Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228228 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30270 Dátum: 2010.03.28 16:11:04 »
Várom a készülék típusát. Ennyiért nekem is kell.
Ilyen. Ha beírod az ebay.de-n hogy "Alkoholtester", akkor kidob rengeteget; látod majd, hogy egy rakás ugyanilyet kínálnak eléggé eltérő árakon, minimális válogatással kiszúrhatóak a legolcsóbbak. Én is ennyiért vettem, két hét alatt volt itt. Prímán működik, teljesen reális értékeket ír ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30271 Dátum: 2010.03.28 16:12:52 »
Köszi.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30272 Dátum: 2010.03.28 16:41:51 »
...
Tovabba az is zavar, hogy negyvenparevesen elmennek nyugdijba az atlagos ember nyugdijanak a ketszereseert szinten kozpenzekbol. Nem akarok reszletesebben kiterni arra, hogy meg miert valasztjak ezt a palyat.  Kozben pedig ha belegondolok, hogy mire kepes egy magyar rendor, es mire a nyugati kollegak...  ::) A bunozoket az osztrakok kapjak el nem egyszer, nem ketszer. Mindenesetre erdekes dolog a hazai szituacio az biztos.  :wacko:
Miért nem mentél rendőrnek?  :flowers: El tudom képzelni, hogy van olyan, aki tényleg azért megy rendőrnek, mert szolgálni akar és védeni. Sajnos, nem mindegyikőjük. Arra is akad példa biztos, hogy a mieink kapják el a külföldi bűnözőket. Szerintem.

legyen, ha szondát fújat, legyen, ha mögöttem villog, legyen.

Engem az zavar, ha a rendőr nem tartja be a jogszabályi előírásokat. A szonda megfújatásához joga van, hátam mögött villogva megállítani viszont nincs.
Akkor ne állj meg, ha villog mögötted és hivatkozz a jogszabályokra vagy tegyél panaszt az eljárás miatt.  :hug:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30273 Dátum: 2010.03.28 16:47:14 »
Azért ez nem így van, hogy azért mert neki 40 évesen nyugdíj van, akkor annak kell menni... :censored:

El kell nekik törölni a p...ba, azt dolgozzanak ők is 65 éves korukig, ahogyan mindenki más leszámítva a katonákat és a tűzoltókat. Mondjuk a tűzoltóknak is eltörölhetnék. Kap veszélyességi pótlékot, akkor nyugdíj kedvezmény nem jár szerintem. Az, meg, hogy miket lát, az sem kifogás. A sebész orvos is lát sok mindent, mégsem megy el korkedvezménnyel. Akinek járna, az a gyereket vállaló családanya...

De a legnagyobb igazságtalanság a rendőrtisztit végzett irodai zsaru nyugdíjkedvezménye, mert az aztán sehogyan sem magyarázható meg. Csak ugye nem törlik el, mert szavazóbázis, ahogyan a nyugger és a pedagógus is...

Nem kell elfogadni, hogy ez ilyen, mindenen elvileg lehetne változtatni. Ahogyan a regadót meg lehet hozni, úgy a rendőr nyugdíjkedvezményét is lehetne módosítani.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30274 Dátum: 2010.03.28 17:24:16 »
Ez a korkedvezményes nyugdíj nekem kicsit olyan, mint a villamosiparban dolgozók kedvezménye volt, illetve a vasutasok ingyenes utazása. Amikor előbbi szóba jött pár éve, volt nagy felzúdulás, hogy el kell törölni (családból volt erőműben dolgozó, tehát mi is negyedáron kaptunk villanyt  :D de beletörődtünk, eltörölték, kész, ennyi volt) Erre én azt mondtam a legjobban zúgolódó kollégámnak, aki történetesen vasutas családból való, hogy akkor töröljük már el az ő utazási kedvezményüket is. Áááááá, azt ne, az más, mit képzelek én... Meg lehet változtatni, de ez már politika, szóval engem nem érdekel!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30275 Dátum: 2010.03.28 17:26:32 »
Azért ez nem így van, hogy azért mert neki 40 évesen nyugdíj van, akkor annak kell menni... :censored:

