Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228172 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30255 Dátum: 2010.03.28 00:02:50 »
Ma láttam egy ilyen toyotát. Nem sokat tudtam róla kideríteni eddig azon kívül hogy Toyota Levin AE111-nek hivják. Használba csak 1.6-sakat találtam FWD-al.  Valaki tud többet?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30256 Dátum: 2010.03.28 04:30:11 »
Én sosem vezetek ittasan, ma is a haverom öccse hozott minket haza. :tt2:

Szerintem full hülyeség ittasan vezetni, mert veszélyes és a jogsi is szent. Én inkább a kocsiban aludnék...

Engem mindig ittasnak néznek amúgy, pedig meg sem szólalok. Biztos a bőrdzseki és a borosta teszi. :D
Majd megfújom a szondát és akkor nem értik, hogy ez a fazon itt este hogyan nem ivott...

Nálam volt egy sztori, hogy megállítottak, azt iszonyatosan meg akartak szondáztatni, persze nem ittam. Azt nem ment a szondájuk, azt ott kérdezte a zsaru, hogy:
- Ivott az elmúlt 24 órában... ?
- Nem
- Biztosan nem ivott?
- Mondom nem.
- Kollégának, aki baxakszik a szondával: Elhisszük neki?
- Mondom megfújom szívesen! De ekkor már majdnem elröhögtem magam.
- Akkor jó, ha nem ivott, további jó utat!


Barátnőmnek, aki szintén sosem vezet ittasan:
- Mikor fogyasztott utoljára alkoholt? (Volt március) (Nem azt kérdezte, hogy az elmúlt 24 órában.)
- Hát nem is tudom... :hmmmm: (Talán Karácsonykor vagy Szilveszterkor gondolta magában... :hmmmm:)
- Jó, akkor fújja meg a szondát!
Megfújta, de nem sárgult, a rendőrök meg már tutira voltak benne, hogy ivott, azt kamuzik. Azt a legnagyobb meglepetésükre elsárgult, azt kiderült, hogy nem ivott...
Így elmondva szar, de élőben atom vicces volt.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30257 Dátum: 2010.03.28 10:00:17 »

Én nem vagyok nagy rendőrpárti, de ez a munkájuk, ezt választották, én meg elfogadom, ha megállít és átnézi az autót, hát legyen, ha szondát fújat, legyen, ha mögöttem villog, legyen.

En sem, es nagyon zavar, hogy adofizetoi penzekbol feltartjak az embert, traffipaxolnak ejjel-nappal csak a penzert. Tovabba az is zavar, hogy negyvenparevesen elmennek nyugdijba az atlagos ember nyugdijanak a ketszereseert szinten kozpenzekbol. Nem akarok reszletesebben kiterni arra, hogy meg miert valasztjak ezt a palyat.  Kozben pedig ha belegondolok, hogy mire kepes egy magyar rendor, es mire a nyugati kollegak...  ::) A bunozoket az osztrakok kapjak el nem egyszer, nem ketszer. Mindenesetre erdekes dolog a hazai szituacio az biztos.  :wacko:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Zoten

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30258 Dátum: 2010.03.28 10:58:57 »
Idézet
En sem, es nagyon zavar, hogy adofizetoi penzekbol feltartjak az embert, traffipaxolnak ejjel-nappal csak a penzert. Tovabba az is zavar, hogy negyvenparevesen elmennek nyugdijba az atlagos ember nyugdijanak a ketszereseert szinten kozpenzekbol. Nem akarok reszletesebben kiterni arra, hogy meg miert valasztjak ezt a palyat.  Kozben pedig ha belegondolok, hogy mire kepes egy magyar rendor, es mire a nyugati kollegak...  ::) A bunozoket az osztrakok kapjak el nem egyszer, nem ketszer. Mindenesetre erdekes dolog a hazai szituacio az biztos.  :wacko:

Azért nemcsak a pénzért traffipaxolnak, mert ha megnézed a közlekedésbiztonsűgi statisztikákat, amióta bevezették az objektív felelősséget (valakinek mindig kell fizetni), azóta sokkal kekevesebben halnak meg hazánkban. Ami azért pozitív dolog.
Ha meg körbenézel más országokban is láthatod, hogy franciáknál is éjjel-nappal traffiznak, angoloknál szintén.  Osztrákoknál a pályákon szintén rengeteg a traffi.
Valamint amikor felüljárókból távcsővel nézik, hogy ki mit csinál az is érdekes.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.28 15:56:29 írta Palaczk »
Toyota Group

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Beszélgessünk
« Válasz #30259 Dátum: 2010.03.28 11:52:04 »
Végre talán történik valami az itthon külföldi rendszámmal közlekedőkkel .

