Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 603888 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Biztosítás
« Válasz #2925 Dátum: 2016.02.05 18:26:14 »
Nekem aprilis 1. a fordulonapom, es az ev vegi hirek miatt (miszerint jelentosen novekednek a kotelezo dijak) kivancsian vartam mit hoz majd az uj ev. Aztan, miutan megcsinaltam a kalkulaciot, pozitivan csalodtam. A tavalyi evre a Camry dija az Unionnal 15.501Ft volt, most a Lexuse az Allianznal 14.820Ft. B10, egesz evre fizetve...  :clap:
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2926 Dátum: 2016.03.16 15:53:38 »
A Magyar Posta biztosító mennyire megbízható? Ez dobja most a legjobb árat, a neve utal arra, hogy tőkét is megoldják, nem úgy mint az utóbbi 2-3 év legolcsóbb kudarcai, no de mi a tapasz-nyalat?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #2927 Dátum: 2016.03.16 20:13:19 »
nekem 3éve postás a mazda biztim, nem volt dolgom velük...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2928 Dátum: 2016.03.16 21:27:53 »
Lécci koccolj már le valakit a kedvemért :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #2929 Dátum: 2016.03.16 21:50:19 »
ok,gyere elém...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2930 Dátum: 2016.03.31 14:57:46 »
Jah, multkor lerendeltem Netrisken az új biztimet. Az előzőt is rajtuk keresztül kötöttem. Feltűnt egy bepipálandó rész, miszerint intézkedni fogok az előző biztosításom lemondásáról.
Gratulálok nékik, a biztosítótól kapnak jutalékot, cserébe feltolják évi egyszer a díjakat.
Igaz a Waberert sem kell félteni, tőlük is megkaptam a csekket, hogy B1-ben mennyi lesz a díjam. Ezek szerint az éter még nem tud arról, hogy már csak egy autóm van.
A NAV-val is volt már egy köröm, miszerint autó került a nevemre, de nem fizettem be érte a vagyonszerzésit (ami nélkül nem kapok forgalmit).
No, de inkább tanulmányozom tovább az adatbázis konzisztencia teóriáját, lehet én tudom rosszul :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Biztosítás
« Válasz #2931 Dátum: 2016.03.31 16:20:35 »
Jah, multkor lerendeltem Netrisken az új biztimet. Az előzőt is rajtuk keresztül kötöttem. Feltűnt egy bepipálandó rész, miszerint intézkedni fogok az előző biztosításom lemondásáról.
Ez elvileg azért van, mert van egy határidő, amíg kötelesek lemondani helyetted. Ha jól emlékszem a fordulónap előtti 40 napon túl megteszik, de ha már az utolsó 10 napban vagy, amikor felmondható, akkor áthárítják, nehogy gond legyen később a határidőkből. Pár évvel ezelőtt gyakorlatilag az autósok fele egyszerre váltott novemberben, akkor előfordulhattak olyan nagy pillanatnyi túlterhelések, hogy emiatt bevezették ezt a 10 napos dolgot.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2932 Dátum: 2016.03.31 17:53:02 »
Ez elvileg azért van, mert van egy határidő, amíg kötelesek lemondani helyetted. Ha jól emlékszem a fordulónap előtti 40 napon túl megteszik, de ha már az utolsó 10 napban vagy, amikor felmondható, akkor áthárítják, nehogy gond legyen később a határidőkből. Pár évvel ezelőtt gyakorlatilag az autósok fele egyszerre váltott novemberben, akkor előfordulhattak olyan nagy pillanatnyi túlterhelések, hogy emiatt bevezették ezt a 10 napos dolgot.
60 napnál korábban meg nem tudod intézni. Lényeg hogy ezt is magamnak kell csinálni ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Biztosítás
« Válasz #2933 Dátum: 2016.03.31 22:43:05 »
60 napnál korábban meg nem tudod intézni.
Igen. 20 napod van rá, hogy kiszámold és eldöntsd, váltasz-e. Azért az nem olyan kevés...  ;)
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2934 Dátum: 2016.04.04 13:39:20 »
30 nap. Szóval új csavar az ügyben, telefonáltam egyet: Waberer biztosító még mindig nem tud arról, hogy Október óta nem párhuzamosan üzemeltetem a Lanciát a Corollával. Felmondani már nem fogom tudni de ez a legkevésbé érdekes.
A teendőim:
-MKB-hoz bemenni, kérni egy igazolást arról, hogy hol tartott a Corolla bónusza.
-Azzal átmenni a Wabererhez, ahol kapok új számítást, stb stb.
-A most kötött Posta biztosítás, amit Netrisken keresztül kötöttem érvénytelen lesz.
Már másodszor fordul elő a Netriskkel, hogy két biztosításom lesz párhuzamosan, múltkor elkeverték a papírt hogy lemondom az előző biztimet (akkor rögtön Novemberben végig kattintgattam mindent, de ezek szerint éppen Pély Barna volt a ügyfeles). Multkor felhív a biztosítósom hogy ő majd tud nekem hiper szuper KGFB-t az életbiztosításom mellé, majd megkérdezi hogy hányas besorolásban vagyok (már fogalmam sincs) meg mi a forgalmim azonosítója meg mikor van a fordulónap (ezekről sincs fogalmam). Ott ül a gép előtt kérdezze le, kézcsók.
Lehet legközelebb bekamuzok egy B10-et aztán kenjék a hajukra.
Szóval ezt is intézem magamnak, kevesebb macera és idegeskedés.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Biztosítás
« Válasz #2935 Dátum: 2016.04.04 15:22:06 »
Akkor félreérthető voltam. Még egyszer: 60 nappal a fordulónap előtt lehet először felmondani a régit. Ezt innentől számítva 20 - azaz a forduló előtt 40 napig megteszi helyetted a netrisk, ha az utolsó 10 napra hagyod, akkor neked kell emailben és/vagy faxon. 30 napon belül meg nem lehet felmondani.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2936 Dátum: 2016.04.04 17:11:41 »
Akkor félreérthető voltam. Még egyszer: 60 nappal a fordulónap előtt lehet először felmondani a régit. Ezt innentől számítva 20 - azaz a forduló előtt 40 napig megteszi helyetted a netrisk, ha az utolsó 10 napra hagyod, akkor neked kell emailben és/vagy faxon. 30 napon belül meg nem lehet felmondani.
Jah úgy igen.
Most már leginkább ez a rohadt inkonzisztencia zavar, amiért a szakmámban elvben fejeknek kéne hullania. Ilyesmi feladatot kiadnak egyetemen féléves beadandónak, még pár ezer Ft póteljárási csekkel átengednek. Itt meg diplomás mérnökök, fél misi feletti nettó fizuért nem képesek ezt megoldani évek óta. NAV-tól is kaptam levelet hogy nem fizettem be a vagyonszerzésit, holott anélkül nevemre sem kerül az autó, senki nem tudja milyen kategóriában vagyok, hány roncsom van stb. Pedig szerintem elég sok papírt elküldtem pár napon belül miután lezajlottak.
Szerintem kiveszek egy nap szabit, kb fél nap alatt lesz egy, a netrisknél olcsóbb ajánlatom a Waberernél, amiből le lesz vonva a 6 hónap kategória különbözet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2937 Dátum: 2016.04.04 18:45:25 »
Jah úgy igen.
Most már leginkább ez a rohadt inkonzisztencia zavar, amiért a szakmámban elvben fejeknek kéne hullania. Ilyesmi feladatot kiadnak egyetemen féléves beadandónak, még pár ezer Ft póteljárási csekkel átengednek. Itt meg diplomás mérnökök, fél misi feletti nettó fizuért nem képesek ezt megoldani évek óta. NAV-tól is kaptam levelet hogy nem fizettem be a vagyonszerzésit, holott anélkül nevemre sem kerül az autó, senki nem tudja milyen kategóriában vagyok, hány roncsom van stb. Pedig szerintem elég sok papírt elküldtem pár napon belül miután lezajlottak.
Szerintem kiveszek egy nap szabit, kb fél nap alatt lesz egy, a netrisknél olcsóbb ajánlatom a Waberernél, amiből le lesz vonva a 6 hónap kategória különbözet.

