Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1710439 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6480 Dátum: 2011.05.01 12:44:35 »
15.000Ft a bontott légzsákos börkormány  egyik bontos ismerösnél.

amugy én is tanácstalan vagyok ez ügyben.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6481 Dátum: 2011.05.01 13:02:40 »
Nem akarok beleugatni, de a kormánycsere mire lesz megoldás? Hiszen attól még a rádió mögött nem lesz mega 3. csatlakozó amit bele kellene dugni az adapterbe... Se kábelezés, se semmi. Ha valami autóvillamosságis meg is oldja kábelezést, akkor is legalább a spirálkábel kelleni fog, mert biztosan nem azonos mennyiségü szál van bennük. Ott meg megint kezdődik a cumi, mert a facelift elöttinek csak fel-le állítható a kormány, a facelift utáninak meg ki-be is. Más kormányoszlop, ki tudja a spirálkábel felfogatása azonos-e?
Nem elvetni akarom az ötletet, csak felhívnám a figyelmet az esetleges buktatókra, nehogy kormányt is vegyél feleslegesen!
Xanyi

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6482 Dátum: 2011.05.01 13:27:16 »
Valóban, ez is igaz. Lehet, hogy így csak szaporodnának a gondok. Hajaj.... nincs 5letem  :no:

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6483 Dátum: 2011.05.01 14:08:59 »
Valóban, ez is igaz. Lehet, hogy így csak szaporodnának a gondok. Hajaj.... nincs 5letem  :no:

nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

Azt hiszem akkor marad az, hogy nem távirányítok a kormányról.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6484 Dátum: 2011.05.02 00:52:37 »
Petya,

épp most hirdette meg a kollégám a 755.6-os erősítőjét.
Meg egy GTO - helyett CS!!! - szubot gyári zárt ládában.

ok meglesem, bár hifire most nem akarok költeni, jó ez így nekem ahogy van. Viszont köszönöm hogy írtál a hírdetésemre!! :flowers: :yes: Majd csak elmegy most már az a gto.

Nocsak. Volt érdeklődő?

(mellesleg csinálhatnál már róla pár másik képet, és váltogathatnád.... lassan nem az a baj, hogy nincs érdeklődő, hanem az, hogy mindenki azon gondolkodik, vajon mi baja lehet, hogy nem kell a kutyának se... A másik, amit még megcsinálnék, az az, hogy kitalálnék valami új szöveget. Ebből lehetőleg kihagynám, hogy a lábak újra voltak fényezve, hiszen ez megint csak olyan érzetet kelt, hogy kapott korábban az erősítő jócskán, ha már nem lehetett elmenni az esztétikum-csökkenés mellett... de ez csak az én véleményem...  ::) )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6486 Dátum: 2011.05.02 12:46:01 »
hmmm. néha üdítő látni, hogy van, akinek ez is elég.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6487 Dátum: 2011.05.04 16:39:05 »

Nocsak. Volt érdeklődő?

(mellesleg csinálhatnál már róla pár másik képet, és váltogathatnád.... lassan nem az a baj, hogy nincs érdeklődő, hanem az, hogy mindenki azon gondolkodik, vajon mi baja lehet, hogy nem kell a kutyának se... A másik, amit még megcsinálnék, az az, hogy kitalálnék valami új szöveget. Ebből lehetőleg kihagynám, hogy a lábak újra voltak fényezve, hiszen ez megint csak olyan érzetet kelt, hogy kapott korábban az erősítő jócskán, ha már nem lehetett elmenni az esztétikum-csökkenés mellett... de ez csak az én véleményem...  ::) )

Igen igazad van, ezt is fogom tenni :yes:. Most kicsit pihentetem a dolgot, mostanában más dolgok járnak a fejemben. Amúgy írt egy gyagyástódi hogy vinné 15-ért :D Aztán visszaírtam neki hogy ennyiért nem igazán szeretném eladni, mert ennél többet ér. Egy másik srác is hírdetett GTO 75.4-est csak ő 28-ért, annak meg 10-et írt ez a gyerek, hogy elvinné :D Na akkor nekem elfutott a méreg és megírtam neki hogy ennyiért vegyen inkább SAL-t vagy MNC-t jó lenne ha normálisabb árakat írna. Na ebből meg az lett hogy írt nekem egy hoszabb terjedelmű emailt amiben az anyukámra különböző megjegyzéseket tett és hogy én mit szólok bele az ő "üzletébe" :lol: na csak ott ültem a monitor előtt és kikerekedett szemekkel lestem hogy na most ez hol pottyant a világra? :D Elég furcsa emberkékbe botlok bele néha. Így szegény srác is levette a hírdetését mert a gyerek oda is irkált nekem mindenféle trágárságot. Na szóval most így várok a hírdetgetéssel, majd csinálok új képet meg minden.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6488 Dátum: 2011.05.04 23:27:57 »

Nocsak. Volt érdeklődő?

(mellesleg csinálhatnál már róla pár másik képet, és váltogathatnád.... lassan nem az a baj, hogy nincs érdeklődő, hanem az, hogy mindenki azon gondolkodik, vajon mi baja lehet, hogy nem kell a kutyának se... A másik, amit még megcsinálnék, az az, hogy kitalálnék valami új szöveget. Ebből lehetőleg kihagynám, hogy a lábak újra voltak fényezve, hiszen ez megint csak olyan érzetet kelt, hogy kapott korábban az erősítő jócskán, ha már nem lehetett elmenni az esztétikum-csökkenés mellett... de ez csak az én véleményem...  ::) )

Igen igazad van, ezt is fogom tenni :yes:. Most kicsit pihentetem a dolgot, mostanában más dolgok járnak a fejemben. Amúgy írt egy gyagyástódi hogy vinné 15-ért :D Aztán visszaírtam neki hogy ennyiért nem igazán szeretném eladni, mert ennél többet ér. Egy másik srác is hírdetett GTO 75.4-est csak ő 28-ért, annak meg 10-et írt ez a gyerek, hogy elvinné :D Na akkor nekem elfutott a méreg és megírtam neki hogy ennyiért vegyen inkább SAL-t vagy MNC-t jó lenne ha normálisabb árakat írna. Na ebből meg az lett hogy írt nekem egy hoszabb terjedelmű emailt amiben az anyukámra különböző megjegyzéseket tett és hogy én mit szólok bele az ő "üzletébe" :lol: na csak ott ültem a monitor előtt és kikerekedett szemekkel lestem hogy na most ez hol pottyant a világra? :D Elég furcsa emberkékbe botlok bele néha. Így szegény srác is levette a hírdetését mert a gyerek oda is irkált nekem mindenféle trágárságot. Na szóval most így várok a hírdetgetéssel, majd csinálok új képet meg minden.

Ejj de kár, hogy nem olvastam, ezeken mindig jót mulatok....  :D

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6489 Dátum: 2011.05.17 22:54:50 »
Egyrészt ne süllyedjen tovább a topik.  ::)
Másrészt van egy kérdésem. (ismét) Lehet, hogy amatőrnek tűnik majd.
Szóval adott egy gyári majd 5 éves akku. Meg egy 400W -os erősítő. Érdemes kondenzátort kötni az erősítő elé? Vagy nem jelent annyi biztonságot(értem ezen a feszültségingadozás kiegyenlítését) és ha kis időn belül esetleg cserés lesz az akku, akkor inkább abban vegyek valami normálisabbat?  :?:
Mert azt mindenképpen szeretném elkerülni, hogy zenehallgatás közben (akár alapjáraton vagy csak úgy út közben) el-el halványodjon a világítás vagy bármi hasonló.
Mert sokat és sokfélét olvastam már erről, de egyik oldal sem győzött meg igazán. Pl. valóban jelentkezik hangminőség romlás, ha használ kondenzátort az illető? (mert hogy volt ahol ezt is írták)
 :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.17 22:56:24 írta Maxim »

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6490 Dátum: 2011.05.17 22:59:45 »
nekem 600w os az erölködöm, nincs kondi bekötve, nem volt gond........

