Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 601735 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Biztosítás
« Válasz #3090 Dátum: 2016.11.29 14:57:59 »
Erről jut eszembe:
- Jónapot kívánok! Meg tetszik ismerni?
- ??? ? :eek:  ????
- Nem-e, pedig én vagyok "A kedves ügyfél/vevő".

Komolyan mondom, jónéhányan (nem csak biztosítóknál, hanem úgy általában) nem tudják hogy miből-kiből élnek...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #3091 Dátum: 2016.11.29 15:15:12 »
- Elnézést, még szeretnék kérni két baleseti bejelentőt, mert nincs a kocsikban.
- Kettőt? Kééét kocsija van?
- Igen.
- És nálunk van biztosítva mindkettő?
- Hát, egyelőre igen...
- Jó, tessék. [lemondó sóhaj]
Ez érdekes, mindenhol úgy őrzik mintha aranyból lenne. Sosem adnak.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Biztosítás
« Válasz #3092 Dátum: 2016.11.29 15:35:14 »
Pedig abból élnek, amikor neked azt ki kell tölteni...
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3093 Dátum: 2016.11.29 16:46:43 »
Allianz Esztergom
A zöldkártyát valamiért hajlamosak lefelejteni, úgyhogy bementem. Két középkorú néni, az egyik tök új. Tök új nénihez kerülök. Ahogy a néni a számítógépre néz, meg ahogy hozzányúl az egérhez, kivert a víz és erős balsejtelmeim támadnak. De csak nem.

- Jónapot kívánok, szeretnék nemzetközi zöldkártyát kérni, november 25-től kötöttem a kötelező biztosításomat.
- Nálunk?
- ? ? ? ? Igen, azért ide jöttem.
- Nem tudom kiadni!
- ? ? ? ? Dehát online megkötöttem, kifizettem, visszaigazolták, 25-től elindult.
- Ja, hogy ki van fizetve? Tessék leülni. [gépel..] ... [homlokráncol] ... [gépel..] ... [homlokráncol] Nem tudom kiállítani, nem megy a rendszer, azt írja ki error!
- Akkor ma már nem lesz zöldkártya?
- Úgy fest.
- De legalább 5 perce látta meg először a hibaüzenetet. Nem kéne felhívni a rendszergazdákat és szólni nekik, hogy nem megy a rendszer adott komponense? Különben nem jutok hozzá a zöldkártyámhoz.
- (kioktató hangnemben): A rendszergazdákat nem lehet elérni.
- De csak van telefonjuk.
- Nekünk csak az a 40-es szám van amit Ön is tud hívni!
- ? ? ? ? ? ? Néni, tegnap beszéltem az Allianz egyik fő rendszergazdájával, egészen biztosan tudom, van telefonjuk. Szoftvert fizetnek nálunk elő, el lehet őket érni. (Engem bezzeg mindig elérnek. Azonnal.)
- Nem, az Allianz rendszergazdákat nem lehet elérni!

Na itt ráhagytam és elkezdtem előtúrni a telefonomat a rendszergazda telszáma után. Közben valami idióta telemarketinges betámadott, gyorsan leráztam. Közben a néni a háttérben átmorog a kolléganőnek: Te Ilonka, jött levél, hogy nem megy a rencer, nem lehet belépni, de dolgoznak rajta. (ób*zmeg, szóval legalább e-mailen csak el lehetne őket érni?)
Ekkor másik asztaltól másik néni szólt, hogy egy alternatív rendszer megy. Nem a központi ami a vércsoportomat is lekéri, hanem egy másik. Pont az ami a zöldkártyákat köpködi. ÓBZMGGG.. Kinyomtatta adategyeztetés után. Már majdnem örülnék, hogy ez ám az élet, a hozzáértő munkaerő mégis más. Ügyfélközpontú, meg minden, már-már egy Lexus szalon kávéval meg pitével.
De nem, azért csak sikerült megakasztanom az ügyfélközpontúságot:
- Elnézést, még szeretnék kérni két baleseti bejelentőt, mert nincs a kocsikban.
- Kettőt? Kééét kocsija van?
- Igen.
- És nálunk van biztosítva mindkettő?
- Hát, egyelőre igen...
- Jó, tessék. [lemondó sóhaj]
- Ha már így tetszett kérdezni akkor erre a kocsimra is szeretném kikérni a nemzetközi zöldkártyát...

Itt a néni egy pillanatra leakadt, de aztán nyomtatta... Egy élmény volt. Lehet minden héten el kéne mennem. Sugárzó szeretet övezett a teljes ottlétem alatt. :devil:


Menjél, hogy szerethessenek! :yes: :D :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #3094 Dátum: 2016.11.29 17:19:38 »
Komolyan mondom, jónéhányan (nem csak biztosítóknál, hanem úgy általában) nem tudják hogy miből-kiből élnek...

Ahol én dolgoztam, ott ha az "akiből élünk" kb 9m-re megközelítette a pultot, és nem fogadtuk fülig érő mosollyal és szép szóval, akkor azonnal mehettünk a főnökhöz aláírni egy fegyelmit.  :innocent:

Itt meg gondolom ha 4-kor zárnak, és te 3:55-kor húzol egy sorszámot, akkor magukban már any@'znak is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #3095 Dátum: 2016.11.29 18:05:44 »
Ez érdekes, mindenhol úgy őrzik mintha aranyból lenne. Sosem adnak.
Ez azért van , hogy ne legyen "kedved" karambolozni :D :D :D :wacko:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #3096 Dátum: 2016.12.01 19:49:45 »
Srácok, ma betértem az Aegon egyik irodájába, hogy 26 év Allianz után új ügyfél legyek.
Nos, ugyanaz az inkompetens, dilettáns bagázs mind. Kb 2.5 órát voltam ott és nem lettem előrébb, mintha a neten megkötöttem volna magamnak, saját kútfőből válogatva a vélt kedvezményeket.  :devil:
Elfüstölt a fülem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3097 Dátum: 2016.12.01 20:14:26 »
Srácok, ma betértem az Aegon egyik irodájába, hogy 26 év Allianz után új ügyfél legyek.
Nos, ugyanaz az inkompetens, dilettáns bagázs mind. Kb 2.5 órát voltam ott és nem lettem előrébb, mintha a neten megkötöttem volna magamnak, saját kútfőből válogatva a vélt kedvezményeket.  :devil:
Elfüstölt a fülem.

Magam az alkuszok közbenjárásával kötök át MKB-ről Unionra és olcsóbb lett a kötelező. A casco-t nem mondom fel, ha marad az MKB is a platformon.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3098 Dátum: 2016.12.01 20:30:02 »
Srácok, ma betértem az Aegon egyik irodájába, hogy 26 év Allianz után új ügyfél legyek.
Nos, ugyanaz az inkompetens, dilettáns bagázs mind. Kb 2.5 órát voltam ott és nem lettem előrébb, mintha a neten megkötöttem volna magamnak, saját kútfőből válogatva a vélt kedvezményeket.  :devil:
Elfüstölt a fülem.
Időmilliomos vagy?  :1eye:
Eszembe sem jutna ügyfélirodába menni, ha ugyanazt megtehetem a fotelből este  ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Biztosítás
« Válasz #3099 Dátum: 2016.12.01 20:43:08 »
Srácok, ma betértem az Aegon egyik irodájába, hogy 26 év Allianz után új ügyfél legyek.
Nos, ugyanaz az inkompetens, dilettáns bagázs mind. Kb 2.5 órát voltam ott és nem lettem előrébb, mintha a neten megkötöttem volna magamnak, saját kútfőből válogatva a vélt kedvezményeket.  :devil:
Elfüstölt a fülem.
Online a legjobb összeválogatni a saját szűrésed alapján. Az offline ügyintézésnél lejjebb csak az alkusz cégek vannak, akik drágábban eladják neked ugyanazt. Tavaly a 40.000 ft-os biztosítást akarták 60.000-ért rámsózni. Idén az Aegon-os biztosítást akarták 65-ért adni az addigi 40 helyett. Mikor írtam nekik, hogy akkor most felmondtam a szerződést, akkor azonnal beindult a sipákolás, meg a kétféle aláírandó papír, amit ha nem küldök vissza akkor nem szűnik meg. Bezzeg kötni két klikkelés volt. :1eye:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #3100 Dátum: 2016.12.01 21:53:33 »
Időmilliomos vagy?  :1eye:
Eszembe sem jutna ügyfélirodába menni, ha ugyanazt megtehetem a fotelből este  ;)
Online kötésnél 60 napig felülvizsgálhatják, és utólag simán megvonhatnak pár kedvezményt. Meg volt pár nem tiszta dolog, erre akartam rákérdezni humanoidnál. Sajnos a kedvezményeket ők sem tudták értelmezni, hogy jár-e vagy sem.  :censored:

Még ennél is érdekesebb, hogy korábban az Allianz 45e-es ajánlatot tett a RAV4-re, most megnéztem megint on-line és 14e-ért ajánlja ugyanazt  :eek: Ez hogy lehet?? Beetet, aztán az 58. napon küld egy új kötvényt valami egészen más összeggel?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #3101 Dátum: 2016.12.01 22:04:18 »
Az Aegon online felületén nem lehet Casco-t kötni a RAV4-re, mert a Toyotán belül csak benzin vagy dízel választható és a 2494 cm3-nél kiakad a rendszer és nem megy tovább "egyetlen gépjármű sem felel meg a megadott adatoknak"  [rohog] Eléggé gáz.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #3102 Dátum: 2016.12.01 22:04:57 »
Online kötésnél 60 napig felülvizsgálhatják, és utólag simán megvonhatnak pár kedvezményt.
Szándékosan kamu dolgokat jelölsz be vagy mi? Online ha tisztességesen és becsületesen jársz el, ez nem fog bekövetkezni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #3103 Dátum: 2016.12.01 22:05:34 »
Az Aegon online felületén nem lehet Casco-t kötni a RAV4-re, mert a Toyotán belül csak benzin vagy dízel választható és a 2494 cm3-nél kiakad a rendszer és nem megy tovább "egyetlen gépjármű sem felel meg a megadott adatoknak"  [rohog] Eléggé gáz.
Netrisk-et próbáld, vagy biztositas.hu.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #3104 Dátum: 2016.12.01 22:27:52 »
Szándékosan kamu dolgokat jelölsz be vagy mi? Online ha tisztességesen és becsületesen jársz el, ez nem fog bekövetkezni.
Dehogy! Csak van pár kedvezmény, ami nem egyértelmű. Annyira, hogy az ügyintéző sem tudta eldönteni, hogy jár-e. Akkor én innen a monitor elől?
Az Allianz most pl elfogadta az Együttkötés, Autócsere, Új autó, On-line kötés és e-termék kedvezményeket. Kérdés, hogy a kötvény átnézésekor is jár-e majd ez mind, szerintük.
Véglegesítés előtt bele lehet nézni az ajánlatba, aminek az alján ott van vastagon szedve, hogy "Jelen tájékoztató nem minősül a biztosító részéről ajánlattételnek. A díj csak tájékoztató jellegű." Aranyosak.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety