Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 603887 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #3015 Dátum: 2016.10.28 22:24:49 »
A biztosítások egységárasak, ugyanabban az időben azonos feltételek esetén azonos az ár. Az alkuszcégek programjaiban ritkán van hiba, és azokat jól felfogott érdekükben gyorsan javítják.
Én még nem láttam különbséget alkuszcégek ajánlatai között, de az gyakran előfordult, hogy 1-1 biztosító ajánlatát nem tudták kiszámolni, ezt azonban minden esetben jelezték.
AZ ajánlatoknál kiválasztható többféle kötési, kommunkációs, adatszolgáltatási, fizetési mód, ezek díja módozatonként eltérő lehet, de minden esetben előre megszabott. Ebbe az alkuszcégek nem szólhatnak bele, ezért az áraik is egyformák, a jutalékot pedig a biztosítótól kapják, így törvényesen nincs lehetőség a visszajátszásra minden ügyfél esetében. A náluk kötött biztositások csekély jutamazását, nyeremények játékokat azonban a tv nem tiltja.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Biztosítás
« Válasz #3016 Dátum: 2016.10.28 22:25:02 »
Nekem a Netrisktől sokkal olcsóbb volt ha bementem a kiválasztott biztosítóhoz és ott kötöttem meg. Évi 5000 Ft-tal olcsóbb lett nekünk végül. Nem tudom, minden biztosítónál így van e, de nálunk mostanában 3x is így volt.
Ajánlom, hogy a Netrisket csak a sorrend felállítására használjátok.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #3017 Dátum: 2016.10.28 22:31:50 »
Nekem a Netrisktől sokkal olcsóbb volt ha bementem a kiválasztott biztosítóhoz és ott kötöttem meg. ... Ajánlom, hogy a Netrisket csak a sorrend felállítására használjátok.
Ez nagyon fura, mert akkor nincs értelme az összehasonlításnak sem, ugyanis közvetlenül a biztosítóhoz bemenve a többi is lehetne olcsóbb, akár olyan mértékben is, hogy a sorrend megváltozzon.
Az alkuszcégek kihagyásának inkább adatvédelemi ill. esetlegesen vitarendezési előnyei vannak.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Biztosítás
« Válasz #3018 Dátum: 2016.10.29 00:23:53 »
Olyasmi előfordulhat, hogyha többféle biztosításod van egy cégnél, akkor esetleg felkínál olyan kedvezményt, ami nem szerepel az alkuszok felsorolásában, és így kedvezőbb ár jön ki, mint a netes összehasonlítóban.
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #3019 Dátum: 2016.10.29 01:33:45 »
Az alkuszok oldalán vannak ilyen választható alternatívák az együttes biztosításokra és más egyéb kedvezményekre is. A biztosítók ezen ajánlattételei nyilvánosan hozzáférhetőek, és az alkusz programok ezeket használják.
Előfordulhatnak azonban egyes cégek és egyes biztosítók között, hogy külön megállapodást kötnek, pl céges flotta mellé beveszik a dolgozóit is. Ebben az esetben elképzelhetőek olyan kedvezmények/ visszatérítések amik a nagyközönség számára nem érhetőek el, ezért nem is teszik közzé. Ezen lehetőségek biztosan nem szerepelnek az alkuszi ajánlatokban.
Hasonló rendszer, mint a csoportos mobil előfizetések, vagy a banki speciális dolgozói számlacsomagok.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10715
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #3021 Dátum: 2016.11.02 14:54:22 »
"átlagos díjnövekedés mértéke várhatóan 10-12 százalékos lesz."
Nesze neked árverseny.  :devil:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10715
Biztosítás
« Válasz #3022 Dátum: 2016.11.02 15:05:08 »
A cikk azt írta 3 biztosító nem nyúlt az áraihoz.
Állítólag valamilyen levelet kellene hoznia a postásnak a biztosítótól, amiben közlik a jövő évi árat, amennyiben nem váltasz. Ha jól tudom erre valami 60 napot olvastam, annyi viszont meg már ebből az évből sincsen vissza.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #3023 Dátum: 2016.11.02 15:34:09 »
A biztosítások egységárasak, ugyanabban az időben azonos feltételek esetén azonos az ár. Az alkuszcégek programjaiban ritkán van hiba, és azokat jól felfogott érdekükben gyorsan javítják.
Én még nem láttam különbséget alkuszcégek ajánlatai között, de az gyakran előfordult, hogy 1-1 biztosító ajánlatát nem tudták kiszámolni, ezt azonban minden esetben jelezték.
AZ ajánlatoknál kiválasztható többféle kötési, kommunkációs, adatszolgáltatási, fizetési mód, ezek díja módozatonként eltérő lehet, de minden esetben előre megszabott. Ebbe az alkuszcégek nem szólhatnak bele, ezért az áraik is egyformák, a jutalékot pedig a biztosítótól kapják, így törvényesen nincs lehetőség a visszajátszásra minden ügyfél esetében. A náluk kötött biztositások csekély jutamazását, nyeremények játékokat azonban a tv nem tiltja.
Lehet, hogy ha mással együtt kötöd a kötelezőt akkor egy kicsit olcsóbb (+ az egyéb biztositás drágább), de aztán meg van kötve a kezed, nem tudsz váltani következő évben, mert más biztid is ott van.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #3024 Dátum: 2016.11.02 17:01:56 »
Az Allianz most küldte a jövő évi kötelezőt, egy jó 5000 Ft-os emeléssel díjazzák, hogy 25+ éve vagyok ügyfelük és minden biztosításom náluk van.
Ha megérkezik a RAV, akkor elköszönök tőlük   :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3025 Dátum: 2016.11.02 17:32:15 »
Az Allianz most küldte a jövő évi kötelezőt, egy jó 5000 Ft-os emeléssel díjazzák, hogy 25+ éve vagyok ügyfelük és minden biztosításom náluk van.
Ha megérkezik a RAV, akkor elköszönök tőlük   :devil:

Rendőr Autó Villogóval? ::) :D :flowers: :hug:

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #3026 Dátum: 2016.11.02 17:41:14 »
Pont most olvastam a biztosítós cikket (illetve ugyanezt, csak másik oldalon) Pompás, MKB-s vagyok, tavasszal lenne majd az évforduló... még ez is... Gondolom, azért jelez majd vmit az MKB, hogy mit kellene tennem

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Re:Biztosítás
« Válasz #3027 Dátum: 2016.11.02 19:11:22 »
A kián MKB-s volt a Casco és a kötelező is, eladtuk. Elküldtem nekik a felmondást érdekmúlás okán, egy hónapja semmit se reagáltak...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #3028 Dátum: 2016.11.02 20:06:17 »
A kián MKB-s volt a Casco és a kötelező is, eladtuk. Elküldtem nekik a felmondást érdekmúlás okán, egy hónapja semmit se reagáltak...

Ahogy hallottam, hogy tulajdonosváltás volt-van náluk és kivonulnak a GBB piacról.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Biztosítás
« Válasz #3029 Dátum: 2016.11.02 20:32:14 »
Az Allianz most küldte a jövő évi kötelezőt, egy jó 5000 Ft-os emeléssel díjazzák, hogy 25+ éve vagyok ügyfelük és minden biztosításom náluk van.
Ha megérkezik a RAV, akkor elköszönök tőlük   :devil:
Mond fel és kösd újra. Vagy ugyanannyi lesz, vagy kicsivel kevesebb. Hasonlót akartak játszani velem is.