontól, de az úgy fért be hátra, hogy le kellett venni a kerekeit, meg amúgy is vissza adjuk, mert időközben kiderült, ott kistesó lesz :)
Van valakinek ötlete? Már nagyobb autón is gondolkodtam  :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Babázós
« Válasz #503 Dátum: 2015.06.14 19:00:57 »
Gratula!
nemtom Feri. ilyen multifunkciós babakocsi tuti nem fér be a micrába.
anno nekem még a sima nagy babakocsi is nekem éppen befért a cori puttonyába. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Babázós
« Válasz #504 Dátum: 2015.06.14 19:44:56 »
Kétfajta babakocsi létezik:
- "lapra" csukható
- "esernyőre" csukható

A lapra csukható verzió összecsuklik kábé ugyanarra az alapterületre, mint amit a földön elfoglal nyitva, kb. 15-20cm magasságba.
Az esernyőre csukható verzió hosszában csuklik össze, és kb. akkora lesz, mint a táv az első kerekektől a tolókarig, kb, 25-35cm vastagságú valami.

A lapra csukottat oldalra állítva kisebb csomiba is be tudod tenni, hátsó kerék nagy átmérőjű szokott lenni, lehet hogy le kell venni (1-2 mozdulat). Más nem fog beférni...
Az esernyőre csukott hosszú és keskeny, ezért kis csomiban kizárt hogy elfér. Kis egyterűben becsúsztatva az ülés tér felé esetleg.

A lapra csukható úgy általában kényelmesebb a gyereknek, tágasabb, és variálhatóbb (fektethető háttámla alváshoz pl.)
Az esernyőre csukható kompaktabb, forgalmasabb helyeken könnyebb lavírozni vele, lépcsőn cipelni is lehet ha bírja anyuka le a metróba, buszra pl.

Anno az E10 Corollában ha pl. bevásárláskor szükség volt a helyre a csomiban is, akkor a babakocsit az anyós üléshez tettük be leszerelt kerekekkel, és egyikünk hátra ült a gyerek mellé.
Nem csak a babakocsi miatt, hanem úgy általában minden egyéb ok miatt kinőttük az E10-est, ezért váltottunk nagyobb autóra.
Szerencsére nem kellett sosem egyszerre két babakocsit vinni (amikor az első leszokott róla, akkor kezdte a második használni), különben nemtom mit csináltunk volna...
Amint a gyerekek elérik az ovi végét/iskolás kort már kevésbé van szükség a nagy autóra, mert kevesebb cuccot kell velük cipelni ide/oda.

« Utoljára szerkesztve: 2015.06.14 19:52:05 írta robi (Robi) »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Babázós
« Válasz #505 Dátum: 2015.06.14 20:40:51 »
Gratula!
nemtom Feri. ilyen multifunkciós babakocsi tuti nem fér be a micrába.
anno nekem még a sima nagy babakocsi is nekem éppen befért a cori puttonyába.
Köszi, Laci! :)

Kétfajta babakocsi létezik:
- "lapra" csukható
- "esernyőre" csukható
...

...megerősítettetek abban, hogy autót kell cserélni :D ...vagy beáldozni pár száz db ezrest egy Stokke vagy vmi hasonló cuccra... az se fér be, de k**va jól néz ki :D

Köszi! :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Babázós
« Válasz #506 Dátum: 2015.06.14 20:52:48 »
Hát igen... lehet demagóg duma de a nagyobb autó fizikai értelemben nagyobb biztonságot is ad (itt most nem extrém példákra tessék gondolni mint 20 éves giga volvó kombi versus újszerű opel corsa tesztje), ezért már gyermekes családként a közlekedés közbeni biztonság is mint szempont előrébb szokott jönni a prioritás listán.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Babázós
« Válasz #507 Dátum: 2015.06.14 20:58:37 »
Még családosként vettem a Micrát, azóta sok minden történt...
Ha akkor tudom azt, amit ma, akkor nem veszem meg  :no: több szempont miatt sem...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Babázós
« Válasz #508 Dátum: 2015.06.14 21:33:24 »
Feri, először is gratulálok a család bővüléshez!  :clap: :clap: :clap:

A kérdésedre a válasz:
Az esernyő kocsi kiesik, mivel újszülöttet sehogyan sem tudsz benne szállítani. A lapracsukható is kiesik sztem, mert az is kicsi egyrészt, másrészt a koncepciójából adódóan nem multifunkciós. Nekünk nemrég még mind3 fajta megvolt, mostanra megváltunk a  multifunckióstól (Adbor Marsel), mert már nem volt rá szükség. A lapracsukhatóban (ABC Design) az a jó, hogy feleségem tizen kilónyi teherrel tudja megdübbenteni a boltban és ha ráérez az irányítására, egy csuklóból is tudja manőverezni a babakocsit (másik kezében pórázon sétál a kutya). Az esernyő kocsi semmi másra nem jó, csak, amikor már a gyerek 1,5 éves és idősebb, akkor ha mentek valahova, csak behajítjátok a csomiba az esernyőkocsit és szinte 0 litert vesz el a csomagtartóból, mégis, ha elfárad a poronty, csak beül a kocsiba és nem neked kell cipelni. De általában mind nyiklik-nyeklik, pakolni feltételesen lehet. Viszont tök olcsón is vannak már igen jók (4Baby).

Újszülött gyermekhez mindenképpen a multis babakocsi kell. Mózes kosár, hordozó, sport rész. Mivel tavaly újból átnyálasztuk a Mo-n kapható felhozatalt, megállapítottuk, hogy 100.000Ft alatt (újonnan) csak nagyon-nagyon akciósan van jó minőségű, magas használati értékű babakocsi. Mire mindent megveszel hozzá, könnyedén felugrik az ár 130-150.000-ig.
Amiket láttam, próbáltam élőben, azok közül NEKEM a Danny Sport 5 tetszett mindent összevetve (ár/érték arányt is!) a legjobban:



(a színt ne nézd, én a típust mondom)

A nagyobbik fiamnál Anmar Hilux-unk volt, arra a kocsira is nagyon pozitív értelemben gondolunk vissza. Hibátlan babakocsi nincs, nem létezik, de használhatósági szempontok alapján a Danny Sport és az Anmar Hilux is kiváló.
Nem titok, mi mindét babakocsit használtan vettük...Nem voltam hajlandó kiadni 150.000-et egy babakocsira...

Próbálj ki többet, vedd figyelembe a fizikai méreteit, a tömegét (pakolásnál nem mindegy), anyagminőségét, alkatrész ellátottságát (pl. mi a felfújható kerekeket preferáljuk, itt fontos, hogy lehessen utólag külsőt-belsőt rendelni). Alapvető kényelmi funkcióit bízd a párodra, úgyis ő fogja az esetek 85%-ban tologatni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Babázós
« Válasz #509 Dátum: 2015.06.14 22:32:40 »
Bepi, elég jól összefoglaltad azt, amire rájöttem az elmúlt napokban :D
A konkrét típus nekem is tetszik, de x száz ezret kiadni én sem vagyok hajlandó egy babakocsiért... Ami nagyon tetszik még, a Rico Nano, láttam róla egy kisfilmet youtube-on, szuper  :wub: