Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2941914 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5400 Dátum: 2010.06.16 21:43:27 »
Szerintem csavar fogja belülről. Nekem is úgy van. Ki kell pattintani a tükörlapot.
(Gondolom a nőét is letörték, ezért kellett a komplett tükör.)

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5401 Dátum: 2010.06.17 00:48:28 »
... honnan jöhet a hang. Középtájt, valahol a szívócsonk és a szívószelepek közötti részen hallani, felülről :-)

Sziasztok!

Nem hagy nyugodni. Addig hallgattam a motort, ameddig nagyjából megvan. A hang úgy hallatszik, mintha a szívócsonk környékéről jönne, viszont fogtam egy hosszú csavarhúzót a fülemhez és motor minden egyes pontját végigtapogattam és legerősebben ... valahol a lánc könyékéről. De néha erősen, néha alig hallani. Alapjáraton hallom, menet közben nem. Attól még ott lehet, csak az egyéb zajok elnyomhatják. Gyanus nekema vízpumpa is. A csapágya nem tökéletes, gyengén hallani a szokásos csapágyhangot. Lehet, hogy mégis láncfeszítő?
Most végigolvashatom az egész fórumot, de időhiány miatt bátorkodom megkérdezni, ismertek olyan szervizt, vagy szakembert, am(k)i nem a lehúzásról híres, megbízható és egy ilyen jellegű problémát tud orvosolni elfogadható áron? Halásztelken az Autó-Szabót, ajánlották.

Kösz előre is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5402 Dátum: 2010.06.17 09:20:29 »
Rjanos! Csak a kíváncsiság kedvéért. Mikor, és kitől vetted a kocsit? Mennyire ismert az előélet?

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5403 Dátum: 2010.06.17 09:53:00 »
Rjanos! Csak a kíváncsiság kedvéért. Mikor, és kitől vetted a kocsit? Mennyire ismert az előélet?
Nem titok :-)
A Sakura-ból vettem újonnan. 6km volt benne, pár nappal az előtt ott voltam, amikor még be volt fóliázva. Tehát elvileg tényleg új volt 2004-ben.
A km valós (152e), az autót én vezettem, de van egy fekete pont az életében - szintén nem titkolom el - amikor 17e km-t a sógorom vezette, az utolsó kb. 3 hónapban, elmondása szerint nagyon vigyázott rá. Tény, hogy a visszaadás után nem sokkal jelentkezett, bár nem hiszem, hogy hazudna, nem az az ember, de ugye sosem lehet tudni. :-(

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5404 Dátum: 2010.06.17 10:35:15 »
Huu ***ki,ezért utálom kölcsönadni a dolgokat,és ezért utálom kölcsönkérni.... ez murphy...mindig akkor romlik el...
Lényeg a lényeg, hogy nem tekert az autód, biztos az előélete.

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5405 Dátum: 2010.06.17 10:39:58 »
Huu ***ki,ezért utálom kölcsönadni a dolgokat,és ezért utálom kölcsönkérni.... ez murphy...mindig akkor romlik el...
Lényeg a lényeg, hogy nem tekert az autód, biztos az előélete.
A mondás szerint két dolgot nem szabad kölcsönadni.
A barátnődet és az autód. Ha nem róla lett volna szó, nem tettem volna meg.
De a jó szívem ... sokak szerint a sírba fog vinni. :-(

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5406 Dátum: 2010.06.17 13:36:40 »
Próbáltam a témára rákeresni, de nem találtam igazán megoldást... Szóval a Corollám automata klímája sztem nem fúj megfelelően hideg levegőt... amikor csökkentem a hőmérsékletet a gombokkal, a ventilátor fokozat automatikusan nő, de COLD állásnál sem fúj kellően hideget (talán 6-7 °C az ideális).. elmentem egy helyi klímáshoz, ő rámért, és azt mondta a nyomás rendben van nem hiányzik a gázból... azt javasolta tisztítsam ki a kondenzátort (klímahűtő), cseréljek pollenszűrőt, és ha nem lesz jobb, akkor tovább lép (nem akar felesleges költséget generálni). Leszedtem a hűtőmaszkot + alul a lökhárítóból a műanyag rácsot, és slaggal alaposan kiverettem a hűtőt. Vettem 1200.- HUF-ért (nagyker kedvezmény - NO NAME) pollenszűrőt - utoljára 2400.- ért vettem tavaly októberben olasz gyártmányt, de kb. 10 ekm és 7 hónap alatt elkoszolódott - és kicseréltem, de a klíma hatásfoka mit sem javult.. Valahol olvastam, hogy igazából a klíma-gáz töltetének súlya a mérvadó (kiveszik, és megmérik a tömegét műszerrel), és nem a nyomás... Ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem, nem szeretném, hogy feleslegesen lerántsanak nagyobb összeggel, viszont a klímámnak normál esetben "fagyasztania" kellene!  :hmmmm: Előre is köszi a segítséget!  :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5407 Dátum: 2010.06.17 13:48:54 »
Én is el akarom vinni klímáshoz lassan az enyémet, ma a melóból hazafelé megnézem cold állásba mennyire fúj hideget.

fonaktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5408 Dátum: 2010.06.17 13:51:26 »

én nem rég kutakodtam, van külön klímás topik (http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=312.525), asszem 35-36-dik oldal környékén van szó töltésről, és szakikról  ::)
2003 Corolla Sedan 1.6 VVT-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5409 Dátum: 2010.06.17 13:54:10 »
Valahol olvastam, hogy igazából a klíma-gáz töltetének súlya a mérvadó (kiveszik, és megmérik a tömegét műszerrel), és nem a nyomás...
A nyomas egeszen biztosan nem er semmit mig akad folyadek a rendszerben. A folyadek jobban tudja a termodinamikat, mint a szerelo  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5410 Dátum: 2010.06.17 14:38:07 »

én nem rég kutakodtam, van külön klímás topik (http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=312.525), asszem 35-36-dik oldal környékén van szó töltésről, és szakikról  ::)
Köszi szépen, a Barna meg is írta, amire kíváncsi voltam... :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5411 Dátum: 2010.06.17 14:39:24 »
Rjanos! Csak a kíváncsiság kedvéért. Mikor, és kitől vetted a kocsit? Mennyire ismert az előélet?

Na ez viszont nem illik a koncepciódba, hogy ilyesmi csak (vélhetően) tekert, nem számlás autókkal fordulhat elő  :devil:

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5412 Dátum: 2010.06.17 14:52:25 »
Próbáltam a témára rákeresni, de nem találtam igazán megoldást... Szóval a Corollám automata klímája sztem nem fúj megfelelően hideg levegőt... amikor csökkentem a hőmérsékletet a gombokkal, a ventilátor fokozat automatikusan nő, de COLD állásnál sem fúj kellően hideget (talán 6-7 °C az ideális)..

Érdekes, amit írsz. Kb. 2 éves volt az autó, amikor nekem is feltűnt, hogy mintha a klíma nem hűtene rendesen. Megmértük a haverom akkor vásárolt új autójánál - mindkettő Cori - és nálam is, Nála is, mindkettő pontosan 10 fokos levegőt fújt ki. Mégis nekem olyan érzésem volt, hogy az ővé jobban hűt. Azt találtam ki, hogy belső levegőt keringtetek és akkor gyorsabban lehűtötte az utasteret, de ha külső levegőt fújattam be, akkor gyengébb volt.
A barátnőm rámfogta, hogy találgatok és biztosan amiatt van, mert híztam 10 kilót, amiatt nehezebben tűröm a meleget :-)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5413 Dátum: 2010.06.17 15:51:09 »

Érdekes, amit írsz. Kb. 2 éves volt az autó, amikor nekem is feltűnt, hogy mintha a klíma nem hűtene rendesen. Megmértük a haverom akkor vásárolt új autójánál - mindkettő Cori - és nálam is, Nála is, mindkettő pontosan 10 fokos levegőt fújt ki. Mégis nekem olyan érzésem volt, hogy az ővé jobban hűt. Azt találtam ki, hogy belső levegőt keringtetek és akkor gyorsabban lehűtötte az utasteret, de ha külső levegőt fújattam be, akkor gyengébb volt.
A barátnőm rámfogta, hogy találgatok és biztosan amiatt van, mert híztam 10 kilót, amiatt nehezebben tűröm a meleget :-)
Nálam belső levegővel sem hűt rendesen, ezt a technikát ismerem, és alkalmazni is szoktam (emlékeim szerint a gépkönyv is javasolja).  :) Az elhízás esete sem áll fent nálam, szal vmi nem kóser a klímámmal...  :D Azért köszi a hsz-t!  ;)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5414 Dátum: 2010.06.17 16:05:44 »
Nem hiszem, hogy nagy újdonság lenne vele. Szimplán fel kell gázzal tölteni. Vidd el egy olyan helyre, ahol a tömegét lemérik, nem kóklerkednek csak...