Szerző Téma: Babázós  (Megtekintve 107761 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Babázós
« Válasz #480 Dátum: 2014.08.25 20:55:12 »
Meggyőztetek, nem ültetjük előre. Megmondtam a feleségemnek, hogy a bömbölő gyerek jobb, mint sérült...
Hidd el, nem lesz semmi baja a kicsinek, ha hisztizik egy kicsit ;) A szülőket viseli jobban meg!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Babázós
« Válasz #481 Dátum: 2014.08.25 21:05:12 »
7,5 évet csücsültem a Picasso foteljében. Hát az kényelmes volt rövid távon és hosszún is. Nagyon kényelmes!  :yes:

(örülök, hogy a Citroënen-t nem vetted be a normál autók közé, én ez pozitívnak veszem  ;) :D )

bátyám meganéjában  sokkal kényelmesebb ülés esett a budapest-brüsszelen (két megállóval) a mazdánál. és még az avénél is. van összehasonlítási alapom, a különbségek 10-12 órás utak alatt seggel igen jól érezhetőekké válnak  :devil: ez van, az európaiak sokkal jobb üléseket tesznek az autókba úgy általában.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Babázós
« Válasz #482 Dátum: 2014.08.25 21:13:17 »
Ha első ülésre teszem a gyerekülést, akkor jól sejtem, hogy ilyenkor nem kell kikapcsolni a légzsákot, mert menetiránynak megfelelően utazik?
Tudom, nem szabályos, szóval erről ne kezdjetek prédikálni, nem ez a kérdés. A feleségem elég sokat megy a gyerekkel, és időnként elég nyűgös a kis drága, olyankor ha folyamatosan hátrafordul hozzá sokkal veszélyesebb... (No meg a kétülésesekben is megoldják, láttam már ilyet).

na várjunk kicsit, van itt némi zavar. ha csecsemőre gondolsz, akkor azt menetiránynak háttal kell szállítani. úgy előre csak kikapcsolt légzsákkal rakhatod.
ha már elég nagy a gyerek, tehát szállítható menetirányban is, akkor LEHET ELŐRE TENNI gyerekülésben, ezt a KRESZ nem tiltja. de miért utazna elöl??? szerény véleményem szerint a gyereknek hátul a helye

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Babázós
« Válasz #483 Dátum: 2014.08.25 21:20:02 »

Meggyőztetek, nem ültetjük előre. Megmondtam a feleségemnek, hogy a bömbölő gyerek jobb, mint sérült...
biztos tapasztaljatok mar egy ideje, hogy bizony tesztel benneteket Áron, mit szabad és mit nem. Ez sztem mindenkinél igy van. De a biztonság az biztonság, minden egyéb óhajt fölül kell írjon. Jól dontottetek. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Babázós
« Válasz #484 Dátum: 2014.08.26 08:24:12 »
Ez így van, megszokják, beidegződik, ez lesz természetes. Nálam a szomszéd utcáig is bekötötték magukat, mert automatikus volt.
Ma már mindkettőnek jogsija van, vezetnek. A fiamtól tudom, hogy nem hajlandó elindulni, ha valamelyik haverja nem köti be magát mellette.
Nálunk is már magukat kötik be, még a kisebbik is. Sőt, ha már indulnék, de valamelyik még nem tudta bedugni a csatba az öv végét, akkor szól, hogy "apa ne indulj el, még nem kattant be"  :)
Azt is tudják, hogy addig nem lehet oldani az övet, amíg meg nem állt a kocsi a parkolóban vagy az udvaron.
Csak néhányszor kellett elmondani, lényeg, hogy következetesen.

A kicsi aranyos volt a minap, hazaértem, épp befordultam az udvarra, majd álltam be a garázsba. Mondta, hogy szerente ő is beállni velem (kb 6 m tolatás derékszögben). Beült előre és bekötötte magát  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Babázós
« Válasz #485 Dátum: 2014.08.26 20:52:04 »
na várjunk kicsit, van itt némi zavar. ha csecsemőre gondolsz, akkor azt menetiránynak háttal kell szállítani. úgy előre csak kikapcsolt légzsákkal rakhatod.
ha már elég nagy a gyerek, tehát szállítható menetirányban is, akkor LEHET ELŐRE TENNI gyerekülésben, ezt a KRESZ nem tiltja.
Nem tiltja, csak nem engedi meg.  ;)
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Babázós
« Válasz #486 Dátum: 2014.08.27 09:23:41 »
Nem tiltja, csak nem engedi meg.  ;)
de megengedi. ;)

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Babázós
« Válasz #487 Dátum: 2014.08.27 09:28:09 »
Az előző oldalon belinkeltem, olvassátok el. :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Babázós
« Válasz #488 Dátum: 2014.08.27 09:37:19 »
de megengedi. ;)
olvass...

"A gépkocsi és a mopedautó üléseihez – a vezető ülését kivéve – gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez – a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban – a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták."

Tehát, akkor és csakakkor szerelhető az első ülésre gyerekülés (menetiránynak háttal!), ha
1. nincs előtte légzsák
2. ki van kapcsolva az utas oldali légzsák

Ha ezek nem teljesülnek, akkor NEM szerelhető az első ülésre gyerekülés és menetirány szerint egyáltalán NEM helyezhető gyerekülés előre:excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Babázós
« Válasz #489 Dátum: 2014.08.27 13:04:00 »
Az előző oldalon belinkeltem, olvassátok el. :)
elolvastam, jogértelmezéssel elég gyengén áll a kedves szerző. de az igaz, hogy valóban nem egyszerű a jogszabályszöveg.

itt az NKH válasza a totalcarosok érdeklődésére

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Babázós
« Válasz #490 Dátum: 2014.08.29 15:01:12 »
nesztek. ha elöl akar ülni a gyerek, lehet azt is. bár szerintem hátul a helyük.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #491 Dátum: 2014.08.30 14:07:30 »
Biztos csupa hülye dolgozik Brüsszelben, hogy megengedik a dolgot :tt2:
Gabe 254.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Babázós
« Válasz #492 Dátum: 2014.08.30 16:02:15 »
mi is alig bírunk velük  :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Babázós
« Válasz #493 Dátum: 2015.04.25 21:20:07 »
Nem találtam ennél jobb topicot a mai különös sztorinknak...

Tanulságos és egyben ijesztő.  :excl: :whistling:

Történt, hogy családdal, nagybácsival és nagymamával elindultunk a szokásos délutáni sétánkra a városba. Útbaejtettük az egyik kedvelt minijátszóteret, ahol van egy nagyobb gyerekeknek való kötél-háló-piramis mászóka. A nagyobbik gyerek imád rajta garázdálkodni, hát megálltam vele, a többiek továbbmentek.
Volt a helyszínen pár kisgyermek, nagymama, anyuka. Ahogy telt, múlt az idő, minden felnőtt elkezdett elszállingózni a gyerekekkel együtt (ez kb 30-45 perccel az érkezésünket követően történt), amikor is azt vettem észre, hogy egy 2 év körüli kislány marad velünk a játszón. Szépen öltöztetett, jól táplált, egészségesnek tűnt, nagyon aranyosan és csendben eljátszadozott mellettünk. Na, itt kezdett valami nagyon furcsa érzés elfogni...

Néztem körbe, kerestem a felnőtt emberek között az anyukáját, vagy bárkit, aki esetleg a látóközelben lenne (figyelvén a gyermekre ugye...), de pár suhanc tini kivételével gyakorlatilag kiürült a tér (szépen parkosított közterület). Rövidesen visszaérkezett a családom is, mondom nekik, hogy ez a kislány itt egyedül van, mit tegyünk, nem voltam még hasonló helyzetben. Elkezdtük kedvesem kérdezgetni tőle az alapvető dolgokat: hogy hívnak? Hol az anyukád? Kivel jöttél? Itt laksz valamelyik nagy házban? Szomjas vagy? Stb... nem sokat tudtunk meg tőle (2 éves és az anyukájával lakik).
Közben érkezett még két kisebb család a játszóra, őket is megkérdeztem, nem-e ismerik a kislányt, nyilván nem volt a válasz. Ekkor már közel 1,5 órája voltunk a helyszínen. Oké, call 107. Elvégre, két gyermekes családapaként olyat mégsem teszek, hogy otthagyom a kicsit az autóktól 2-3 m-re játszani a kavicságyban...
Kapcsoltak pár perc múlva a helyi rendőrséghez. A diszpécsernek elmondtam, mi a helyzet, mit tehetnék ennél többet? Küldtek rendőrt. Kiderült, hogy ismerősöm a nyomozó, aki a helyszínre érkezett 10 percen belül. ELmondtam neki is, mi van, vakarta a fejét, hogy "a feladat adott".
Tett egy kört a parkban, és talált egy idős hölgyet a bokrok közötti homokozóban. Először csövesnek hitte (persze, csak távolról), de végül, csak közelebb ment hozzá.
A néniről kiderült, hogy a kislány nagymamája és súlyos cukorbetegségben szenved, ráadásul 65-70 év körüli, tehát, a cukorbetegség miatt bármikor rosszullét törhet rá. Most is így történt. Kb percekre lehetett az eszméletlen állapottól, már beszélni sem tudott érthetően. Feküdt egy homokozóban. Megtalálták a tárcájában a betegkártyáját, valamint a táskájában a kislánynak kiskardigán,  pelenka, joghurt, ivóvíz, stb, innen valószínűsíthető volt, hogy a kislány hozzá tartozik. A mobilján a nyomozó máris kereste a hozzátartozókat, majd hívta véletlenszerűen. Ekkor már járőr kollégái és a mentők is úton voltak a helyszínre.
A mentők is pár percen belül a helyszínen voltak, hozzákezdtek a néni ellátásához. Közben befutott a kislány anyukája is, aki egyből magához vette a kicsit.
A néninek lecsepegtettek egy adag infúziót, majd végül természetesen beszállították a kórházba.
Az anyuka odadobott egy köszönömöt, ugyan, de az ég egy adta világon nem látszott rajta semmi izgalom, félelem, hála, amolyan SEMMI.  :eek:

Felvetődött bennünk a kérdés, hogy vajon miért bíztak a szülők egy idős, súlyos betegségben szenvedő nagymamára egy 2 éves, beszélni, kommunikálni még erősen hiányosan tudó kisgyereket? Azt nem gondolom, hogy nem tudták, hogy a mama beteg...
A kiérkező egyik mentős megismerte a nénit, mert nemrég a néni lakására hívták őket pontosan ugyanilyen rosszullét miatt...
Mi történik, ha a kislány, aki egyébként egy tünemény volt, nem ilyen nyugodt, csendes gyerek, hanem pl. az én fiamhoz hasonló kíváncsi, rohangáló, izgő-mozgó? Pár méterre van onnan az úttest. Kirohan, elütik? Vagy csak elcsászkál????

Csak én gondolom, hogy ezek a szülők iszonyú felelőtlenek és a gyermeket veszélyeztető kockázatot vállaltak azzal, hogy rábízták a mamára? Nem vagyok hős, de mi van, ha ma éppen nem megyünk sétálni, esetleg pont nem arra megyünk? Vajon lett volna valaki éppen ott és akkor, amikor kell, hogy felfigyeljen az egyedül ott játszó kicsilányra?! Mi van, ha felmászik a kötélhálóra és leesik, megsérül? Mi van, ha jön egy idegen autó idegen alakokkal és elviszik?

Megvallom az őszintét, qrvára megrázott az eset! Ez is egy fajta sokk, pláne, hogy nekem is van családom, ezekre a dolgokra sokkal érzékenyebb vagyok/lettem.

Node, minden jó, ha vége jó, annak örülök, hogy a mama is még időben kapott segítséget, a kislánynak sem lett semmi baja. Jó érzéssel tölt el, hogy valami szerencse folytán éppen jókor voltunk jóhelyen.

De, azért kiba**ott tanulságos eset.  :excl:

(hazaérve mindnyájan legurítottunk egy pálinkát, hogy lazuljunk kicsit)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Babázós
« Válasz #494 Dátum: 2015.04.25 21:27:02 »
ügyes vagy.
tavaly augusztusban velem is hasonló eset történt az állatkertben.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки