Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 582522 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #3180 Dátum: 2017.10.13 13:52:29 »
Budapesti címmel 33-ért melyik normális biztosítónál sikerült kötni? B mennyi?
A biztosítási díjat én is sokallom, nem vagy vele egyedül, boldogabban fizetnék 25-öt. Lehet hogy 19 év után otthagyom az Allianzt, még nézegetem az opciókat.
nekem a posta adta ezt...
4éve 22röl indult kb...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Biztosítás
« Válasz #3181 Dátum: 2017.10.13 15:05:18 »
Én is sokallom, még szép.  :szemez: Elvégre az ember csak fizet, én 1 fillért sem kértem a biztosítótól, 0 karambol vagy javítanivaló, időben fizetek, B10 van már jó sok éve, és mégis csak emelkedik az összeg.  :hmmmm:
Allianz van nekem is, volt 1-2 kikacsintgatás Generali, meg talán 1x volt Genertel is valamikor, de nagyjából kitartottunk mellettük - tudom, hűségről kár is beszélni, mert az ilyen egy biztosítónál nem játszik.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3182 Dátum: 2017.10.13 16:01:59 »
Én is sokallom, még szép.  :szemez: Elvégre az ember csak fizet, én 1 fillért sem kértem a biztosítótól, 0 karambol vagy javítanivaló, időben fizetek, B10 van már jó sok éve, és mégis csak emelkedik az összeg.  :hmmmm:
Allianz van nekem is, volt 1-2 kikacsintgatás Generali, meg talán 1x volt Genertel is valamikor, de nagyjából kitartottunk mellettük - tudom, hűségről kár is beszélni, mert az ilyen egy biztosítónál nem játszik.  :hmmmm:

Dehohy nem!! Amíg te fizetsz, szeretik a hűséget és tartalmas ismerik el az együtt létet.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Biztosítás
« Válasz #3183 Dátum: 2017.10.13 16:21:01 »
Dehohy nem!! Amíg te fizetsz, szeretik a hűséget és tartalmas ismerik el az együtt létet.
Talán még azt sem!
Mostani friss eset, lakás/ház biztosítás kapcsán. Esedékes díj egész évre befizetése megtörtént, közben folyamatban volt már az önkormányzat részéről az utca, házszám megváltoztatása. Miután a hivatalos papírok elkészültek, ezekkel az ismerős befáradt az egyik irodájukba és leadta a papírokat módosítás céljából. Azt hitte ezzel rendben is lenne, de nem. Egy héten belül kapott egy levelet, hogy bizonyítsa a változtatások helyességét ellenben aktuális hó 17. után tárgytalanként kezelik az ügyet!
A kérdés az, hogy a már beadott hivatalos papírok után mit akarnak?
No gyorsan a biztosító webes felületén leírva, hogy mikor, hol, milyen papírok lettek leadva (plusz szkennelve ismét benyújtva)
Szerintetek van visszajelzés, hogy kézbesítve, megérkezett vagy bármi?
Mondtam ismerősnek, amennyiben (az általuk szabott majdnem ultimátumszerűen) 17 -ig nem válaszolnak akkor menjen be és mondja fel a szerződést. Persze lesz hercehurca a visszautalással az biztos.
Na ilyen a biztosító hozzáállása. Groupama.
Fery

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Biztosítás
« Válasz #3184 Dátum: 2017.10.13 16:48:13 »
Talán még azt sem!
Mostani friss eset, lakás/ház biztosítás kapcsán. Esedékes díj egész évre befizetése megtörtént, közben folyamatban volt már az önkormányzat részéről az utca, házszám megváltoztatása. Miután a hivatalos papírok elkészültek, ezekkel az ismerős befáradt az egyik irodájukba és leadta a papírokat módosítás céljából. Azt hitte ezzel rendben is lenne, de nem. Egy héten belül kapott egy levelet, hogy bizonyítsa a változtatások helyességét ellenben aktuális hó 17. után tárgytalanként kezelik az ügyet!
A kérdés az, hogy a már beadott hivatalos papírok után mit akarnak?
No gyorsan a biztosító webes felületén leírva, hogy mikor, hol, milyen papírok lettek leadva (plusz szkennelve ismét benyújtva)
Szerintetek van visszajelzés, hogy kézbesítve, megérkezett vagy bármi?
Mondtam ismerősnek, amennyiben (az általuk szabott majdnem ultimátumszerűen) 17 -ig nem válaszolnak akkor menjen be és mondja fel a szerződést. Persze lesz hercehurca a visszautalással az biztos.
Na ilyen a biztosító hozzáállása. Groupama.
Allianz is emeletes KCSG amikor odajut a dolog. Anno amikor Passatba belementek úgy, hogy elsőbbséget nem adtak meg, a 14 éves kocsira valami röhejes összeget írtak ki. Mikor mondtam, hogy a nulla károkozói múlttal, meg a vétlenséggel mi van, akkor a nyikhaj pöcs kárszakértő beszólt, hogy fiatalabb kocsival kell járni. Szóval vannak kétségeim, de eddig a legkevésbé szarok a piacon. Sajna ez is egy mértékegység.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Biztosítás
« Válasz #3185 Dátum: 2017.10.13 16:58:25 »
Allianz is emeletes KCSG amikor odajut a dolog. Anno amikor Passatba belementek úgy, hogy elsőbbséget nem adtak meg, a 14 éves kocsira valami röhejes összeget írtak ki. Mikor mondtam, hogy a nulla károkozói múlttal, meg a vétlenséggel mi van, akkor a nyikhaj pöcs kárszakértő beszólt, hogy fiatalabb kocsival kell járni. Szóval vannak kétségeim, de eddig a legkevésbé szarok a piacon. Sajna ez is egy mértékegység.
Azt tudjuk, hogy pénzt vissza már nem nagyon akarnak áramoltatni! Azt is, hogy a működési rendszerük például ehhez (is) igazítva van, de nagyon sokszor az ember aki kommunikál velünk és döntő helyzetben van, rosszindulattal párosult pökhendi magatartást hivatalból megengedheti magának!  :banging:
Fery

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #3186 Dátum: 2017.10.13 19:34:26 »
Esedékes díj egész évre befizetése megtörtént, közben folyamatban volt már az önkormányzat részéről az utca, házszám megváltoztatása.
A házszám változtatása vicces dolog.
Bp en a kerületi  önkormányzatnál 1 ember befogadja a kérelmet, meghatározza a házszámot, és már csak arra kitöltött papirt vesz át. 2. ember hozzárendeli az új házszámhoz a GPS koordunátákat, a 3. ember a koordináták alapján átjavítja feketéről kékre a házszámot. Ezután az 1 sz. ember hoz egy határozatot, amit amikor kedve van eljuttat a földhivatalnak. Az adatokat egymástól függetlenül Excel táblázatban rögzítik. Menet közben előfordul, ugyan gyakran látják a hibákat ( nem emelkedő számozás, több azonos házszám) de ez nem zavarja őket, majd csak akkor foglalkoznak vele amikor a tulajdonos kérelmet indít, mert a lakcímnyilvántartó ellenőrzése miatt megakasztják hivatalos ügyei intézésében. A 3 ember munkáját egy csoportvezető felügyeli. Csak remélni tudom, hogy nem minden önkormányzatnak van erre ennyi embere.

A közműveknél, biztosítóknál, önkormányzatok adóügyi osztályán, földhivatalnál okmányirodáknál, gyámügynél és egyéb hatóságnál csak az önkormányzat igazgatási osztálya által hozott határozattal a kézben lehet eljárni. Hivatalos, számozott irat, aki kételkedik benne, az ellenőrizheti, az nem az ügyfél dolga.
Amíg nincs kézben a határozat felesleges próbálkozni a változás bejentésével.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #3187 Dátum: 2017.10.13 19:45:49 »
Azt tudjuk, hogy pénzt vissza már nem nagyon akarnak áramoltatni! Azt is, hogy a működési rendszerük például ehhez (is) igazítva van, de nagyon sokszor az ember aki kommunikál velünk és döntő helyzetben van, rosszindulattal párosult pökhendi magatartást hivatalból megengedheti magának!  :banging:
A rendszer a biztosító oldaláról 2 részből áll. Egyrészről maga a biztosító, aki minél kevesebbet akár visszafizetni, ezért alkalmaz kárszakértőket és egyéb ügyintézőket, illetve nem egyszer biztosítási nyomozókat akik csak a sikeres nemfizetés után kapnak pénzt.
A biztositó jogos elvárása az, hogy amikor viszont fizet, akkor rendes munkát kapjon, ezért vannak szerződéses partnerei, számlaelszámolás, leadott alkatrész... .
A 2. része a rendszernek az azt működtető emberek. Ahogy mondják minden szentnek maga felé hajlik a keze. Egy végtelenül kifinomult, bezsírozott hálózaton keresztül elképesztő kifizetések vannak, aminél a károsult csak egy fizetés nélküli stróman, rosszabb esetben balek.
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.13 19:49:25 írta Agyarka »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3188 Dátum: 2017.10.13 20:46:06 »
A rendszer a biztosító oldaláról 2 részből áll. Egyrészről maga a biztosító, aki minél kevesebbet akár visszafizetni, ezért alkalmaz kárszakértőket és egyéb ügyintézőket, illetve nem egyszer biztosítási nyomozókat akik csak a sikeres nemfizetés után kapnak pénzt.
A biztositó jogos elvárása az, hogy amikor viszont fizet, akkor rendes munkát kapjon, ezért vannak szerződéses partnerei, számlaelszámolás, leadott alkatrész... .
A 2. része a rendszernek az azt működtető emberek. Ahogy mondják minden szentnek maga felé hajlik a keze. Egy végtelenül kifinomult, bezsírozott hálózaton keresztül elképesztő kifizetések vannak, aminél a károsult csak egy fizetés nélküli stróman, rosszabb esetben balek.

Valami ollasmit vélek kiolvasni a hsz.-edből, hogy amíg a károsult(biztosított) adott körülmények között nem vagy csak alíg kap kártérítést az elszenvedett kár után, addig a zsírozott gépezeten keresztül a bennfentesek zsírozott hasznot húznak ugyan abból az eseményből.?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Biztosítás
« Válasz #3189 Dátum: 2017.10.13 21:23:32 »
A rendszer a biztosító oldaláról 2 részből áll. Egyrészről maga a biztosító, aki minél kevesebbet akár visszafizetni, ezért alkalmaz kárszakértőket és egyéb ügyintézőket, illetve nem egyszer biztosítási nyomozókat akik csak a sikeres nemfizetés után kapnak pénzt.
A biztositó jogos elvárása az, hogy amikor viszont fizet, akkor rendes munkát kapjon, ezért vannak szerződéses partnerei, számlaelszámolás, leadott alkatrész... .
A 2. része a rendszernek az azt működtető emberek. Ahogy mondják minden szentnek maga felé hajlik a keze. Egy végtelenül kifinomult, bezsírozott hálózaton keresztül elképesztő kifizetések vannak, aminél a károsult csak egy fizetés nélküli stróman, rosszabb esetben balek.
Egyszer, mikor a kocsi még 8 éves volt, egy 200k körüli javítást a Mozaikban a VW márkaszervíz 650k díjért végzett el. Olajozottan ment. Leadtuk, közölék hogy akkor ez ennyi lesz, biztosító fizeti szó nélkül. Egyeseknek nyilván remek buli triplán kaszálni.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Biztosítás
« Válasz #3190 Dátum: 2017.10.13 21:25:18 »
... A 3 ember munkáját egy csoportvezető felügyeli. Csak remélni tudom, hogy nem minden önkormányzatnak van erre ennyi embere..

Akinek jó esetben halvány fingja sincs róla, mi is a feladata. Ő általában a családtag, rokon, haver, akit odaültettek borsos fizetésért, de tulajdonképpen azt se tudja, mi is történik körülötte.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #3191 Dátum: 2017.10.13 21:54:00 »
Akinek jó esetben halvány fingja sincs róla, mi is a feladata. Ő általában a családtag, rokon, haver, akit odaültettek borsos fizetésért, de tulajdonképpen azt se tudja, mi is történik körülötte.  :innocent:
ez sajna igy van az országunkban minden téren...
azért toporgunk nyakig a xarban és minden uj felvett szakemberrel csak magasabb lesz a trutymó...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #3192 Dátum: 2017.10.13 22:17:18 »
Egyszer, mikor a kocsi még 8 éves volt, egy 200k körüli javítást a Mozaikban a VW márkaszervíz 650k díjért végzett el. Olajozottan ment. Leadtuk, közölék hogy akkor ez ennyi lesz, biztosító fizeti szó nélkül. Egyeseknek nyilván remek buli triplán kaszálni.
Gondolom értékcsökkenést nem fizettek, és cserekocsi sem volt, így a biztosító társaság sem járt annyira rosszul, mint az első hallásra tűnik.

Micila
Tudsz jobb magyarázatot a kifizetett összegek illetve az ügyfélkezelés különbségére?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3193 Dátum: 2017.10.14 07:18:14 »
Gondolom értékcsökkenést nem fizettek, és cserekocsi sem volt, így a biztosító társaság sem járt annyira rosszul, mint az első hallásra tűnik.

Micila
Tudsz jobb magyarázatot a kifizetett összegek illetve az ügyfélkezelés különbségére?

 :no: :no: :no:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Biztosítás
« Válasz #3194 Dátum: 2017.10.30 10:29:31 »
Talán éppen aktuális, mire lehet számítani, ha egy fa dől az autónkra .

Ha jól értelmezem, ha nincs Casco, akkor úgy jártál.  :hmmmm:
Vagy mehetsz pereskedni, bizonyítandó, hogy a fa korhadt volt-e, illetve valóban vihar volt, vagy csak szél. Szép kilátások.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61