Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697659 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6030 Dátum: 2011.02.15 23:20:53 »

ajjaj rád jár a rúd :wacko: RCA csatlakozó csere.

Hát... majd meglátjuk. Ha Tominak van ideje, holnap elbattyogok hozzá, és ha lehet, megcsináltatom. Nem biztos, hogy a csatlakozó kuka, lehet, hogy csak a forrasztás engedett el. Nem nagyon mertem ott a félhomályban szétcsavarni, mert láttam, hogy ha nagyon erőltetem, kábé öt darabra hullik szét, és tényleg nem volt kedvem a szétpergő alkatrészeket összevadászni...

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6031 Dátum: 2011.02.16 22:37:02 »
Nem tudjátok hol tudok venni ilyen 1din-es tárolórekeszt a rádió alá? mert most az a tátongó lyuk elég csúnya
Just drive for fun

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6032 Dátum: 2011.02.17 01:01:53 »
No. Meg van a megoldás.

Nem kontaktos volt a csatlakozó, azaz nem szakadásos kontakthiba volt. A jelkábelből - mivel az jópárszor szét-össze lett rakva - a forrasztásnál kiszabadult egyetlen egy kis rézszál, és ha úgy fordítottam a dugót, akkor hozzáért az árnyékoláshoz. Újra le lett forrasztva és csókolom.  ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6033 Dátum: 2011.02.17 19:05:54 »
No. Meg van a megoldás.

Nem kontaktos volt a csatlakozó, azaz nem szakadásos kontakthiba volt. A jelkábelből - mivel az jópárszor szét-össze lett rakva - a forrasztásnál kiszabadult egyetlen egy kis rézszál, és ha úgy fordítottam a dugót, akkor hozzáért az árnyékoláshoz. Újra le lett forrasztva és csókolom.  ::)

Na látod, ezért kell 30ezerért Stingert venni :D Az akkor sem csinál ilyet ha egy proton ágyúval rálövök  :D. Lényeg hogy megvan a hiba. Egy kérdés: Cordial CLS215-öst nem tudsz nekem esetleg szerválni? :innocent:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6034 Dátum: 2011.02.17 19:55:47 »
30 ezres kábel ilyen értékű rendszerekben ágyúval verébre kategória. Annyiért erősítőt vesz az ember. Vagy ajtópanelt épít. Vagy lecseréli a magassugárzóit. Vagy épít nekik helyet az ajtóoszlopban. Vagy kiszigeteli a tetőt, csomagteret. Vagy cserél egy jobb szubra. Mindnek komolyabb hatása van a hangra, mint egy RCA-nak.

Szerintem.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6035 Dátum: 2011.02.17 20:18:17 »
30 ezres kábel ilyen értékű rendszerekben ágyúval verébre kategória. Annyiért erősítőt vesz az ember. Vagy ajtópanelt épít. Vagy lecseréli a magassugárzóit. Vagy épít nekik helyet az ajtóoszlopban. Vagy kiszigeteli a tetőt, csomagteret. Vagy cserél egy jobb szubra. Mindnek komolyabb hatása van a hangra, mint egy RCA-nak.

Szerintem.

Így van, de annak idején a 2db kábel volt 30, azt valamiért akkor nem tudtam kihagyni :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6036 Dátum: 2011.02.17 21:52:55 »
30 ezres kábel ilyen értékű rendszerekben ágyúval verébre kategória. Annyiért erősítőt vesz az ember. Vagy ajtópanelt épít. Vagy lecseréli a magassugárzóit. Vagy épít nekik helyet az ajtóoszlopban. Vagy kiszigeteli a tetőt, csomagteret. Vagy cserél egy jobb szubra. Mindnek komolyabb hatása van a hangra, mint egy RCA-nak.

Szerintem.

Így van, de annak idején a 2db kábel volt 30, azt valamiért akkor nem tudtam kihagyni :D
Nekem 1 sx17 volt 23e... :) De ez jappán szinezősbe ment :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6037 Dátum: 2011.02.17 23:30:48 »
Na látod, ezért kell 30ezerért Stingert venni :D Az akkor sem csinál ilyet ha egy proton ágyúval rálövök  :D. Lényeg hogy megvan a hiba. Egy kérdés: Cordial CLS215-öst nem tudsz nekem esetleg szerválni? :innocent:

Mér nem szóltál hamarabb? Tominál voltam, öttől úgy nyolcig. Biztos belefért volna, hogy lemérjen vagy 12 méter kábelt.  :sorcerer:
...persze aki háromnaponta néz be, az így jár...  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6038 Dátum: 2011.02.17 23:35:04 »
30 ezres kábel ilyen értékű rendszerekben ágyúval verébre kategória. Annyiért erősítőt vesz az ember. Vagy ajtópanelt épít. Vagy lecseréli a magassugárzóit. Vagy épít nekik helyet az ajtóoszlopban. Vagy kiszigeteli a tetőt, csomagteret. Vagy cserél egy jobb szubra. Mindnek komolyabb hatása van a hangra, mint egy RCA-nak.

Szerintem.


Fene tudja. Nálam - már ami a hardvert és nem a telepítést illeti - az RCA csatlakozók a szűk keresztmetszet...

Így van, de annak idején a 2db kábel volt 30, azt valamiért akkor nem tudtam kihagyni :D

Az emlékszem, tényleg jó vétel volt. Nekem 12 ezer volt egy pár kábel a Cordial RCA-ból...




wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6039 Dátum: 2011.02.17 23:50:42 »
Egyébként szert tett valahonnan valami bentragadt raktárkészletre, talán a magyar forgalmazótól. Bakker, hogy szóltak azok a hangszórók....  :eek: Hirtelen kézzelfogható volt, milyen az, amikor a zene leválik a hangszóróról. Olyan érzésem volt, hogy egy buborék közepén ülök, és csak körülöttem szól a zene. De körülöttem nagyon. Nem tudom, autóban lehet-e egyáltalán ilyet csinálni, ilyen stabilitást ekkora hangnyomással. Hallgattam a szaxofont, és magam előtt láttam a fekete zenészt.

Két 20 cm-s mélyközép dudorászott egy dupla - hűha, remélem, jól emlékszem - nyomókamrás magassal egy dobozban, és ebből volt ugye oldalanként egy. Tomi azt mondta, kellett volna alá mélyláda, de annál a zenénél, amit hallgattam, nem éreztem hiányát. Nagyon durva volt. De félnék itthonra ilyet venni. A szomszédok előbb-utóbb beszögelnék az ajtót, és rám gyújtanák a lakást....  :D :D :D

Komolyan mondom, napokat el tudtam volna ott molyolni, ezt is meghallgatni, azt is meghallgatni...



Egyébként a Sony meglepően szépen kezd szólni, ahogy összeszokik a rendszerrel... Csak hát nagyon kéne az a rezgéscsillapítás. Biztos, hogy sokat javulna energiában, pontosságban, de szerintem hangnyomásban is a mélyközép. Legalábbis amennyi levegőt megmozgat... Taby vette észre, hogy még az ajtónyitónál is átszuszog....  :devil: Viszont az ajtópanellel nem tudom, mit kezdjek. Szimpatikus volt a Tomi, azt mondta, hogy egy jó ajtópanel annyira drága lenne, hogy nem éri meg kifizetni, ráadásul utána ugye látszana, hogy ott valami belenyúlás van, ami határozottan nem tanácsos a VIII. kerületben.
Viszont a gyári rács egy katasztrófa.... Nem tudom, mi legyen. Valószínűleg először a szigetelés lesz meg, és utána meglátom, mennyit változik a dolog...

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6040 Dátum: 2011.02.18 16:04:16 »
Nem tudjátok hol tudok venni ilyen 1din-es tárolórekeszt a rádió alá? mert most az a tátongó lyuk elég csúnya

Nekem nem segít senki? :helpsmilie:
Just drive for fun

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6041 Dátum: 2011.02.18 17:58:58 »
Zó, nincs ilyen ótója senkinek... Ebayen kezdeném.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6042 Dátum: 2011.02.18 18:41:32 »
...Taby vette észre, hogy még az ajtónyitónál is átszuszog....  :devil:
v.ö.
Fene tudja. Nálam - már ami a hardvert és nem a telepítést illeti - az RCA csatlakozók a szűk keresztmetszet...

Szusszanó ajtó mellett biztos, hogy az a csatlakozó a szűk keresztmetszet? Úgy értem, tényleg meg lehet ezt ítélni?

Viszont a gyári rács egy katasztrófa.... Nem tudom, mi legyen. Valószínűleg először a szigetelés lesz meg, és utána meglátom, mennyit változik a dolog...

Nagyságrendekkel többet fog jelenteni hangzásban egy szigetelés, mint bármilyen RCA csatlakozó.

Ha van hely, az ajtópanelt egy ügyes mester megoldja úgy, hogy a gyári rács mögött maradj. Vagy úgy is, hogy a gyári rácsot eltünteti, és pont a gyári rács síkjáig emeli ki a hangszórót a saját rácsával.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6043 Dátum: 2011.02.18 19:40:49 »
Igen Farkas én is szigetelést nyomatnám, de annak ha te akarsz nekiálni, akkor azt melegben tedd. Ha mesterre bízod az más tészta. Sokat rádob tényleg a rendszerre, bár én akkor cseréltem egyből hangszóró kábelt is :D Szóval pontosan nem tudom mennyit dobott, de az biztos hogy mélyközépnek több a mély és akusztikailag jobban feldobja a kocsi belső terét. Kicsit jobban tartja bent a zenét. Én legszívesebben még a tetőt is kiszigetelném. Ha lenne rá fölös dohány meg is tenném :D RCA-t hagyd a francba. Amúgy néztem, a Cordial RCA 5-6 ezer Ft.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6044 Dátum: 2011.02.19 09:45:12 »
Valakinek most reklámot csinálok... :)

"Eladó 2db Stinger expert rca 5,2m (ez a legfelső széria)
+ adok hozzá egy Cordial RCA-t (pontos hosszát nemtudom hétfőn tudom lemérni)
mindegyiken van plusz kábelvédelem (bandázs+kígyóbőr)
 
ár 30000 ft
 
email: atis204@freemail.hu
 
tel: 30-756-9456"

Remélem nem hiában... :)
Józsi vagyok :-)