Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2877084 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7815 Dátum: 2009.04.16 15:48:58 »
:eek:
Komolyan nyomatta a gépnek. Én a helyében nem kanyarogtam volna, hanem simán mentem volna egyenesen...

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7816 Dátum: 2009.04.16 15:55:02 »
Én a helyében nem kanyarogtam volna, hanem simán mentem volna egyenesen...

Ő játszott a rendőrökkel :flowers:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7817 Dátum: 2009.04.16 17:06:21 »
Megyek ma haza, 2x1 sávos mellékút, jobboldalt foghíjas parkolók, cirka 100méterre 1xcsak leáll egy Skoda, rükibe be és tolatni kezd, de szinte padlóval :eek: lefékezek, jön.

Nyomom a dudát közbe behúzok a szembesávba, nyom egy satut, de akkor már egy "vonalba" vagyunk, tehát ha nem tudok kimenni a szembesávba akkor totál belémtolat :wacko: sztem nem is látta, hogy ott állok, a dudára is megijedt és csak kapkodta a fejét, mondom neki hogy ez szép mutatvány volt, de mi volt a cél?

Mondja nem igaz, hogy ennyi udvariasság nincs bennem, ő csak leakart parkolni, (legalább 3 szabad parkoló mellett ment el, biztos a 4. volt a tuti :yes:) mondom oké, de akkor legalább indexeljen hogy tudjam hová meneküljek a kocsival.
Mondja ő indexelt! És erre odahajol a bajuszkapcsolóhoz, nem odanéz vagy ilyesmi, frankón odahajol :excl: mondja jah.....  Sebaj.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7818 Dátum: 2009.04.16 17:09:33 »
Megyek ma haza, 2x1 sávos mellékút, jobboldalt foghíjas parkolók, cirka 100méterre 1xcsak leáll egy Skoda, rükibe be és tolatni kezd, de szinte padlóval :eek: lefékezek, jön.

Nyomom a dudát közbe behúzok a szembesávba, nyom egy satut, de akkor már egy "vonalba" vagyunk, tehát ha nem tudok kimenni a szembesávba akkor totál belémtolat :wacko: sztem nem is látta, hogy ott állok, a dudára is megijedt és csak kapkodta a fejét, mondom neki hogy ez szép mutatvány volt, de mi volt a cél?

Mondja nem igaz, hogy ennyi udvariasság nincs bennem, ő csak leakart parkolni, (legalább 3 szabad parkoló mellett ment el, biztos a 4. volt a tuti :yes:) mondom oké, de akkor legalább indexeljen hogy tudjam hová meneküljek a kocsival.
Mondja ő indexelt! És erre odahajol a bajuszkapcsolóhoz, nem odanéz vagy ilyesmi, frankón odahajol :excl: mondja jah.....  Sebaj.
Igazi skodás. Az autóhoz jár a kamikaze hajlam is...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7819 Dátum: 2009.04.16 18:48:29 »
Igazi skodás. Az autóhoz jár a kamikaze hajlam is...
Na.  :nono: Ne általánosítsunk!  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7820 Dátum: 2009.04.16 19:06:16 »
Ma jövök haza a 82-esen. Előttem egy Skoda Octavia, normál tempóval ment egészen addig, amíg utol nem ért egy utánfutót vontató Suzukit, amely ált. fél óra késéssel gyorsult fel kb 75-ig. Oké hogy kanyargós az utak, de egy csomó helyen meg tudta volna kockázat nélkül előzni. erre fel csak balra-jobbra táncikált, mire elhatározta volna magát az előzésre, addigra már jöttek szemből. Közben a sor szépen feltelt mögöttem. Egy darabig vártam, hátha végül rászánja magát de nem. Így egyben megelőztem a kettőt (amúgy sem volt hely közöttük). Az enyém se egy rakéta, de erőklödés nélkül elmentem mellettük. Azt nem értettem, hogy vagy ennyire hétvégi, rutintalan autós, vagy csak vett egy nagy autót 1,4-es alapmotorral amivel mindent lehet csak lendületesen előzni nem.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7821 Dátum: 2009.04.16 20:05:57 »
Igazi skodás. Az autóhoz jár a kamikaze hajlam is...
Na.  :nono: Ne általánosítsunk!  ;)
Bocs, nem tudtam kihagyni! :flowers:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7822 Dátum: 2009.04.16 20:07:39 »
Ma jövök haza a 82-esen. Előttem egy Skoda Octavia, normál tempóval ment egészen addig, amíg utol nem ért egy utánfutót vontató Suzukit, amely ált. fél óra késéssel gyorsult fel kb 75-ig. Oké hogy kanyargós az utak, de egy csomó helyen meg tudta volna kockázat nélkül előzni. erre fel csak balra-jobbra táncikált, mire elhatározta volna magát az előzésre, addigra már jöttek szemből. Közben a sor szépen feltelt mögöttem. Egy darabig vártam, hátha végül rászánja magát de nem. Így egyben megelőztem a kettőt (amúgy sem volt hely közöttük). Az enyém se egy rakéta, de erőklödés nélkül elmentem mellettük. Azt nem értettem, hogy vagy ennyire hétvégi, rutintalan autós, vagy csak vett egy nagy autót 1,4-es alapmotorral amivel mindent lehet csak lendületesen előzni nem.
Az is lehet, hogy minden összejött. Gyenge autó, béna sofőrrel. Szerintem amúgy a sofőr volt a ludas. Bár még mindig azt mondom, hogy inkább tartson fenn, mint hogy hülyén előzzön vki.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7823 Dátum: 2009.04.16 21:19:55 »
:eek:
Ezekbe meg milyen motor van, mert olyan szépeket (el)gyorsult a rendőr elől :hmmmm: Vagy csak direkt "ráhagytak"?
Én is azt néztem, hogy el lép tőlük,  pedig ezek a rendőrautók nem gyengék valami 5,5 6 mp körül vannak 100-on  :hmmmm:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7824 Dátum: 2009.04.16 21:24:28 »
...vagy csak vett egy nagy autót 1,4-es alapmotorral amivel mindent lehet csak lendületesen előzni nem.

Lendületből a kis motorossal is lehet előzni ;) szívás akkor van ha beszorulsz valami béna mögé, tavaly mikor jöttünk haza Bcsabáról, az összes teher mögött 4-5 autó vonatozott, csak ki-ki dugták az orrukat, de előzni nem akartak-mertek-tudtak... Pedig volt hogy simán -akár az összes- elfért volna, de nem :?:

Volt egy olyan vonat hogy 7autó kocsikázott a mozdony' mögött, ott be kellett bújnom a teher mögé :ph34r:  (pár mp-ig :devil:)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7825 Dátum: 2009.04.16 21:25:45 »
Lendületből a kis motorossal is lehet előzni ;) szívás akkor van ha beszorulsz valami béna mögé, tavaly mikor jöttünk haza Bcsabáról, az összes teher mögött 4-5 autó vonatozott, csak ki-ki dugták az orrukat, de előzni nem akartak-mertek-tudtak... Pedig volt hogy simán -akár az összes- elfért volna, de nem :?:
Volt egy olyan vonat hogy 7autó kocsikázott a mozdony' mögött, ott be kellett bújnom a teher mögé :ph34r:  (pár mp-ig :devil:)
Itt pont ez volt, beragadt.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7826 Dátum: 2009.04.16 21:28:02 »
Az is lehet, hogy minden összejött. Gyenge autó, béna sofőrrel. Szerintem amúgy a sofőr volt a ludas. Bár még mindig azt mondom, hogy inkább tartson fenn, mint hogy hülyén előzzön vki.
Szerintem is, mivel elég lassan ment a Suzukis, azzal is meg kellett volna tudni előznie és voltak helyek ahol szépen be lehetett látni az utat. De láttam ellenpéldát, egy szgk meg egy dobozos furgon egymás nyakán be nem látható szakaszokon előzgettek.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7827 Dátum: 2009.04.16 21:38:44 »
Én is azt néztem, hogy el lép tőlük,  pedig ezek a rendőrautók nem gyengék valami 5,5 6 mp körül vannak 100-on  :hmmmm:

Valószínűleg a zsaruk se nyomják annyira, nehogy befékezzen vagy ilyesmi, amúgy is ha picivel hátrébb vannak, jobban tudják követni, mintha a nyakán lovagolnának.

Mondjuk akárhogy is: jól megy :yes: milyem moci lehet ezekbe, 2 vagy 2.4es benya? :hmmmm: Mondjuk automata az tuti…

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7828 Dátum: 2009.04.16 21:41:20 »
Itt pont ez volt, beragadt.:)

Na de annyira mégse, mert Te is gond nélkül kielőzted őket ;) beszorulás alatt azt értem, ha mitomén valami nyerges mögött vagy, úgy hogy még van előtted 2-3 autó :wacko: na az szívás, olyankor meg tudod mikor előzheted akár egyesével is végig őket, olyan szépen összezárnak mintha kötelező lenne...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7829 Dátum: 2009.04.16 22:25:02 »
Ma jövök haza a 82-esen. Előttem egy Skoda Octavia, normál tempóval ment egészen addig, amíg utol nem ért egy utánfutót vontató Suzukit, amely ált. fél óra késéssel gyorsult fel kb 75-ig. Oké hogy kanyargós az utak, de egy csomó helyen meg tudta volna kockázat nélkül előzni. erre fel csak balra-jobbra táncikált, mire elhatározta volna magát az előzésre, addigra már jöttek szemből. Közben a sor szépen feltelt mögöttem. Egy darabig vártam, hátha végül rászánja magát de nem. Így egyben megelőztem a kettőt (amúgy sem volt hely közöttük). Az enyém se egy rakéta, de erőklödés nélkül elmentem mellettük. Azt nem értettem, hogy vagy ennyire hétvégi, rutintalan autós, vagy csak vett egy nagy autót 1,4-es alapmotorral amivel mindent lehet csak lendületesen előzni nem.

Egyszerűen fogalma nincs a jobb térdénél elhelyezkedő bot használatáról, indulásnál szépen felkapcsolgat, megállásnál kiveszi üresbe, és újra felkapcslgat.
Többször előfordult velem is, hogy 110-el gurulva elhúztak mellettem, aztán az első teherautó mögé beragadtak, mert épp jöttek szembe, és 70-el, és a tehert meg a két-három másik vonatozót nem tudták megelőzni. Én meg toltam egy 3.-at és szépen otthagytam az egész béna bandát.

-A legszebb az volt, amikor a 2A-n 650kg padlólappal a hátammögött előztem 5béna+nyerges vonatot -kb 3km egyenes szakasz volt, sehol senki nem jött.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!