Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704819 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6465 Dátum: 2011.04.26 08:58:16 »
Petya,

épp most hirdette meg a kollégám a 755.6-os erősítőjét.
Meg egy GTO - helyett CS!!! - szubot gyári zárt ládában.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.26 09:02:52 írta wolfman »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6466 Dátum: 2011.04.30 10:27:53 »
Petya,

épp most hirdette meg a kollégám a 755.6-os erősítőjét.
Meg egy GTO - helyett CS!!! - szubot gyári zárt ládában.

ok meglesem, bár hifire most nem akarok költeni, jó ez így nekem ahogy van. Viszont köszönöm hogy írtál a hírdetésemre!! :flowers: :yes: Majd csak elmegy most már az a gto.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6467 Dátum: 2011.04.30 12:39:14 »
Sziasztok!

Megvettem végül a Corollába a Kenwood KDC BT60U-t. Jó kis fejegység, pár érdekes dologgal. De nem kifejezetten rádiózáshoz találták ki, elég macera léptetni az adók között. Erre nem is gondoltam a vásárlásnál. De az már alapból hallatszik, hogy megszóllaltak rendesen a hangszórók, már érzem hogy a zene mozgatja a nadrágot a lábamnál. És a sokféle beállítás között megtaláltam valami kedvemre való hangzásképet is.

DE! Megvettem hozzás a Connects2 kábelszettet, (17e ft  :wacko: ) hogy meglegyen a kormányvezérlés is, de nem tudom bekötni. Ebben kérnék segítséget. Már nem emlékszem pontosan, de szerintem a gyári rádióba nem volt külön bekötve kormányvezérlős kábel, hanem a többi kábelkorbácsban volt. (tehát áram+első hangszóró 1 kábelkorbácson, mellette közvetlenül a hátsó hangszóró, alatta a cdtár, jobb fölül üres volt, jobb alul a computer kábelei http://igeny.hu/corolla/Im000126_jelolessel.jpg )

A kocsi csatlakozóit rákötöttem a Connect2-s adapterre, abból ő ISO csatlakozópárt csinált, és aztán a Kenwood kompatibilis csatlakozót. Az ISO csati résznél kiágazik 3 kábel (Piros, sárga, fekete, gyújtás, állandó fesz, föld), És belemegy egy kis fekete dobozkába, ez a kormány jelátalakító. A dobozka 2 oldalán két csatlakozósor van. Az egyik oldalába megy az előbb említett 3 vezeték, valamint még 3 kábel, egy maradék csatlakozóval (Kék, Fehér, Fekete, felirat szerint: Motoros antenna, bal front pozitiv, föld) Ezt a kábelt nem értem, a csatlakozóját meg nem tudom sehova dugni. A dobozka másik feléből 2 kábel jön ki. Egy mini din, a régi Kenwoodokhoz távirányítani, és egy barna szál. A barnát rádugtam a kenwood hátuljából kiálló Remote controll feliratú kék sárga kábelre. És nem működik a vezérlés.

Gondolom, hogy a szabad kék fehér fekete csatlakozó lehetne a megoldás, de nem tudom, mit kellhet vele csinálni.

Nagyon gyatra leírást adtak ehez a Connect2 cucchoz, és a weblapjukon sem egyértelmű semmi. Akinek van erről tapasztalata, kérem írja meg!

Erről van szó, akinek nem lenne tiszta.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6468 Dátum: 2011.04.30 13:51:19 »
A barnát rádugtam a kenwood hátuljából kiálló Remote controll feliratú kék sárga kábelre. És nem működik a vezérlés.


Hát ez rossz ötlet volt. A Kenwoodból kijövő drót ugyanis az estleges külső erősítőket kapcsolja be, azon a fejegység bekapcsolása után egy kis idővel egyenfeszültség jelenik meg, annak semmi köze a fejegység távirányíthatóságához.

Tudod, pontosan melyik Connets2 készletet vetted meg?
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.30 14:07:36 írta Ear »

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6469 Dátum: 2011.04.30 14:51:23 »
Szia!

Remélem nagy butaságot nem csináltam. Szerintem te a power controllra gondolsz, és nem a remote controllra. (kék-fehér talán, és kék-sárga)
Pontosan ez a cucc van ami a képen, Connects2 CTSTY001 egy ilyesmi adapterrel a doboz másik felén:


[a csatolmányt egy admin törölte]

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6470 Dátum: 2011.04.30 19:11:33 »
Szia!

Remélem nagy butaságot nem csináltam. Szerintem te a power controllra gondolsz, és nem a remote controllra. (kék-fehér talán, és kék-sárga)
Pontosan ez a cucc van ami a képen, Connects2 CTSTY001 egy ilyesmi adapterrel a doboz másik felén:


Igen, igy rendben levönek tünik a dolog, engem az zavart meg, hogy azt irtad, hogy a drót végére, a kormányról távvezérlő remote meg ha jól emlékszem egy kis csatlakozóban végzödik. Akkor egy dolgot kéne megtenni, egy resetelést, ha még kimaradt.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6471 Dátum: 2011.04.30 19:54:36 »
igen, egy szakember is a banándugót hiányolta, de nincs. a controll, a power és a mute is kis öntapadós feliratokkal vannak ellátva, és azokkal leszigetelve.
Resetet hardveresen a rádió hátulján keressem? És mi legyen a kék-fehér-fekete hármassal?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6472 Dátum: 2011.04.30 22:31:20 »
Jó drágán vetted a csatlakozót. Nekem 12 -be volt, bár az is igaz, hogy még tavaly tél elején valahogy vettem. Minden esetre kiváncsi leszek mi lesz a megoldás, mert nekem ahogy összedugdostam amit kell, működik minden rendesen. De lehet az is számít, hogy ez a frissítés utáni, szóval kicsit más a csatlakozókiosztás.
Na, majd kiderül.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6473 Dátum: 2011.05.01 08:14:07 »
igen, egy szakember is a banándugót hiányolta, de nincs. a controll, a power és a mute is kis öntapadós feliratokkal vannak ellátva, és azokkal leszigetelve.
Resetet hardveresen a rádió hátulján keressem? És mi legyen a kék-fehér-fekete hármassal?

A reset az valahol az előlap környékén szokott lenni. Vagy mögötte, vagy a szélén, esetleg az alján, bár a te típusodat nem ismerem pontosan, lehet, hogy arról lehagyták, bár az ilyen okosított DSP-s modelleken szokott lenni és nem csak egy hosszabb áramkimaradás esetén indul nulláról az egész rendszer.

A bekötést viszont nem tudom. Nem lehet, hogy valahol az évszámok-kivitelek nem stimmelnek? Akor szoktak felmerülni ilyen kérdések.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6474 Dátum: 2011.05.01 09:55:32 »
Jó drágán vetted a csatlakozót. Nekem 12 -be volt, bár az is igaz, hogy még tavaly tél elején valahogy vettem. Minden esetre kiváncsi leszek mi lesz a megoldás, mert nekem ahogy összedugdostam amit kell, működik minden rendesen. De lehet az is számít, hogy ez a frissítés utáni, szóval kicsit más a csatlakozókiosztás.
Na, majd kiderül.

nem tudom ,hogy emlékszel e, de 2 vagy 3 dugót kellett összedugnod? az első kép amit linkeltem, azon 3 csatlakozó van, de az egyiket nem tudom, hova dugni.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6475 Dátum: 2011.05.01 11:06:27 »
Yocee!

gyári fejednek mi a kódja? W58814 vagy W58802 ?
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6476 Dátum: 2011.05.01 12:11:05 »
Nekem 58814 -es volt a gyári fej. Nekem úgy rémlik 3 csatlakozóm volt, és mindent össze lehetett illeszteni a párjával. Igazából azt a plusz vezetéket furcsállom amiről írtál. A Pioneernál ami pluszban maradt az erősítő remote szála, meg a tolatókamera remote szála volt, de semmi több. Én is az évszám-típus verzióra gyanakszom, hogy amiatt lehet valami bibi nálad.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6477 Dátum: 2011.05.01 12:12:45 »
w58802-es volt a gyári. És ez alapján megválaszoltam magamnak mindent, ami nagyon rossz hír számomra. Egyszóval: Beszoptam.

a Facelift előtti Corollákban, de lehet, hogy még a Facelift előttiekben is van különbség, a lényeg, hogy a kormányon, vagy mellette vannak e a gombok. Nekem mellette vannak. 2004-ig a Toyota az AVC-LAN rendszert használja a kormánytávvezérléshez is. Ez azt jelenti, hogy a vezérlőben nem ellenálásháló van, hanem a gombok egy ic-re vannak kapcsolva, és az digitálisan küldi a jelet a rádió felé. Ezzel a jellel nem lehet mit kezdeni.

-Lecserélhetem a kormányt újabbra,
-Átberhelhetem a kapcsolót ellenáláshálóra,
-elfelejthetem az egészet, leszerelem a távvezérlőt, és akkor nem zavar.

Nem tudom, hogy mi legyen ezügyben.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6478 Dátum: 2011.05.01 12:34:54 »
Hát az nem túl jó hír. Az biztos, hogy volt még az azonos sorozatok között is különbség. Pl. az enyémben lévő gyári fej a cseh Panasonic gyárban, Pardubicében készült.  ::)  De valami olyasmire is emlékszem, hogy nem csak a Panasonic gyártott bele fejet.
Szerintem a kormánycsere nem lenne rossz gondolat, mert bontóból lehetne szerezni hozzá a küllőn lévő gombosat. Majd utána nézek, mert hirdettek ilyen Corolla bontott belső elemeit.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6479 Dátum: 2011.05.01 12:42:49 »
nekem is külön gombos van. olyan kormány kell, amin rajta vannak a gombok. de gondolom, ez a légzsák miatt nem olcsó.