Szerintem meg egyszerűen vonzod a bajt.  És ezt nem alaptalanul írom, ismervén a bő egy év történéseit.  :D  Nem bántásból írtam, egyszerű tényközlésként.  Vedd a kezedbe a sorsod és alakítsd!
Én is adtam el autót, nem egyet, nem kettőt, meg vettem is párat, de nem zaklat a Nav, a biztosítások sínen vannak, úgy ahogy azt én elképzeltem.... Igaz a Netrisken csak kalkuláltam....  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2938 Dátum: 2016.04.04 18:53:09 »
Szerintem meg egyszerűen vonzod a bajt.  És ezt nem alaptalanul írom, ismervén a bő egy év történéseit.  :D  Nem bántásból írtam, egyszerű tényközlésként.  Vedd a kezedbe a sorsod és alakítsd!
Én is adtam el autót, nem egyet, nem kettőt, meg vettem is párat, de nem zaklat a Nav, a biztosítások sínen vannak, úgy ahogy azt én elképzeltem.... Igaz a Netrisken csak kalkuláltam.... [emoji317]
Ugye hogy ugye te is kerülöd a netrisket? NAV ot én is könnyen lezártam szerencsére. Parkoló társasággal is sikerült az önkormányzatnak adatot cserélnie.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2939 Dátum: 2016.04.11 16:53:39 »
Ma volt egy MKB-Waberer-MKB ingázásom, szerencsére jó idő van, semmi kedvem nem volt kocsiban ülni, úgyhogy Busz (HÉV)-Metró-Villamos a Dózsa György út és Szabadkikötő között.
Megpróbálom összefoglalni a történést end user szemszögből:
Történt egy gyönyörű Március 20.-ai napon, hogy beleülhettem életem első ócskavasába, egy szürke E11-be. Teltek múltak az évek, a második biztosítást alkuszon keresztül kötöttem, mivel elég jó árai voltak, 600Ft spórolás miatt nem váltottam biztosítót. Ez volt egészen tavalyi évig, ahol vagy már jelentős volt az árkülönbözet, vagy csak magyarkodni akartam és örülni 500Ft-nak, amit úgyis a kocsmában ittam el, de váltottam, 03.20.-ai fordulónappal MKB-ra, szintén alkuszon keresztül.
Majd Április 28.-án, viszonylag hirtelen felindulásból beütött a l'amore ócskavas, lett egy új vonal, párhuzamos üzemeltetés A0-ban, pár nappal később a Corolla átkerült anyám nevére, MKB-t lemondtam, megkaptam vissza a pénzem, illetve a bónusz besorolási nyilatkozatot is.
Valójában a következő történt: az MKB kötött velem egy szerződést 03.20-tól, azt próbálta felvinni a központi nyilvántartásba, ami visszajött, az előző biztosítással való ütközés miatt. Lemondásnál, ugyanezen okok miatt nem tudták felvinni  a bónuszomat sem.
És ezt bárki felé találjátok ki hogy ki jelezte! Dobpergés ... SENKI!!! :D
Jelen pillanatban az lesz, hogy MKB kitörli a biztosításomat, köt egy újat 2015.03.21-gyel, felmondja és már át is vezetheti a bónuszt, így a Waberer csinálhat új számítást stb.
Ez egy hetes procedúra lesz.
Csak hogy legyen egy anya is ezen a csavaron, van az alkuszon keresztül egy új biztosításom 2016.04.28-tól a Posta biztosítónál, amit le kéne mondani, mert maradok a Waberernél. Ezt az alkusz addig nem tudja megtenni, amíg a Waberertől nem kaptam meg a befizetési igazolást. Ennek is lesz átfutása, tehát nagy valószínűséggel 04.29-től nem lesz érvényes kötelező a Lancián (vagyis lesz, de nem) :D
Megkérdeztem az MKB ügyintézőt, hogy definiálja nekem a fordulónap fogalmát. Azt válaszolta, hogy a dolog nem egyértelmű, mert egyes biztosítók X nap éjfélig, mások X+1 nap 0 órától számolják és ezt a központi rendszerben még nem sikerült kezelni az elmúlt 3 év alatt. Sok hasonló ügyük van.
Remélem van, aki talált értékelhető információkat írásomban :)
Na megyek, mert lejárt a UPC hűség is :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer