Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2873809 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7845 Dátum: 2009.04.17 11:58:40 »
Itt nálunk az egykori MHSZ udvarán volt egy tanpálya (vagyis van, csak benőtte a gaz), azon volt külön egy rámpa, hogy gyakorolni lehessen az emelkedőn való elindulást. A mostani egyetlen működő tanpályán is van egy, de elég gyatra emelkedője van és igazából nem láttam hogy bárkivel is azon gyakoroltattak volna. Szoktam arrafelé járni, illetve a motor tanfolyam miatt voltam ott párszor.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7846 Dátum: 2009.04.17 12:00:01 »
Akkor Neked még mákod volt ::) nekem ex-asszony nem nagyon akart 3asnál feljebb váltani, aztán úgy kellett rádumálni hogy jó a 4es is, de 5-ösbe már nem, mert akkor gyors az autó :ph34r:
A hazai oktatás színvonalát meg jól jellemzi, hogy a hónapos jogsijával nem tudott egy garázsfeljárón feljönni (lefulladt), az hogy parkolás két autó közé? Felejtsd el!
Van, akinek több éves jogsi birtokában sem megy a parkolás.....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7847 Dátum: 2009.04.17 12:01:51 »
Ez amúgy tipikus. Ilyenkor marha nagy ívben kerülöm őket és közben nyomom a dudát 1000-rel. Még ha megijedne, akkor sem ütöm el, úgy kerülöm...
Engem már nem lep meg, fel vagyok rá készülve.:) Dudát nem szívesen használok, mert volt hogy a nénike úgy megijedt, hogy majdnem az útra esett. :whistling:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7848 Dátum: 2009.04.17 12:07:55 »
Nekem a kedvencem, hogy lassítás nélkül, jó lendületesen kanyarodnak ki jobbra egy alacsonyabb rendű útról, balra sem néznek gondolván az autó úgyis elfér mellettük.
A múltkor egy hasonló robogós miatt gyalultam meg kicsit a téligumikat. Forgalmas főút, nem túl széles. Konvojban haladunk jópáran 90-95 körül. Robogós megy a padkán, az előttem menők elférnek mellette. Aztán a padkán nagy gödrök jönnek, robogósunk simán bejön elém az úttestre, szembe pont egy busz jött, úgyhogy satu, csikorgó kerekek, a kocsi orra az aszfaltot túrta. Épp hogy visszalasultam a robogós sebességére. És még ő rázta az öklét  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7849 Dátum: 2009.04.17 12:12:26 »
A múltkor egy hasonló robogós miatt gyalultam meg kicsit a téligumikat. Forgalmas főút, nem túl széles. Konvojban haladunk jópáran 90-95 körül. Robogós megy a padkán, az előttem menők elférnek mellette. Aztán a padkán nagy gödrök jönnek, robogósunk simán bejön elém az úttestre, szembe pont egy busz jött, úgyhogy satu, csikorgó kerekek, a kocsi orra az aszfaltot túrta. Épp hogy visszalasultam a robogós sebességére. És még ő rázta az öklét  :hmmmm:
Ilyenkor jobb oldali ablak le, és pár költői kedves szóval fel kell az illető figyelmét a helyes közlekedésre. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7850 Dátum: 2009.04.17 12:48:21 »
Nekem a kedvencem, hogy lassítás nélkül, jó lendületesen kanyarodnak ki jobbra egy alacsonyabb rendű útról, balra sem néznek gondolván az autó úgyis elfér mellettük.
A múltkor egy hasonló robogós miatt gyalultam meg kicsit a téligumikat. Forgalmas főút, nem túl széles. Konvojban haladunk jópáran 90-95 körül. Robogós megy a padkán, az előttem menők elférnek mellette. Aztán a padkán nagy gödrök jönnek, robogósunk simán bejön elém az úttestre, szembe pont egy busz jött, úgyhogy satu, csikorgó kerekek, a kocsi orra az aszfaltot túrta. Épp hogy visszalasultam a robogós sebességére. És még ő rázta az öklét  :hmmmm:

Vadrács ezek ellen is megvédi a kocsi orrát :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7851 Dátum: 2009.04.17 13:52:43 »
A múltkor egy hasonló robogós miatt gyalultam meg kicsit a téligumikat. Forgalmas főút, nem túl széles. Konvojban haladunk jópáran 90-95 körül. Robogós megy a padkán, az előttem menők elférnek mellette. Aztán a padkán nagy gödrök jönnek, robogósunk simán bejön elém az úttestre, szembe pont egy busz jött, úgyhogy satu, csikorgó kerekek, a kocsi orra az aszfaltot túrta. Épp hogy visszalasultam a robogós sebességére. És még ő rázta az öklét  :hmmmm:
Mit kellet volna csinálnia?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7852 Dátum: 2009.04.17 16:42:59 »
Mit kellet volna csinálnia?
1., Haladjon folyamatosan az úttesten
2., Ha a padkáról kíván az úttestre jönni, akkor alkalmazza mondjuk az elindulás szabályait.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7853 Dátum: 2009.04.17 19:43:48 »
Simán elfértek mellette? Milyen távolságban szabad előzni, kikerülni kerékpárost, robogóst, álló autót?  :whistling:  Gondolom, téged még sosem szorított le pótos Star, mert még elfért a sávban... Engem már igen, szép kis robogómmal mentem a megengedett sebességgel, ő úgy gondolta, elfér a sávban, mert persze szembe jött a busz...
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.17 19:45:57 írta MFerenc »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7854 Dátum: 2009.04.17 20:00:08 »
Mikor elkezdtem motorozni (350-es JAWA), viszonylag hamar rájöttem, hogy nem szabad "jobbra" tartva a sáv szélén motorozni. Jópár olyan esetem volt, hogy a hülye autós akkor is elkezdett előzni, mikor jöttek szembe, persze nem lépett a másik sávba még véletlenül sem, szinte leszorított a padkára ami elég veszélyes. Ezért csak a sáv közepén motorozom, előzzön akkor az autós ha tiszta a pálya szemből.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7855 Dátum: 2009.04.17 20:05:50 »
Simán elfértek mellette? Milyen távolságban szabad előzni, kikerülni kerékpárost, robogóst, álló autót?  :whistling: 
Hej, a figyelmetlen olvasás!  :hmmmm:
A robogós a padkán haladt, tehát nem az úttesten, hanem annak szélétől jó fél méterre a füvön. És amikor úgy gondolta, hogy a gödrök miatt már kényelmetlen, akkor simán bejött az útra.  :surrender:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7856 Dátum: 2009.04.17 22:58:48 »
Mikor elkezdtem motorozni (350-es JAWA), viszonylag hamar rájöttem, hogy nem szabad "jobbra" tartva a sáv szélén motorozni. Jópár olyan esetem volt, hogy a hülye autós akkor is elkezdett előzni, mikor jöttek szembe, persze nem lépett a másik sávba még véletlenül sem, szinte leszorított a padkára ami elég veszélyes. Ezért csak a sáv közepén motorozom, előzzön akkor az autós ha tiszta a pálya szemből.

Detto! Sáv közepén, de legalább az 1/3-ánál!:scooter:
hazard

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7857 Dátum: 2009.04.18 09:33:57 »
Mikor elkezdtem motorozni (350-es JAWA), viszonylag hamar rájöttem, hogy nem szabad "jobbra" tartva a sáv szélén motorozni. Jópár olyan esetem volt, hogy a hülye autós akkor is elkezdett előzni, mikor jöttek szembe, persze nem lépett a másik sávba még véletlenül sem, szinte leszorított a padkára ami elég veszélyes. Ezért csak a sáv közepén motorozom, előzzön akkor az autós ha tiszta a pálya szemből.

Viszont ebből a szemszögből nézve elvárható lenne a robogósoktól meg a kerékpárosoktól, hogy a lámpánál is maradjon középen. És ne találja meg az út szélét, hogy ő legyen újra az első a sorban. Mert nem valami vidító egy lassabb járművet minden lámpa után előzni. Mert a buszok errefelé ezzel rengeteget szívnak. És még van olyan kerékpáros aki még élvezi is. Mosolyogva mesélte, hogy ha buszra szállna se lenne gyorsabb..........
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7858 Dátum: 2009.04.18 09:47:10 »
Nekem a kedvencem, hogy lassítás nélkül, jó lendületesen kanyarodnak ki jobbra egy alacsonyabb rendű útról, balra sem néznek gondolván az autó úgyis elfér mellettük.
A múltkor egy hasonló robogós miatt gyalultam meg kicsit a téligumikat. Forgalmas főút, nem túl széles. Konvojban haladunk jópáran 90-95 körül. Robogós megy a padkán, az előttem menők elférnek mellette. Aztán a padkán nagy gödrök jönnek, robogósunk simán bejön elém az úttestre, szembe pont egy busz jött, úgyhogy satu, csikorgó kerekek, a kocsi orra az aszfaltot túrta. Épp hogy visszalasultam a robogós sebességére. És még ő rázta az öklét  :hmmmm:

Én meg úgy jártam, hogy állok a sorban a lámpánál. Megkapjuk a zöldet. Én majd jobbra mennék. De mikor odaértem a lámához, akkor a járdáról egy öreg ledobja kerékpárját és felpattan rá, hogy most ő átmegy a kereszteződésen egyenesen. Padlófék, de dudálni már nem volt kedvem. Mert ezek a barmok úgysem fogják fel, hogy mit csinálnak.......
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Peti

  • Vendég
Re: Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #7859 Dátum: 2009.04.18 15:50:02 »
Viszont ebből a szemszögből nézve elvárható lenne a robogósoktól meg a kerékpárosoktól, hogy a lámpánál is maradjon középen. És ne találja meg az út szélét, hogy ő legyen újra az első a sorban. Mert nem valami vidító egy lassabb járművet minden lámpa után előzni.

Egyszer egy biciklis futár játszotta ezt, minden lámpánál bekacsázott előre, aztán zöldnél újra az egész sor rághatta át magát, ráadásul duplán bosszantó volt, mert ott figyelt a bringa út a járdán, köv pirosnál megint nyomult előre, előttem állt egy Bmw, az behúzott elé és beszélgettek egy picit :flowers: nem tudom miről volt szó, de a bringás utána nem ment előre, lehet ismerték egymást azt megbeszélték hogy isznak egy pofa (mentes)sört valahol :yes: