Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7227583 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26910 Dátum: 2009.12.25 17:24:52 »
Ja, és ma 20 fok felett volt több helyen is, ezzel 4(!!!) fokkal megdőlt a melegrekord.
Karácsonykor villámlik meg dörög az ég, azért ez abszurdum..., valahol még jégső is esett.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.25 17:27:43 írta music »
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26911 Dátum: 2009.12.25 17:47:38 »
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de egy kicsit abszurd az időjárás. Most néztem 15 fok van kint, ahhoz képest, hogy pár napja még -20 volt éjszaka....
Kőkemény. Ilyen rövid időn belül nagyságrendileg 30 fokos hőmérséklet-ingadozás, ez tényleg eszeveszett  :wacko: ... Nem bánom, hogy nincs hideg; alapban gyűlölöm a hideget; de ez a pszeudo-április full abnormális, ráadásul nagyon nem bántam volna, ha karácsonyig kitart a hó  ::)

Amikor telón beszéltünk pár napja, akkor azt mondtad, hogy nálatok 12 fok van, nálunk akkor 2 fok volt. És ez délelőtt volt, este későn, olyan 10 óra fele, 7 (hét!!!) fok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

hnova

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
  • élőszövet a fémvázban
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26912 Dátum: 2009.12.25 17:49:53 »
Ja, és ma 20 fok felett volt több helyen is, ezzel 4(!!!) fokkal megdőlt a melegrekord.
Karácsonykor villámlik meg dörög az ég, azért ez abszurdum..., valahol még jégső is esett.

én trópusi esőt sem láttam még november és március között, de villámlást télen úgy általában még sose az elmult 33évben  :?:
szegény jegesmackók... :boat: tegnap láttam valamelyik kanálison hogy a sarkvidékeken annyi bányásznivaló cucc van még mindenből mint a világon sehol, bizonyos országok nagyon jól járnak ezzel. lassan kezdek hinni az összeesküvéselméletekben h van benne egy kis terraform..
taaaaaavasz vááááááá  :tt1:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26913 Dátum: 2009.12.25 18:07:35 »
Ja, és ma 20 fok felett volt több helyen is, ezzel 4(!!!) fokkal megdőlt a melegrekord.
Karácsonykor villámlik meg dörög az ég, azért ez abszurdum..., valahol még jégső is esett.
ez inkább úgy néz ki mint egy marék halpikkely!! :1eye: :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26914 Dátum: 2009.12.25 19:13:17 »
Ennyi indiai, arab, meg mindenfele kozul kivanok
-t. :D
kisa
born to ride

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26915 Dátum: 2009.12.25 19:35:37 »
most sétáltam egyet rövidujjas pólóban. nem semmi.  :surrender:
van vagy 15 fok
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26916 Dátum: 2009.12.25 19:36:56 »
Auris használóként úgy érzem, hogy meg kell szólaljak. Nem igazán jó érzés, hogy többször vissza-visszatérően elkezdődik az E15 fikázása. Ennyit talán még más típus fórumain sem kap ez az autó. Nem azt mondom, hogy az autó hibátlan, hiszen nálam is előjöttek a többek által említett kisebb gondok, de ettől még az Auris egy nagyon jó autó. Én nem ismerem a mostani új típusokat, így nem tudok összehasonlítást sem tenni, az biztos, hogy én meg vagyok elégedve vele.
Amikor elkezdtem olvasni a fórumot egyes törzsfórumozók véleményét kvázi tényként fogadtam el, aztán ez idővel finomodott. Aki most elkezdi olvasgatni a fórumot, mert mondjuk új autó vásárláson gondolkodik, lehet, hogy azt egy-egy ilyen kijelentés eltávolítja a Toyotától. Persze nem azt mondom, hogy véka alá kell rejteni a hibákat, csak az olvasóknak azt figyelembe kell venni, hogy általában csak a negatív tapasztalatait írja le az ember, a pozitívakat nem. Szóval én most pozitív véleményemnek adok hangot az Auris kapcsán.
S ha már itt tartunk én is úgy vélekedem, hogy a nézeteltérések megoldására nem az erőszak az elsődleges módszer.(Még ha az embert időnként rettentő módon fel is húzzák mások viselkedése).
Békés, Boldog Karácsonyt!
Lehet, hogy nem jó érzés, csak szóba került az, hogy hová tart a minőség. És ekkor nyilván az újakat hasonlítjuk össze a régebbiekkel... És ha az új egyesek szerint nem jobb vagy rosszabb, akkor azt leírva az új tulajoknak nem tetszik ez - ez természetes dolog.

Senki nem mondta, hogy nem jó autó. Én azt mondom, hogy vannak dolgok, amik szerintem jobbak az E12-esben, illetve sok újítás nem tetszik. Mindent az ár oldaláról kell megközelíteni, hogy az adott pénzért mit vársz és mit kapsz. Aki ismeri az elődmodelleket alaposan, az tud objektíven nyilatkozni. Te nem tudsz, mert nem ismered az E12-est. Ehhez képest nem is érheted a leírt kritikát, mert nincs viszonyítási alapod egy régebbihez képest; csak a más márkák kocsijaihoz méred a kocsidat - az meg csalóka. Ezek után pedig ne is lepődj meg, ha valaki negatív kritikát ír le.

Az, hogy a fórumnak köszönhetően hányan vesznek ilyen kocsit vagy hányan nem, az nem érdekel, ez a beszélgetős rész, ahol elmondhatja mindenki a véleményét. Nem pedig marketing-oldal ez a fórum, ahol vevőket kell csalogatni. Az az oldal a totalcar, ott a fizetett pénz függvényében értékelnek egy autót...

Való igaz, hogy az emberek hajlamosabbak a negatív dolgokat leírni. De ha egyszer a két említett modell esetében szinte csak negatívumot látok az E15 javára?! Oké, a világítós tükör a napellenzőben tetszik kb, ennyi.

Ezt az erőszakos dolgot most nem igazán értem. Más témára gondolsz bizonyára...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26917 Dátum: 2009.12.25 19:53:44 »
Nem érdekel, oldják meg.
Nem mondom, hogy részedről mint fogyasztó részéről nem érthető ez a hozzáállás - de te is tudod, hogy ez nem így megy.
Ha a világ túlnyomó részén egy Corolla áráért kapsz egy Avensist vagy Accordot, akkor azt mondom, hogy lehúznak bennünket itt, de nagyon...


A most futó Yarisnak és Corolla-Aurisnak is egy baja van: igénytelen anyagokból építkeznek.
Ez meg kőkemény túlzás; beszéltünk is róla már számtalanszor, de nem tudok nem beleakadni újra meg újra, annyira hajmeresztően erős túlzás. Reálisan csak annyiról beszélhetünk, hogy ezekben az autókban egyes anyagok az elődhöz képest valamivel kevésbé igényesek. Igénytelen műanyag, az a Lada Nivában van. Kis-, illetve kompakt autókról beszélünk, nem Lexus LS kategóriáról  ::) ... És preventíven mondom, hogy nagyon jól tudom, milyen az E12 belseje. (Amelyben pl. kemény műanyag a könyöklő az ajtókárpiton, míg az E15-ben szövet. Csak hogy a mérleg másik serpenyőjébe is tegyünk egy nem lényegtelen dolgot.)
Ha az elődhöz képest ezek az anyagok kevésbé igényesek, akkor csak visszafelé fejlődünk, nem?!

Kis és kompakt kocsikról beszélünk, igen, 4+ millióért. Ha 2,5 lenne, akkor OK, de 4-5-ért ne legyen ócska a műanyagja.


Egyébként az egész onnan indult ki, hogy összevetettem a két fapados kocsit, az E12-es és az E15-ös Corollát. Az E15 SOL szebb belülről, mint az E12 SOL, de nem erről volt szó. Hanem arról, hogy az új drágább és sok műanyagja ócskább és nincs színrefújt kilincs és tükör, ami nagyon égőnek számít szerintem, ha egy új kocsiról beszélünk.

Az E12-esnél az látszott, hogy jót akartak kihozni, már az alapmodellból is. Az E15-nél meg arra gyúrnak, hogy vedd meg a drágábbat, szándékosan van csúnyára lebutítva a kocsi - ezzel is több pénzt kicsikarva a vevőkből. konkrétan a Luna csomag felel meg a régi Terrának, az tartalmazza már a színrefújt elemeket...

Az, hogy az E15 km-órája milyen, az ízlés kérdése, szerintem ocsmány.


Ha meg a vevőket nézzük. Anyám megnézte a szalonban az új Corit. Eddig is alap volt, most is azt nézte. Beleült, majd mondta: mennyivel feketébb, milyen ócska ez a középkonzol. Nekem nem tetszik ez a km-óra fiam, szerintem nagyon ronda. Hát ennyiért többet vártam, nem lenne minőségi váltás a csere, inkább marad a régi.
És igaza volt, mert szerintem sem jobb annyival az új E15-ös alap, hogy megérje 3 milliót rádobni. (ami a mostani árának a 2X-ese) És nem érdekelte az, hogy 5 légzsákkal több volt benne, viszont azt egyből észrevette, hogy nincs színrefújva a tükör. És emiatt nem is akart új kocsit venni. Ennyit a fillérbaxó politikáról, ezt lehet vele elérni.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26918 Dátum: 2009.12.25 19:54:40 »
az tud objektíven nyilatkozni. Te nem tudsz, mert nem ismered az E12-est. Ehhez képest nem is érheted a leírt kritikát, mert nincs viszonyítási alapod egy régebbihez képest; csak a más márkák kocsijaihoz méred a kocsidat - az meg csalóka. Ezek után pedig ne is lepődj meg, ha valaki negatív kritikát ír le.
Te sem tudsz feltétlenül objektív lenni a többi fórumozó szemében, mivel E11-esed van, apádnak meg E12-ese, az Auris/e15 párossal meg még nem éltél együtt.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26919 Dátum: 2009.12.25 19:57:58 »
A jobb biztonság is relatív, mert ma a mindenféle csipogó hangra és matricára is lehet pontot adni. Az E12-est ha megnézed a felvételeken, ugyan olyan merev, mint az E15, persze nem csak ez számít. Szerintem minimális a különbség a kettő között ebben a tekintetben.