de ugyanez a szett a samarámban gallyra tette a generátort meg az aksit :whistling:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6491 Dátum: 2011.05.18 00:22:59 »
Egyrészt ne süllyedjen tovább a topik.  ::)
Másrészt van egy kérdésem. (ismét) Lehet, hogy amatőrnek tűnik majd.
Szóval adott egy gyári majd 5 éves akku. Meg egy 400W -os erősítő. Érdemes kondenzátort kötni az erősítő elé? Vagy nem jelent annyi biztonságot(értem ezen a feszültségingadozás kiegyenlítését) és ha kis időn belül esetleg cserés lesz az akku, akkor inkább abban vegyek valami normálisabbat?  :?:
Mert azt mindenképpen szeretném elkerülni, hogy zenehallgatás közben (akár alapjáraton vagy csak úgy út közben) el-el halványodjon a világítás vagy bármi hasonló.
Mert sokat és sokfélét olvastam már erről, de egyik oldal sem győzött meg igazán. Pl. valóban jelentkezik hangminőség romlás, ha használ kondenzátort az illető? (mert hogy volt ahol ezt is írták)
 :hug:
Az átlag mezei kondikkal az a baj, hogy egyszer ki birják adni magukból megfelelő sebességgel a megfelelő mennyiségű villanyt ámbár utánna tőtődnie kéne, miközben már egy újabb impulzushoz kellene megint nagyvillanyt adni ellenben nem tud szolgáltatni, de még az erőlködő elől is szipkázza azt a drága jó villanyt, hogy szolgáltatni tudjon... A kábelezésnél véltem felfedezni némi összefüggést a villódzás terén, mennél emberesebb drauton megy a villany annál kevésbé van jelen a villogósdi. Ma este Leszilaci tartott egy kis fülelést a kislányban remélem füle nem sérült nagyon, bár nálam nincs 600W, de az a kevés ami van nagyon muzikális és fincsi  :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6492 Dátum: 2011.05.18 00:43:24 »
Egyrészt ne süllyedjen tovább a topik.  ::)
Másrészt van egy kérdésem. (ismét) Lehet, hogy amatőrnek tűnik majd.
Szóval adott egy gyári majd 5 éves akku. Meg egy 400W -os erősítő. Érdemes kondenzátort kötni az erősítő elé? Vagy nem jelent annyi biztonságot(értem ezen a feszültségingadozás kiegyenlítését) és ha kis időn belül esetleg cserés lesz az akku, akkor inkább abban vegyek valami normálisabbat?  :?:
Mert azt mindenképpen szeretném elkerülni, hogy zenehallgatás közben (akár alapjáraton vagy csak úgy út közben) el-el halványodjon a világítás vagy bármi hasonló.
Mert sokat és sokfélét olvastam már erről, de egyik oldal sem győzött meg igazán. Pl. valóban jelentkezik hangminőség romlás, ha használ kondenzátort az illető? (mert hogy volt ahol ezt is írták)
 :hug:

Ha választani kell, inkább a komolyabb akku és egy generátor ellenőrzés mellett tenném le a voksom. Az a gond, hogy amennyiből egy korrekt kondenzátort veszel, annyiból bizony kitelik egy jobbacska akku is. Ezekkel a mindenhol kapható szifonokkal az a gond, hogy nem elég gyorsak, és/vagy színezik a végeredményt.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6493 Dátum: 2011.05.18 00:47:44 »
A kábelezésnél véltem felfedezni némi összefüggést a villódzás terén, mennél emberesebb drauton megy a villany annál kevésbé van jelen a villogósdi.

Azért elég sok múlik annak a kábelnek a minőségén. Olyannyira, hogy olyan is előfordult, hogy az eggyel vékonyabb, de jobb minőségű tápkábel jobb végeredményt hozott...

Én mostanában tervezem megtámogatni az elektromos rendszert az akku oldalán is egy plusz hifis testkábel darabbal, hogy ne csak a gyári keresztmetszeten szedegesse az elektronokat, meg ha már ott kalamászok, akkor lehet, hogy bepattintok egy pár rendes hifis akkusarut... már csak azt a békát kell lenyelnem, hogy ehhez véglegesen és helyre hozhatatlanul el kell távolítanom a gyári akkusarukat....  :wacko:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6494 Dátum: 2011.05.18 08:51:03 »
Nem a nagyon olcsóra gondolok, hanem hozzá tudnék jutni Connectionhoz 1 F kapacitásúhoz, azt gondolnám beépíteni. Csak azért vagyok bizonytalan, mert nem feltétlenül maxon vagy ahhoz közeli hangerőn hallgatom úgysem a zenét, szóval nem tudom, hogy volna-e gyakorlati jelentősége esetemben egy kondinak. Azért gondoltam a beépítésére, mert nem az olvasottakszerint a használatűval nincs an nyira igénybe véve az autó villamos hálózata.