Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1710449 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6495 Dátum: 2011.05.18 08:57:59 »
Nem a nagyon olcsóra gondolok, hanem hozzá tudnék jutni Connectionhoz 1 F kapacitásúhoz, azt gondolnám beépíteni. Csak azért vagyok bizonytalan, mert nem feltétlenül maxon vagy ahhoz közeli hangerőn hallgatom úgysem a zenét, szóval nem tudom, hogy volna-e gyakorlati jelentősége esetemben egy kondinak. Azért gondoltam a beépítésére, mert nem az olvasottakszerint a használatűval nincs an nyira igénybe véve az autó villamos hálózata.

Nem az árcéduláján múlik egy kondi gyorsasága, hanem a felépítésén. Ezek a szifonok azért lassúak, mert nagyok. Nehezen "mozdulnak meg". Gondolj csak bele: egy nagy üveg vizet sokáig tart kiönteni, sokáig tart megtölteni. A stampóspohár meg pillanatok alatt ürül és telik meg...
Ha kb. kétszeres áron veszel egy kondisort, azt jó eséllyel nem teszed ki a csomagtartó díszének, mert sokszor nem szép - viszont mivel sok kicsi kondiból áll, ezek fürgék, gyorsan reagálnak a hirtelen megnövő teljesítmény-igényre. Az eredmény pedig az, hogy nem befolyásolja a rendszer hangját, csak az erejét. Komolyabb játékosok a fej elé is szoktak ilyenből kicsit kötni...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6496 Dátum: 2011.05.18 09:18:20 »
...Érdemes kondenzátort kötni az erősítő elé?...

NEM. Taby összeszedte, miért.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6497 Dátum: 2011.05.18 09:26:13 »
Világos. Azért is kérdeztem tőletek, mert úgy gondoltam, hogy egy Connectionnál esetleg nem fordul elő, hogy  olyan jelenséget produkál amit Taby is leírt.
Az akkucsere meg szerintem nemsokára időszerű lesz a kora miatt, bár eddig nem nagyon mutatja jelét az agonizálásnak, de a hifi miatt lehetségesnek tartom, hogy előrébb kerül az elhalálozása. Így merült fel a kondenzátor ötlete. De nem ragaszkodom hozzá minden áron, mert azért csak nem mindegy, hogy arra is pénzt ad ki az embre (nem is keveset)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6498 Dátum: 2011.05.18 09:31:01 »
Ha úgyis aktuális lenne az akksicsere, a kondi árával (vagy annak egy részével) toldd meg a következő akksira szánt összeget, jó akksiválasztást feltételezve biztosan jobban jársz.

Petyaa vett direkt hifi miatt komolyabb akksit, neki is bejött.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6499 Dátum: 2011.05.18 09:34:39 »
Ezért is kérdeztem. Mert azért ti mégiscsak gyakorlati tapasztalatokat tudtok megosztani velem a témában.  :D

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6500 Dátum: 2011.05.18 10:23:59 »
Ma este Leszilaci tartott egy kis fülelést a kislányban remélem füle nem sérült nagyon, bár nálam nincs 600W, de az a kevés ami van nagyon muzikális és fincsi  :)
de jaáóú is volt a romantikus citadelláról lesétálni, majd az autóban enyelegni a muzsikára :D

még mindig szépen szól a csimbamcirkuszod  :flowers: pláne ezzel a ládával!
hasonló élményt eddig csak mark levinsonos lexusban éltem át, de az nem bírt ennyire ordítani.
nekem túl hangosnak is tűnt a renccered.

más:
fényképeket picasara töltöd?
kellene vennem állványt, és az iso1600-t elfelejteni,m elég zajosak lettek a képek.
jó volt a tegnap este :clap:

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6501 Dátum: 2011.05.18 20:40:28 »
nem tudtam eldönteni, hogy ide, vagy a humorba rakjam. De kész a kocsi, teljesen ki van szigetelve:


[a csatolmányt egy admin törölte]

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6502 Dátum: 2011.05.18 21:19:47 »
 [rohog]
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6503 Dátum: 2011.05.18 21:33:50 »
de jaáóú is volt a romantikus citadelláról lesétálni, majd az autóban enyelegni a muzsikára :D

még mindig szépen szól a csimbamcirkuszod  :flowers: pláne ezzel a ládával!
hasonló élményt eddig csak mark levinsonos lexusban éltem át, de az nem bírt ennyire ordítani.
nekem túl hangosnak is tűnt a renccered.

jó volt a tegnap este :clap:
sokkot kaptál bzzeg? soha nem volt még ilyen jó mi?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6504 Dátum: 2011.05.18 21:34:44 »
Ma koraeste Lapat hallását károsítottam nem kicsit, hanem nagyon, de majd ha erre lehet beszámol :)  :1eye:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6505 Dátum: 2011.05.18 21:42:22 »
Taby, mikrotalira nem jössz pénteken?
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6506 Dátum: 2011.05.18 21:45:39 »
Taby, mikrotalira nem jössz pénteken?
Addig nem maradok, sajna hétfő hajnalba jöttem fel most minden nap intenziv SAP képzésen vagyok az infoparkba és csoda, hogy még élek kicsit leharcolt vagyok..., de ha gondolod fussunk össze hónap, bár lesz egy utam Kerepesre de előtte utánna közbe... XI kerbe vagyok elszállásolva.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6507 Dátum: 2011.05.19 09:43:36 »

Ha kb. kétszeres áron veszel egy kondisort... az eredmény  az, hogy nem befolyásolja a rendszer hangját, csak az erejét.

Dehogynem befolyásolja a hangját. Én is sokszor próbálkoztam kondisorral és egyszer sem vált be.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6508 Dátum: 2011.05.19 09:53:58 »

Ha kb. kétszeres áron veszel egy kondisort... az eredmény  az, hogy nem befolyásolja a rendszer hangját, csak az erejét.

Dehogynem befolyásolja a hangját. Én is sokszor próbálkoztam kondisorral és egyszer sem vált be.

Végülis igaz, miért is ne befolyásolná, hiszen egy újabb elektronikai eszköz a láncban.... bár gyanítom, Nálad nem egy átlagos érzékenységű installáció dolgozik...  :)

És Te hogy oldottad meg, hogy az állandóan, pillanatról pillanatra ingadozó áramfelvétel ne "rugdosson vissza" a generátor felé? Kicsit tartok tőle, hogy ha sokat forszírozom a hangos zenehallgatást, az gajra vágja a generátort...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6509 Dátum: 2011.05.19 11:59:14 »
Nálad nem egy átlagos érzékenységű installáció dolgozik...  :)

És Te hogy oldottad meg, hogy az állandóan, pillanatról pillanatra ingadozó áramfelvétel ne "rugdosson vissza" a generátor felé?

uDim Junior előtt is töb kárt okozott egy Vetétől szerzett kondisor, mint hasznot. Az uDim Pro kondi már jobb volt, de az ár ugye.

Szerintem úgy, mint mindenki. Akkumulátorral.  :devil: