Szerző Téma: Babázós  (Megtekintve 107190 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Babázós
« Dátum: 2009.02.10 15:30:34 »
Csak most tűnt fel, hogy ennyi téma közt nincs ilyen, pedig előbb-utóbb szinte mindenkinek hasznos lehet.

Most a konkrét kérdések mosóporosak, de aztán jöhet bármi, akár képek is. :flowers:
Nem találtam rá ha nem is egyértelmű, de értelmes összefoglalást: mivel mossunk babaruhát és meddig?
Amit ki tudtam hámozni, ha a baba bőre nem nagyon érzékeny, akkor tulajdonképpen nem okoz gondot a felnőtteknek szánt mosószer, - inkább a gél ajánlott - de érdemes ebből is és az öblítőből is a sensitive feliratúakat használni.
Nyilván az ember manapság nagyon gondos, és bevásárol babamosógélt, meg babaöblítőt, de vajon ez nem parasztvakítás-é?
Ti hogy mostatok - elkülönítve, vagy együtt; külön mosószerrel, vagy ugyanolyannal, mint a sajátot; és a baba korára vonatkoztatva meddig, mikor mentek együtt a felnőttekével?
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Babázós
« Válasz #1 Dátum: 2009.02.10 15:48:19 »
A mosópor lehet nyugodtan "hagyományos".
Az öblítő legyen sensitiv.
Én eleinte a gyerekruhát próbáltam külön mosni, de mivel elég kicsi méretek voltak, marha sokára gyűlt össze egy adag. Amíg nagyon összekente a holmikat mindenfélével (alul-felül), addig a klóros-fertőtlenítős-fehérítős áztatás is rendszeres volt.
Viszont ha a gépbe teszel fertőtlenítőt és/vagy magas hőfokot alkalmazol, akkor nyugodtan moshatod együtt a felnőtt ruhával. Szerintem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Babázós
« Válasz #2 Dátum: 2009.02.10 15:49:27 »
Csak most tűnt fel, hogy ennyi téma közt nincs ilyen, pedig előbb-utóbb szinte mindenkinek hasznos lehet.
Egyébként a Gyereküléses téma is hasonló okból indult annak idején.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Babázós
« Válasz #3 Dátum: 2009.02.10 15:59:19 »
Mi külön mossuk a gyerekruhákat. Gyerek mosószerrel (folyékony) és gyerek öblítővel.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Babázós
« Válasz #4 Dátum: 2009.02.10 16:06:36 »
két gyerek után ilyenekröl fogalmam sincs. :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Babázós
« Válasz #5 Dátum: 2009.02.10 17:03:45 »
A mosópor lehet nyugodtan "hagyományos".
Az öblítő legyen sensitiv.
Én eleinte a gyerekruhát próbáltam külön mosni, de mivel elég kicsi méretek voltak, marha sokára gyűlt össze egy adag. Amíg nagyon összekente a holmikat mindenfélével (alul-felül), addig a klóros-fertőtlenítős-fehérítős áztatás is rendszeres volt.
Viszont ha a gépbe teszel fertőtlenítőt és/vagy magas hőfokot alkalmazol, akkor nyugodtan moshatod együtt a felnőtt ruhával. Szerintem.

Nálunk is sensitiv mosopor + sensitiv öblitő volt és külön mosva, de most már ott tartanak (3,5 és 2 évesek) hogy mehet egybe minden.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Babázós
« Válasz #6 Dátum: 2009.02.10 18:01:19 »
Mindíg együtt mostuk a felnőtt ruhákkal, -ill, amig nagyon picik voltak - 2-3 hétig azt a napi 1 max 2 ruhát kézzel ki lehetett mosni. Túl magas hőfokot sem használtunk sose. - szerencsére egyikük sem volt érzékeny a mosószrekre. Öblítő nem mindegy, nekem érzékeny a bőrőm, ezért többnyire senzitiv verziókathasználunk alapból, ha valamiből van maradvány a ruhában, az az öblítő.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Babázós
« Válasz #7 Dátum: 2009.02.11 08:03:31 »
Kb. a gyerek 1 éves koriág külön mostuk, öblítő nélkül. Azóta egybe a többi ruhával sensitiv öblítővel.
RAV4 HYBRID 2020

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Babázós
« Válasz #8 Dátum: 2009.02.11 19:56:04 »
Olyan régen volt, hogy nem emlékezem már.  :hug: :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Babázós
« Válasz #9 Dátum: 2009.02.11 22:22:01 »
Olyan régen volt, hogy nem emlékezem már.  :hug: :hmmmm:
Majd hamarosan újra belejöhetsz  :D :flowers:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Babázós
« Válasz #10 Dátum: 2009.02.11 23:22:49 »
télleg szelektálod az udvarlokat? bmw-sek , emosok, ?  :nono:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Babázós
« Válasz #11 Dátum: 2009.03.12 12:58:48 »
Szegény kislányunk 3.hete beteg - épp az 1. szülinapján kapott el valamit uncsitesójától. Volt 39 fokos láza, kapott Nurofent (utálta, de elmúlt a láz), utána Panadolt (valszeg elmúlt a torokfájása, mert hajlanó volt már enni), viszont folyamatosan orrszívó porszívózzuk az eleje óta (üvölt 1000-rel közben), jön is a cucc rendesen, most meg nekiállt köhögni (Stodal bejön neki). A kedve már jó, de még nem eszik annyit, amennyit szokott és gondolom azért 3 hét ilyen állapotban eléggé legyengíti az immunrendszerét. Pláne, hogy összevissza fertőz minket, nekem épp most kezdett fájni a torkom...
Szóval ti ilyen helyzetbe mit tesztek, mivel lehet hamar elmulasztani a megfázást, illetve felgyorsítani a gyógyulást?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Babázós
« Válasz #12 Dátum: 2009.03.12 18:10:46 »
Szegény kislányunk 3.hete beteg - épp az 1. szülinapján kapott el valamit uncsitesójától. Volt 39 fokos láza, kapott Nurofent (utálta, de elmúlt a láz), utána Panadolt (valszeg elmúlt a torokfájása, mert hajlanó volt már enni), viszont folyamatosan orrszívó porszívózzuk az eleje óta (üvölt 1000-rel közben), jön is a cucc rendesen, most meg nekiállt köhögni (Stodal bejön neki). A kedve már jó, de még nem eszik annyit, amennyit szokott és gondolom azért 3 hét ilyen állapotban eléggé legyengíti az immunrendszerét. Pláne, hogy összevissza fertőz minket, nekem épp most kezdett fájni a torkom...
Szóval ti ilyen helyzetbe mit tesztek, mivel lehet hamar elmulasztani a megfázást, illetve felgyorsítani a gyógyulást?
schilleraszt keresd, ő doki, igaz nem gyerek, de 5lete lehet. :otlet:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Babázós
« Válasz #13 Dátum: 2009.03.12 19:22:53 »
megkaptátok Ti is? nálunk ősz óta megy. nagyobbik 4éves hazahozta ezt a rohadék torokgyikot ráment a kicsire /1 éves/ aszottem megőrülök hetekig. ez nem megfázás hanem egy olyan virus ami brutális. úgy indul ahogy írtad , stodal jó, utána nincs étvágy  ne erőltessétek úgyse kivánja csak folyadék legyen majd hirtelen elkezd enni a gyerek. légutakat tisztitani, lázt lenyomni, és szenvedni és várni. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Babázós
« Válasz #14 Dátum: 2009.03.12 19:25:36 »
Szegény kislányunk 3.hete beteg - épp az 1. szülinapján kapott el valamit uncsitesójától. Volt 39 fokos láza, kapott Nurofent (utálta, de elmúlt a láz), utána Panadolt (valszeg elmúlt a torokfájása, mert hajlanó volt már enni), viszont folyamatosan orrszívó porszívózzuk az eleje óta (üvölt 1000-rel közben), jön is a cucc rendesen, most meg nekiállt köhögni (Stodal bejön neki). A kedve már jó, de még nem eszik annyit, amennyit szokott és gondolom azért 3 hét ilyen állapotban eléggé legyengíti az immunrendszerét. Pláne, hogy összevissza fertőz minket, nekem épp most kezdett fájni a torkom...
Szóval ti ilyen helyzetbe mit tesztek, mivel lehet hamar elmulasztani a megfázást, illetve felgyorsítani a gyógyulást?
A mienk nemrég lábalt ki, közel két hétig volt beteg. Orrfolyással kezdődött, aztán a fülére ment, végül hörghurutja lett.
Panadol, Rhinatiol a végén meg Augmentin szirup ment bele. Ezek mellett folyamatosan Cebion multi, Cebion C-vitamin és persze tea, gyümölcslé. Enni nem nagyon szokott, amikor beteg  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety