Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704679 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6450 Dátum: 2011.04.15 07:23:10 »
.
Ami megzavar, hogy az ISO csatlakozóból kimenő sárga és piros kábeleknek, ahogy mennek a hifi aljzatába, félúton van egy csatlakozójuk, amit szét lehet húzni.
A kézikönyv azt írja, hogy bizonyos esetekben a csatlakozókat meg kell cserélni, azaz a pirosat, ami az ISO-tól  a hifihez ment, azt a sárgára dugjam és úgy menjen a hifibe, a pirosat meg hasonlóan.

A kékre időközben én is rájöttem, hogy mi. :)

Egyes autókban, főleg VW-k, gyárilag forditva van bekötve az ISO, akkor jön jól ez a cserelehetőség.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6451 Dátum: 2011.04.15 07:37:06 »
A Citroenben is felcserélték a fix és a gyújtás utáni +12V-ot.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6452 Dátum: 2011.04.15 07:56:26 »
Nekem jó, ha csak kulccsal megy, ezen nem változtatnék.
Ami megzavar, hogy az ISO csatlakozóból kimenő sárga és piros kábeleknek, ahogy mennek a hifi aljzatába, félúton van egy csatlakozójuk, amit szét lehet húzni.
A kézikönyv azt írja, hogy bizonyos esetekben a csatlakozókat meg kell cserélni, azaz a pirosat, ami az ISO-tól  a hifihez ment, azt a sárgára dugjam és úgy menjen a hifibe, a pirosat meg hasonlóan.

A kékre időközben én is rájöttem, hogy mi. :)

Igazából egyszerű a megoldás. Csatlakoztasd össze, de ne szereld be. Állíts be egy csatornát, tárold el. Húzd ki a kulcsot, várj öt percet, kapcsold vissza. Ha őrzi a csatornát, akkor rendben vagy. Ha eltűnt, meg kell cserélned a vezetékeket.

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6453 Dátum: 2011.04.15 08:18:03 »
Okés, köszönöm a segítséget, még délelőtt kipróbálom, más buktatót nem találtam. :)
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6454 Dátum: 2011.04.15 08:56:37 »
Igazából mindenképp várj 5-10 percet, mielőtt újra beindítod, és mindenképp próbáld ki a másik megoldást is, mert típusfüggő, melyik rádió milyen gyorsan "dobja el" a beállításokat rossz csatlakoztatás esetén. Úgy tapasztaltam, hogy a Pioneer azonnal, a Sony viszont trükkösen vár pár percet, úgyhogy azzal én is megjártam: összeraktam, beállítottam, kulcs ki, kulcs be, á tök jó, megvan. Aztán negyed óra múlva beszállok, sehol semmi beállított adó.  :censored: szedhettem megint szét...



Más.


Remélem, lesz kis időm a hét végén, és kipróbálom, milyen a magasakat letenni a mélyközepek környékére. Meg talán fejet is cserélek, kicsit járatom a Pioneert, meg persze visszaszerzem tőle a megevett CD-met...  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6455 Dátum: 2011.04.15 08:57:22 »
...kivéve persze ha megint megjelenik a gyújtászaj, mert akkor bizony ugrik vissza a Sony.... :szemez:

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6456 Dátum: 2011.04.15 18:40:44 »
Sikeresen beszereltem a hifit, működik szépen, köszönöm a segítséget.

A gond az, hogy így nincs garancia rá, most néztem meg a jótállási jegyet.  :hmmmm:
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6457 Dátum: 2011.04.16 08:24:37 »
Sikeresen beszereltem a hifit, működik szépen, köszönöm a segítséget.

A gond az, hogy így nincs garancia rá, most néztem meg a jótállási jegyet.  :hmmmm:

Azér valakit csak találsz, aki papíron beszereli Neked, ha valami gond van. Kivéve persze ha a beszereléssel van gond....  :D

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6458 Dátum: 2011.04.16 10:10:36 »
Ezt én sem értem pontosan, de a profik biztos láttak már érdekességeket, hogy be lehet kötni rosszul is. Ha erre ugrik így a gari, akkor ugorhatna ennyi erővel egy házimozira is.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6459 Dátum: 2011.04.18 10:39:00 »
Problémám a következő van egy MNC erősítőm és elszállt benne a végfok, meglett csinálva és visszaszeretném kötni viszont nem én kötöttem be és annyira nem is értek hozzá ezért a kapcsolók nem tudom milyen állásba voltak mert elletek piszkálva és nem szeretném, hogy megint elfüstöljön az erősítő vagy a láda. 4 csatornás az erősítő és az 1-2-es csatornára van rákötve az rca, a kapcsolók középen vannak, használati utasítás szerint H.P.F állásba közép/magas L.P.F-be pedig szub basszus, ezért logikusnak tartom hogy az L.P.F-re kéne állítanom mivel mélyládát akarok hajtani vele. A 3-4-es csatorna kapcsolóját pedig hagyjam középen ugye mert akkor elvileg az az OFF? Az lehetséges hogy azért szállhatott el benne a végfok mert valamelyik kapcsoló ellett nyomva és úgy ment? Úgy értem hogy mondjuk a 3-4-es át lett állítva és ez miatt, de arra mondjuk nincs rákötve semmi akkor nem kéne bezavarnia nem? (A szabályzó gombok nincsenek eltekerve azok jól vannak beállítva.)
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.18 10:42:41 írta ToMii »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6460 Dátum: 2011.04.18 11:02:15 »
El kéne, hogy vidd egy hozzáértőhöz az autóval együtt, aki kb. 3 perc alatt beköti és beállítja Neked, ha más gond nincs. A legkönnyebben így kerülheted el az újabb meghibásodást.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6461 Dátum: 2011.04.18 11:12:33 »
...annyira nem is értek hozzá...

Lásd wolfman hozzászólása. Gondolom, a gázbojlert vagy a fürdőszoba-csempét sem kezded el birizgálni, ha baja van.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6462 Dátum: 2011.04.18 11:27:16 »
Jogos csak a közelbe nincs hozzáértő, hanem inkább kontárok ezért gondoltam felteszem itt a kérdést hátha tud valaki segíteni, persze tudom látatlanba nehéz. Aki kötötte nekem az külföldön van és kicsit drága lenne most felhívni, de akkor az lesz.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6463 Dátum: 2011.04.18 14:33:42 »
a hozzászólásod alapján egyáltalán nem értesz hozzá. Ez nem baj, de ilyen szintű tudás esetén tényleg jobb, ha az ember hozzáértőre bízza a dolgot, legalább az első alkalommal, pláne tisztázatlan eredetű meghibásodás után. Szakember megnézi, megméri, berakja, és a következő alkalommal már Te is fogod tudni, hogy hogy kell. De távgyógyászattal nem fognék olyanba, amit még nem csináltam, és elképzelésem sincs, hogy hogy kellene.  ::) Inkább ne legyen a kocsiban zene még két napig.

colizoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6464 Dátum: 2011.04.20 21:35:48 »
Sziasztok

Kellene egy leirás az autoradio kiszereléseröl egy 2006-os Avébol. Tudtok segiteni, hogy kell?

Köszi

colizoli