Szerző Téma: Babázós  (Megtekintve 107772 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Babázós
« Válasz #465 Dátum: 2014.08.24 23:20:45 »
hát,ha van rá 50ezred meg pár fölös pontod a jogsiba,akkor hordajátok menetiránynak arccal. és baromi veszélyes is.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #466 Dátum: 2014.08.25 00:23:34 »
Kérlek fejtsd ki mitől "baromi veszélyes"!
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Babázós
« Válasz #467 Dátum: 2014.08.25 01:17:38 »
Ha első ülésre teszem a gyerekülést, akkor jól sejtem, hogy ilyenkor nem kell kikapcsolni a légzsákot, mert menetiránynak megfelelően utazik?
Ha teljesen hátratolod az ülést, akkor talán nem.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:Babázós
« Válasz #468 Dátum: 2014.08.25 06:03:04 »
Kérlek fejtsd ki mitől "baromi veszélyes"!
Egy kinyíló légzsák egy csecsemő fejére? Én sem értem, mi ebben a veszélyes ....  az nem egy pihepuha párna. Gondold végig mégegyszer vagy nézz meg egy videót a zsákok nyitásáról ;-)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Babázós
« Válasz #469 Dátum: 2014.08.25 06:15:24 »
Kérlek fejtsd ki mitől "baromi veszélyes"!
remélem csak viccböl kérdezted?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Babázós
« Válasz #470 Dátum: 2014.08.25 06:27:17 »

hát,ha van rá 50ezred meg pár fölös pontod a jogsiba,akkor hordajátok menetiránynak arccal. és baromi veszélyes is.
Anno nem abban maradtunk, hogy szabalyos, mint a tobbi EU orszagban is, de a rendorok nem feltetlen tudnak rola, ezert "boxmeccsre" keszulni kell?!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Babázós
« Válasz #471 Dátum: 2014.08.25 07:32:18 »
Lehet hogy szabályos, mindegy is, de én nem tenném a csecsemőt egy kinyíló légzsák elé. Sőt, eleve nem raknám előre.

Tudom, hogy ezt a témát nemrég kibeszéltük, de szerintem akkor is nagyobb biztonságban van a gyerek egy frontális ütközés esetén hátul, mint elől. Mert vezethetsz te a legóvatosabban, akkor is jöhet szembe a baromarcú audis 23 éves szembe. Az elő ülő szülők meghaltak, hátul a gyerekek nem ...
Nálam is felnőtt két gyerek a kocsiban. Biztosan volt, amikor nyűgösebbek voltak, de megszokták, hogy hátul, gyerekülésben ülnek. Nem volt ebből komolyabb gond sosem. A gyerek gyorsan tanul és ha következetesen mindig ugyanaz a szitu a kocsiban, hamar hozzászokik. Egy kis sírás-nyöszörgésért nem kockáztatnám a gyerek testi épségét. Persze ezt döntse el mindenki, neki mekkora kockázatot ér meg.  :flowers:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Babázós
« Válasz #472 Dátum: 2014.08.25 07:57:53 »
Ha nem is éri el az arcát, akkor is jó eséllyel megégeti, vagy szemébe megy valami. Nemrég mesélte valaki, hogy egy hölgy ismerőse balesetezett, annyira gyorsan történt, hogy nem tudta becsukni a szemét, a légzsák meg letépte a szaruhártyáját...  :eek:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Babázós
« Válasz #473 Dátum: 2014.08.25 11:49:56 »
Lehet hogy szabályos, mindegy is, de én nem tenném a csecsemőt egy kinyíló légzsák elé. Sőt, eleve nem raknám előre.

Tudom, hogy ezt a témát nemrég kibeszéltük, de szerintem akkor is nagyobb biztonságban van a gyerek egy frontális ütközés esetén hátul, mint elől. Mert vezethetsz te a legóvatosabban, akkor is jöhet szembe a baromarcú audis 23 éves szembe. Az elő ülő szülők meghaltak, hátul a gyerekek nem ...
Nálam is felnőtt két gyerek a kocsiban. Biztosan volt, amikor nyűgösebbek voltak, de megszokták, hogy hátul, gyerekülésben ülnek. Nem volt ebből komolyabb gond sosem. A gyerek gyorsan tanul és ha következetesen mindig ugyanaz a szitu a kocsiban, hamar hozzászokik. Egy kis sírás-nyöszörgésért nem kockáztatnám a gyerek testi épségét. Persze ezt döntse el mindenki, neki mekkora kockázatot ér meg.  :flowers:
Nagyon egyetértek. Nálunk is voltak nyűgösebb utak, de az ordító gyerek ellen legjobb megoldás a hasonlóan hangos zene... Nálunk bevált, az üvöltést abbahagyta...  :D

Viccet félretéve, nem a gyerek fogja megmondani, hogy az autóban hová ül. Én mondom meg. És ez a hely a hátsó sor az ő gyerekülésében. Szerencsére, nem is akar máshová ülni (még). Ugyanilyen volt 1-2 alkalommal nyvíkolt, hogy szorosra húztam az 5 pontos övét (dehogy! egy ujjam befért a vállánál a válla és az öv közé, csak éppen nyűgösebb időszaka volt akkor). Mondtam neki, hogy ez nem kívánságműsor, úgy húzom meg, ahogy ÉN jónak látom.  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Babázós
« Válasz #474 Dátum: 2014.08.25 12:11:32 »
Ha mégis előre ül(ne), akkor inkább légzsák ki, ülés hátratolva csontra.
Ha még hordozó, akkor amúgy is menetiránynak háttal kell berakni.
Ha már ül, akkor meg hátul a helye, szokja meg. Nem szabad engedni egyszer sem, mert akkor utána már nem lehet neki elmagyarázni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Babázós
« Válasz #475 Dátum: 2014.08.25 14:02:26 »
Nincs miről vitatkozni, itt olvashatjátok az ide vonatkozó részeket.:

http://kreszforum.hu/a-gyermekules-kerdeskore/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Babázós
« Válasz #476 Dátum: 2014.08.25 20:09:28 »
Nagyon egyetértek. Nálunk is voltak nyűgösebb utak, de az ordító gyerek ellen legjobb megoldás a hasonlóan hangos zene... Nálunk bevált, az üvöltést abbahagyta...  :D

Viccet félretéve, nem a gyerek fogja megmondani, hogy az autóban hová ül. Én mondom meg. És ez a hely a hátsó sor az ő gyerekülésében. Szerencsére, nem is akar máshová ülni (még). Ugyanilyen volt 1-2 alkalommal nyvíkolt, hogy szorosra húztam az 5 pontos övét (dehogy! egy ujjam befért a vállánál a válla és az öv közé, csak éppen nyűgösebb időszaka volt akkor). Mondtam neki, hogy ez nem kívánságműsor, úgy húzom meg, ahogy ÉN jónak látom.  :whistling:

Egyetértek. Bár a lányom már asszony, de amíg kicsi volt, nem volt kérdés, hogy hova ül és mit csinál.  Nem volt engedély nélküli kikötés, pláne ajtónyitás, meg előre akarok ülni hiszti. Amikor már nagyobbacska volt, automatikusan szedte össze az öveket, nekem csak be kellett pattintani a helyére, mert arra nem volt ereje, de megállás után, mikor szóltunk neki, simán kikapcsolta.

El lett neki magyarázva a miért és hogyan, utána már alap volt a dolog. Még háttámlarugdosásra sem emlékezem. pedig nem volt elverve, vagy retorzió alá vonva soha.

Emlékszem, jó tíz- tizenöt éve beszólt egyszer, amikor nem kötöttem valamiért magamat be a kocsiba. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Babázós
« Válasz #477 Dátum: 2014.08.25 20:39:25 »
Emlékszem, jó tíz- tizenöt éve beszólt egyszer, amikor nem kötöttem valamiért magamat be a kocsiba. :)
:lol: A fiam mar most soxor lab4sz, rosszabb mint az asszony  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #478 Dátum: 2014.08.25 20:47:56 »
Meggyőztetek, nem ültetjük előre. Megmondtam a feleségemnek, hogy a bömbölő gyerek jobb, mint sérült...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Babázós
« Válasz #479 Dátum: 2014.08.25 20:53:12 »
Emlékszem, jó tíz- tizenöt éve beszólt egyszer, amikor nem kötöttem valamiért magamat be a kocsiba. :)
Ez így van, megszokják, beidegződik, ez lesz természetes. Nálam a szomszéd utcáig is bekötötték magukat, mert automatikus volt.
Ma már mindkettőnek jogsija van, vezetnek. A fiamtól tudom, hogy nem hajlandó elindulni, ha valamelyik haverja nem köti be magát mellette.