Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873783 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7905 Dátum: 2009.05.05 10:23:03 »
Már bocsánat, de ki mondta, hogy 1000€-t adnak???
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7906 Dátum: 2009.05.05 11:45:28 »
Szomszédainknál (legalábbis Szlovákiában) ennyit adnak, és a kereskedő is ennyit "enged". Munkahelyteremtő/megtartó hatását (kereskedés) nem tudom, hosszú távon mennyire fejti ki, pl. Szlovákiában pár hét alatt elfogy(ott) az erre a célra szánt keret, talán inkább a szakszervizeknek ad kis haladékot, de biztosan pozitívan érintené a többi kapcsolódót is. Igazából talán Szerbiában csinálják jól, ha lehet ilyet mondani, mert ott csak a helyben gyártott Puntora lehet érvényesíteni a kedvezményt.
Szerintem.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7907 Dátum: 2009.05.05 12:29:19 »
Szomszédainknál (legalábbis Szlovákiában) ennyit adnak, és a kereskedő is ennyit "enged". Munkahelyteremtő/megtartó hatását (kereskedés) nem tudom, hosszú távon mennyire fejti ki, pl. Szlovákiában pár hét alatt elfogy(ott) az erre a célra szánt keret, talán inkább a szakszervizeknek ad kis haladékot, de biztosan pozitívan érintené a többi kapcsolódót is. Igazából talán Szerbiában csinálják jól, ha lehet ilyet mondani, mert ott csak a helyben gyártott Puntora lehet érvényesíteni a kedvezményt.
Szerintem.
Asszem erős OFF-ban vagyunk, de Szlovákiában is sok a panasz, hogy annak ellenére, hogy autógyártó nagyhatalom, az akcióban vásárolt autóknak csak tizenvalahány százaléka készült Szlovákiában. És ugye EU-n belül nem írhatsz ki korlátozást, hogy melyik EU-országban készült kocsira adsz támogatást (értelemszerűen ez nem köti a szerbeket).

tutinet

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7908 Dátum: 2009.05.05 14:33:45 »
És ugye EU-n belül nem írhatsz ki korlátozást, hogy melyik EU-országban készült kocsira adsz támogatást (értelemszerűen ez nem köti a szerbeket).

Nocsakk. Ezekszerint az EU-nak vannak hátrányai is ? Ezt eddig senki nem mondta ....Csak a bécsi cukrászdát, amit meg lehet nyitni........ :D :D :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7909 Dátum: 2009.05.05 15:05:09 »
Már bocsánat, de ki mondta, hogy 1000€-t adnak???

origo

autohirek

az átváltáson meg ne vesszünk össze :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.05 15:28:04 írta kleingy »
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7910 Dátum: 2009.05.05 19:25:09 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7911 Dátum: 2009.05.05 19:27:53 »
Nocsakk. Ezekszerint az EU-nak vannak hátrányai is ? Ezt eddig senki nem mondta ....Csak a bécsi cukrászdát, amit meg lehet nyitni........ :D :D :D

Szerintem nincs épeszű ember, aki ne lenne tisztában vele, hogy az EU-nak vannak hátrányai is. Mint a világon mindennek, ugye.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7912 Dátum: 2009.05.05 19:35:17 »
Nocsakk. Ezekszerint az EU-nak vannak hátrányai is ? Ezt eddig senki nem mondta ....Csak a bécsi cukrászdát, amit meg lehet nyitni........ :D :D :D

Szerintem nincs épeszű ember, aki ne lenne tisztában vele, hogy az EU-nak vannak hátrányai is. Mint a világon mindennek, ugye.

Előnyei és hátrányai. Ugyanúgy, mint az EUR-övezetnek is. Én úgy vélem, hogy az EU-val többet nyertünk. Oppsss ez már OFF fórum!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7913 Dátum: 2009.05.05 19:42:19 »
Már csak azért a feelingért megérte az EU, hogy ott az osztrák határ, és csak lazán átgurulsz rajta. Csak ezért!!! Generációk álmodoztak ilyesmiről, harcoltak érte. De ebbe tényleg ne menjünk mélyebben bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7914 Dátum: 2009.05.05 19:45:59 »
Már csak azért a feelingért megérte az EU, hogy ott az osztrák határ, és csak lazán átgurulsz rajta. Csak ezért!!! Generációk álmodoztak ilyesmiről, harcoltak érte. De ebbe tényleg ne menjünk mélyebben bele.

 :clap: :clap: :clap:
**********
 :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7915 Dátum: 2009.05.05 20:52:42 »
Asszem erős OFF-ban vagyunk, de Szlovákiában is sok a panasz, hogy annak ellenére, hogy autógyártó nagyhatalom, az akcióban vásárolt autóknak csak tizenvalahány százaléka készült Szlovákiában.
Na ezt mondom én is, - lásd lejjebb - hogy ez elvileg arról szólna, hogy támogassuk a hazai ipart, a valóságban meg arról szól, hogy támogassuk az autókereskedőket. Mégis mire föl?
Arról nem beszélve, hogy akinek nincs legalább 2,5M egy autóra, azon 300e forint nem nagyon fog segíteni.
music     

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7916 Dátum: 2009.05.06 05:20:20 »
Csak hogy ne legyen annyi OFF: Hétvégi autósok
Többségében én is hétvégén vezetek, de szerencsére nem esek bele ebbe a kategóriába. Amúgy a jogsi olyan mostanában mint az érettségi, ritkán hallani olyanról hogy valaki nem menne át (legrosszabb esetben sokadikra)?
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.06 19:58:39 írta Thomasino »

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7917 Dátum: 2009.05.06 08:13:11 »
Csak hogy ne legyen annyi OFF: Hétvégi autósok
Többségében én is hétvégén vezetek, de szerencsére nem esek bele ebbe a kategóriába. Amúgy a jogsi olyan mostanában mint az éretségi, ritkán hallani olyanról hogy valaki nem menne át (legrosszabb esetben sokadikra)?

Asszonynak most friss a jogsija. Említett hétvégén pénteken és szombaton este ő vezetett. Első útja sötétben, kellő óvatossággal (70-80) ez szvsz nem is baj, ami fura volt, h nem igen előztek meg  :eek: :eek: :eek: :eek:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7918 Dátum: 2009.05.06 12:51:48 »
Asszonynak most friss a jogsija. Említett hétvégén pénteken és szombaton este ő vezetett. Első útja sötétben, kellő óvatossággal (70-80) ez szvsz nem is baj, ami fura volt, h nem igen előztek meg  :eek: :eek: :eek: :eek:
ha avensis helyett egy yarissal közlekedik, akkor megelőzték volna.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7919 Dátum: 2009.05.06 19:48:17 »
Hát ma du. tanúja voltam egy suzukis helyi menő csávó sikertelen mutatványának. Kutyasétáltatásból tartottam hazafelé, amikor a temetőhöz látom, hogy a buszfordulóban valaki nagyon menőzni próbál, kézifékes fordulások és ilyesmik. Pont fák takarásában volt, mikor hallok egy nagy csattanást. No gondoltam haverkám, lebőgtél a haverok, csajok előtt a vezetési nemtudásoddal. Odaérek, látom a srácok fejcsóválva állják körbe a kocsit, amely telibe kapott egy vasoszlopot/korlátot, elég rendesen összetört az eleje. Elég hamar odaért egy haverjuk egy másik kocsival, ahogy néztem ebből vontatás lett. Ott többször láttam ilyen mutatványokat, forgalomtól nem elzárt terület és egyesek mégis azt hiszik, hogy versenypálya ahol megmutathatják mit "tudnak", vagy inkáb nem tudnak. Őszintén szólva nem tudom sajnálni hogy így pórul járt.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive