Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698216 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6540 Dátum: 2011.06.20 14:02:18 »
Leülhet, egyes. Tessék nézegetni otthoni hangdobozok frekvencia-fázis mérését, hát sok minden lesz ott, de egyenes, az nem. Még azoknál a dobozoknál sem, ahol pont a fázishűség miatt NEM egy vonalba vannak rakva a hangszórók, hanem eltolva.  :innocent: Azt csak úgy mellékesen megemlítem, hogy ráadásul a hangszórómembrán síkja, és a hangszórók akusztikus síkja sem esik egybe, úgyhogy szemmértékkel kilineárfázisolni egy ilyet igazi lehetetlen küldetés. A nagyon lineárfázisú hangszórók keresztváltója ezért általában úgy néz ki, mint egy elektronikai kisáruház raktárkészlete, rengeteg csillapító meg késleltető taggal - vagy, ahogy mondjuk a Meridian csinálja, DSP-t tesz a hangszóróba...  :devil:

Nézegetném én..... ha ilyen mélységben érdekelne ;) És fogom is, amint szükségem lesz rá. Egyelőre viszont meg kell, hogy elégedjek azzal, ha valami nekem tetszik, illetve azzal, ha egy nálam összehasonlíthatatlanul tapasztaltabb azt mondja, hogy ez így jó lesz. Nagyon sokan csinálják ám ezt...  ::)

A világbajnoksággal beletetted a bogarat a fülembe, utána fogok nézni, hogy kik voltak, mikor és milyen autóval, esetleg rendszerrel...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6541 Dátum: 2011.06.20 14:37:41 »
Csak nem bírom...  :devil:

[...]

Viszont te egy budget rendszert építgetsz ezer éve, leírásaid alapján kettőt előre, egyet hátra módon. És amióta ott a kezed ügyében az aktív, időkorrekciós fej, azaz a kézenfekvő lehetőség a komolyabb előrelépésre, te kategorikusan elzárkózol tőle. Nekem tulajdonképp tökmindegy, miben hiszel, csak jobb, ha tudod (illetve ha te nem is veszed tudomásul, de legalább más megtudja az itteni beszélgetésből), hogy az adott rendszerelemeidből a legjobbat a fej keresztváltója és időkorrekció segítségével lehetne kihozni.


Igazán érdekes fejtegetés, pláne annak ismeretében, hogy sosem ültél még az autómban. Én sem a Tiédben. Lehet, hogy ezért nem minősítem...?  ::)

Mint ahogyan az irányzatot sem, amit követsz. Adott egy rendszered. Nem sokat tudok róla, hogy hogy jutottál el idáig, nem olvastam, hogy az elmúlt pár évben - a közelmúltban történt erősítőcserét leszámítva, amivel Te magad elégedetlen vagy - sok változás állt volna be Nálad. Lehet, hogy azért, mert tetszik, amit hallasz. Ha így van, szerencsés ember vagy.... Én viszont nem látom az alapot, ami alapján ezt állítod.

Hány passzív rendszered volt eddig? Hány rosszat hallottál eddig? És hány jót? Hallottál egyáltalán autóban komoly passzív rendszert, vagy csak hallottad, hogy azok nem jók?  :eek:

Én egy szóval sem bíráltam soha azt az utat, amin jársz, még akkor sem, amikor Te magad sem voltál vele elégedett. Te nem hallod, amit én hallok, mégis van róla véleményed. Gyanítom, erősen meg lennél sértődve fordított esetben...

Apropó, budget rendszer. Mitől budget egy rendszer? Vagy mitől budget az a rendszer, ami az autóban van?

Hogy egyes versenyeken passzív, timecorr nélküli rendszerek is jól szerepelnek? Persze, van ilyen. Erre a célra épített autók, némi mázlival, rengeteg pénzzel. Biztos jól szólnak. Csak most a te autódról beszélünk, amiben olcsó elemek vannak, az ajtó sincs kiszigetelve, és gondolom, nem a világbajnokság, hanem egy élvezhető, hallgatható állapot a cél.

Rengeteg pénzből? Némi mázlival? :lol: Maradjunk akkor ennyiben (én azért kérdezni szoktam, mielőtt kinyilvánítok. De vegyük úgy, hogy kérdeztél. Öreg 123-as, a "hallgathatatlan" JBL-lel, meg a szintén hallgathatatlan C90R-rel, mélyláda nélkül. Mégis első lett. Nem mondom, lehet, hogy részrehajlás volt, de akkor azokat kell erről megkérdezni, akik aláírták az oklevelet... Ha akarod, privátban megküldöm a neveket.  ;) ).


A többi csak érintőlegesen, mert már szóltam róla. Hallgatható állapot? Nem a fej nem szól jól, ha nem használom a váltóját, hanem a komplett rendszer nem szól jól, ha az erősítő váltóját használom a fej váltója helyett?

Csak tolulnak elő a kérdések, hogy hány passzív rendszered volt? Ez hanyadik aktív rendszered? Hány különböző fejet hallottál ugyanabban a rendszerben? Egyáltalán hány rendszerrel éltél huzamosabb ideig együtt? Valamint végül (és remélem, utoljára): ültél volna már valaha az autómban...? Ha úgy van, ahogy sejtem, nem gondolod, hogy nincs annyi rálátásod a témára, hogy így messziről megítéld az utat, amin járok? Netán megítéltem én valaha azt az utat, amin Te jársz...?  :ph34r:


Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6542 Dátum: 2011.06.20 14:49:25 »
Az a baj, hogy te ezt személyesnek veszed. Tényleg fölöslegesen pofázom.

Nézd, wolfman. Múltkor ugyanez volt: leírtam neked szépen és csúnyán, hogy nem feltétlenül az erősítőn kellene vágnod, amikor ott van egy fej, amiben fajin keresztváltó van. Lesöported, mert így meg úgy, meg ne legyek má' cinikus a csavarhúzós megjegyzésemmel. Aztán kiderült, hogy csak volt benne valami. Most ugyanez a helyzet.

Behúzott kézifékkel hallgatod azt a Pioneer fejet, az van, bármilyen mesét körítesz közé, és bárhogy szól bármilyen 123-as. Szíved joga, csak szólok, hogy szólhatna sokkal szebben a rendszered, ha használnád is a fej tudását. Igen, látatlanban-hallatlanban: ismerem a fejet, és ennyi elég. Hogy neked nem elég, az ugyan roppantul fáj, de majd feldolgozom.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.20 14:54:07 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6543 Dátum: 2011.06.20 15:22:17 »
Az a baj, hogy te ezt személyesnek veszed. Tényleg fölöslegesen pofázom.

Nézd, wolfman. Múltkor ugyanez volt: leírtam neked szépen és csúnyán, hogy nem feltétlenül az erősítőn kellene vágnod, amikor ott van egy fej, amiben fajin keresztváltó van. Lesöported, mert így meg úgy, meg ne legyek má' cinikus a csavarhúzós megjegyzésemmel. Aztán kiderült, hogy csak volt benne valami. Most ugyanez a helyzet.

Behúzott kézifékkel hallgatod azt a Pioneer fejet, az van, bármilyen mesét körítesz közé, és bárhogy szól bármilyen 123-as. Szíved joga, csak szólok, hogy szólhatna sokkal szebben a rendszered, ha használnád is a fej tudását. Igen, látatlanban-hallatlanban: ismerem a fejet, és ennyi elég. Hogy neked nem elég, az ugyan roppantul fáj, de majd feldolgozom.  :flowers:

Ismered a fejet? Akkor miért nem Te állítod be...?

Ismered? Mihez képest ismered? Hallottál már ennél rosszabbat? És jobbat?

Nem ismered. Nincs összehasonlítási alapod. Életed első autóhifi rendszerében ülsz. Ez nem baj, egyáltalán nem, csak ne adj tanácsot úgy, hogy nincs mire hivatkozni. Vagy adj, csak tedd hozzá, hogy ez nem saját forrásból származik. Én sem teszek másképpen. És látatlanban nem minősítek, még akkor sem, ha úgy érzem, segítek vele a másikon.

És hogy én veszem személyesnek? Nyilván igazad van, de nem gondolod, hogy azért, mert annak állítod be?  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6544 Dátum: 2011.06.20 16:39:09 »
......ez nem saját forrásból származik. ...És látatlanban nem minősítek,

Nem, mi? :D :D :D

Lassan két éve hallgatok egy tiédhez nagyon hasonló fejet, többféle hangszóróval, többféle erősítővel, passzív és aktív felállásban, mélyládával és nélküle. Ezen kívül legalább 4 másik autóban hallottam ilyet, ill. az elődjét, ami neked is van. Szerinted kinek a véleményét mondom, ha nem a sajátomat?  :hug:

Ismered a fejet? Akkor miért nem Te állítod be...?

Gondolom, ismered az autódat, mégsem állítasz rajta futóművet.  :flowers:

A magam részéről elfogadom, hogy vannak olyanok, akiknek jobb fülük van, és leginkább sokkal többször állítottak be DSP-t, így _nekem_ kényelmesebb a dolog. A futóműállítás analógiájára: itt a fül a műszer és a rutin a szerszám. Nekem csak egy közepesen jó fülem van, beállításban semmi rutinom, így másra bízom. Nem célom, hogy évekig buzeráljam a rendszert, mindenekelőtt zenét akarok hallgatni, ezért fogtam bele az egészbe.

Ezt meg csak úgy, a kissé övön aluli "hvh" folytatása helyett.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6545 Dátum: 2011.06.20 17:21:20 »

Rengeteg pénzből? Némi mázlival? :lol: Maradjunk akkor ennyiben (én azért kérdezni szoktam, mielőtt kinyilvánítok. De vegyük úgy, hogy kérdeztél. Öreg 123-as, a "hallgathatatlan" JBL-lel, meg a szintén hallgathatatlan C90R-rel, mélyláda nélkül. Mégis első lett.

Azért Bakai Gabi első helyét nem kell ám túlértékelni, sajnos itthon és már Európa nagy részén is kevés az igényes beépítés.. A Humma versenyeken sajnos nem túl sok az induló, de az jól látszik, hogy a Pure Passive az a teljesen kezdők meg a nagyon elszántak terepe. Az előbbiek aztán hamar DSP-re váltanak, az utóbbiak, meg rengeteg időt és pénzt áldoznak, mire tényleg jó lesz a kocsijuk, ha az lesz valaha.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6546 Dátum: 2011.06.20 17:24:11 »


Nézegetném én..... ha ilyen mélységben érdekelne ;) És fogom is, amint szükségem lesz rá. Egyelőre viszont meg kell, hogy elégedjek azzal, ha valami nekem tetszik, illetve azzal, ha egy nálam összehasonlíthatatlanul tapasztaltabb azt mondja, hogy ez így jó lesz. Nagyon sokan csinálják ám ezt...  ::)


Persze hogy sokan csinálják, de azért még nem kell hülyeségeket terjeszteni, miszerint a hangszórók egyvonalba helyezése linearizálja a fázisukat.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6547 Dátum: 2011.06.20 17:34:28 »
......ez nem saját forrásból származik. ...És látatlanban nem minősítek,

Nem, mi? :D :D :D

Lassan két éve hallgatok egy tiédhez nagyon hasonló fejet, többféle hangszóróval, többféle erősítővel, passzív és aktív felállásban, mélyládával és nélküle. Ezen kívül legalább 4 másik autóban hallottam ilyet, ill. az elődjét, ami neked is van. Szerinted kinek a véleményét mondom, ha nem a sajátomat?  :hug:

 :sorcerer: Ahha. Tehát két éve használsz egy 1.6-os E12-es Corollát, de láttál már ilyet 1.4-es motorral, meg 1.8-assal is, dízelt és benzinest, továbbá kéket, szürkét és pirosat, meg előtte volt E11-esed is. Ennek alapján azt mondod, hogy én, aki alkalomadtán egy 1990-es évjáratú Hondával járok, valamit nagyon rosszul csinálok. Értem, és köszönöm, alkalmasint megfogadom a tanácsot, miszerint vegyek én is Corollát, vagy legalább fessem kékre a piros Hondát.


Ezt meg csak úgy, a kissé övön aluli "hvh" folytatása helyett.

Ez is valami. Legalább már nem moderáltatsz...  ;)

(mégis mi volt abban az övön aluli, hogy megkérdeztem, mégis milyen alapokon nyugszik a tudásod/tapasztalatod, hogy ilyen könnyen osztogatsz belőle másoknak...?)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6548 Dátum: 2011.06.20 17:43:39 »
Azért Bakai Gabi első helyét nem kell ám túlértékelni, sajnos itthon és már Európa nagy részén is kevés az igényes beépítés.. A Humma versenyeken sajnos nem túl sok az induló, de az jól látszik, hogy a Pure Passive az a teljesen kezdők meg a nagyon elszántak terepe. Az előbbiek aztán hamar DSP-re váltanak, az utóbbiak, meg rengeteg időt és pénzt áldoznak, mire tényleg jó lesz a kocsijuk, ha az lesz valaha.

Nem értékeltem túl. Csak megemlítettem, hogy ott az a valaki, aki beletett egy öreg zöldségesbe egy passzív JBL rendszert egy Sony fejjel, mélyláda nélkül, hallgatta pár hétig félkészen, állítgatta, és amikor úgy érezte, hogy most jó lesz, akkor megcsinálta a panelt véglegesre. Indult vele egy versenyen, és megnyerte. Semmi extra. Egyébként én nem járok Humma versenyekre, Te nálam sokkal jobban tudod, mennyit ér egy-egy helyezés, és mi áll mögötte...

Egyszerűen csak azt nem értem, mitől szálka az valaki szemében, ha nem használtam, nem használok, és nem is fogok használni DSP-t.... Hallottam, jót is, rosszat is, nem kell, nincs rá szükségem. Arra van szükségem, amit magam is meg tudok ismerni, átlátom, tudom, hogy működik. Arra a tudásra, ami az enyém. Tudod, hogy utána ne irkáljak hülyeségeket....  ;)

(még mielőtt megtalálnak, a saját hozzászólásomra utaltam az elhelyezéssel kapcsolatosra, még véletlenül sem máséra...)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6549 Dátum: 2011.06.20 18:02:05 »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6550 Dátum: 2011.06.20 18:59:45 »
aki beletett egy öreg zöldségesbe egy passzív JBL rendszert egy Sony fejjel, mélyláda nélkül, hallgatta pár hétig félkészen, állítgatta, és amikor úgy érezte, hogy most jó lesz, akkor megcsinálta a panelt véglegesre. Indult vele egy versenyen, és megnyerte.

Hát ha ez ilyen egyszerű lett volna....  :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6551 Dátum: 2011.06.20 20:31:24 »
aki beletett egy öreg zöldségesbe egy passzív JBL rendszert egy Sony fejjel, mélyláda nélkül, hallgatta pár hétig félkészen, állítgatta, és amikor úgy érezte, hogy most jó lesz, akkor megcsinálta a panelt véglegesre. Indult vele egy versenyen, és megnyerte.

Hát ha ez ilyen egyszerű lett volna....  :devil:

Na de mesélj akkor, hogy volt?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6552 Dátum: 2011.06.20 22:19:22 »

Na de mesélj akkor, hogy volt?

Szerintem Gabi is szívesen elmondja, hogy csak az, mire a megfelelő kábelezést kigondolta magának, évek tapasztalata volt, a hangszóróelhelyezés dettó... Az én Camrymba is ripsz-ropsz egy hét alatt beépült a zene, de több mint két évig gyűjtöttem, válogattam otthon hozzá fejegységet-erősítőt-kábelt és nem a nulláról kezdtem. Ezt az időt is illendő beleszámítani.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6553 Dátum: 2011.06.20 22:30:05 »

Na de mesélj akkor, hogy volt?

Szerintem Gabi is szívesen elmondja, hogy csak az, mire a megfelelő kábelezést kigondolta magának, évek tapasztalata volt, a hangszóróelhelyezés dettó... Az én Camrymba is ripsz-ropsz egy hét alatt beépült a zene, de több mint két évig gyűjtöttem, válogattam otthon hozzá fejegységet-erősítőt-kábelt és nem a nulláról kezdtem. Ezt az időt is illendő beleszámítani.

Ebben igazad van.  :yes: Ebből lesz a tapasztalat...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6554 Dátum: 2011.06.20 23:10:42 »

Ebben igazad van.  :yes: Ebből lesz a tapasztalat...

Ebből bizony és nem ebből a felettéb buta hozáállásból: "nem használtam, nem használok, és nem is fogok használni DSP-t.... Hallottam, jót is, rosszat is, nem kell, nincs rá szükségem. "