Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7204020 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27045 Dátum: 2009.12.27 13:38:46 »
A Pajzs technológiáról tudtok valamit? Néha lehet látni a TV-ben a jó hosszú reklámot az ügyvezetővel, meg azért a reklámautók se semmik: Lexus GS300 és hibrid Camry.
Gondolom az ára is hatszámjegyű, azt valahogy mindig elhallgatják.  :whistling:

Kollégák elmondás szerint nagyon gány, ahogy berakják.
Ettől még lehet hatásos.

TZoli

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27046 Dátum: 2009.12.27 14:01:13 »
Én is rakattam magamnak anno defend lockot, jó ha van, de egy szakképzett tolvajnak rutinfeladat a hatástalanítása, csak van vele egy kis meló, ami talán eltántoríthatja. Ha el akarja vinni úgyis elviszi.
Váltójavításnál nincs jelentősége, ezek a váltórudazatot-bowdent-kulisszát rögzítik.
Minden hatástalanítható, de ha már kis munkát, időt jelent, akkor lehet pont segíteni fog.

E12-n feltéped a a váltókar körülötti részt, bowden vége lepattint, máris válthatsz, legalábbis ha találsz egy 2. v. 3.-dikat már mehetsz is. Ezt 1-2 percen belül előadom Én is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27047 Dátum: 2009.12.27 14:07:06 »
Én is rakattam magamnak anno defend lockot, jó ha van, de egy szakképzett tolvajnak rutinfeladat a hatástalanítása, csak van vele egy kis meló, ami talán eltántoríthatja. Ha el akarja vinni úgyis elviszi.
Váltójavításnál nincs jelentősége, ezek a váltórudazatot-bowdent-kulisszát rögzítik.
Minden hatástalanítható, de ha már kis munkát, időt jelent, akkor lehet pont segíteni fog.

E12-n feltéped a a váltókar körülötti részt, bowden vége lepattint, máris válthatsz, legalábbis ha találsz egy 2. v. 3.-dikat már mehetsz is. Ezt 1-2 percen belül előadom Én is.
:yes: :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27048 Dátum: 2009.12.27 14:12:03 »
Bécsben ingyen is parkolni. Persze nem az Innenstadtban, ez nyilvánvaló.
Hát nagyon nem. Gyakorlatilag a Gürtelen kívül, illetve a Nagy-Dunán túl. Ja, és a fizetős parkolás nem ám este 6-ig tart, mint nálunk. Nem, az este tízig. Cserébe az üzletek bezárnak hat órára...
Továbbra is azt gondolom, hogy amilyen élettelen tud lenni ez a város munkaidőn kívül, ahhoz képest elég kevés vendégszeretet rejtőzik e lépés mögött.

music     

Satriani

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27049 Dátum: 2009.12.27 14:15:06 »
Immo, riasztó, sebváltózár.

Meg UV-gravírozás, plusz titkos kapcsoló.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27050 Dátum: 2009.12.27 14:15:22 »
"Csak" semlegességre és -ahogy te is mondod- "rend a lelke mindennek" szemléletre, ami ott eléggé általános. Én ebbe akadtam bele az elején is, és ezt sem értem továbbra sem - hogy miért pont ez bizonyítaná, hogy arrafelé sincs tejjel-mézzel folyó kánaán?
Kapcsold össze a kettőt. Arra a mentalitásra nincsen tejjel-mézzel folyó kánaán, amely úgy gondolja, hogy miért őt büntetik meg, mikor még ezer más ember is megszegi a szabályt.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27051 Dátum: 2009.12.27 14:17:00 »
Minden mezei autóba be kéne szereltetni az összes létező lopásvédelmi xart  ::) ? Ez azért valahol rettenetesen gáz, és szvsz nem is várható el. Úgy értem: ha ellopnák xy autóját, és kiderülne, hogy "csak" immo meg riasztó volt benne, tutira nem mondanám azt, hogy "úgy kell neki".
Welcome to Hungary.
Gondolod, máshol nem lopnak autót?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27052 Dátum: 2009.12.27 14:19:51 »
Immo, riasztó, sebváltózár. Szerintem ha ennyit megtesz a kocsija védelmében az ember, az egyrészt nem is kerül sokba, másrészt a lelkiismeret is nyugodtabb, hogy a lehetőség szerint lett a kocsi megvédve. Persze ellopnak ma bármit, gondolom az X5-ben sem csak egy kormányzár volt, testőröket meg mégsem állíthatunk mellé....
Ez nem sok. Immo alapból benne van gyárilag, a legtöbb kereskedés kínál riasztót is, meg sebváltózárat is. Szerintem az utóbbi mára már teljesen felesleges, csak a nagyon kezdőket viszi át egy másik autóhoz, viszont amennyibe egy váltózár kerül, annyi - sőt, kevesebb - pénzért sokkal inkább megéri egy titkos kapcsolót és egy motortérzárat beletetetni.
music     

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27053 Dátum: 2009.12.27 14:22:19 »
E12-n feltéped a a váltókar körülötti részt, bowden vége lepattint, máris válthatsz, legalábbis ha találsz egy 2. v. 3.-dikat már mehetsz is. Ezt 1-2 percen belül előadom Én is.
Yarisnál nem tudom mennyire hozzáférhető, gondolom hasonlóan. Persze az 1-2 perc is ér ma valamit. A bowdenvég itt is egy rugós biztosítószeggel van csupán van biztosítva, ami könnyen eltávolítható, vagy át kell alakítani valami macerásabb megoldásra, ha már a váltózár nem védi. Persze mindezek után ott a motortér, onnan is megbabrálható nem?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27054 Dátum: 2009.12.27 14:22:42 »
Itt a jó kérdés akkor már, amin azóta filózom, hogy megvettem a Corit: mit gondoltok a váltózárról? Tényleg érdemes-e pénzt beleölni, hatékony-e vagy könnyedén kijátszható, van-e ajánlottabb vagy kevésbé ajánlott márka, esetleg típus, esetleges váltójavításkor okoz-e gondot, stb, stb.?

szerk: én egyébként nem éreztem a huszonx éves Kadettnél sem gondnak a titkos kapcsoló kapcsolgatását (volt, hogy az akksisarut húztam le a kocsiról) és a Coriba nem is egyet tervezek.  :whistling: További ötlet a váltózár, valamint a GPS-adó lehetősége (bár ez utóbbit czukor leszólta rendesen, mert kiüthető).
Váltózár: felesleges. 40-60e közt van az ára, annyit nem ér meg.
titkos kapcsoló: jó ötlet, esetleg kombinálva egy leddel, ami csak (megtévesztésből) világít, de nincs összekapcsolva semmivel
GPS: na, ez aztán a legfeleslegesebb. Mindent, ami hullám, lehet zavarni és lefedni, így a GPS-t is.
music     

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27055 Dátum: 2009.12.27 14:23:53 »
Ez nem sok. Immo alapból benne van gyárilag, a legtöbb kereskedés kínál riasztót is, meg sebváltózárat is. Szerintem az utóbbi mára már teljesen felesleges, csak a nagyon kezdőket viszi át egy másik autóhoz, viszont amennyibe egy váltózár kerül, annyi - sőt, kevesebb - pénzért sokkal inkább megéri egy titkos kapcsolót és egy motortérzárat beletetetni.
Anno a régi kocsimba magam tettem egy rejtett kapcsolót, ami még egy villogó led-et is működtetett, de a Yaris-ba nem mertem még belenyúlni, pláne hogy garis.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27056 Dátum: 2009.12.27 14:25:01 »
A GPS az árához képest tényleg nem sokat ér. A leghatásosabbnak még mindig a rejtett megszakítókat tartom (egyedi!) és talán a festés-jelölést, gravírozást (pont az alkatrész kereskedelem miatt)
Gondolom, UV-festésre gondolsz, az is hasznos, meg ha az összes ablakba van valami azonosító (rendszám, alvázszám, stb.)festve.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27057 Dátum: 2009.12.27 14:27:17 »
Yarisnál nem tudom mennyire hozzáférhető, gondolom hasonlóan. Persze az 1-2 perc is ér ma valamit. A bowdenvég itt is egy rugós biztosítószeggel van csupán van biztosítva, ami könnyen eltávolítható, vagy át kell alakítani valami macerásabb megoldásra, ha már a váltózár nem védi. Persze mindezek után ott a motortér, onnan is megbabrálható nem?
Ezért kell a plusz motortérzár.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27058 Dátum: 2009.12.27 14:27:40 »
Itt a jó kérdés akkor már, amin azóta filózom, hogy megvettem a Corit: mit gondoltok a váltózárról? Tényleg érdemes-e pénzt beleölni, hatékony-e vagy könnyedén kijátszható, van-e ajánlottabb vagy kevésbé ajánlott márka, esetleg típus, esetleges váltójavításkor okoz-e gondot, stb, stb.?

szerk: én egyébként nem éreztem a huszonx éves Kadettnél sem gondnak a titkos kapcsoló kapcsolgatását (volt, hogy az akksisarut húztam le a kocsiról) és a Coriba nem is egyet tervezek.  :whistling: További ötlet a váltózár, valamint a GPS-adó lehetősége (bár ez utóbbit czukor leszólta rendesen, mert kiüthető).
Nehogy félreértsd, mert nem leszólni akarom az autódat!!!

De én feleslegesnek tartok bele igazából bármiféle extra védelmet. Ugyanúgy, ahogy pl. a sajátjaimba is. Nem éri meg a macerát, nem ilyen autókat lopnak. Semmilyen tolvaj-kategóriának nem célpontja.

Ha mégis, akkor maximum rejtett kapcsolót ajánlanék. Egy darabot, semmiképpen nem többet (mert ha már vész-forgatókönyvekben gondolkodunk, akkor éppenséggel el tudok képzelni olyan szitut, amelyben nagyon fontos lehet, hogy azonnal indítani tudd az autót). Váltózárat semmi esetre sem szereltetnék bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re: Beszélgessünk
« Válasz #27059 Dátum: 2009.12.27 14:31:52 »
titkos kapcsoló: jó ötlet, esetleg kombinálva egy leddel, ami csak (megtévesztésből) világít, de nincs összekapcsolva semmivel
Hogy ne legyek félreérthető, egy titkos kapcsoló, ami van valahol, és tök máshol egy villogó led, ami imitál pl. egy riasztót, de csak egy "vak" led.
music