Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7222643 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27000 Dátum: 2009.12.26 21:15:46 »
A minap ellopták egyik kollégám asszem 2005-ös, bordó, 1.4-es E12 kombiját. "Kicsit" ledöbbentett a hír, azt hittem a Toyota nem olyan népszerű, hogy Corollákat lopkodjanak.
Hogy száradjon le a keze aki meglovasította. :censored:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27001 Dátum: 2009.12.26 21:24:45 »
Ma már mindent lopnak, ha ez a szempont, akkor ne vegyél autót. :eek:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27002 Dátum: 2009.12.26 21:57:55 »
Bosszantásul egyeseknek, akik szerint a Lajtától nyugatra minden tejjel és mézzel folyik:
Szép summa jött be a tilosban parkoló bécsiektől, illetve az osztrák fővárosba látogatóktól advent négy hétvégéjén. Serényen dolgoztak a „sorry" feliratú vontatók, és telt ház volt a simmeringi telepen, ahova a forgalmat akadályozó kocsikat szállítják.
A taxisok a megmondhatói, hány kétségbeesett utast szállítottak a sokak által eddig nem is ismert címre, ahol aztán a megfelelő bírság kifizetése után birtokba vehették járművüket.

A csúcsforgalom kétségkívül lement, így helyénvalónak tűnik az elszámolás. Eszerint 1158 kocsit vontattak el ezen a négy hétvégén Bécsben tiltott parkolás miatt, az összes kirótt büntetés végösszege pedig meghaladta a 313 ezer eurót. A legjobb „vadászterületnek” a buszparkolók bizonyultak. Valamiért az autósok úgy érezték, a turistabuszoknak fenntartott helyen ők is megállhatnak. Százötven személyautót innen szállítottak el.
Bár még nem folyt be minden csekk ellenértéke, erre a summára lehet számítani. Bécsben ritkaság, hogy az autós nem fizet. Pontosabban, a belföldiek aligha próbálnak kibújni a kötelezettség alól. (21 euró három munkanapon belül, ha ez a határidő letelik, akkor jön a szabálysértési eljárás). Mivel a parkolás ellenőrzése egy kézben van – a Városháza az illetékes, az ő emberei, a serifek ellenőriznek és büntetnek – nincsenek átláthatatlan ügyek, s mint az élet legtöbb területén, e vonatkozásban is tökéletes a szervezettség.

Aki rossz helyen parkol, nem ikszeli be a trafikokban kapható parkolócédulán a megfelelő időpontot, és mobilon sem jelzi várakozási szándékát, vagyis bliccel, az megkapja a csekket. De még mindig jobban járt, mint azok, akiknek leállított autója akadályozta a forgalmat, mert náluk nincs kegyelem, percek alatt viszik a járművet. Egy ilyen kínos aktus költsége 271 euró – a taxiút tarifája nélkül. Érdemes tehát jól körülnézni, sőt, gyanakodni: a belvárosban szinte soha nincs szabad hely. Ha mégis ilyesmire bukkanunk, nem kizárt, hogy autóbusz- vagy trolimegállóban vagyunk, de lehet, hogy garázs előtt állnánk meg.

Bővebb információ az osztrák autóklub honlapján található.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.26 21:59:53 írta music »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27003 Dátum: 2009.12.26 22:01:43 »
Persze hogy nem tejjel-mézzel folyik. De hogy ez a cikk hol mond ellent a tejjel-mézzel folyásnak, az nekem nem világos  :hmmmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27004 Dátum: 2009.12.26 22:05:31 »
Nálunk (itt Sz.helyen) meg azt sem tudják megoldani, hogy a külföldi rsz-os kocsikra kitett mikulás csomagot behajtsák. Így aztán az osztrákok (a jól informáltak) ingyen parkolnak. Én meg 8 perc alatt megkapom a szeretetcsomagot.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27005 Dátum: 2009.12.26 22:06:47 »
Persze hogy nem tejjel-mézzel folyik. De hogy ez a cikk hol mond ellent a tejjel-mézzel folyásnak, az nekem nem világos  :hmmmm: ...
Hogy direkt utaztak ezekre hétvégén.
music     

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27006 Dátum: 2009.12.26 22:09:49 »
Ave I. Akkor az utastér felől keressem?
Elég nagy eséllyel ott lesz!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27007 Dátum: 2009.12.26 22:12:25 »
Persze hogy nem tejjel-mézzel folyik. De hogy ez a cikk hol mond ellent a tejjel-mézzel folyásnak, az nekem nem világos  :hmmmm: ...
Hogy direkt utaztak ezekre hétvégén.
Ki szerint?

Ahogy olvastam, a forgalmat akadályozó autókat vontatták csak el. Ezt nálunk is így kellene csinálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27008 Dátum: 2009.12.26 22:33:44 »
Törvények, előírások vannak itt is ott is, csak ott betartatják kíméletlenül....
Bécsben tényleg figyelni kell, aki nem jártas kicsit sem a németben az pórul járhat, mert nem tudja értelmezni, hogy pl. egy adott tábla alatti szöveg vajon milyen kivételt enged.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27009 Dátum: 2009.12.26 23:04:47 »
Persze hogy nem tejjel-mézzel folyik. De hogy ez a cikk hol mond ellent a tejjel-mézzel folyásnak, az nekem nem világos  :hmmmm: ...

Hmmm csak mellékesen jegyzem meg, hogy Budapesten jan 4-ig a város egész területén a parkolás ingyenes. Kivéve a vár, lekvár, meg a sziget...... :whistling: :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.26 23:06:27 írta tutinet »

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27010 Dátum: 2009.12.26 23:06:08 »
Persze hogy nem tejjel-mézzel folyik. De hogy ez a cikk hol mond ellent a tejjel-mézzel folyásnak, az nekem nem világos  :hmmmm: ...
Hogy direkt utaztak ezekre hétvégén.

Te most dörzsölöd a markod ???

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27011 Dátum: 2009.12.26 23:22:01 »
A minap ellopták egyik kollégám asszem 2005-ös, bordó, 1.4-es E12 kombiját. "Kicsit" ledöbbentett a hír, azt hittem a Toyota nem olyan népszerű, hogy Corollákat lopkodjanak.
Mindig is utáltam, hogy az adott év lopási statisztikáihoz sosem rendelték hozzá az adott márka példányszámát, így nem nagy meglepi hogy a VW-t meg az Opel-t lopják legnagyobb számban, és nem a Subarut, más kérdés hogy hányból loptak el hányat.
A corolla-k is törnek, nem olcsó az alkatrész, miért ne lopnák őket?

TZoli

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27012 Dátum: 2009.12.27 00:22:19 »
A minap ellopták egyik kollégám asszem 2005-ös, bordó, 1.4-es E12 kombiját. "Kicsit" ledöbbentett a hír, azt hittem a Toyota nem olyan népszerű, hogy Corollákat lopkodjanak.


Egy hete meg egyik ismerősöm 1 éves X5-sét, éjjel az udvarukból, teljesen ledöbbentem, pedig ahhoz már nagyon komolyan fel kell szerelkezni kütyükkel hogy egy olyan autót el bírjanak lopni.
Savanyú a dologban hogy pár nap múlva két szálon elindulva sikerült az autó nyomára bukkanni, 4 milkáért vissza lehetett volna vásárolni. Úgy döntöttek hogy nem, Casco fizet, aztán majd lesz valami, az már az Ő dolguk.

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27013 Dátum: 2009.12.27 01:18:06 »
Még a tulaj vásárolja vissza a saját kocsiját ????
Rendőrökkel kell odamenni és visszavenni a kocsit.


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27014 Dátum: 2009.12.27 08:53:02 »
Látod, ez a baj, hogy a tulaj is inkább ráhagyja, fizessen a biztosító! És persze ezt elosztva mi mind fizetjük... :censored: Ezzel nem csak a tulajt akarom minősíteni, hanem a rendszert is...
Gabe 254.