Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2945273 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5550 Dátum: 2010.07.29 08:15:27 »
Kíváncsi lennék mennyiért adják márkaszervizben.
Legutóbb (ősszel) az Avensishez valami 2300 volt ha jól emlékszem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

drRoot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5551 Dátum: 2010.07.30 08:22:41 »
Sziasztok,

Magyarországon reménytelen hozzájutni megfelelő ECU-hoz.
Ott tart a dolog, hogy egy dallasi és egy floridai bontóval való meddő levelezés után, végre találtam megfelelő ECU-t. Egy Holland autóbontóból, akik azonnal reagáltak a megkeresésre. Külön élmény volt a holland nyelvű html formot kitölteni (thanx gúgli translate;) ) Bevizsgálva, három kulccsal, indításgátlóval, 3 hónap garanciával adják. Sajnos 200 Eur. Viszont ameddig ide nem ér ill. be nem szerelik, gondoltam lehúzom a kopogásérzékelőt. Addig se csörögjön. Szerintetek nem károsítja a motort vagy a katalizátort, szondákat ha kb 1000-1500 km így megyek vele?

Köszi

Sziasztok,

Új vagyok itt. Jelenleg egy 2001-es Corolla tulaja. Mint sok mindenkinek, nekem is belebújt a csörgő kígyó. Amit lehetett a témában kiolvastam, ezúton is köszönöm. De most jön a neheze. Épp ECU vadászás közben vagyok, jelenleg nincs a láthatáron egy sem. Nehezíti a dolgot hogy az autó Japán gyártású. A szervízvezető a Realszisztémánál azt mondta, hogy nekem a 89661-0W134 gyári számú ECU ra van szükségem. A kérdésem hogy valóban van különbség a vezérlésben az Angol és a Japán gyártás között? Ha igen akkor hogy lehet az, hogy Nálad a ....2264 jó a W32 helyett?
Esetleg tudsz lelőhelyet? Én végig hívtam a honlapon található összes bontót, de jórészt szívócsonkot akartak rám tukmálni.  :wacko:
Segítségetek előre is köszönöm.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5552 Dátum: 2010.07.30 12:05:46 »
És pont attól szűnik meg a csörgés, hogy kiiktatod a kopogás-érzékelőt?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5553 Dátum: 2010.07.30 12:06:59 »
Egyrészt nem szűnne meg a csörgés, másrészt Hollandiából egy csomag itt van pár nap alatt, én inkább várakoznék, ha már eddig kibírtam.

drRoot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5554 Dátum: 2010.07.30 12:44:57 »
Igen, kipróbáltam. Az a computer baja, hogy a kopogásérzékelőtől jövő jelet hibásan dolgozza fel. Ha nincs rádugva akkor egy alapbeállítás szerint dolgozik, amitől nem csörög. Viszont többet eszik, kissé lustább és világít a check engine lámpa ami engem frusztrál.  Ezért gondoltam hogy nem árt-e ez a valószínűleg dúsabb keverék.

És pont attól szűnik meg a csörgés, hogy kiiktatod a kopogás-érzékelőt?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5555 Dátum: 2010.08.01 21:16:18 »
Láttam volt szó a patentokról. Nekem olyan patent kellene, ami a kalaptartóban van, amin keresztül  madzag emeli a csomagtér nyitásakor a kalaptartót. Tehát amibe belemegy a madzag és alulról fogja a kalaptartót... Értitek na :-) .
Ennek esetleg tudja valaki a kódját, mert elugranék érte a patentdepóhoz...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5556 Dátum: 2010.08.01 21:50:42 »
Ha a kocsiddal leszel, a patentdepós megmondja, nagy spíler, kívülről keni-vágja az összeset.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5557 Dátum: 2010.08.01 22:05:52 »
Ha a kocsiddal leszel, a patentdepós megmondja, nagy spíler, kívülről keni-vágja az összeset.

Ez lesz, csak elég rövid a nyitvatartása (tehát azokon a napokon, amikor dolgozom teljes esélytelen), de még a héten szabadságon vagyok, megpróbálok elcsúszni hozzá  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5558 Dátum: 2010.08.01 22:17:12 »
Postát is vállal. Még az is lehet, hogy elég, ha felhívod.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5559 Dátum: 2010.08.02 07:39:56 »
Láttam volt szó a patentokról. Nekem olyan patent kellene, ami a kalaptartóban van, amin keresztül  madzag emeli a csomagtér nyitásakor a kalaptartót. Tehát amibe belemegy a madzag és alulról fogja a kalaptartót... Értitek na :-) .
Ennek esetleg tudja valaki a kódját, mert elugranék érte a patentdepóhoz...

de talán fenn van a neten is a terméklista. Régebben legalábbis eléggé naprakészek voltak.

Egyébként nálam is el van fáradva az egyik oldali ilyen, és széles szíjbilinccsel van megoldva alulról. Ha esetleg párban adják, beszállok...  ::)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5560 Dátum: 2010.08.02 11:56:13 »
de talán fenn van a neten is a terméklista. Régebben legalábbis eléggé naprakészek voltak.

Egyébként nálam is el van fáradva az egyik oldali ilyen, és széles szíjbilinccsel van megoldva alulról. Ha esetleg párban adják, beszállok...  ::)

Megkérdeztem e-mailben és azt válaszolta 69-039-et ajánlja (6 mm furatátmérő, erre még azért rámérek). Ára 130 ft/db. Délután megmérem ha jó, akkor érdemes lenne összeállni és együtt megrendelni. Én tuti rendelek tartalékba is, ez a cucc a Suzukinál is fogyó alkatrész volt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5561 Dátum: 2010.08.02 15:55:22 »
de talán fenn van a neten is a terméklista. Régebben legalábbis eléggé naprakészek voltak.

Egyébként nálam is el van fáradva az egyik oldali ilyen, és széles szíjbilinccsel van megoldva alulról. Ha esetleg párban adják, beszállok...  ::)

Megkérdeztem e-mailben és azt válaszolta 69-039-et ajánlja (6 mm furatátmérő, erre még azért rámérek). Ára 130 ft/db. Délután megmérem ha jó, akkor érdemes lenne összeállni és együtt megrendelni. Én tuti rendelek tartalékba is, ez a cucc a Suzukinál is fogyó alkatrész volt.

Tuti, hogy ez az az alkatrész?

Nálam máshogy néz ki....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5562 Dátum: 2010.08.02 15:56:42 »
áááááááááááá most nézem, Neked E12-esed van?????

 [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

kicsit benéztem, nekem E11 van....  :1eye:

azér megnézem, de nekem úgy emlékszem, bele van itegrálva a madzag... bocsi.  :D

OAndras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5563 Dátum: 2010.08.04 23:15:45 »
Sziasztok!

Van egy 2000-es E11-es 5 ajtós Corollám (1.4 VVTi). Ezzel kapcsolatban szeretnék feltenni pár kérdést. Az első a légzsákkal kapcsolatos.

Folyamatosan ég a légzsákellenőrző lámpa a műszerfalon. Kivillogtattam a hibakódot (az itt is fellelhető E12-es szervízkönyv utasításait követve). A kód 15-ös, ami azt jelenti, hogy a jobb első szenzort nem találja rendben. Kibontottam a középkonzolt, hogy le tudjam húzni a légzsákvezérlőről a kábelt, majd megmértem és tényleg, meg van szakadva valahol a vezeték a vezérlő és a szenzor között.

A szervízkönyv szerint van valahol  egy kábelcsatlakozó, ami összeköti a műszerfali kábelköteget a motortérben találhatóval. Tudja valaki, hogy azt merre érdemes keresni? A Haynes szerelési leírásban nem találtam erre utaló információt.

Van még egy elektromos kérdésem. A csomagtérajtó (5 ajtós, angliai gyártású) érzékelője nem jól működik, mert menet közben rendszeresen felvillan az nyitására figyelmeztető lámpa. Az érintkezőt viszont nem találom a csomagtérajtón. Szóval a kérdésem, hogy mi érzékeli az nyitását/zárását?

Előre is kösz minden segítséget.

Üdv,
  András
Most: Corolla Liftback 1.4 VVT-i '00; volt: Previa 2.4i '94

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5564 Dátum: 2010.08.04 23:26:25 »
Van még egy elektromos kérdésem. A csomagtérajtó (5 ajtós, angliai gyártású) érzékelője nem jól működik, mert menet közben rendszeresen felvillan az nyitására figyelmeztető lámpa. Az érintkezőt viszont nem találom a csomagtérajtón. Szóval a kérdésem, hogy mi érzékeli az nyitását/zárását?
Az érintkező valószínűleg bent van a zárszerkezetben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )