Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1705041 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5985 Dátum: 2011.02.07 20:53:34 »
Elvileg fejen sem lehet kikapcsolni a vágást és az erősítőn sem lehet.
 Fejen: 25Hz-250Hz 12dB/okt.-36dB/okt.
 Erősítőn 32Hz-320Hz 12dB/okt.
Igazából már azon is gondolkodtam hogy ha az erősítőn átkapcsolom az "EXT-INT" mód kapcsolót INT-re hogy ne a fejtől jöjjön a jel hanem a szettől akkor a fej sub beállításait így a vágásokat is kiesnek így a subot csak az erősítő vágja. Egy próbát talán megér. :D Ez gáz tényleg hogy aktív rendszert így nem lehet összehozni, mert a sub fele annyira aktív mint mondjuk passzív rendszerben. Mivel 2X van megvágva.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5986 Dátum: 2011.02.08 07:20:20 »
Elvileg fejen sem lehet kikapcsolni a vágást és az erősítőn sem lehet.
 Fejen: 25Hz-250Hz 12dB/okt.-36dB/okt.
 Erősítőn 32Hz-320Hz 12dB/okt.
Igazából már azon is gondolkodtam hogy ha az erősítőn átkapcsolom az "EXT-INT" mód kapcsolót INT-re hogy ne a fejtől jöjjön a jel hanem a szettől akkor a fej sub beállításait így a vágásokat is kiesnek így a subot csak az erősítő vágja. Egy próbát talán megér. :D Ez gáz tényleg hogy aktív rendszert így nem lehet összehozni, mert a sub fele annyira aktív mint mondjuk passzív rendszerben. Mivel 2X van megvágva.

Hülye erősítő. Ne mindegy, akkor a fejen told olyan magasra a vágási frekvenciát, amennyire csak tudod, a meredekséget meg a leglaposabbra, hátha javul a hang.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5987 Dátum: 2011.02.08 08:29:07 »
Holnap megyek Gyurihoz, már várom. Viszem magammal a JR4.300-at is, hátha többet tud, mint a négycsatis Pro. Attól tartok egyébként, hogy a mélyközepeim megadták magukat. Egyszerűen semmi mélytartomány nem jön ki belőlük, ha alul vágatlanul küldöm rá a jelet, akkor sem szólal meg semmi belőlük kb. 100Hz alatt. Mondjuk használt hangszóróban benne van ez a kockázat, de ha ez a helyzet, még egyszer nem vállalom.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5988 Dátum: 2011.02.08 15:34:20 »
Mondjuk használt hangszóróban benne van ez a kockázat, de ha ez a helyzet, még egyszer nem vállalom.

Nem vinnéd el hozzá az én hangszóróimat is?

A Jr. mélyközepekből volt egy sorozat, aminél azt hiszem a membránszél ragasztása engedett el, ez ismert és javított hiba volt, és ehhez van javítókészlet is, ha jól tudom.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5989 Dátum: 2011.02.08 15:56:48 »
Persze, elviszem. Viszont nem holnap megyek, csak pénteken: nincs Gyurinak alugömb kéznél, addigra felér Pécsről. Egyébként távgyógyítóilag azt mondta, szerinte az erősítő lesz kevés a mélyközéphez; bepróbálunk egy Hollywood Excursiont (ilyet), szerinte vadállat, kíváncsi leszek rá.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.08 15:58:44 írta Satriani »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5990 Dátum: 2011.02.08 20:41:13 »
Persze, elviszem. Viszont nem holnap megyek, csak pénteken: nincs Gyurinak alugömb kéznél, addigra felér Pécsről. Egyébként távgyógyítóilag azt mondta, szerinte az erősítő lesz kevés a mélyközéphez; bepróbálunk egy Hollywood Excursiont (ilyet), szerinte vadállat, kíváncsi leszek rá.
Nekem is arra jutottunk, hogy a mélyhajtásra is szintén kevés a Jr 4 csatisa, én meg még be se jelentkeztem Gyuriékhoz, de már kezdem keresgélni az időpontot amikor mehetnék hozzájuk egykét apróságért zárt ládában. :)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5991 Dátum: 2011.02.08 21:42:53 »
Az mondjuk hidalva az én mélyemet simán elviszi; annak a kettévágott kétcsatornása van most bent, és a mélytartománnyal van a legkisebb bajom.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5992 Dátum: 2011.02.08 21:51:25 »
Az mondjuk hidalva az én mélyemet simán elviszi; annak a kettévágott kétcsatornása van most bent, és a mélytartománnyal van a legkisebb bajom.
Gyuri szerint nem mélyhajtásra született, elmegy de van mire gyúrnia.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5993 Dátum: 2011.02.11 18:54:12 »
Sziasztok!

Összeállt a kép, ez úton is szeretném megköszönni t az én farkas cimborámnak! :clap: Hogy segített a beállításban. Hogy eloszlassak minden tévhitet, lehet egyszerre vágni fejen is és erősítőn is a szubot, anélkül hogy veszítene az erejéből. Igaz az a tuti ha csak fejen vágunk, de szuberősítők esetében ez nem ilyen egyszerű. Végülis Wolfyval összeraktuk a dolgot, vágást beállítottuk úgy hogy a mély olyan mint régen, talán erőteljesebb és sokkal pontosabb. Ami nekem nem jutott eszembe hogy a jelszintekkel is érdemes játszani. Aktív rendszernél minden baromságot lehet állítani, igazából nagyon nehéz lenne így optimalizálni a rendszert mert rengeteg részletből áll össze a kirakós játék, de most már úgy néz ki kialakult valami ami nagyon élvezhető, visszatért a sub a képbe. Következő teendő egy Stinger RCA megvétele és egy hangszórókábel csere.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5994 Dátum: 2011.02.11 20:37:19 »
Druszám, szerintem hallgasd egy ideig a rendszert, pár hónapig ne nyúlj hozzá. A kábelezést fontold meg jól - ha nem csal az emlékezetem, most legalább a 3. garnitúra kábel szerepel az autódban, pedig a teljes lánc talán legkevésbé hangsúlyos eleme... Lehet, hogy jobban járnál, ha kb. ugyanannyiért pl. szigetelnél, vagy ha a magasaid eddig gyári helyen voltak, kitennéd őket valami szabadabb helyre. Csak hangosan gondolkodom, lehet, hogy rosszul látom.

-----

Ha már itt tartunk: nálam kikerültek a magasak klassz kis esztergált alugömbökbe. Egyrészt fajinul néznek ki (Gyuriék előtt többedszer le a kalappal), másrészt sokat javult a hangzásuk: a tükörháromszög rácsa kissé megfogta őket. A pozíciójuk is kellemes következménnyel járt: kitágult a tér, Corolla helyett Avensisben ülök. :D Plusz történt még egy változás: Gyuri ajánlására vettem egy másik négycsatornás erősítőt (linkeltem a minap, ilyen). Még bejáratós, kicsit nyers a hangja, de határozottan többet tud, mint a mikro erősítők. Egyelőre nem annyira letisztult, viszont erőteljesebb, dinamikusabb, a Jr-nél jobban részletez, többet dolgoztatja a mélyeket, és a magasak is nyugodtabban, tisztábban szólnak vele. Miután hazaértem, még egy szűk fél órát ültem lent a kocsiban, hallgattam a kedvenceket, és 1-2 óra után máris tompult a harsánysága. Járatás után írok verdiktet, addig csak annyit, hogy ilyen rövid idő alatt is világos, erősen best buy gyanús a szajré. A viccesen kis pléhdoboz minőségi elektronikát takar.

A "hogyan tovább" tekintetében nem röpködnek a C- és D-verziók... Az autóm korlátait nem lehet meghágni, az ajtómban a mélyközép a profi építés ellenére sem fog úgy szólni, mint egy szerencsésebb alapkonstrukciójú autóban. Kicsit mélyszegény a rendszer, tehát A) autót cserélek B) szub fronton húzok bele. Mivel minőségi váltást jelentő autócserére egyelőre nincs keret, marad a B). Ősszel belehúzok.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5995 Dátum: 2011.02.12 04:16:29 »
Hogy eloszlassak minden tévhitet, lehet egyszerre vágni fejen is és erősítőn is a szubot, anélkül hogy veszítene az erejéből.

Tényleg?  :whistling: Megcsináltad az ellenpróbát?  :devil: :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5996 Dátum: 2011.02.12 10:02:58 »
Sziasztok!

Összeállt a kép, ez úton is szeretném megköszönni t az én farkas cimborámnak! :clap: Hogy segített a beállításban. Hogy eloszlassak minden tévhitet, lehet egyszerre vágni fejen is és erősítőn is a szubot, anélkül hogy veszítene az erejéből. Igaz az a tuti ha csak fejen vágunk, de szuberősítők esetében ez nem ilyen egyszerű. Végülis Wolfyval összeraktuk a dolgot, vágást beállítottuk úgy hogy a mély olyan mint régen, talán erőteljesebb és sokkal pontosabb. Ami nekem nem jutott eszembe hogy a jelszintekkel is érdemes játszani. Aktív rendszernél minden baromságot lehet állítani, igazából nagyon nehéz lenne így optimalizálni a rendszert mert rengeteg részletből áll össze a kirakós játék, de most már úgy néz ki kialakult valami ami nagyon élvezhető, visszatért a sub a képbe. Következő teendő egy Stinger RCA megvétele és egy hangszórókábel csere.

Hát, sok segítség nem volt, inkább csak próba, és úgy tűnik, működik. Lehet, hogy nem jó, de jónak tűnik.  ::)
Ha úgy érzed, hogy a mély olyan, mint régen, akkor öröm van.  :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5997 Dátum: 2011.02.12 10:35:27 »
Tényleg?  :whistling: Megcsináltad az ellenpróbát?  :devil: :D

Te Fül.

Én személy szerint úgy örülnék neki, ha azt a Benned felhalmozott iszonyú mennyiségű tudást (ezt komolyan mondom, nem szívatlak) és tapasztalatot számunkra, műkedvelő amatőröknek, hobbistáknak is hozzáférhetővé tennéd valahogyan. Vagy mondd azt, hogy a tudás hatalom és pénzt ér, és mosolyogj csendben a botladozásainkon (ennek örülnék kevésbé).

De. Az informálásnak ez a módja azt gondolom, nem túl - hogy egy jó képzavarral éljek - informatív. Sz@rakodunk, csetlünk-botlunk, a végén örülünk, Te meg beszúrsz egy fél mondatot hagyományos elektronikáról, ellenpróbáról. Lehet, hogy ha az elején elmagyaráztad volna akár röviden, akár hosszan (esküszöm, ha senki más nem én biztosan elolvastam volna) az egészet, mi is többre mentünk volna, meg Te is. Ha elmagyarázod, mi meg megcsináljuk az ellenpróbát bármi legyen is, és kiderül, hogy rosszul gondolkodtunk, akkor azzal jövünk vissza, hogy hát ez a srác nem beszél hülyeséget. És nem utolsó sorban legközelebb már nem futnék-futnánk neki ilyennek.

De így most az a helyzet, hogy Te onnan a gép elől beszúrtál egy kis ördögös-vigyorgós kérdést, én meg a kocsiban hallottam, hogy működik. Nem akarok vitatkozni Veled, mert bizonyára igazad lehet, de tény, hogy működött úgy, hogy kitaláltuk. Nyilván nem véletlenül mondod azonban, amit mondasz, és a saját szemszögedből teljes joggal nézel hülyének, és mondod azt, hogy hát akkor kis barátom csináld, ahogy jónak látod.

...csak csendben jegyzem meg, hogy ha netán mégis áldoztál volna erre egy bekezdést, mondjuk akkor, amikor kérdeztem, még az állítgatás előtt, most lehet, hogy nem csak hinném, hanem tudnám is, hogy igazad van, és nem kéne hülyének nézned...

   Persze nem vagyok teljesen tisztában a háttérrel, lehet, hogy azért nem értekezel hosszabban, mert mondjuk keresel is vele munkaidőben (nem tudom, mivel foglalkozol), vagy szerződés köt, esetleg csak egyszerűen nem akarod elvenni az olyan emberek kenyerét, akik ezzel hivatásszerűen foglalkoznak. Ez is egy érthető, megérthető álláspont.

Én például ezt úgy oldom meg, hogy erősen óvakodom a számomra szakmai jellegű értekezésekhez való hozzászólástól, pedig hidd el, néha nagyon fogom a fejem azokon a baromságokon, amit összehordanak.... de félreértés ne essék, ez nem jótanács Feléd, és ezt őszintén mondom. Az a kevés információ is igen értékes, ami Tőled származik, még ha néha úgy kell harapófogóval is hozzájutni....  :whistling: :D

Szóval nem szeretném ezt itt túlragozni, de erről a szituációról egy régi vicc jut eszembe, amikor elmegy a c..... halmozottan hátrányos helyzetű a varázslóhoz, hogy nagyon nípes a calád, nem kell több purgyé, mit tegyenek.

- Reszelj le egy almát, szórd meg fahéjjal, az asszony egye meg róla!

Eltelik kilenc hónap, megint jön a családfő:
- Te varázsló, ez nagyon nem jó, megint eggyel többen vagyunk....
- Almát reszeltél?
- Igen.
- Fahéjat, mazsolát tettél rá?
- Nem, hát a mazsolát azt nem mondtad!
- Na akkor tegyél.

Újabb kilenc hónap múlva ismét érkezik a családfő:
- Te varázsló, én megfojtalak. Már megint gyarapodtunk, pedig mindent úgy csináltunk, ahogy mondod!
- Almát reszeltél?
- Igen.
- Fahéjat tettél rá?
- Persze, hogy tettem!
- Mazsolával megszórtad?
- Igen!!!
- És tejszínhabbal bekented?
- Hát ezt nem mondtad!
- Na hát akkor menj haza, és csináld meg!

Ismét kilenc hónap, családfőnk kapával-kaszával felszerelve közelít a varázslóhoz:
- Na most véged varázsló, megjött a következő gyerek is, pedig mindent úgy csináltunk, hogy mondtad...
- Almát reszeltél?
- Reszeltem.
- Fahéjat tettél rá?
- Tettem.
- Mazsolával megszórtad?
- Meg.
- Tejszínhabbal is bekented?
- Be!
- Asszonyt megdugtad?
- Hát persze!
- JAJ HÁT AZT NEM SZABAD!!!...

Bocs a hosszért....  ::)

Szóval valahogy úgy érzem magam, mint szegény családfő, mindig van valami, amit pedig tudnom kellett volna.....

Nem haragból írtam, csak azért, hogy kicsit lásd azok szemszögéből is, akik nem foglalkoztak vele hosszú-hosszú éveket..... köszi. Meg písz, meg ilyenek....  :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5998 Dátum: 2011.02.12 11:07:58 »

Szóval valahogy úgy érzem magam, mint szegény családfő, mindig van valami, amit pedig tudnom kellett volna.....


Igen csak te nem vagy "Külföldi" hátrányos helyzetű  :lol: Na ja hát nem lett volna rossz ha a mi Fülecsként elmondta volna hogy működik a vágás egy elektronikába ilyen esetben hogy van egy hangprocesszor + az erősítőben az alul áteresztő szűrő.......subnál. Hogy mi jön ki a végén, hogy érdemes vágni. Mert az biztos hogy ez nem a normális eset, hogy vagy csak a fejen vágok vagy csak az erősítőn.....itt fejen is erősítőn is KELL. Mert nincs más út ilyen aktív rendszernél :D Úgyhogy tényleg örülnénk neki ha Fül megosztanál velünk pár infót, talán hülyébbek már nem leszünk tőle :lol: :hug: Amúgy meg saját hibáinkból tapasztalva előbb vagy utóbb eljutunk mi is a csúcsra, de ezteket a botladozásokat le lehetne rövidíteni ha egy hozzáértő profi segítene nekünk abban hogy ne kövessük el azokat a hibákat amiket ilyenkor elszoktak.......bármilyen hifis témában.

Na és Farkas! Mi van a fejeddel? :?:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5999 Dátum: 2011.02.12 11:12:44 »
Druszám, szerintem hallgasd egy ideig a rendszert, pár hónapig ne nyúlj hozzá.

Igen ez így is lesz naná! :yes: Hangszórókábelt azért akarok cserélni, mert már egy jó ideje ezek a sodrott UTP kábelek vannak bent, ráadásul a szett baloldalának kábeleihez hozzá kellett forrasztanom :D mert csak úgy értek el az erősítőhöz. Ha jőő a tavasz jőő a kábel :D. Ez idegesít és ez lehet a rendszer gyenge pontja.....és mint tudjuk amilyen a gyenge komponens, olyan a rendszer is. :wacko:
 Jó ez az erősítő :yes: