Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 615604 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9396
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1440 Dátum: 2013.05.29 15:58:08 »
Nehezen áll össze a kép: nehogy már egy BMW-t vagy egy Mercit manipulált fogyasztási adatokkal lehessen csak eladni!. Pont ez a kategória nincs erre rászorulva.
A mérési metódus lesz a ludas.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1441 Dátum: 2013.05.29 16:01:37 »
Nehezen áll össze a kép: nehogy már egy BMW-t vagy egy Mercit manipulált fogyasztási adatokkal lehessen csak eladni!. Pont ez a kategória nincs erre rászorulva.
A mérési metódus lesz a ludas.
labiscsakl az imént leírta az egyik fő magyarázatot.

Számomra továbbra sem hibás az a mérési metódus, amely olyan tömegmárkák, mint a Toyota, a Renault vagy a PSA esetében egész jól modellezi a valóságot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1442 Dátum: 2013.05.29 16:05:34 »
az viszont szimplán nem igaz, hogy manipulálnának. azt nem lehet!!! mondom, hogy a mérési ciklus a rossz!!!
Hát ha az nem manipulálás, hogy az autó felismeri a standard teszt ciklus-t és ez alapján változtatja a működés paramétereit, akkor tényleg nem.  :surrender:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1443 Dátum: 2013.05.29 16:07:33 »
na erre azért kíváncsi lennék, honnan veszed ezt?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1444 Dátum: 2013.05.29 16:09:40 »
Ez jó kérdés, hogy hol olvastam erről, mert már régen volt. Viszont elég egyszerű megcsinálni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1445 Dátum: 2013.05.29 16:10:37 »
De van! Ezek a fogyasztasok nem csak a fogyasztoknak szolnak... A gyartoknak folyamatosan csokkenteniuk kell az autoik karosanyag kibocsatasat.
Innen nezve amugy meg inkabb felhaborito ez az egesz hazugsag. Mert bar papiron mindenki eleget tesz a kornyezetvedelmi normaknak, igazabol meg nem.
A vevok meg kvazi tesznek a katalogusban irt szamokra. En pl tesztuton neztem anno mennyit fogyasztanak a kocsik BC szerint.
A "De van..."-t nem értem, mire írtad.  :surrender: Arra utaltam, hogy egy ilyen méretű luxus limuzin sose fog 4,4 litert fogyasztani, még 6-ot sem, sőt, a 7-hez is óvatosba kell vele járni. Eleve paradoxon a 2-2,3 tonna súly, a nagy teljesítmény és az alacsony fogyasztás. Azért ezt a fizikának nem lehet megmagyarázni...

No, és erre írtam, hogy erre a fajta hazugságra nincs szüksége egy ilyen gyártónak, egy ilyen modelljénél (sem). De, aki ilyen autókat vesz, azt sem a fogyasztás fogja a legjobban érdekelni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1446 Dátum: 2013.05.29 16:11:29 »
Nehezen áll össze a kép: nehogy már egy BMW-t vagy egy Mercit manipulált fogyasztási adatokkal lehessen csak eladni!. Pont ez a kategória nincs erre rászorulva.
A mérési metódus lesz a ludas.
De akkor miért lódítanak ekkorát? És a többinél miért alacsonyabb az eltérés?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1447 Dátum: 2013.05.29 16:17:45 »
Ez jó kérdés, hogy hol olvastam erről, mert már régen volt. Viszont elég egyszerű megcsinálni.
akkor ez valszeg minden autóban már régesrég benne van, meg egyébként is nyilvános a ciklus, úgyhogy végülis mindegy, nem?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1448 Dátum: 2013.05.29 16:20:52 »
De akkor miért lódítanak ekkorát? És a többinél miért alacsonyabb az eltérés?
még mindig nem érzed úgy, hogy rossz a ciklus, ha megenged ilyen eltéréseket?  :devil:
sosem volt még veled olyan, hogy egy vizsgán rosszabb jegyet kaptál, mert "nem jó" kérdéseket húztál ki?  :devil:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1449 Dátum: 2013.05.29 16:43:20 »
akkor ez valszeg minden autóban már régesrég benne van, meg egyébként is nyilvános a ciklus, úgyhogy végülis mindegy, nem?
Már hogy volna mindegy. Ha például ha más autókat küldenek a tesztre, mint amit eladnak, a difi lehet elég nagy.
A ciklust megtaláltam itt. A gyorsítás mikéntjére viszont nem találtam előírást - pl. padló, 50%. Pedig ez se mindegy az elektromos gáz pedálok korában.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1450 Dátum: 2013.05.29 16:46:24 »
még mindig nem érzed úgy, hogy rossz a ciklus, ha megenged ilyen eltéréseket?  :devil:
sosem volt még veled olyan, hogy egy vizsgán rosszabb jegyet kaptál, mert "nem jó" kérdéseket húztál ki?  :devil:
Volt ilyen, és ez azért lehetett, mert nem készültem fel megfelelően.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1451 Dátum: 2013.05.29 17:10:11 »
Már hogy volna mindegy. Ha például ha más autókat küldenek a tesztre, mint amit eladnak, a difi lehet elég nagy.
A ciklust megtaláltam itt. A gyorsítás mikéntjére viszont nem találtam előírást - pl. padló, 50%. Pedig ez se mindegy az elektromos gáz pedálok korában.
már hogyne volna: ha mindenki csinálja, akkor nyugodtan vonjál le ugyanannyit az egyenlet mindkét oldalából és ugyanott vagyunk...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1452 Dátum: 2013.05.29 17:11:57 »
A "De van..."-t nem értem, mire írtad.  :surrender:
"Az ég világon semmi szükség nem lenne arra, hogy még ezen is hazudjanak..."

Erre irtam, hogy a szabalyozas miatt igenis van ertelme hazudniuk, mert igy tudnak csinalni csucs verziot v8-al ocsmany nagy kibocsatassal bunti nelkul   :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1453 Dátum: 2013.05.29 17:15:04 »
Volt ilyen, és ez azért lehetett, mert nem készültem fel megfelelően.
mert nem készültél fel MINDEN kérdésre, csak a többségükre. lehetett volna olyan, hogy megbuksz, meg olyan is, hogy kitűnően vizsgázol. ideális esetben minden kérdést végigkérdeznek és pontos képet adhatsz a tudásodról. csak éppen nem ez a helyzet: a vizsgán, hogy úgy mondjam, nem reprezentatív jellegű felméréssel következtetnek a tudásodra. ilyen nem reprezentatív vizsgálat a fogyasztási ciklus is, csak éppen egyesek jobban ki tudják sakkozni, hogy mik lesznek a kérdések,mások meg nem, és emiatt nagymértékben különböző jegyeket kapnak kismértékben különböző tudásra is. Na ez a gond, és ezért tartom rossznak a fogyasztási ciklust.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1454 Dátum: 2013.05.29 17:30:45 »
Továbbra is fordított logikájúnak tartom a felvetést, hogy ha a normának nem minden gyártó képes a gyakorlatban megfelelni, akkor a norma rossz  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )