Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6781338 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #33270 Dátum: 2015.09.27 18:37:55 »
üdv,
Nálam van egy kis kotyogásuk hosszanti irányban.
A belső csuklónál 2-3mm hossz irányú kotyogás a csukló és váltó között normális, és a belső csukló belső része is el tud mozdulni hossz irányban (3-4cm-t), hogy kiegyenlítse a hosszváltozást berugózáskor. A külső csukló miatt persze nem tud ennyit lötyögni az egész tengely, csak 1mm körül vagy az alatt, sose mértem, de érzékelhető, hogy valamennyit tud kotyogni.

Amit viszont nem tudok, normális e:
Felülről a motortérből lenyúlva megmarkolom a jobb oldal féltengelyt középen és elkezdem rángatni le fel, ilyenkor érezhetően lötyög egy kicsit és koppanást is hallani lent és fent is. Ha ezt a külső csukló közelében teszem, akkor nem mozog, de ha középen vagy minél inkább a belső csukló felé fogom meg a tengelyt és rángatom le-fel, érezhetően egyre többet mozog.
Ez normális így vajon? (azért érdekel, mert bal kanyarban hallok ütemes kattogást)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33271 Dátum: 2015.09.27 20:19:20 »
Lenne egy kérdésem hozzátok. Ma néztem a féltengelyeket és van egy kis kotyogasuk hosszanti irányba. A bal és a  jobb első keréknél is. Nálatok ez megfigyelhető?

üdv!

Teljesen normális, hogy ennyit mozog a féltengelyetek, a csuklók "holtjátéka" okozza, enélkül előfordulhatna, hogy beszorul, ami nem lenne szerencsés! :D

Kalmi:

A kattogást kanyarban a féltengelycsukló "kehelyben" levő részének kopása, berágódása okozza, ahol a golyók futnak benne.
Szétesni nem fog, de a hang erejének intenzitásával arányosan erősödjön benned az elhatározás, hogy cseréled a csuklót ;)

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #33272 Dátum: 2015.09.28 07:12:56 »
A kattogást kanyarban a féltengelycsukló "kehelyben" levő részének kopása, berágódása okozza, ahol a golyók futnak benne.
Szétesni nem fog, de a hang erejének intenzitásával arányosan erősödjön benned az elhatározás, hogy cseréled a csuklót ;)
Az elhatározás megvan bennem, mióta először meghallottam (beszereztem külső csukló készletet, féltengely lehúzó szerszámot, bilincs fogót, MOS2 zsírt stb is), csak amiatt vagyok bizonytalan, hogy melyik csuklót is kellene cserélni.
Tettem fel diktafont a féltengely közelébe és a jobb oldalon elég közvetlenül hallani a hangot. (A bal oldalinál nem vett fel semmi rendellenest -igaz olyankor én sem hallottam-).
Már csak abban vagyok bizonytalan, hogy melyik csukló is lehet, a külső vagy a belső. A belső csuklónak sokkal nagyobb a radiális irányú mozgása, a külsőnek szinte nincs is. (próbáltam középen és félig kitekert helyzetben is le fel rángatni a tengelyt).

Hangok:
Kitolatás jobbra, elég csúnya hangja van a váltónak minden tolatáskor. Tudom, hogy a búgó hang az egyenes fogazás miatt normális, de néhány hónapja figyeltem fel az ütemesen erősödő gyengülő zizegő-zugó hangra, ami nem tetszik. Olaj van benne amíg kell, nem tudom összefügg e a féltengely hibával?
https://www.dropbox.com/s/ftygi8r7moknag3/%28L%29%20Start%20Engine%20%2B%20Reverse%20Right%20Turn.mp3?dl=0
https://www.dropbox.com/s/dzufsc146z02bh9/%28R%29%20Reverse%20Right%20Turn.mp3?dl=0
Egyébként tök mindegy, hogy merre tolatok, egyenesen is ugyanilyen hangja van.

Lassítás és balra fordulás a garázsban kis gázzal:
https://www.dropbox.com/s/n98suitmry3nf6j/%28R%29%20Slow%20Down%20%2B%20Left%20Turn.mp3?dl=0

STOP táblától balra kifordulás közepes/nagy gáz:
https://www.dropbox.com/s/56ptnp0fjknzjgu/%28R%29%20Left%20Turn%20and%20Acceleration%20from%20a%20Stop%20Sign.mp3?dl=0

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #33273 Dátum: 2015.09.28 19:35:25 »
üdv!

Teljesen normális, hogy ennyit mozog a féltengelyetek, a csuklók "holtjátéka" okozza, enélkül előfordulhatna, hogy beszorul, ami nem lenne szerencsés! :D


Nem is vettem észre, hogy az előző hozzászólásban is ez volt a téma. Köszi a megerősítést, nekem azért volt furcsa mert más autókat is néztem, de azokon nem volt semmi mozgása a féltengelynek (pl. Corolla E12).
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #33274 Dátum: 2015.10.03 15:48:15 »
A kattogást kanyarban a féltengelycsukló "kehelyben" levő részének kopása, berágódása okozza, ahol a golyók futnak benne.
Szétesni nem fog, de a hang erejének intenzitásával arányosan erősödjön benned az elhatározás, hogy cseréled a csuklót ;)
Megnéztem aknából a kocsit.
A csuklók passzentosnak tűnnek (nem kotyog a belseje a kehelyben), viszont a belső csukló külső kehely része le-fel tud mozogni, vagyis el tud fordulni egy, a váltóban lévő képzeletbeli pont körül.
A jobb csukló +/- 1mm-t a bal kb +/- 1.5-2mm-t. Ezek szemmértékkel vannak saccolva, de látható és érezhető az elmozdulás és az is, hogy a bal oldali jobban mozog.
Ez normális így?

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #33275 Dátum: 2015.10.05 14:40:46 »
Tisztelet!

Kormányművet tervezek cserélni holnap a Karinában. Csinált -e már ilyet valaki innen? A kérdés az lenne, hogy a két oldalsó motortartó bak megtartja -e biztonsággal a motort? Fellógatni nem tudom, ha pedig az aknában aládúcolok, akkor elég körülményesen férnék el.
A Celicában tudom, hogy megtartja, de itt még nem próbáltam és minden leírásban az szerepel, hogy vegyem le a terhet. De engem a gyakorlat érdekel, hogy kipufogó és első-hátsó bakok nélkül történhet -e bármi para.

Köszönöm!
Máté

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33276 Dátum: 2015.10.06 00:17:23 »
Csak nyugodtan! ;)

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #33277 Dátum: 2015.10.06 07:09:39 »
Tenksz!  :flowers:
Azt tudni lehet vajh, hogy súlyra mennyi lehet a bölcső? Nem találok erre sehol infót...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33278 Dátum: 2015.10.06 12:26:50 »
üdv!

Inkább kétemberes vagy ha úgy engeded le lassan emelővel, esetleg!  :)

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Carina
« Válasz #33279 Dátum: 2015.10.06 12:48:22 »
Tenksz!  :flowers:
Azt tudni lehet vajh, hogy súlyra mennyi lehet a bölcső? Nem találok erre sehol infót...

Elbírtam egyedül is aknából, igaz az egyik nagy bölcsőcsavart is el tudtam "tépni" kivételkor, bár kicsit elvékonyította a rozsda a csavar feje alatti 1-2 cm-t.
A másiknak a feje "mihálylott" meg, így két gyári új állta a helyét!

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #33280 Dátum: 2015.10.06 17:55:24 »
Asszem inkább kiadom bérmunkába, túl nagy szívásnak tűnik ez otthonra.  :innocent: :)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33281 Dátum: 2015.10.07 00:13:29 »
Amúgy szabad tudni a részleteket?
Miért cseréled és mi kerül be, mi helyett?

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #33282 Dátum: 2015.10.07 19:39:31 »
Semmi extra, csak folyik belőle az olaj, úgyhogy szereztem egy ugyanolyan japán bontottat, amit felújíttattam, az kerül be helyette. Ugyanez a szervópumpával is, mert az is ereszt, meg szerintem hülye hangot is hallat hidegen.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33283 Dátum: 2015.10.08 08:05:25 »
Értelek!
Pontosan hol folyik belőle? Felújítás alatt a szimeringcserét érted vagy komolyabbat?

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #33284 Dátum: 2015.10.08 15:25:04 »
Elküldtem egy felújítóműhelybe, aztán csináljanak belőle egy újat, ha valamit csinálunk, csináljuk rendesen. :) Kicseréltek minden tömítést, új összekötők, gömbfejek, porvédők, felpolíroztak ezt-azt, szivattyúban is minden tömítés és csapágy új. Több, mint 70E ft volt, plusz most jön a beépítés, továbbra is jól jár minden autó, ami valaha is hozzám kerül, én meg hülye vagyok. :)