El kell nekik törölni a p...ba, azt dolgozzanak ők is 65 éves korukig, ahogyan mindenki más leszámítva a katonákat és a tűzoltókat. Mondjuk a tűzoltóknak is eltörölhetnék. Kap veszélyességi pótlékot, akkor nyugdíj kedvezmény nem jár szerintem. Az, meg, hogy miket lát, az sem kifogás. A sebész orvos is lát sok mindent, mégsem megy el korkedvezménnyel. Akinek járna, az a gyereket vállaló családanya...

De a legnagyobb igazságtalanság a rendőrtisztit végzett irodai zsaru nyugdíjkedvezménye, mert az aztán sehogyan sem magyarázható meg. Csak ugye nem törlik el, mert szavazóbázis, ahogyan a nyugger és a pedagógus is...

Nem kell elfogadni, hogy ez ilyen, mindenen elvileg lehetne változtatni. Ahogyan a regadót meg lehet hozni, úgy a rendőr nyugdíjkedvezményét is lehetne módosítani.

Fogalmad sincsen miről mondassz véleményt.
Szerinted egy 65 éves rendőr hogyan fut a 20 éves bűnöző után? Hogyan fogja két 55 éves rendőr a garázdát megfékezni?
Majd járókerettel üldözi a bűnt, ugye?

Mitől különb a katona, mint a rendőr? Ugyanolyan fegyveres szolgálatot lát el, csak a katona kevesebb stresszt kap, mint a rendőr, akármelyik szolgálati ágat nézzük.
A rendőr nap,mint nap konfrontálódik, hatalmas stressz alatt áll.

Irodai rendőr? Egyetlen egy szolgálati ág van, ami irodai munkát lát el az az igazgatásrendészet és ez a legkisebb létszámú. A bűnügy és a közrend talpon van, nem az irodába kushad.
Egyébként vannak szigorítások e téren. De 25 év hivatásos szolgálat után el lehet menni nyugdíjba. 50%-osba. Ki lehet számolni mit kap egy rendőr 25 év szolgálatot követően.

De hagyjuk, nem akarlak én meggyőzni.  :flowers:










Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30276 Dátum: 2010.03.28 18:01:21 »
Kicsit kevered a bűnügy fogalmát. Nemcsak a bűnügyi helyszínelől tartoznak azért ide, a panaszfelvevők meg nem bűnügyesek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30277 Dátum: 2010.03.28 18:07:53 »
Részemről töröltem a hozzászólást, nincs értelme beszélni a témáról. A viszonyt meg nem szeretném jobban rongálni közöttünk, nem ér ennyit az egész...

Mindenhol vannak rendes emberek és rendetlenek is. Nem szeretném, hogy ha az jönne le, hogy én elítélek minden rendőrt... Csak sajnos voltak keserű tapasztalataim.
Eléggé indulatosan fogalmaztam, elnézést kérek ezek miatt.  :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30278 Dátum: 2010.03.28 18:11:41 »
Részemről töröltem a hozzászólást, nincs értelme beszélni a témáról. A viszonyt meg nem szeretném jobban rongálni közöttünk, nem ér ennyit az egész...

Mindenhol vannak rendes emberek és rendetlenek is. Nem szeretném, hogy ha az jönne le, hogy én elítélek minden rendőrt... Csak sajnos voltak keserű tapasztalataim.
Eléggé indulatosan fogalmaztam, elnézést kérek ezek miatt.  :flowers:
Maximálisan egyetértek Veled, amit most leírtál.  De azért azt tudnod kell, hogy én egyáltalán nem haragszom Rád, mert más a véleményed egy adott témáról, mint az enyém.
Elég uncsi lenne, ha nem így lenne.

Úgyhogy részemről Peace!  :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30279 Dátum: 2010.03.28 18:13:19 »
Maximálisan egyetértek Veled, amit most leírtál.  De azért azt tudnod kell, hogy én egyáltalán nem haragszom Rád, mert más a véleményed egy adott témáról, mint az enyém.
Elég uncsi lenne, ha nem így lenne.

Úgyhogy részemről Peace!  :sorcerer:

Akkor jó, ha nem haragszol!  :clap:

Peace!  :flowers:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30280 Dátum: 2010.03.28 18:24:11 »
Persze, nem korrekt, meg attól még, hogy ők ilyenek, nekem nem kellene ilyennek lennem... de nem érdekel már az egész. Ha új kocsit veszek, tuti KN-es szlovák rendszámmal veszem majd meg...
Én biztosan nem merném meglépni a helyedben, mert a jogi helyzet bármikor megváltozhat. Aminek egyébként tapsolni fogok, mert tényleg irritáló ezt a sok CLK-t, X5-öst, A6-ost stb. látni a szlovák rendszámokkal.
Vagy szomszédék 3 autója, mind KN-es rendszám: Infiniti FX35, Mitsu Colt CZC, Nissan 350z...
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30281 Dátum: 2010.03.28 18:46:17 »
ja én is ismerek egy fickót egy H7 hummer meg egy gyenge kis "ladik" szlovák zászló alatt :1eye:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30282 Dátum: 2010.03.28 20:14:53 »
A 25 év alatt, amióta vezetek, csak 1x fújattak velem szondát, amikor egy részeg suzukis okozott kárt az autómban  :)
De megállítós, igazoltatós esetem sem volt szerintem 20-nál többször (bezzeg az egyik nálam dolgozó kollégát meg mindig megtalálják  :D). A legjobb az volt, amikor téli hidegben éjjel 3-kor 18 óra munka után tekertem hazafelé és kiugrott elém egy gyalogos rendőr, akit gyakorlatilag elütöttem  :lol:  Azt hitte részeg vagyok, pedig csak enyhén fárad. Kitárgyaltuk, hogy miért dolgozom ennyit, meg hogyan is kellene csinálni, ellátott tanácsokkal, alig tudtam lerázni (szerintem unatkozott)  [rohog]

Volt egy autós üldözős esetem is. Sorra törték fel a nyaralókat a folyó parton (nekünk is volt ott egy vityilló), ezért szombat éjjel arra kanyarodtam körülnézni. Látom, hogy egy bokrok között elbújt lepattant 1200-esben ülnek 3-an. Tettem egy kört, de minden rendben volt és elindultam haza. Aztán látom, hogy ugyancsak nyomul utánam az a Lada, ami nem tetszett, így rákapcsoltam (Trabant Limusin 601  :D ) és egy kis bújócskába fogtunk a városban. Többször sikerült átvernem őket, de valahogy mindig rámakadtak. Fél óra játszadozás után végre eltűntek és lassan gurultam hazafelé. Amikor megálltam a házunk előtt, nem vettem észre, hogy pár kocsival előttem ott lapítanak az üldözők. Amint kiszálltam a kocsiból, máris megleptek, mint kiderült civil nyomozók voltak és a betörések miatt "dolgoztak". Én őket néztem rossz fiuknak, ők pedig engem  :lol: Neheztelték, hogy miért száguldoztam a városban, én meg mondtam, hogy ők sem mentek lassabban a civil kocsival, honnan kellett volna tudnom, hogy rendőrök. Tisztáztuk a dolgokat, majd a végén megjegyeztem, hogy nagy poén lenne, ha azalatt törtek volna be újra, amíg engem kergettek a városban   [rohog]

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30283 Dátum: 2010.03.28 20:46:09 »
Aminek egyébként tapsolni fogok, mert tényleg irritáló ezt a sok CLK-t, X5-öst, A6-ost stb. látni a szlovák rendszámokkal.

Az az iritalo, hogy trukkozni kell.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30284 Dátum: 2010.03.28 20:50:39 »
Az az iritalo, hogy trukkozni kell.

Nem, nem kell. Főleg nem azoknak, akik szlovák rendszámmal járnak...