Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7223063 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30315 Dátum: 2010.03.29 09:23:07 »
Az autó azért nem jó példa, mert ahol élsz (az év legalább felében ott tartózkodsz), ott kell bejelentened.

Errol beszeltem, nincs jelentosege. Neha elugrok kicsit a szomszed orszagba megmozgatni az autot.  :) Van olyan rokonom, aki gyakorlatilag eletvitelszeruen dolgozik, es tartozkodik Ausztriaban mar vagy 13 eve. Mondanom sem kell, hogy azota magyar autoval kozlekedik, soha nem szoltak neki.  Az olaszoknal hallottam mar elkobzott autorol, meg az angoloknal is, de ez nem bevett szokas az EU-ban. Ertem en, hogy kint nem csalnak annyit az emberek, de emiatt igaz az is, hogy az allamnak sem kell folyton a hatsojat nezni.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30316 Dátum: 2010.03.29 09:27:05 »
Errol beszeltem, nincs jelentosege. Neha elugrok kicsit a szomszed orszagba megmozgatni az autot.  :) Van olyan rokonom, aki gyakorlatilag eletvitelszeruen dolgozik, es tartozkodik Ausztriaban mar vagy 13 eve.

Ismerek olyat, akit megbüntetett ugyanezért az osztrák rendőr...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30317 Dátum: 2010.03.29 09:37:35 »
Nem emléxem, kérdeztem-e már, de egy üzembentartói átiratás mibe kerül? Tehát egy adott autón marad a tulaj, csak az üzembentartó változik, tehát az más lenne, a biztosítás miatt. Gondolom, ezért nem kell új forgalmi?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30318 Dátum: 2010.03.29 09:52:09 »
Úgy tudom új forgalmi kell (mivel az üzemben tartó szerepel benne), új törzskönyv nem.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30319 Dátum: 2010.03.29 10:02:20 »
Aki ilyeneket szervez, annak egyesével szögelném az ujjait a legközelebbi állatkert hiénaketrecének belsejéhez  :censored:
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30320 Dátum: 2010.03.29 10:08:43 »
Aki ilyeneket szervez, annak egyesével szögelném az ujjait a legközelebbi állatkert hiénaketrecének belsejéhez  :censored:
Túl emberséges vagy vele...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30321 Dátum: 2010.03.29 10:13:35 »
Nem emléxem, kérdeztem-e már, de egy üzembentartói átiratás mibe kerül? Tehát egy adott autón marad a tulaj, csak az üzembentartó változik, tehát az más lenne, a biztosítás miatt. Gondolom, ezért nem kell új forgalmi?
Minden változás átvezetéséhez új forgalmi kell. Tehát lakcímváltozásnál is, üzembentartó bejegyzéséhez/törléséhez, elrontott adat korrigálásához, stb.
music     

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30322 Dátum: 2010.03.29 10:18:31 »

Nem emléxem, kérdeztem-e már, de egy üzembentartói átiratás mibe kerül? Tehát egy adott autón marad a tulaj, csak az üzembentartó változik, tehát az más lenne, a biztosítás miatt. G

Ha minden igaz, akkor 6000 Forint.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30323 Dátum: 2010.03.29 10:18:36 »
Fújtam, persze nullát. Kicsit meg is lepődött - valóban elázottnak nézhettem ki és úgy is viselkedtem. Bár persze mondtam, hogy mi a szitu, így végül békében elköszöntünk  :)

Volt haver akit így vitték be, 0át fújt (pedig "csak" álmos volt, kimaradt 1éjszaka, más kérdés hogy így se nagyon kéne autóba ülni) mondták, hogy biztos elromlott a készülék vagy más szer hatása alatt van, mondjuk a történethez hozzátartozik, hogy elég bunkó módon lépett fel, "lehet" volt benne szivatás is bőven, sztem ha normálisan viselkedik, simán elengedik és otthon alszik.

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30324 Dátum: 2010.03.29 10:20:28 »
ja én is ismerek egy fickót egy H7 hummer meg egy gyenge kis "ladik" szlovák zászló alatt :1eye:

H7-es? :hmmmm:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30325 Dátum: 2010.03.29 10:22:08 »
Gondolom 1es akart lenni, csak a másik sarkot nyomta... Nekem is feltűnt...
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30326 Dátum: 2010.03.29 11:37:23 »
Egyébként pont a közszférában dolgozók + rendőrök katonák azok akik az uccsó forintig minden adót befizetnek, mivel vonják tőlük kérdés nélkül.
Ők fizetnek be minden a nyugdíjalapba is meg a TB-be is.
Holott mindig ők vannak bűnbaknak beállítva a pedáns és mindentbefizető vállalkozókkal szemben.
Ez igaz, de az ő fizetésük is az adókból van. Az adók 90%-át a foglalkoztatottak 10%-a adja - mondjuk ezek biztos nem pontos számok, de nagyságrendileg jó.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30327 Dátum: 2010.03.29 14:49:32 »
Fújtam, persze nullát. Kicsit meg is lepődött - valóban elázottnak nézhettem ki és úgy is viselkedtem. Bár persze mondtam, hogy mi a szitu, így végül békében elköszöntünk  :)

Volt haver akit így vitték be, 0át fújt (pedig "csak" álmos volt, kimaradt 1éjszaka, más kérdés hogy így se nagyon kéne autóba ülni) mondták, hogy biztos elromlott a készülék vagy más szer hatása alatt van, mondjuk a történethez hozzátartozik, hogy elég bunkó módon lépett fel, "lehet" volt benne szivatás is bőven, sztem ha normálisan viselkedik, simán elengedik és otthon alszik.
Ennyi. Tényleg ezen múlik. Ha normálisan, civilizáltan, udvariasan viselkedsz, nagyon kicsi az esélye annak, hogy direkt megszivassanak. Nem mondom hogy nulla, de nagyon kicsi. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30328 Dátum: 2010.03.29 14:50:39 »

Nem emléxem, kérdeztem-e már, de egy üzembentartói átiratás mibe kerül? Tehát egy adott autón marad a tulaj, csak az üzembentartó változik, tehát az más lenne, a biztosítás miatt. G

Ha minden igaz, akkor 6000 Forint.
Ja, valami ilyesmi. Ez gyakorlatilag a forgalmi-csere költsége. Hogy kérnek-e még emiatt vmi egyéb illetéket is, azt passzolom, de úgy rémlik hogy nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30329 Dátum: 2010.03.29 15:06:07 »

Nem emléxem, kérdeztem-e már, de egy üzembentartói átiratás mibe kerül? Tehát egy adott autón marad a tulaj, csak az üzembentartó változik, tehát az más lenne, a biztosítás miatt. G

Ha minden igaz, akkor 6000 Forint.
Szerintem meg fél átírás az üzembentartói. ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.