Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7223130 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30300 Dátum: 2010.03.28 22:07:10 »
Aha... Miből? Miért? Csaktán nem abból/azért, mert nem csalja el boldog-boldogtalan az adókat, ahogy csak tudja  ;) ?


Ott gondolom kevesebb a nokiás doboz.  :D :D
Részben igen. Viszont minél alacsonyabbak az adók, annál többen is hajlandók azt megfizetni.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30301 Dátum: 2010.03.28 22:09:04 »
Itt, az Ügyeskedők Országában? Tartok tőle, hogy ha negyedekkorák lennének az adók, akkor is csalna ezerrel, aki csak tudna  ::) ... És a vicc tényleg az, hogy főleg azok művelik előszeretettel, akik a legkevésbé szorulnának rá. Tisztelet a kivételnek  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30302 Dátum: 2010.03.28 22:16:38 »
Egyébként pont a közszférában dolgozók + rendőrök katonák azok akik az uccsó forintig minden adót befizetnek, mivel vonják tőlük kérdés nélkül.
Ők fizetnek be minden a nyugdíjalapba is meg a TB-be is.
Holott mindig ők vannak bűnbaknak beállítva a pedáns és mindentbefizető vállalkozókkal szemben.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30303 Dátum: 2010.03.28 22:18:04 »
... ők csak egyénben képesek gondolkodni. ...
Gondolom mindenki ismeri az a mondást, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze.  ;)
Igen. Csak a mondás nagyon más százalékban érvényesül mifelénk, és mondjuk Svédországban. Talán ezért is tartanak ők ott, ahol - mi meg ott, ahol.
Hát persze, mert minden svéd itt van, nálunk :D
Gabe 254.

TSityu

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30304 Dátum: 2010.03.28 22:18:10 »
... ha negyedekkorák lennének az adók, akkor is csalna ezerrel, aki csak tudna...

Azé egy próbát megérne.  :D :D :D

tutinet

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30305 Dátum: 2010.03.28 22:19:19 »
Itt, az Ügyeskedők Országában? Tartok tőle, hogy ha negyedekkorák lennének az adók, akkor is csalna ezerrel, aki csak tudna  ::) ... És a vicc tényleg az, hogy főleg azok művelik előszeretettel, akik a legkevésbé szorulnának rá. Tisztelet a kivételnek  :excl:

Pedig de. 2002-ben amikor bevezették az EVA-t sokkal több bevétel lett belőle mint amire számítottak. Akkor 15 % adót kellett befizetni és semmilyen számlát nem kellett eltenni. Csak a telhetetlen állam már ezt is vagy 6x megemelte és így már nem éri meg az EVA sőt inkább trükköznek megint az EVA-sok.
Így sose lesz normális adómorál, ha mindig mindent emelnek.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30306 Dátum: 2010.03.28 22:30:54 »
Nem, nem kell. Főleg nem azoknak, akik szlovák rendszámmal járnak...

EU-ban elunk ok? EU-s alapelv, hogy barmely tagallamban lehet uzletem, lakasom, autom stb. Itt a kulcs, megtehetem.  :hug: Ha pedig olcsobb odakint, es lehetosegem is van ra, akkor miert ne tehetnem meg nyugodt lelkiismerettel? Kenyszeritenek ra pusztan csak azaltal, hogy idehaza dragabb. Mindezek pedig fuggetlenek attol, hogy kinek mennyi penze lesz. Ha valakinek sok penze van az nem jelenti azt, hogy onnantol szorni szeretne. Sot! Ellenkezoleg, annak lesz igazan sok penze, aki nem szorja, amin lehet sporol. Raadasul akinek sok penze van, az nyilvan reklamozni sem akarja, ez is ertheto, sokan gondoljak ugy, hogy nem kell az APEH-nak mindenrol tudnia. Ezert erdemes nem csak kulfoldon forgalombahelyeztetni, de meg ott is venni. Kulonben nem ertem a felhaborodast, mert magasabb szinten sem mutatnak jobb peldat. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30307 Dátum: 2010.03.28 22:31:42 »
tutinet

Az utolsó mondatoddal alapvetően egyetértek - csak javaslom, hogy ezt most már tényleg ne ragozzuk; nincs is érdemi nézeteltérés, sikerült is megőrizni a normális hangnemet, el is kerültük a politizálást; hagyjuk ezt az adó-témát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30308 Dátum: 2010.03.28 22:36:49 »
EU-ban elunk ok? EU-s alapelv, hogy barmely tagallamban lehet uzletem, lakasom, autom stb.
EU ide vagy oda, csak úgy nem járhatsz X országban egy Y országban regisztrált autóval. Ezt tudtomal az EU-ban sehol nem teheted meg - csak ha van a másik tagállamban lakásod vagy céged. Ezeknek a szlovák rendszámosoknak az esetek vajmi kis részében van valóban kinti lakóhelyük vagy cégük. Ők - csalnak. Nagyban. Az összes többi magyar állampolgár kárára. Az, hogy van, aki mág nagyobb szinten csal, semmiben nem menti fel őket. Ez a mentalitás az egyik fő oka, hogy ott tartunk, ahol tartunk. Nem hiszem, hogy ne értenéd  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30309 Dátum: 2010.03.28 22:38:23 »
Ezt kénytelen voltam törölni. Palaczk

Nem baj, akiknek szántam, azok láttak. :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.28 22:49:50 írta barna.czukor »

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30310 Dátum: 2010.03.28 22:42:27 »
EU-ban elunk ok? EU-s alapelv, hogy barmely tagallamban lehet uzletem, lakasom, autom stb.
EU ide vagy oda, csak úgy nem járhatsz X országban egy Y országban regisztrált autóval. Ezt tudtomal az EU-ban sehol nem teheted meg - csak ha van a másik tagállamban lakásod vagy céged.d  :)

Rengeteg helyen megteheted. Angliaban konkretan 1 evig hasznalhatsz akarmilyen EU-s autot, csak az egy ev leteltevel kell kotelezoen regisztralni. Ha csak fel ev vagy harom honap ez az ido, akkor is egy vicc. Ha kell havonta atmegyek a hataron, es errol szerzek igazolast is. Nagy ugy.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30311 Dátum: 2010.03.28 22:45:49 »
Nem hiszem, hogy ne értenéd  :)

Ertem en, nem is csinalom. Csak kozben a masikat is megertem.  :) Ez az empatia.  Ha van egy allam, aki ezt mutatja, es megengedi, akkor az vessen magara. Nyilvan a magyar mentalitasrol van egy sajatos velemenyem, ezt ugyis ismered, ne menjunk bele.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30312 Dátum: 2010.03.28 22:48:26 »
OK, szerintem is hagyjuk  :) ... Amúgy is kezdenek páran fura dolgokat írni, úgyhogy itt kitenném a STOP táblát!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30313 Dátum: 2010.03.29 08:08:05 »
Mi bajod a szlovák rendszámokkal ? És ha céges autók ? Rengeteg cég átette székhelyét a felvidékre. Ez nem zavar senkit.
Meg sokan odajárnak dolgozni. Meg ide is jönnek külföldi cégek. Érdekes ?

Nekem semmi. Ugyanis a határ mellett lakom és itt akármilyen hihetetlen, szlovák állampolgárok járnak szlovák rendszámmal...

Az adócsalókat meg hadd ne kelljen már szeretnem, ok? :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30314 Dátum: 2010.03.29 08:15:34 »
EU-ban elunk ok? EU-s alapelv, hogy barmely tagallamban lehet uzletem, lakasom, autom stb.

Az autó azért nem jó példa, mert ahol élsz (az év legalább felében ott tartózkodsz), ott kell bejelentened. Nyugodj meg, pl. az osztrákok is figyelnek és az ő regadójuk, a Nova legalább olyan "klassz", mint a miénk.

Tehát ha egy komáromi úgy dönt, hogy a város északi felébe költözik, legálisan járhat KN rendszámmal, sőt, csak azzal. De aki itthon lakik az adót csal, ilyen eccerű.