Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 621732 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1485 Dátum: 2013.05.31 11:37:09 »
Miközben más gyártók ennél jóval etikusabban járnak el ezen a téren.

EZ böki a csőrömet.
Én ekkora üzleti szegmensben, mint az autógyártás, óvatosan bánnék az X, Y gyártó etikus jelzővel. Ott is a pénz diktál és az etikát olyan esetekben hozzák elő, amikor valaki nem tudja kihasználni a szabályok adta lehetőségeket, míg piaci ellenfelei igen.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1486 Dátum: 2013.05.31 11:54:48 »
na akkor vissza  kályhához: belinkeltem egy cikket, amely szerint MINDEN gyártó adatai eltérnek a valóságtól. Nem tudjuk, mi volt a mérési módszertanuk, de szerintük a toyota 15%-kal eltér a megadott értékektől, egy német prémium meg 30%-kal. Erre egyes kollegák kiakadnak, hogy milyen szemét már a bmw, mert nagyot "csal", míg a toyota csak kicsit "csal". Megjegyezném, hogy a 15% éppen olyan távol van a 30%-tól, mint a 0%-tól. HA EGYÉBKÉNT IGAZ. Aztán kikerestem a spritmonitoron, hogy a szerintem tényleg valós statisztikák szerint mit fogyaszt egy bizonyos féle bömbi, meg asszem a prius. link lejjebb. és mit mutat az eredmény? hogy nagyjából ugyanúgy 25-30%-kal eszik többet mind a kettő a gyári értéknél.
továbbá: palaczk szerint az szemétség, hogy egy gyár autója többet fogyaszt, mint a norma. Ami egyébként nyilvános és mindenkire ugyanúgy vonatkozik. erre mondom én, hogy fordítva ül a lovon: nem a gyár a hibás, hanem a norma rossz.
palaczk mester majd kijavít, ha valamit rosszul értelmeztem volna abból, amit mond. mert ugye nekem ez a szokásom  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1487 Dátum: 2013.05.31 11:57:11 »
Mégegyszer tisztelettel megkérdezem:van valakinek pontos leírása erről a mérési rendszerről, annak ellenőrizhetőségéről, zártságáról, hogy kerek-perec kijelentse, csaltak, hazudnak és nem a rendszer adta kereteken belül vannak?
 :flowers:
NEM CSALNAK!!! nincs rá szükségük. meg azért sem, mert a NEDC ciklus jogszabályban foglalt mérési módszert jelent. amit mindenki betart, mert nincs más választása. csakhogy a rendszer a végeredmény alapján nyilvánvaan rossz, mert ekkora, ráadásul különböző eltéréseket enged meg a való világban

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1488 Dátum: 2013.05.31 12:02:00 »
NEM CSALNAK!!! nincs rá szükségük. meg azért sem, mert a NEDC ciklus jogszabályban foglalt mérési módszert jelent. amit mindenki betart, mert nincs más választása. csakhogy a rendszer a végeredmény alapján nyilvánvaan rossz, mert ekkora, ráadásul különböző eltéréseket enged meg a való világban
Ennyi.  :yes:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1489 Dátum: 2013.05.31 12:09:05 »
Lehet hogy már írtam:

http://www.vezess.hu/teszt/teszt_toyota_corolla/5655/?o=3

1.6 sedan gyári fogyasztási értékei:

Város (l/100 km)   9

Lakott területen kívül (l/100 km)   5,9

Vegyes (l/100 km)   7

Saját tapasztalatom:

Város nyáron 7-8l, télen 8-11(attól függ mennyire van hideg, mennyit megyek hideg motorral rövid távokon)

országút: 5.4-6 liter, nagy átlag 5.8-5.9

vegyes: kb 7 liter (vezetem egy ideje a tankolásokat, kb 7 lityóra jön ki az átlag, télen kicsit több, nyáron kevesebb)

Akárhogy nézem, ez kb gyári adat, sőt jobb..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1490 Dátum: 2013.05.31 12:12:50 »
OK, ahogy gondoljátok  ::) ... számomra mindenesetre ez egy további érv a német márkákkal szemben, illetve a Toyota mellett. Aztán mindenki úgy magyarázza a bizonyítványt, ahogy akarja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1491 Dátum: 2013.05.31 12:27:56 »
számomra mindenesetre ez egy további érv a német márkákkal szemben, illetve a Toyota mellett.

