Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887315 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5490 Dátum: 2010.07.18 22:53:20 »
Én ősszel (2009) cseréltettem első szélvédőt, a gyári Toyota helyére Pilkington ment. Rajta is van körben ilyen fekete kis pöttyökből álló napfényszűrő(?) csík, a két napellenző között a visszapillantó fölött vastagítva a pöttyözés. A szélvédő asszem valami 20.000- volt, szerencsére a gyári keret menthető volt, sérülés nélkül lejött és vissza is ment, úgyhogy erre nem kellett költeni (amúgy 9500 Ft lett volna). A ragasztó, amit használtak hozzá 5000 Ft. Volt még egy 10.000-es önrészem, a többit fizette a biztosító. A munkadíjra nem emlékszem, de cakkon-pakk olyan 40.000 Ft körül van az egész móka.
Egyúttal meg lett csinálva a kis korrózió is az ablak felett a tető találkozásánál.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.18 22:59:20 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5491 Dátum: 2010.07.18 22:55:41 »
Mi a Civic-ben nem rég cseréltünk első szélvédőt egy kő miatt, ami végigrepesztette az üveget. 31e Ft volt mindennel együtt. SEKURIT márkájú az üveg, ez van az E12-es Corollánk üvegeire is írva. Gondolom nem lehet akkor annyira rossz.

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5492 Dátum: 2010.07.18 23:05:11 »
 :no:, Nagyon megy ez a kavicsfelverődés miatti szélvédőcsere mostanában.
Egy volt E12-es ügyfelem aki új Subaru Forester Boxer dieselt vett idén, szintén kapott egy kavicsot 1 hónapja kb, be is repedt végig még aznap neki.
260K!!! volt a szélvédő a cserével együtt, még jó hogy casco-s

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5493 Dátum: 2010.07.19 08:52:38 »
a gyári Toyota helyére Pilkington ment

az enyémen a gyári is Pilkington, elöl-hátul legalábbis
oldalt asszem Saint-Gobain Sekurit van

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5494 Dátum: 2010.07.19 09:54:28 »
A nagyon olcsó nagyon gagyi lett, talán istvanfnak vagy kinek cseréltek mostanában szélvédőt, megint kapott követ, casco fizet és annyira gagyi az üveg, hogy amikor a biztosítós belekarcolt vmit, akkor végigrepedt az egész.
Így van, ebből okulva Pilkington megy bele most kedden, elvileg ők gyártják a gyárit is, legalábbis bizonyos típusokba.

drRoot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5495 Dátum: 2010.07.19 11:39:09 »
Sziasztok,

Új vagyok itt. Jelenleg egy 2001-es Corolla tulaja. Mint sok mindenkinek, nekem is belebújt a csörgő kígyó. Amit lehetett a témában kiolvastam, ezúton is köszönöm. De most jön a neheze. Épp ECU vadászás közben vagyok, jelenleg nincs a láthatáron egy sem. Nehezíti a dolgot hogy az autó Japán gyártású. A szervízvezető a Realszisztémánál azt mondta, hogy nekem a 89661-0W134 gyári számú ECU ra van szükségem. A kérdésem hogy valóban van különbség a vezérlésben az Angol és a Japán gyártás között? Ha igen akkor hogy lehet az, hogy Nálad a ....2264 jó a W32 helyett?
Esetleg tudsz lelőhelyet? Én végig hívtam a honlapon található összes bontót, de jórészt szívócsonkot akartak rám tukmálni.  :wacko:
Segítségetek előre is köszönöm.

Sziasztok!

Ma véget ért egy korszak.ECU-t cseréltek az autómban.Vége a csörgés és kopogásos égés korának.
Köszönöm mindenki segítségét!
Jöhet a pezsgő!



Szia!

Bontóban vettem egy 20asért.:)Az a lényeg hogy a sorszáma vége ........2264 legyen, ne a .......W32 végű.Ez a kettő van, a ..........W32 végű a szar.



TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5496 Dátum: 2010.07.19 23:00:53 »
Baxxa meg hogy jártam ma, hoztak egy 99-es OFF Suzuki Swiftet ON hozzám féktárcsa és fékbetét cserére, mutatósabb fajtából való 15" alufelnikkel, kerékőrrel, a kerékőr kiszedőt elhagyták, nincs meg, faxa mondom, majd lesz valami
Rohadt mélyen bent a felniben a köcsögfejű kerékőr:
http://imagerz.com/QFdCCQgMBAI

Szívtam vele vagy másfél órát, köszörülgettem dugókat, de nem bírtam ráfogni semmivel sem, meg a felniket sem akartam megsérteni, a 4 kereket meg muszáj volt levenni, nem jött össze sehogyse.
Múltkor láttam az egyik autósboltban lesarkalt fejű csavar és egyben kerékőr kiszedő szettet, elmentem megvettem, nem volt olcsó, 17K-ért hoztam el a garnitúrát, de nagyon jó, egy perc alatt kikaptam vele mind a négy kerékőrt légkulccsal.
http://imagerz.com/QFdCCQgMC1E
http://imagerz.com/QFdCCQgMC18

Pöpec kis cucc, bármilyen kerékőrt kiveszek vele,külső és belső ricniset, csillagost is, a sajátomra is rápróbáltam, simán kiszedné, de nem akartam összekarcolni, a fogak kicsit megharapják az anyát.
Ezek után semmit nem ér a lopás ellen a kerékőr sem, bárki vehet a boltban ilyen szerszámot

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5497 Dátum: 2010.07.20 00:11:18 »
...és most, hogy leírtad, már egyre többen tudják is :winkiss:
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5498 Dátum: 2010.07.20 00:19:29 »
Eddig is tudták, tele van vele a net, meg az e-bay.

Szerinted mit kap Gázsiká Kárácsonyráá az ápjátul?!

Eddig sem pneumatikus SDS fúróval szedték le a kerekeket...


TZoli: Azért nem kevés pénzt fektettél bele ebbe a szarba. Remélem megkérted az árát rendesen. Az olyan idióta, aki elhagyja a kerékőr kulcsát, az megérdemli, hogy dellázzon rendesen...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5499 Dátum: 2010.07.20 08:10:37 »
Jah' csak idő kérdése, mindenre találnak megoldást, persze most már boltban legálisan megvehető pl ez is.  :hmmmm:
Fery

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5500 Dátum: 2010.07.20 16:10:25 »
Az a kerékőr ami kívülről teljesen kerek, abba ez hogyan akad meg? Nem kételkedem benne, csak nem értem a működését
Xanyi

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5501 Dátum: 2010.07.20 17:14:23 »
Nekem ez van most a TS felnikhez, Luna-n is ez volt, a képen kicsit más a kerékőr felfekvője mint a valóságban:
http://gumisarok.hu/kerekor-21156-m12x15-lapos-535-kerekor-anya-p-575.html

Simán kivehető vele, a szerszám belső átmérője nem fix hanem kicsit kúpos, elkezded rátolni finoman csavarva és amikor megakad mehetsz is rá keresztkulccsal. Ha nem elég, meg lehet ütni kalapáccsal is hogy jobban rámenjen
Amit linkeltem fentebb suzukit annak is a külsejét fogtam meg vele, ami teljesen kerek
 
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.20 17:36:12 írta TZoli »

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5502 Dátum: 2010.07.20 17:39:09 »
Kerékőr-leszedő: bezzeg mikor írtam, hogy haver defektet kapott, aztán kiderült, hogy nincs meg a kerékőr, gumis kijött és hamarabb leszedte mint egy átlag user a gyári leszedővel, akkor nagyon lelettem vauzva :innocent:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5503 Dátum: 2010.07.20 17:41:23 »
Sziasztok,

Új vagyok itt. Jelenleg egy 2001-es Corolla tulaja. Mint sok mindenkinek, nekem is belebújt a csörgő kígyó. Amit lehetett a témában kiolvastam, ezúton is köszönöm. De most jön a neheze. Épp ECU vadászás közben vagyok, jelenleg nincs a láthatáron egy sem. Nehezíti a dolgot hogy az autó Japán gyártású. A szervízvezető a Realszisztémánál azt mondta, hogy nekem a 89661-0W134 gyári számú ECU ra van szükségem. A kérdésem hogy valóban van különbség a vezérlésben az Angol és a Japán gyártás között? Ha igen akkor hogy lehet az, hogy Nálad a ....2264 jó a W32 helyett?
Esetleg tudsz lelőhelyet? Én végig hívtam a honlapon található összes bontót, de jórészt szívócsonkot akartak rám tukmálni.  :wacko:
Segítségetek előre is köszönöm.

Sziasztok!

Ma véget ért egy korszak.ECU-t cseréltek az autómban.Vége a csörgés és kopogásos égés korának.
Köszönöm mindenki segítségét!
Jöhet a pezsgő!



Szia!

Bontóban vettem egy 20asért.:)Az a lényeg hogy a sorszáma vége ........2264 legyen, ne a .......W32 végű.Ez a kettő van, a ..........W32 végű a szar.



Ha csörög, akkor én a helyedben megpróbálkoznék az E85-tel, annak magasabb az oktánszáma.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5504 Dátum: 2010.07.20 18:08:37 »
a szerszám belső átmérője nem fix hanem kicsit kúpos, elkezded rátolni finoman csavarva és amikor megakad mehetsz is rá keresztkulccsal. Ha nem elég, meg lehet ütni kalapáccsal is hogy jobban rámenjen

Így már értem. Akkor ezekszerint a kerékőr is csak az amatőrök ellen véd  :no:
Xanyi