De ha jól értem a szlovák rendszám továbbra is tabu marad (mivel EU-s ország).  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30260 Dátum: 2010.03.28 13:08:00 »
legyen, ha szondát fújat, legyen, ha mögöttem villog, legyen.

Engem az zavar, ha a rendőr nem tartja be a jogszabályi előírásokat. A szonda megfújatásához joga van, hátam mögött villogva megállítani viszont nincs.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30261 Dátum: 2010.03.28 14:01:36 »
Ha gondot jelent a 30 ezres bírság kifizetése, akkor úgy kell autózni, hogy ne bírságoljanak meg. Nem olyan nehéz; 50 helyett 68-as, 90 helyett 108-as, 130 helyett 150-es tempó is belefér. Kicsit oda kell figyelni, és nem lesz bírság.

"Hibás logika"? Lehet, hogy szerinted az - csakhogy a végeredmény számít. Az utakon láthatóan sokkal kisebb a "harc", a baleseti mutatók pedig önmagukért beszélnek. Ha az emberek ebből értenek (márpedig ebből értenek, és nem csak Magyarországon - pl. a németeknél is drasztikus bírságolással tettek rendet az autópályákon), akkor ezt kell alkalmazni.

Pontosan, pontosan! :yes:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30262 Dátum: 2010.03.28 14:22:59 »
Végre talán történik valami az itthon külföldi rendszámmal közlekedőkkel .

De ha jól értem a szlovák rendszám továbbra is tabu marad (mivel EU-s ország).  :whistling:
Ahelyett, hogy eltörölnék az undorító regadót, próbálnak keménykedni a külföldi rendszámosokkal: magyar megoldás.

Eleinte nagyon nem tetszett ez a "KN"-es rendszám a kocsikon, gondoltam mekkora kötsög, adót csal, még ha legálisan is...
Aztán rájöttem, hogy jól teszik, kihasználják a lehetőségeket. Ha a pénzügyminiszternek lehet offshore cége Cipruson, akkor én is mehetek szlovák rendszámmal... Végülis a semmiért fizessél be egy újabb sarcot, közben meg a kedves vezetők nem is ide adóznak. Akkor miről beszélünk?!

Persze, nem korrekt, meg attól még, hogy ők ilyenek, nekem nem kellene ilyennek lennem... de nem érdekel már az egész. Ha új kocsit veszek, tuti KN-es szlovák rendszámmal veszem majd meg...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30263 Dátum: 2010.03.28 15:42:48 »
...traffipaxolnak ejjel-nappal csak a penzert...
Az meglehet, hogy elsődlegesen a pénzért csinálják; de a dolognak akkor is megvan az a "mellékhatása", hogy óvatosabban mennek az emberek. Megjegyzem, ez a vád (mármint hogy csak a pénzért csinálják) egyidős a rendőrségi sebességmérések megjelenésével  :) ... Ugye rendszeresen olvasom az AB-t, elhiheted, hogy a németek is folyton emiatt sírnak. Sírnak, és visszavesznek a tempóból  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30264 Dátum: 2010.03.28 15:45:47 »
Ahelyett, hogy eltörölnék az undorító regadót, próbálnak keménykedni a külföldi rendszámosokkal: magyar megoldás.
Az a baj, hogy egyetlen aspektusból nézzük a regadó eltörlését. Az autóvásárlók aspektusából. Múltkor beszélgettünk erről, barátokkal; és bizony nem ilyen egyszerű az ábra. Gondolj csak bele. Ha ki is jelentjük, hogy magasról xarunk a kereskedőkre (ami elég egyoldalú álláspont) és pláne az állami bevételekre (ami elég rövidlátó álláspont), akkor is érdemes belegondolni, hogy a regadó eltörlése milyen hatással lenne a magyar használtautó-piacra, és ezáltal a magyar autótulajdonosokra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30265 Dátum: 2010.03.28 15:53:49 »
azért nézzük már meg a szlovák rendszámosokat, mind luxusautó. fekete pénzből. én egyértelmüen egy adóellenőrzéssel kínálnám meg az összeset.
az hogy az angliából hazajött melós hazahozza a szakadt jobbkormányost a UK rsz-mal  azt hagyják békén.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30266 Dátum: 2010.03.28 16:04:01 »
Én sosem vezetek ittasan, ma is a haverom öccse hozott minket haza. :tt2:

Szerintem full hülyeség ittasan vezetni, mert veszélyes és a jogsi is szent. Én inkább a kocsiban aludnék...

Engem mindig ittasnak néznek amúgy, pedig meg sem szólalok. Biztos a bőrdzseki és a borosta teszi. :D
Majd megfújom a szondát és akkor nem értik, hogy ez a fazon itt este hogyan nem ivott...

Nálam volt egy sztori, hogy megállítottak, azt iszonyatosan meg akartak szondáztatni, persze nem ittam. Azt nem ment a szondájuk, azt ott kérdezte a zsaru, hogy:
- Ivott az elmúlt 24 órában... ?
Ez a 24 óra jó nagy hülyeség (tőlem is kérdezték már párszor így). Egy masszív lerészegedésből származó alkoholmennyiség is kimegy kb. 12 óra alatt; ahhoz, hogy 24 óra múlva is legyen benned valami, úgy kb. detox szintre kell innod magad. Persze egyéne válogatja, nem mindegy hogy az ember férfi-e vagy nő, nem mindegy hány kiló, nem mindegy milyen rendszerességgel iszik stb... Mindenesetre én korábban a netes kalkulátorok alapján meghatározott időtartamokra igyekeztem figyelni (egész jól be lehet lőni velük a dolgokat), nemrégiben pedig beszereztem az ebayről egy kis digitális szondát, amivel azóta leellenőrzöm magam, ha nem vagyok biztos a dolgomban. Postaköltséggel együtt 10 euro alatt (!) kijön egy ilyen, és az RTF-en is tanító, többek közt ilyesmivel is foglalkozó előadónk tapasztalatai szerint (is) egész pontos.

Egyszer amúgy engem is szondáztattak meg az általad leírhoz hasonló okból. Hajnalban, épp hazaértünk BP-ről, hullafáradt voltam, full kómás fejem volt, beszélni alig tudtam. A rendőr normális volt, de ragaszkodott hozzá, hogy fújjak. Fújtam, persze nullát. Kicsit meg is lepődött - valóban elázottnak nézhettem ki és úgy is viselkedtem. Bár persze mondtam, hogy mi a szitu, így végül békében elköszöntünk  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30267 Dátum: 2010.03.28 16:05:21 »
azért nézzük már meg a szlovák rendszámosokat, mind luxusautó. fekete pénzből. én egyértelmüen egy adóellenőrzéssel kínálnám meg az összeset.
az hogy az angliából hazajött melós hazahozza a szakadt jobbkormányost a UK rsz-mal  azt hagyják békén.
A szlovák rendszámosokra én is haragszom. A régi nóta: az spórol, aki a legkevésbé szorul rá. Remélem, hamarosan megtalálják rá a jogi megoldást, hogy véget vessenek ennek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30268 Dátum: 2010.03.28 16:06:25 »
Várom a készülék típusát. Ennyiért nekem is kell.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30269 Dátum: 2010.03.28 16:07:49 »
Persze, nem korrekt, meg attól még, hogy ők ilyenek, nekem nem kellene ilyennek lennem... de nem érdekel már az egész. Ha új kocsit veszek, tuti KN-es szlovák rendszámmal veszem majd meg...
Én biztosan nem merném meglépni a helyedben, mert a jogi helyzet bármikor megváltozhat. Aminek egyébként tapsolni fogok, mert tényleg irritáló ezt a sok CLK-t, X5-öst, A6-ost stb. látni a szlovák rendszámokkal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )