Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7208557 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27015 Dátum: 2009.12.27 09:19:28 »
Te most dörzsölöd a markod ???
Már miért tenném?
music     

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27016 Dátum: 2009.12.27 09:24:53 »
Még a tulaj vásárolja vissza a saját kocsiját ????
Rendőrökkel kell odamenni és visszavenni a kocsit.
Vagy inkább pár szekrényméretű emberkével. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27017 Dátum: 2009.12.27 09:25:16 »
A corolla-k is törnek, nem olcsó az alkatrész, miért ne lopnák őket?

Annak a példánynak is nekiment már busz Piliscsabán meg még egyszer megtörték állás közben. Viszont tán ha 60k volt benne és a srác a sebességkorlátozásokat kínosan betartja, tehát 130 fölött nem járt a gép. Vigyáztak rá nagyon. Szomorú, ha tényleg alkatrészként végzi egy négyéves Corolla...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27018 Dátum: 2009.12.27 09:35:04 »
Persze hogy nem tejjel-mézzel folyik. De hogy ez a cikk hol mond ellent a tejjel-mézzel folyásnak, az nekem nem világos  :hmmmm: ...
Hogy direkt utaztak ezekre hétvégén.
Ki szerint? Ahogy olvastam, a forgalmat akadályozó autókat vontatták csak el. Ezt nálunk is így kellene csinálni.
Nagyon nem akarjuk érteni egymást.
Az egész cikk arról szól, hogy a négy adventi hétvégén, (amikor az emberek általában azért mennek kocsival valahova, hogy beszerezzék a karácsonyra szánt ajándékot, és mivel tömegesen teszik ezt, a parkolóhelyek száma meg véges, ezért emberi gyengeségből meg nem engedett helyeken is parkolnak) kevésnek éppen nem nevezhető 313ezer eurós bevételt sikerült abszolválniuk a bécsi hatóságoknak.
Természetesen csak azt büntették, aki szabálytalan - az ottani, amúgy számomra nagyon szimpatikus parkolási szisztéma, pontosabban a díjfizetési technika szinte kizárja a parkolóőrök általi visszaélés lehetőségét - de nem vall jóindulatra az egész.
Tudom, hogy rend a lelke mindennek, és általában az elsők között szoktam lenni ezen a fórumon, aki szót emel azokra, akik a jogos - de őket ért - büntetés miatt orrolnak a hatóságokra; ezt a példát csak azért linkeltem be, hogy demonstráljam, a hatóság, az mindenütt hatóság, és nem a Máltai Szeretetszolgálat.
De úgy látszik, csak én látom így, és véleményemmel ellentétben, Magyarország a létező világok legrosszabbika, ahol kizárólag mindenki az amúgy mindig mindenben (az élet más területein is) törvénytisztelő, és szabálykövető autósokat, azon belül is elsősorban a Magyarországi Toyotaklub Egyesület tagjait és fórumozóit szívatják különös előszeretettel.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27019 Dátum: 2009.12.27 10:32:26 »
A bécsi Adventi 7végékhez hozzátartozik az is, hogy jellemzően sok-sok túrista is ott lebzsel, nemcsak a honos ferencjóskák parkolgatnak.
És igen, aki szabályt szeg a büntettessen meg. Engem Bécsben még nem büntettek meg parkolásért és nagy valószínűséggel nem is fognak. Én nem sajnálom a metrójegyet arra, hogy bevonatozzak a belvárosba. Mindíg olcsóbb, még a családnak is, mintha büntit kellene fizetnem. És igen, lehet Bécsben ingyen is parkolni. Persze nem az Innenstadtban, ez nyilvánvaló.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TZoli

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27020 Dátum: 2009.12.27 10:40:37 »
Még a tulaj vásárolja vissza a saját kocsiját ????
Rendőrökkel kell odamenni és visszavenni a kocsit.



A rendőrség ez ügyben csak egy óvodás csoport, maffiával nem mernek foglalkozni.

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27021 Dátum: 2009.12.27 10:41:32 »
...Szomorú, ha tényleg alkatrészként végzi egy négyéves Corolla...


Az autólopás eleve egy szomorú műfaj, minden elemében roppant elkeserítő.

A minap voltam kint cimborámnál a szervizben, 24-én egy baráti ígéretnek megfelelően bütykölt egy 10+ éves Primerát. Van az autóban kb. 55 ezer km, a széltől is óvták, de egy hibás csapágy miatt (ami normál használat mellett simán tönkrement volna gariidő alatt) váltóházat kellett rajta cserélni. (Ne kérdezzetek részleteket, nem figyeltem nagyon, mit magyarázott a srác.) A lényeg, hogy a gyári alkatrész valami 150 rongy körül lett volna, egy tizenéves, alig futott autón. Bontóból talált 30-ért megfelelő darabot, szentestére készen lett a kocsi, de azért elgondolkodtató volt az eset. A bontott alkatrész eredete igazolhatatlan, a piacát simán megtalálja, egy cascós autó ellopása esetén a biztosítón kívül mindenki jól jár. Rohadt egy gondolat, hánytunk is tőle a cimborával.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27022 Dátum: 2009.12.27 11:35:57 »
kolléganőm 7 éves 307es pugját is kari előtti héten lopták el a bosnyák mögül. szegény ott sírt nekem mint a záporeső.
casco nem, de hitel volt rajta, nemcsak romba dönti a családi ktgvetést , hanem ülhetnek vissza a vonatra.
sajnáltam szegényt.   ilyenkor jobb is hogy nem tartom a bankszámlám az utcán..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27023 Dátum: 2009.12.27 11:39:43 »
A bécsi Adventi 7végékhez hozzátartozik az is, hogy jellemzően sok-sok túrista is ott lebzsel, nemcsak a honos ferencjóskák parkolgatnak.
És igen, aki szabályt szeg a büntettessen meg. Engem Bécsben még nem büntettek meg parkolásért és nagy valószínűséggel nem is fognak. Én nem sajnálom a metrójegyet arra, hogy bevonatozzak a belvárosba. Mindíg olcsóbb, még a családnak is, mintha büntit kellene fizetnem. És igen, lehet Bécsben ingyen is parkolni. Persze nem az Innenstadtban, ez nyilvánvaló.

Kelet felöl a legjobb a hatos metróvonal régi végállomásának környékén megállni (az elkerülő mellett), ott azért van még ingyenes parkolóhely is, a metró meg secperc beröpít a belfaluba.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27024 Dátum: 2009.12.27 11:42:31 »
Csak érdekességképp: az ellopott autókban milyen biztonsági rendszerek voltak, amelyek hivatottak lettek volna meggátolni az elvitelt? (értsd: rejtett kapcsolótól a GPS-adóig minden)
Amióta utcán áll a Cori újra, nagyon parázom én is.  :helpsmilie:
         

TZoli

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27025 Dátum: 2009.12.27 11:45:40 »
kolléganőm 7 éves 307es pugját is kari előtti héten lopták el a bosnyák mögül. szegény ott sírt nekem mint a záporeső.
casco nem, de hitel volt rajta, nemcsak romba dönti a családi ktgvetést , hanem ülhetnek vissza a vonatra.
sajnáltam szegényt.   ilyenkor jobb is hogy nem tartom a bankszámlám az utcán..

Nem szabad hiteles autót casco nélkül fenntartani, pár ezer forint havonta egy lopás casco.
Nekem még 1 havi törlesztő van hátra az autómra, de így is megmarad a casco, ill. módosíttatom csak lopás és esetleg TK-ra, most teljeskörű van még rajta.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27026 Dátum: 2009.12.27 11:48:23 »
A bontott alkatrész eredete igazolhatatlan, a piacát simán megtalálja, egy cascós autó ellopása esetén a biztosítón kívül mindenki jól jár. Rohadt egy gondolat, hánytunk is tőle a cimborával.

Azért nem feltétlen. A Priuson van casco, nem gondolom, hogy hű de pöpec állapotban lenne, olyan átlagos. Ettől függetlenül ha ellopnák, kapásból buknám az önrészt és keresgélhetnék másikat (ha pedig nem 2004-est találok, akkor még 1 év értékvesztést is). Ami a kicsi kínálatot figyelembe véve nem egyszerű eset.

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27027 Dátum: 2009.12.27 11:55:00 »
...Nekem még 1 havi törlesztő van hátra az autómra...

Dettó.  :clap: Örülök neki, mint majom a farkának. Jó lesz autóhitel nélkül egy ideig, meg is tartom a kocsit. Casco természetesen marad, Apám nevén van a kocsi, pár ezres a casco, ki lehet bírni.

sghu77: igazad van, természetesen annak is rossz, akinek ellopják a cascós kocsiját. Én se szívesen adnám oda tolvajoknak a kocsimat, keresve sem találnék ennyi pénzért jobbat.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27028 Dátum: 2009.12.27 11:56:33 »
gratula!  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27029 Dátum: 2009.12.27 12:39:23 »
A bécsi Adventi 7végékhez hozzátartozik az is, hogy jellemzően sok-sok túrista is ott lebzsel, nemcsak a honos ferencjóskák parkolgatnak.
És igen, aki szabályt szeg a büntettessen meg. Engem Bécsben még nem büntettek meg parkolásért és nagy valószínűséggel nem is fognak. Én nem sajnálom a metrójegyet arra, hogy bevonatozzak a belvárosba. Mindíg olcsóbb, még a családnak is, mintha büntit kellene fizetnem. És igen, lehet Bécsben ingyen is parkolni. Persze nem az Innenstadtban, ez nyilvánvaló.

Kelet felöl a legjobb a hatos metróvonal régi végállomásának környékén megállni (az elkerülő mellett), ott azért van még ingyenes parkolóhely is, a metró meg secperc beröpít a belfaluba.


Igen, ez jö 5let. Én Kamgarn-t részesítem előnyben, egyrészt szép emlékek kötnek a Donau Insel-hez, másrészt arrafele bóklásztam egyrészt, aztán beköltöztem a IX. ker.-be, a Schottentorhoz, a Berggasse-ba. Mondjuk nem volt hoszú időszak, de élvezetes és kedves emlék. Mondjuk arra jó volt, hogy Bécset megismerjem egy kicsit.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.