Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697615 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6420 Dátum: 2011.04.11 08:51:51 »
Ja és már be van kötve a kihangosító is, ami igen jól működik, a mikrofont a térképolvasó lámpához tettem. A tolatókamera is be van most már kötve, nagyon tetszik, de úgy gondolom inkább segédeszköz lesz nekem, mert ahhoz már öreg vagyok, hogy erre hagyatkozva tolatgassak.
Még este zenélgettem egy kicsit megint, állítgattam ezt azt, mert eddig minden nullára állítva ment, hogy azt is szokjam. Szóval kísérletezek.
De ha meglesz az egész, szerintem majd elugrok Gyöngyösre hátha valamelyiken ráértek egy kis állítgatásra   ;)

Mér hol is laksz te tulképpen...?

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6421 Dátum: 2011.04.11 10:02:12 »
Csak így, a vasárnapi ebéd utáni elmélkedésben eszembe jutott egy kérdés.
Lenne e bármi értelme, ha az autó fém elemeit a szokásos bitumenes anyagok helyett az Armacell szigetelőanyaggal helyettesítenénk? Ezek ilyen légtechnikai felhasználásra szánt ipari szigetelőanyagok, biztos van aki már találkozott vele. Ilyen habosított PET anyagok, mi a légkondi szerelésekor a befúvó dobozokat borítottuk be vele. Nem tartaná e jobban kint a meleget a kocsin kívül, és szigetelné e a zajokat? Illetve milyen hatása lenne a zenére? Mert sokkal könnyebb, mint a bitumenes cucc, és nem is nehéz ragasztani.

Nagy hülyeség?

Nem lenne jó. Ez az anyag alkalmatlan rezgéscsillapításra.

Ezt én nem jelenteném ki ilyen biztosan. De annyi nem maradt, hogy ki tudjam próbálni a kocsin, maximum egy alulemezen. Ha venni kell, akkor meg drágább, mint az erre kitalált anyagok (a Dynamaton kívül).

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6422 Dátum: 2011.04.11 10:15:18 »
Nézd, ha alkalmas lenne, meg úgy általában a habos izék alkalmasak lennének, akkor alkalmaznák is.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6423 Dátum: 2011.04.11 10:30:02 »
ez is érdekes számomra, hogy a szigetelést végző srác is csak az ajtó külsejét bitumenezte, és extrém esetnek nevezte azt, hogy a belsejét, a lukakat is leragasztják. Ugyan ezt mondta a Duett ből a szeki is.
Ezzel szemben a Dynamat telepítési útmutatójában ( http://www.dynamat.com/technical_installation_door_kit_install.html ) opcionálisnak írja a külső lemez szigetelését, és a belsőt mutatja fontosnak.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6424 Dátum: 2011.04.11 10:30:57 »
Nézd, ha alkalmas lenne, meg úgy általában a habos izék alkalmasak lennének, akkor alkalmaznák is.

És ha alkalmazzák is?

http://www.dynamat.com/products_car_audio_dynaliner.html

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6425 Dátum: 2011.04.11 11:50:37 »
Nézd, ha alkalmas lenne, meg úgy általában a habos izék alkalmasak lennének, akkor alkalmaznák is.

És ha alkalmazzák is?

http://www.dynamat.com/products_car_audio_dynaliner.html

Akkor föltétlen fel kell tapasztani a verdára....  ::)  :devil:
Majd számolj be róla, hogy milyen lett az eredmény.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6426 Dátum: 2011.04.11 11:55:54 »
Nem hiszem, hogy egy reklámoldalon szereplő fénykép/metszeti grafika alapján össze lehet hasonlítani az anyagsűrűséget, magát az anyagot, amiből készül, annak minden fizikai tulajdonságával együtt...

Megjegyzem a képeken az látszik, hogy a kiemeltebb helyeken még Dynamaték is Extreme-vel alapoztak, így aztán nekem ebből az jön le - bármilyen alapanyagot is talált ki rá a Dynamat -, hogy önmagában rezgéscsillapításra alkalmatlan.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6427 Dátum: 2011.04.11 11:56:31 »
Ja és már be van kötve a kihangosító is, ami igen jól működik, a mikrofont a térképolvasó lámpához tettem. A tolatókamera is be van most már kötve, nagyon tetszik, de úgy gondolom inkább segédeszköz lesz nekem, mert ahhoz már öreg vagyok, hogy erre hagyatkozva tolatgassak.
Még este zenélgettem egy kicsit megint, állítgattam ezt azt, mert eddig minden nullára állítva ment, hogy azt is szokjam. Szóval kísérletezek.
De ha meglesz az egész, szerintem majd elugrok Gyöngyösre hátha valamelyiken ráértek egy kis állítgatásra   ;)

Mér hol is laksz te tulképpen...?

Ha "rámkattintasz" akkor nem lehet látni? Én azt hittem igen. De egyébként kemény 45 kilométerre :D Na majd priviben vagy a másikon megírom  :hug:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6428 Dátum: 2011.04.11 12:00:02 »
ez is érdekes számomra, hogy a szigetelést végző srác is csak az ajtó külsejét bitumenezte, és extrém esetnek nevezte azt, hogy a belsejét, a lukakat is leragasztják. Ugyan ezt mondta a Duett ből a szeki is.
Ezzel szemben a Dynamat telepítési útmutatójában ( http://www.dynamat.com/technical_installation_door_kit_install.html ) opcionálisnak írja a külső lemez szigetelését, és a belsőt mutatja fontosnak.

a cél a többé-kevésbé zárt hangdoboz-szerű képződmény egyrészt, másrészt pedig az, hogy a levegő, amit a hangszóró membránja megmozgat ne tudjon betódulni a membrán másik oldalára. Ezért szoktak komolyabb rendszereknél szerelőnyílásokat is zárni.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6429 Dátum: 2011.04.11 12:51:01 »
Ezt értem. de ezzel szemben mindenki a rezgécsillapítást eröltette a bezárással szemben.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6430 Dátum: 2011.04.11 14:17:03 »
Nézd, ha alkalmas lenne, meg úgy általában a habos izék alkalmasak lennének, akkor alkalmaznák is.

És ha alkalmazzák is?

http://www.dynamat.com/products_car_audio_dynaliner.html

"The ALL NEW Dynaliner is the perfect ultra light weight   insulator to use on top of Dynamat." Vagyis tényleg jó a Dynamat tetejére...  :devil:

Használnak ilyen habokat, csak más célra. Az elsődleges lenne egy ajót lezárása, megszüntetése az akusztikai rövidzárnak. Egyes esetekben ehhez elég gyári helyre becsavarni a hangszórót, de gyakran szigetelni kell. A második lenne a sorban a rezgéscsillapítás, merevítés. Ilyenkor jöhet az ajtó külső részére, plafonra padlóra kerékjárati ívre amit csak akarsz. A harmmadik pedig a hangolás. Ezek a habosított dolgok bizonyos frekvenciasávban működnek. Ezekkel el lehet tüntetni kiemeléseket, csökkenteni a visszhangot stb. Viszont két felételnek teljesülnie kell, hogy jól működjenek. Kell hozzá más, bitumenes karakterisztikájú anyag, és ha aktív akusztikai szerepe van, akkor gondos mérés, hogy az ember tudja mégis mit csinál.   ;)

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6431 Dátum: 2011.04.11 19:57:10 »
" hogy az ember tudja mégis mit csinál."

na én nem tudom. csak gondolkodok, olvasok, kérdezgetek.

De köszönöm a válaszokat!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6432 Dátum: 2011.04.12 20:53:16 »
Nálam meg nem tudok miről beszámolni, mert tök jó minden :D Farkas koma úgy belőtte a rendszert hogy most egy ideig nem fogok problémázni.

Pedig tényleg el lehetne/kellene benne tölteni pár órát apránként állítgatással...  :szemez:

Megdumáljuk azt összefutunk megint. Ha veled találkozom farkas koma, mindíg jobb lesz a zene :clap: :yes: :flowers:

celicáss

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6433 Dátum: 2011.04.13 00:39:19 »

 :eek:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6434 Dátum: 2011.04.13 07:46:39 »
...ööö... nem lehet, hogy ez a video eltévedt?  ::)  :D