Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228206 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30225 Dátum: 2010.03.27 20:37:29 »
Okés, de ez nem nagy érdem, hogy olyan bírságokat hoznak, aminél a minimális tétel egy fél havi minimálbér :otlet:

Ha minimum 1 év letöltendő lenne a min bírság, akkor még 80%-kal kevesebb lenne a szabálytalanság és a balesetek száma is drasztikusan csökkenne.
De ha a benzin árát is felnyomjuk 1000Ft/1 litere, akkor is kevesebb baleset lenne.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30226 Dátum: 2010.03.27 20:39:17 »
Nekem meg biztos csak rohadt nagy mázlim volt, hogy az a kb. 60-70 rendőr, aki eddig megállított az elmúlt 20 év alatt, mind a normális 10 %-ba tartozott.
Igen, mázlid volt.
Na NEEE  [rohog] ... Normálisan viselkedtem, ember - nem a sértettség és a fennhéjázás keverékével álltam hozzá a dologhoz. Nem baxogatásnak vettem hogy megállítanak, nem időrablásnak, hogy ellenőriznek. És pláne nem próbáltam meg ÉN kérdőre vonni ŐKET, kioktatni őket, hogy hogyan végezzék a munkájukat.
Felreértés ne essék! Van véleményem róluk, de mikor kapcsolatba kerülök velük abszolút udvarias vagyok és nagyon ritkán teszek valamit csak szóvá. Szerintem ha mindenki úgy viselkedne velük, mint én, akkor egy rossz szavuk sem lehetne.

Ne hozzuk azt ki, hogy én vagyok az ellenséges paraszt, aki miatt itt tartunk, ahol vagyunk...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30227 Dátum: 2010.03.27 20:39:39 »
Okés, de ez nem nagy érdem, hogy olyan bírságokat hoznak, aminél a minimális tétel egy fél havi minimálbér :otlet:

Ha minimum 1 év letöltendő lenne a min bírság, akkor még 80%-kal kevesebb lenne a szabálytalanság és a balesetek száma is drasztikusan csökkenne.
De ha a benzin árát is felnyomjuk 1000Ft/1 litere, akkor is kevesebb baleset lenne.
Mi az, hogy nem nagy érdem  :?: ? Olyan minimum-összegeket állapítottak meg, amelyeket igazából bárki ki tud fizetni, akinek van pénze autózásra - de azért elég nagyok ahhoz, hogy fájjon. Én is sokkal jobban ügyelek a tempómra (ha tehetem), mióta begyűjtöttem egy 30-ast. A dolog működik, és ez a lényeg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30228 Dátum: 2010.03.27 20:41:40 »
Felreértés ne essék! Van véleményem róluk, de mikor kapcsolatba kerülök velük abszolút udvarias vagyok és nagyon ritkán teszek valamit csak szóvá. Szerintem ha mindenki úgy viselkedne velük, mint én, akkor egy rossz szavuk sem lehetne.

Ne hozzuk azt ki, hogy én vagyok az ellenséges paraszt, aki miatt itt tartunk, ahol vagyunk...
A témával kapcsolatos első hozzászólásodból valami ilyesmi jött le (bár persze nem ennyire sarkítva, dehát szemlátomást kedveled az ilyen kiélezett megfogalmazásokat  :) ) - de ha félreértettem valamit, akkor sorry  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30229 Dátum: 2010.03.27 20:44:15 »
Ha mar szoba kerult es Trotter ilyen jol vagja  :police:  akkor egy kerdes:
Miert kerdezik meg rendszeresen, hogy hova megyek?
Felreertes ne essek, nem szoktam kekeckedni (mert amugyis mindig total befosok ha megallitanak  :surrender: ) csak nem ertem. En tuti nem mondanam meg, hogy epp megyek elasni a 20db-ba vagott anyosomat, aki a csomagtartomban pihen.
 


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30230 Dátum: 2010.03.27 20:45:48 »
És tényleg, ha ilyenkor benyögöm, hogy megyek, intézem az anyós temetését? vagy dinnyét lopni?
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30231 Dátum: 2010.03.27 20:47:29 »
Ha mar szoba kerult es Trotter ilyen jol vagja  :police:  akkor egy kerdes:
Miert kerdezik meg rendszeresen, hogy hova megyek?
Felreertes ne essek, nem szoktam kekeckedni (mert amugyis mindig total befosok ha megallitanak  :surrender: ) csak nem ertem. En tuti nem mondanam meg, hogy epp megyek elasni a 20db-ba vagott anyosomat, aki a csomagtartomban pihen.
 
Ez olyan, mint az angol How du you du? (vagy hogy kell leírni)  :D
Amúgy meg tök kézenfekvő kérdés: az autó helyváltoztatásra szolgál. :otlet:  Valahonnan, valahová....

« Utoljára szerkesztve: 2010.03.27 20:49:25 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30232 Dátum: 2010.03.27 20:47:47 »
Okés, de ez nem nagy érdem, hogy olyan bírságokat hoznak, aminél a minimális tétel egy fél havi minimálbér :otlet:

Ha minimum 1 év letöltendő lenne a min bírság, akkor még 80%-kal kevesebb lenne a szabálytalanság és a balesetek száma is drasztikusan csökkenne.
De ha a benzin árát is felnyomjuk 1000Ft/1 litere, akkor is kevesebb baleset lenne.
Mi az, hogy nem nagy érdem  :?: ? Olyan minimum-összegeket állapítottak meg, amelyeket igazából bárki ki tud fizetni, akinek van pénze autózásra - de azért elég nagyok ahhoz, hogy fájjon. Én is sokkal jobban ügyelek a tempómra (ha tehetem), mióta begyűjtöttem egy 30-ast. A dolog működik, és ez a lényeg.
Olyan összeget állapítottak meg minimálnak, amiből sok család havonta él, miután befizette a rezsit, meg a lakástörlesztőt...

Attól, hogy valakinek van autója, lehetséges, hogy nem tudja kifizetni a 30e Ft-ot. Mondok egy egyszerű példát. Havi 30-at költök min benzinre, mert muszáj, de sok olyan hónap van, mikor emellett egy 30-as bírságot nem tudnék 8 napon belül kifizetni... Nem hogy egy 100-asat.

Nézd már meg, hogy nyugaton hány százaláka a minimálbérnek az alapbírság! Hogyan várhatják el, hogy a munkába ingázó 70-et kereső pénztáros (pl.) 8 napon belül 30-at kidellázzon?!

Így én is tudok rendet teremteni és kevesebb balesetet. Így legegyszerűbb, nem a korszerűsítéssel. Ez olyan jó megoldás, mint az államháztartási-hiány adónöveléssel történő megoldása, ahol is elveszik az emberektől a pénzt...

De ha elkobozzák az autót, az a legjobb, mert sok pénzt lehet belőle termelni és nem lenne autóbaleset sem. Sztem ez hibás logika.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30233 Dátum: 2010.03.27 20:48:07 »
Ha mar szoba kerult es Trotter ilyen jol vagja  :police:  akkor egy kerdes:
Miert kerdezik meg rendszeresen, hogy hova megyek?
Felreertes ne essek, nem szoktam kekeckedni (mert amugyis mindig total befosok ha megallitanak  :surrender: ) csak nem ertem. En tuti nem mondanam meg, hogy epp megyek elasni a 20db-ba vagott anyosomat, aki a csomagtartomban pihen.
Abból, hogy erre a kérdésre hogyan reagálsz, alkalmasint tudnak rá következtetni, hogy nincs-e valami vaj a fejeden. Meglehetősen sok zűrös alakot csípnek fülön az ilyen rutin ellenőrzések során.

Megjegyzem, tőlem ezt nagyon ritkán kérdezték meg; bár volt rá példa, főleg éjjel, országúton.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30234 Dátum: 2010.03.27 20:50:12 »
Ha mar szoba kerult es Trotter ilyen jol vagja  :police:  akkor egy kerdes:
Miert kerdezik meg rendszeresen, hogy hova megyek?
Felreertes ne essek, nem szoktam kekeckedni (mert amugyis mindig total befosok ha megallitanak  :surrender: ) csak nem ertem. En tuti nem mondanam meg, hogy epp megyek elasni a 20db-ba vagott anyosomat, aki a csomagtartomban pihen.
 
Ez olyan, mint az angol How du you du? (vagy hogy kell leírni)  :D
Furan neznenek ha azt mondanam: Kosz jol. Es te?   :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30235 Dátum: 2010.03.27 20:50:29 »
Ha mar szoba kerult es Trotter ilyen jol vagja  :police:  akkor egy kerdes:
Miert kerdezik meg rendszeresen, hogy hova megyek?
Felreertes ne essek, nem szoktam kekeckedni (mert amugyis mindig total befosok ha megallitanak  :surrender: ) csak nem ertem. En tuti nem mondanam meg, hogy epp megyek elasni a 20db-ba vagott anyosomat, aki a csomagtartomban pihen.
Abból, hogy erre a kérdésre hogyan reagálsz, alkalmasint tudnak rá következtetni, hogy nincs-e valami vaj a fejeden. Meglehetősen sok zűrös alakot csípnek fülön az ilyen rutin ellenőrzések során.

Megjegyzem, tőlem ezt nagyon ritkán kérdezték meg; bár volt rá példa, főleg éjjel, országúton.
Na ja, azzal az arcszerkezettel és sötétben....  :tt2: :tt2:

 :surrender: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30236 Dátum: 2010.03.27 20:51:09 »
Ha mar szoba kerult es Trotter ilyen jol vagja  :police:  akkor egy kerdes:
Miert kerdezik meg rendszeresen, hogy hova megyek?
Felreertes ne essek, nem szoktam kekeckedni (mert amugyis mindig total befosok ha megallitanak  :surrender: ) csak nem ertem. En tuti nem mondanam meg, hogy epp megyek elasni a 20db-ba vagott anyosomat, aki a csomagtartomban pihen.
 
Ez olyan, mint az angol How du you du? (vagy hogy kell leírni)  :D
Furan neznenek ha azt mondanam: Kosz jol. Es te?   :hmmmm:

Én nem próbálkoznék tegezéssel... :nonono: :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30237 Dátum: 2010.03.27 20:52:29 »
Olyan összeget állapítottak meg minimálnak, amiből sok család havonta él, miután befizette a rezsit, meg a lakástörlesztőt...

Attól, hogy valakinek van autója, lehetséges, hogy nem tudja kifizetni a 30e Ft-ot. Mondok egy egyszerű példát. Havi 30-at költök min benzinre, mert muszáj, de sok olyan hónap van, mikor emellett egy 30-as bírságot nem tudnék 8 napon belül kifizetni... Nem hogy egy 100-asat.

Nézd már meg, hogy nyugaton hány százaláka a minimálbérnek az alapbírság! Hogyan várhatják el, hogy a munkába ingázó 70-et kereső pénztáros (pl.) 8 napon belül 30-at kidellázzon?!

Így én is tudok rendet teremteni és kevesebb balesetet. Így legegyszerűbb, nem a korszerűsítéssel. Ez olyan jó megoldás, mint az államháztartási-hiány adónöveléssel történő megoldása, ahol is elveszik az emberektől a pénzt...

De ha elkobozzák az autót, az a legjobb, mert sok pénzt lehet belőle termelni és nem lenne autóbaleset sem. Sztem ez hibás logika.
Ha gondot jelent a 30 ezres bírság kifizetése, akkor úgy kell autózni, hogy ne bírságoljanak meg. Nem olyan nehéz; 50 helyett 68-as, 90 helyett 108-as, 130 helyett 150-es tempó is belefér. Kicsit oda kell figyelni, és nem lesz bírság.

"Hibás logika"? Lehet, hogy szerinted az - csakhogy a végeredmény számít. Az utakon láthatóan sokkal kisebb a "harc", a baleseti mutatók pedig önmagukért beszélnek. Ha az emberek ebből értenek (márpedig ebből értenek, és nem csak Magyarországon - pl. a németeknél is drasztikus bírságolással tettek rendet az autópályákon), akkor ezt kell alkalmazni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30238 Dátum: 2010.03.27 20:52:50 »
Ha mar szoba kerult es Trotter ilyen jol vagja  :police:  akkor egy kerdes:
Miert kerdezik meg rendszeresen, hogy hova megyek?
Felreertes ne essek, nem szoktam kekeckedni (mert amugyis mindig total befosok ha megallitanak  :surrender: ) csak nem ertem. En tuti nem mondanam meg, hogy epp megyek elasni a 20db-ba vagott anyosomat, aki a csomagtartomban pihen.
 
Ez olyan, mint az angol How du you du? (vagy hogy kell leírni)  :D
Nah, én az ilyesmi miatt nem vagyok elégedett a szolgáltatással. Mi a f...sz közük van hozzá?! Én sem kérdezem, hogy maga meg este mit csinál...

Meg a másik, hogy nem a <vezetéknevem> úr megszolítást alkalmazza sok arc, hanem <keresztnév> úr megszólítást. Pl.: "Gergő Úr tudja-e, hogy miért állítottuk meg?"
De hagyjuk, mindegy.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30239 Dátum: 2010.03.27 20:53:36 »
Ha mar szoba kerult es Trotter ilyen jol vagja  :police:  akkor egy kerdes:
Miert kerdezik meg rendszeresen, hogy hova megyek?
Felreertes ne essek, nem szoktam kekeckedni (mert amugyis mindig total befosok ha megallitanak  :surrender: ) csak nem ertem. En tuti nem mondanam meg, hogy epp megyek elasni a 20db-ba vagott anyosomat, aki a csomagtartomban pihen.
Abból, hogy erre a kérdésre hogyan reagálsz, alkalmasint tudnak rá következtetni, hogy nincs-e valami vaj a fejeden. Meglehetősen sok zűrös alakot csípnek fülön az ilyen rutin ellenőrzések során.

Megjegyzem, tőlem ezt nagyon ritkán kérdezték meg; bár volt rá példa, főleg éjjel, országúton.
Hat... anno amikor a 2 napos Aurissal nyomultam a hatar fele a palyan, akkor a vamosok szirenaztak ki. Remego labakkal, kezekkel odaadtam a papirokat. Aztan kerdezta\ek van e nalam szeszes ital. Ravagtam nincs. Erre kinyitjuk a csomagtartot es jott a meglepi: kicsike palinka, kicsike cseh sor, kicsike aszu. Persze nem sok, de en gyanussa valtam volna sajat magamnak  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX