Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7203989 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27075 Dátum: 2009.12.27 15:02:03 »
Idézetet írta:  "Trotter66"
Én nem értelek music...
Egyrészt bár Rád reagálva, de nem feltétlenül csak Neked írtam, amit, és esetleg nem feltétlenül tudja mindenki, hogy mit jelent a belváros, mint meghatározás. Én sem így tudom, ahogy Te leírtad, számomra a City= a Belvárossal, jelen esetben a Cityre adott leírással.
Másrészt én Bp-et illetőn még nem is hallottam azt, hogy a Belváros az a Hungária-gyűrűn belül lenne, sokkal inkább a Nagykörúton belüli részre szokták használni. Közigazgatásilag pedig az V. kerületet jelenti.
Harmadrészt egy szóval sem állítottam, hogy ne lehetne Bécsben ingyen parkolni, csak ha nem metróközelben teszed le az autót - bár ott létezik, nem is kevés P+R parkoló, és sokkal kiterjedtebb a metróhálozat, ideértve az S-Bahnokat is - akkor azért eltart egy darabig a bejutás.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27076 Dátum: 2009.12.27 15:03:34 »
Én nem értelek music.
Én meg értem... Most épp szívózhatnékja van, vagyunk ezzel így itt néha páran  ;) :tt2: :D :lol: ...

Ez most persze nem neked szólt  :flowers: ! (Magamnak már inkább  [rohog] ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27077 Dátum: 2009.12.27 15:09:04 »
Idézetet írta:  "Trotter66"
Én nem értelek music...
Egyrészt bár Rád reagálva, de nem feltétlenül csak Neked írtam, amit, és esetleg nem feltétlenül tudja mindenki, hogy mit jelent a belváros, mint meghatározás. Én sem így tudom, ahogy Te leírtad, számomra a City= a Belvárossal, jelen esetben a Cityre adott leírással.
Másrészt én Bp-et illetőn még nem is hallottam azt, hogy a Belváros az a Hungária-gyűrűn belül lenne, sokkal inkább a Nagykörúton belüli részre szokták használni. Közigazgatásilag pedig az V. kerületet jelenti.
Harmadrészt egy szóval sem állítottam, hogy ne lehetne Bécsben ingyen parkolni, csak ha nem metróközelben teszed le az autót - bár ott létezik, nem is kevés P+R parkoló, és sokkal kiterjedtebb a metróhálozat, ideértve az S-Bahnokat is - akkor azért eltart egy darabig a bejutás.

Well, akkor elbeszéltünk egymás mellett.  :flowers:

Amúgy meg lassan-lassan valóban a Hungária gyűrű lesz a belváros határa. Nézzünk csak körbe, terjed, növekszik a történelmi és általad helyesen megjelölt Nagykörút vonalán túli belváros. Sok-sok beváráslóközpont, tömbrehabilitációk (VIII-IX. kerület) stb.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27078 Dátum: 2009.12.27 15:09:38 »
Én nem értelek music.
Én meg értem... Most épp szívózhatnékja van, vagyunk ezzel így itt néha páran  ;) :tt2: :D :lol: ...

Ez most persze nem neked szólt  :flowers: ! (Magamnak már inkább  [rohog] ...)

Jaja, marhára ráérnünk.  :winkiss: [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27079 Dátum: 2009.12.27 15:10:13 »
Amikor elkezdtem Bécsbe járni (ott tanultam néhány évig), akkor a Lothringerstraßén volt még ingyen hely. Ehhez képest ma eléggé kint van a zónahatár.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27080 Dátum: 2009.12.27 15:11:18 »
Amúgy meg lassan-lassan valóban a Hungária gyűrű lesz a belváros határa. Nézzünk csak körbe, terjed, növekszik a történelmi és általad helyesen megjelölt Nagykörút vonalán túli belváros. Sok-sok beváráslóközpont, tömbrehabilitációk (VIII-IX. kerület) stb.
Igen, de ez csak Pestre érvényes.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27081 Dátum: 2009.12.27 15:11:36 »
Amikor elkezdtem Bécsbe járni (ott tanultam néhány évig), akkor a Lothringerstraßén volt még ingyen hely. Ehhez képest ma eléggé kint van a zónahatár.

Nyilván, ez természetes, jólehet nem épőpen szívderítő folyamat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27082 Dátum: 2009.12.27 15:26:22 »
én a Gyöngyi helyében rakatnék bele. semmi gps meg defend lock, rejtett kapcsolo kell
a haver e11 sedanjában is van rejtett kapcsolo. állandóan a hamutartót húzigatja meg a fékpedált nyomkodja. a kombinációt nem tudom.
és próbálkoztak is már ellopni a kocsiját budaörsön meg itt óbudán . nem sikerült
a faterja zsir  új szuzukijában nem volt, csont nélkül ellopták pár éve. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27083 Dátum: 2009.12.27 15:27:28 »
És honnan fogja tudni a tolvaj, hogy UV gravír van rajta?

Esetleg lecsekkolja?  :sorcerer:

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27084 Dátum: 2009.12.27 15:43:52 »
Most jöttem fel a garázsból,cakk-pakk 2 óra alatt belevarázsoltam 1 rejtett kapcsolót,ami a benzinszivattyú áramellátását szakítja meg.Régóta terveztem,most van időm ijesmire.Miután megvettem a gépet,gyorsan elvittem riasztóshoz,mert a gyári nem működött benne.Ott mutatott a mester 1 fiatal Volvót,a tulaj nem is kért bele riasztót-nem látta értelmét,úgyis rögtön kiiktatja egy felkészült tolvaj-hanem csak kapcsolót.
A szerelőm mondta, hogy egyszer egy imos Suzukit vittek hozzá szervizbe. Az imo letiltotta a benzinpumpát. A tulaj csak napok mulva ment az autóért, külföldre ment... Ekkor a szemfüles szerelőm az aksiról egy vezetékkel direkbe kötötte a pumpát és indult az autó... (a pontos részleteket már nem tudom) Szerintem hasznos lehet a riasztó kombinálva rejtett kapcsolóval és egy kis imával  ::)
Amit kifigyelnek azt viszik. Érdemes a tolvajok dolgát nehezíteni, akkor talán néz egy másik hasonló gépet. Tudom itt nem jellemző, de a gyanúsan olcsó (kivétel ismerős) gyári alkatrészeket nem érdemes megvenni. Tudom ez álom, de senki nem venne lopott alkatrészeket akkor leáldozna a tolvajoknak. Szerintem ennél többet nem tehetünk  :no:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27085 Dátum: 2009.12.27 16:10:48 »
És honnan fogja tudni a tolvaj, hogy UV gravír van rajta?
Matrica.
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27086 Dátum: 2009.12.27 16:24:23 »
De ettől miért értékesíthetetlen? Mert az üvegbe gravírozást értem, az jól látszik.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27087 Dátum: 2009.12.27 16:26:18 »
UV-marking az hülyeség. Sem a tolvaj nem látja, se a Vaterás, bontós vevő, aki a lopott cuccot megveszi...

Nálunk viszont az UV gravír olcsó, 300 Ft/elem. 5.000-ből mindenhová jut belőle. Azt látja mindenki. És én sem vennék gravírozott lámpát, üveget pl...

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27088 Dátum: 2009.12.27 16:28:50 »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27089 Dátum: 2009.12.27 16:37:45 »
Az ára mondjuk titkos... :)