 :) sose legyen nagyobb boldogságod  :)
Ez nem érv ez hülyeség. Ennyi erővel a világ összes reklámja ***ás és tulajdonképpen az is.
Most komolyan azon vitázunk, hogy az egyik csak kevésbé *** át a másik meg jobban. Ugyan már!
Nem ettől leszel tudatos vásárló. Hanem, ha elmész és kipróbálod őket és megméred magad, hogy melyik mit tud.
Külföldön simán odaadnak hétvégékre autókat, ott ez nem is probléma, hogy megmérd.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1492 Dátum: 2013.05.31 21:37:01 »
Ahogy már itt elhangzott, a mérési folyamat szabályozott, egységes rendelet írja elő a mérési módszereket, eszerint mér mindenki, hitelesít egy független vizsgálóintézet és ad ki típusengedélyt a hatóság, tehát csalást emlegeteni felesleges. Az eszerint mért adatokat kell megadni minden gyártónak, akik még azt is feltüntetik, milyen előírás szerint volt mérve. Hogy miért van ekkora eltérés? Én más oldalról közelítem meg. Nézzük meg, melyik gyártónak milyen járművekből áll a modellpalettája. Ha összevetjük mondjuk a cikkben említett Toyotát, Peugeot-t, stb. és a német presztízsmárkákat, akkor az előbbiek autói átlagosak nagyságilag, teljesítményileg, ezeket átlagos stílusban vezetik, míg az utóbbiak nagyobbak, erősebbek, és dinamikusabban hajtják. Én ebből magyarázom hogy miért térnek el különbözőképpen a szabványtól a valóságban. Szóval a jelenlegi mérési ciklus (NEDC) nem egészen tökéletes, 1996 óta létezik. Elég kicsi gyorsulási értékeket kell produkálni rajta, persze hogy a valóságban egy nagyobb teljesítményű kocsival jobban fognak gyorsulni, nagyobb fogyasztási értéket produkálva. A mérés nagyjából 20-25 fokon történik, lényegében hidegindítás sincs benne, télen városi használatnál naná hogy sokkal nagyobb fogyasztás jön ki. A vizsgálatra visszatérve, lehet némileg trükközni, de nem attól lesz ekkora eltérés. Összefoglalva, én csalást nem mondok senkire, a gyártóknak nem kellene ezeket a mérési eredményeket ennyire reklámozni, a jogalkotóknak meg ki kellene találni egy olyan mérési rendszert, ami jobban megközelíti a valóságot, mert másként fogja egy nagypapa az 1.0-ás Yaris gázpedálját taposni, mint egy fiatal mondjuk az LFA-t.... :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1493 Dátum: 2013.05.31 21:42:01 »
:) sose legyen nagyobb boldogságod  :)
Ez nem érv ez hülyeség. Ennyi erővel a világ összes reklámja ***ás és tulajdonképpen az is.
Most komolyan azon vitázunk, hogy az egyik csak kevésbé *** át a másik meg jobban. Ugyan már!
Nem ettől leszel tudatos vásárló. Hanem, ha elmész és kipróbálod őket és megméred magad, hogy melyik mit tud.
Külföldön simán odaadnak hétvégékre autókat, ott ez nem is probléma, hogy megmérd.
Nekem már 7 db uj autóm volt , ez volt az első amiben legalább 5 km-t probaként megtehettem, a többit még annyira se ismertem meg mielött megvettem.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1494 Dátum: 2013.05.31 22:53:00 »
Nekem már 7 db uj autóm volt , ez volt az első amiben legalább 5 km-t probaként megtehettem, a többit még annyira se ismertem meg mielött megvettem.
de azért erre ne legyél büszke  :lol:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1495 Dátum: 2013.06.01 07:57:41 »
de azért erre ne legyél büszke  :lol:
Tehetek róla, hogy nem volt rá lehetőségem :no:
(mondjuk az első kettő: Dacia meg Kispolszki volt, amiket megrendeléstől még sokáig nem láttam :D)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1496 Dátum: 2013.06.01 17:01:49 »
Tehetek róla, hogy nem volt rá lehetőségem :no:
(mondjuk az első kettő: Dacia meg Kispolszki volt, amiket megrendeléstől még sokáig nem láttam :D)
Pedig a Daciákat még aránylag gyorsan hozták  :hmmmm: ... Jó, hogy nem mondjuk 2105-ös Ladát rendeltél  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1497 Dátum: 2013.06.01 17:10:59 »
Pláne, ha kis hibásat is elfogadtál. Akkor (már meglévő előjegyzés esetén) 2-3 hét alatt megvolt az autó.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1498 Dátum: 2013.06.01 17:22:39 »
Pedig a Daciákat még aránylag gyorsan hozták  :hmmmm: ... Jó, hogy nem mondjuk 2105-ös Ladát rendeltél  :D
Befizettem én mindenre, Skodára, Ladára,Trabantra de egyiket se volt türelmem kivárni: 1-2 év után mindig visszamondtam. :D [rohog]   Aztán jött a Dacia kombi és azt 3-4 hónap után megkaptam. Jó volt, nekem semmi baja nem volt vele.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1499 Dátum: 2013.06.01 17:23:59 »
Pláne, ha kis hibásat is elfogadtál. Akkor (már meglévő előjegyzés esetén) 2-3 hét alatt megvolt az autó.
Hát max protekcióval :D
Mert csak akkor adhatták oda soron kivülieknek, ha a sorra kerültek már végkép nem vették át (mert mondjuk meg se mutatták nekik) :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.01 17:25:46 írta OldPiet »