Az E15-ben van ostorcsapás elleni ülés, az E12-ben nincs. Plusz egy raklapnyi légzsák. Valamint a karosszéria kevésbé merev egészen biztosan nem lett. Ez szvsz nem kevés.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26920 Dátum: 2009.12.25 20:00:51 »
Elég illúzió romboló tud lenni mikor beülsz egy több mill.-ért megvásárolt autóba,és nem felhőtlen az örömöd,egy-egy "tejfölösdoboz" minőségű műanyag miatt!! Lehet hogy apróságok,de idővel leépítenek majd agyilag ha ez elpattan,az eltörik,amaz meg elkezd nyöszörögni pár téli-nyári hőtágulás után!!

Nagyon egyszerű szvsz. Ha nem tetszik az anyaghasználat, nem veszed meg a kocsit, hanem keresel másikat. Hol van az megírva, hogy csak és kizárólag mondjuk Toyota Corollát vehet valaki. Pisztolyt nyomnak a fejéhez? :)

Egyébként az eddigi legjobb autóm nyiszorgások, ciripelések szempontjából magasan a Prius.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26921 Dátum: 2009.12.25 20:01:21 »
Az E11 és E12-es modelleket nagyon ismerem. Az E15-öt többször vezettem már, viszonylag sokat utaztam benne. Alaposan átnéztem, mikor a haver megvette, fél napig hasonlítgattuk a 3-at. Együtt nem éltem vele. Az első benyomás nem tetszik sem nekem, sem a családomnak, sem a haverjaimnak az alap esetében. Leírtam, hogy mit tekintek problémának és szerintem nem túl jó ez az irány, hogy rosszabb műanyagok, drágább ár mellett, pláne úgy, hogy a fizetések sem emelkedtek. Ez az én véleményem, ami szubjektív valóban sok esetben. de én azért úgy érzem, hogy eléggé alaposan ismerem mindegyik kocsit ahhoz, hogy véleményt mondjak. Amúgy nem mondtam olyannal kapcsolatban véleményt, amit nem tudhatok a kocsiról, pl a megbízhatóságát az új motorjának.

Amit hallottam, de nem tapasztaltam személyesen: csörgő műszerfal, lötyögő fék.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26922 Dátum: 2009.12.25 20:03:05 »
Az E15-ben van ostorcsapás elleni ülés, az E12-ben nincs. Plusz egy raklapnyi légzsák. Valamint a karosszéria kevésbé merev egészen biztosan nem lett. Ez szvsz nem kevés.

Milyen az az ostorcsapás elleni ülés? Erről pl nem hallottam.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26923 Dátum: 2009.12.25 20:11:21 »
Olvass bele az Avensis III topik elejébe. Amikor eldőlt, hogy ilyet veszek, ez e topikot kezdtem el olvasni és tele van leszóló fikázós hsz-sal, hogy mennyi helyen visszalépés a II-höz képest. Rondább az eleje, nem szép a hátulja, meg hogy néz ki ez a műszerfal, a pohártartókról nem is beszélve...stb. Szóval alapvetően ódzkodunk az újtól, mert az más.
Ebben érintve vagyok, mert az Ave III nekem is több ponton kevésbé tetszik, mint a II; én is írtam abba a topikba negatívumokat is. A dolog ott kezd idegesítő lenni, amikor az ember nem áll meg ott, hogy azt mondja: nekem kevésbé tetszik; illetve elköveti azt a hibát, hogy az autót nem összességében értékeli, a tényleges előrelépéseket nem veszi észre/elbagatellizálja. Nem kérdés, hogy az Ave II és III közül melyik a jobb autó - mint ahogy az sem, hogy az E12 és E15 közül melyik az.

Erről van itten nagyba szó! :) Egyébként nekem is kevésbé tetszik a III-as Avensis a II-esnél. Ezért valószínűleg inkább II-est vennék. Ilyen egyszerű szvsz, mindenki vegye azt, amelyik tetszik neki. :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #26924 Dátum: 2009.12.25 20:17:50 »
Az E15-ben van ostorcsapás elleni ülés, az E12-ben nincs. Plusz egy raklapnyi légzsák. Valamint a karosszéria kevésbé merev egészen biztosan nem lett. Ez szvsz nem kevés.

Milyen az az ostorcsapás elleni ülés? Erről pl nem hallottam.
Egy kis leírás, ha bírod az angolt
Gabe 254.