Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873815 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7995 Dátum: 2009.05.21 16:47:29 »
A szomorú az, hogy az egész mögött - szellemi szülőatyaként - a  :censored: :censored: :censored: :censored: Levegő Munkacsoport áll, ezek az ő ötleteik. Aki esetleg nem tudná, kik ezek, például nekik köszönhető, hogy az M0 ott tart, ahol, mert folyton új pereket indítanak, hogy ne épülhessen tovább.

Ráadásul ez full tudathasadásos a részükről, lévén az M0 akadályozásával pont hogy az ellen dolgoznak, ami mellett amúgy ők is érvelnek: hogy ti. kevesebb forgalom áramoljon a városon keresztül. A megszállott, keményvonalas környezetvédőnél egysíkúbb, hajthatatlanabb, kompromisszumra képtelenebb emberfajtát nem nagyon ismerek  :nonono: ... Ez az a típus, amely agyonveri a vágóhídra állatokat szállító teherautó sofőrjét  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7996 Dátum: 2009.05.21 21:58:17 »
Jó hír, úgy tűnik, hogy a Városházán valakinek az egyéni akciója lehetett, és a többiek tetszését nem nyerte el az ötlet, mert már a lefújásáról hallani.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7997 Dátum: 2009.05.22 09:06:02 »
Sztem csak volt valami sógorkomának egy tanácsadó cége, ahová kellett az EVAbefizetés előtti kis bevétel... :ph34r:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7998 Dátum: 2009.05.22 22:00:23 »
Viszont volt ma a híradóban, hogy Pécsett műxik egy kamerával felszerelt teljesen civil autó, amelyik mindenfajta szabálysértést filmre vesz. és kifigyelni sem nagyon érdemes, mert váltott kocsikba teszik. :excl: :excl:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7999 Dátum: 2009.05.22 22:04:46 »
Viszont volt ma a híradóban, hogy Pécsett műxik egy kamerával felszerelt teljesen civil autó, amelyik mindenfajta szabálysértést filmre vesz. és kifigyelni sem nagyon érdemes, mert váltott kocsikba teszik. :excl: :excl:
Na, majd jönnek a jogvédők...  :ph34r:

Amúgy támogatnám, hogy az utakon több rendőr figyelje a szabálytalankodókat, ami nem kifejezetten a trafik bevetését jelenti. De sajna többször tapasztalom, hogy megy a járőrkocsi, a suhanc meg ott szlalomozik a motorjával a haladó sorok között, minden irányból előzve és nem történik semmi.
Egy kis igazságos fegyelem elkelne már a közlekedésben, legalább az autósok éreznék, hogy értük is történik valami intézkedés.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8000 Dátum: 2009.05.22 22:07:35 »
Egy kis igazságos fegyelem elkelne már a közlekedésben, legalább az autósok éreznék, hogy értük is történik valami intézkedés.
Kb. kéthetente 1x szoktam ilyet is látni.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8001 Dátum: 2009.05.22 22:23:24 »
Kíváncsian hallgatom...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8002 Dátum: 2009.05.23 00:15:34 »
Amúgy támogatnám, hogy az utakon több rendőr figyelje a szabálytalankodókat, ami nem kifejezetten a trafik bevetését jelenti. De sajna többször tapasztalom, hogy megy a járőrkocsi, a suhanc meg ott szlalomozik a motorjával a haladó sorok között, minden irányból előzve és nem történik semmi.
Egy kis igazságos fegyelem elkelne már a közlekedésben, legalább az autósok éreznék, hogy értük is történik valami intézkedés.
tegnap délután 2körül fél órán belül 2robogós-igazoltatást is láttam.

egyiknél 2 motoros rendőr állította meg a ix. kerben, a másiknál rendőrautó szirénázott a xiii-ban.
az elsőnél nagyon kulturálatlanul beszéltek a rendőrökkel. lehet tippelni,h világoskékek voltak-e az illetők?  :wacko:

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8003 Dátum: 2009.05.23 00:20:46 »
Viszont volt ma a híradóban, hogy Pécsett műxik egy kamerával felszerelt teljesen civil autó, amelyik mindenfajta szabálysértést filmre vesz. és kifigyelni sem nagyon érdemes, mert váltott kocsikba teszik. :excl: :excl:

Szegeden is!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8004 Dátum: 2009.05.23 06:56:11 »
Amúgy támogatnám, hogy az utakon több rendőr figyelje a szabálytalankodókat, ami nem kifejezetten a trafik bevetését jelenti. De sajna többször tapasztalom, hogy megy a járőrkocsi, a suhanc meg ott szlalomozik a motorjával a haladó sorok között, minden irányból előzve és nem történik semmi.
Egy kis igazságos fegyelem elkelne már a közlekedésben, legalább az autósok éreznék, hogy értük is történik valami intézkedés.
tegnap délután 2körül fél órán belül 2robogós-igazoltatást is láttam.

egyiknél 2 motoros rendőr állította meg a ix. kerben, a másiknál rendőrautó szirénázott a xiii-ban.
az elsőnél nagyon kulturálatlanul beszéltek a rendőrökkel. lehet tippelni,h világoskékek voltak-e az illetők?  :wacko:

robogóznak az orkok?  :eek:
ezt nem is tuttam :ph34r: [rohog] [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

leszilaci

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8005 Dátum: 2009.05.23 14:11:09 »
robogóznak az orkok?  :eek:
ezt nem is tuttam :ph34r: [rohog] [rohog]
tizenéve, ha biciklizni láttam ezeket, akkor meglepődtem. ma már semmin...fejlődnek :ph34r:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8006 Dátum: 2009.05.23 16:32:00 »
ja. a Te meg az én bicilklimmel... ;)
fejlődnek? ja, csak a beszerzés módja hibádzik.. :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8007 Dátum: 2009.05.24 11:38:01 »
Tegnap az Avéval haladtam az M35-ösön Debrecen felé - óra szerint 148-al; ez ténylegesen kb. 143-nak felel meg. Mikor is azt vettem észre, hogy egy benzinkútnál háromlábúval mérnek az egyenruhások  :flowers: ... Lassítani vagy ilyesmi nem volt értelme, nagyon későn láttam meg őket (beszélgettünk, az autó tempomattal kvázi "magától ment" a szinte üres pályán). Mondjuk, a tempót eleve úgy lőttem be, hogy mindenképpen a május 2-től érvényes, 30 ezres bírsághoz szükséges 150-es limit alatt legyek; ez tehát rendben volt. Nem is láttam semmi jelét annak, hogy érdemben bemértek volna, bár -gondolom- a háromlábúnál nincs is ilyesmi.

Tehát 30 ezres bírság elvileg semmiképpen nem fenyeget; kérdés, hogy egy kisebb összegű vajon igen? Vagy tényleg az van, hogy a megengedett legnagyobb sebesség, és a 30 ezres bírsághoz szükséges túllépés közötti sáv afféle "szürke zóna", tolerált terület lett? Nem bánnám  ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8008 Dátum: 2009.05.24 11:38:46 »
Jaaa, és a nyírábrányi határátkelő helyen a magyar határőr minden további nélkül az orrom alá dugott egy alkohol-szondát, "fújjon bele" lakonikus felszólítással  :ph34r: ... Ez milyen műsor?! Ilyesmit mióta művelnek a határon?

(Szerencsére akkor épp nem ittam előtte semmit  :whistling: ;) :D)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #8009 Dátum: 2009.05.24 11:43:29 »
Viszont volt ma a híradóban, hogy Pécsett műxik egy kamerával felszerelt teljesen civil autó, amelyik mindenfajta szabálysértést filmre vesz. és kifigyelni sem nagyon érdemes, mert váltott kocsikba teszik. :excl: :excl:

Ezek a váltott kocsik jellemzően: fehér ötajtós Lacetti, piros (!) ötajtós Lacetti, fehér fapados Logan (az a full alap virsligumis kivitel).

Mondjuk kicsit gáz ez a történet, mert amióta ilyenekkel járnak a rend őrei, azóta az összes fehér meg piros ötajtós Lacettitől parázok, márpedig elég sok van belőlük  :wacko: ... Minap is mentem Balatonra, utolértem egy óra szerint 90-el haladó piros Lacettit, és bizony erősen tanakodtam rajta, hogy megelőzzem-e  :hmmmm: ... Csak mikor mögülem érkezett egy gyorsabb kocsi, ami engem meg a Lacettit is megelőzött, és nem történt semmi, akkor mertem én is belevágni. Szerencsére valóban nem rendőrségi autó volt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )