Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 615641 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1410 Dátum: 2013.05.20 13:45:15 »
Szerintetek lehetseges tenyleg h egy rx 400 -as hibrid lexus varosban 9, orszaguton 7,6  es vegyesbe  8 L korul egyen?? 3300 - as benzinmotor!!!!!! :eek: :eek:
Mickey főnit kérdezd, neki ilyen van, és régebben írt be néhány tankolástól tankolásig számított átlagfogyi adatot. 7 liter eleje is volt (!) ...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1411 Dátum: 2013.05.20 16:07:02 »
Lehet, hogy nagyon jó fogyasztás jönne ki alföldön, 50 alatt csorogva, pihekönnyű gázzal - de nekem gyakorlatban mindig a dimbes-dombos jött be (=adott jobb fogyasztást), ahol a lejtőket jól meg lehet gurulni, fölfele meg legalább kap is valami terhelést a blokk, nem a BSFC gyík részén kell használni  :cool2: Persze nem a túl meredek részek (lefele veszteség keletkezik fékezés miatt), és pláne nem ott, ahol lámpa meg stop tábla van a lejtő aljában :whistling:
Biztos vannak olyan viszonylatok, ahol ez megállja a helyét. De én eddig az ellenkezőjét tapasztaltam. Konkrétan, én az alföldön tudom a legjobb átlagsebesség/fogyasztás arányt produkálni. Pl. egy ízben elautóztam az Avensissel a méhkeréki határátkelőtől Szegedig, 5.4-es átlaggal, úgy, hogy lakott területen kívül (aminek az aránya ebben a viszonylatban nagyon magas) tempomattal, 80-al mentem; lakott területen belül 60-al. Ezt az átlagfogyasztást pl. egy Pécs-Sásd-Kaposvár-Lengyeltóti-Fonyód viszonylatban szerintem csak valami eszement vánszorgással és hypermilerkedéssel tudnám összehozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1412 Dátum: 2013.05.20 16:20:25 »
Szerintetek lehetseges tenyleg h egy rx 400 -as hibrid lexus varosban 9, orszaguton 7,6  es vegyesbe  8 L korul egyen?? 3300 - as benzinmotor!!!!!! :eek: :eek:
Hibrid  :) ... Szerintem a városi 9 simán lehetséges. Az országúti 7.6 is, de ehhez, gondolom, a megengedett tempó környékén lehet csak autózni. A vegyes meg... nyilván az arányoktól függ.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1413 Dátum: 2013.05.20 16:47:49 »
Biztos vannak olyan viszonylatok, ahol ez megállja a helyét. De én eddig az ellenkezőjét tapasztaltam. Konkrétan, én az alföldön tudom a legjobb átlagsebesség/fogyasztás arányt produkálni. Pl. egy ízben elautóztam az Avensissel a méhkeréki határátkelőtől Szegedig, 5.4-es átlaggal, úgy, hogy lakott területen kívül (aminek az aránya ebben a viszonylatban nagyon magas) tempomattal, 80-al mentem; lakott területen belül 60-al. Ezt az átlagfogyasztást pl. egy Pécs-Sásd-Kaposvár-Lengyeltóti-Fonyód viszonylatban szerintem csak valami eszement vánszorgással és hypermilerkedéssel tudnám összehozni.

Szerintem azért nem kell annyira eszementül igyekezni, de tény, hogy akkor lehet nyereséget kovácsolni a felszíni formákból, ha hajlandó vagy alkalmazkodni hozzájuk sebességben. Ahogy a lejtő visz, ugye :) Ha meg erős az a lejtő, direkt jó lassabban nekikezdeni (az emelkedőn lassulva).

Ez utóbbit nem is nagyon értettem, amíg kizárólag motorral jártam, azzal a legtöbb lejtőn szabadon gurulva simán lassulok, csak kevésbé, mint síkon. A motor kihasználtságának meg direkt jó, ha emelkedőn gyorsítunk vagy tartjuk a sebességet, lefele meg szépen kigurulhatjuk. Aztán megtapasztaltam, hogy rántja le a nehéz kasznit a gravitáció a túloldalon, egyből rájöttem :D

De valóban, ha egy bizonyos átlagsebesség tartása a cél, valami egy szűk sebességi sávba kényszerít, macerás. Akkor csak egy-két lopva elkövetett szabadon gurulás marad a szerencsés szögű lejtőkön, de talán még azon is lehet nyerni egy keveset :) Ha meg tempomat van, akkor már kifejezetten rosszat tesznek a lejtős, rossz hatékonyságú részek.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1414 Dátum: 2013.05.20 19:18:04 »
Szerintetek lehetseges tenyleg h egy rx 400 -as hibrid lexus varosban 9, orszaguton 7,6  es vegyesbe  8 L korul egyen?? 3300 - as benzinmotor!!!!!! :eek: :eek:
Kihozni egy 4000cc-ből egy 1300cc-s fogyasztását? Szerintem elfogadható ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1415 Dátum: 2013.05.20 19:24:44 »
király a vidéki autózás!
lementünk egy velencei-tavi megállóval a bakonyba abba a kalandparkba a hétvégén. odalent kifogyott a benya, addig már szép csordogáló üzemben mentünk, 650 km-t kibírt egy tankkal (7.5-es fogyasztás), bár nagyrészt persze a szokásos budapesti dzsungelharc továbbra is a többség. de legalább jutott most némi kímélő üzem :D
de ami az érdekes: odalent tankoltam és visszafelé 85 körüli UTAZÓVAL jöttünk, végig klímázva, a lakott területeken annyival, amennyivel a táblák szerint lehetett. átlagsebesség: 62 km/h, fedcomp szerinti fogyasztás 90 km-re 5.2!!! aztán ma visszajöttünk, most 5.7-en áll 180 km után. eddig mindig 1-3 tizeddel többet számolt, mint a valós érték, úgyhogy elégedett vagyok  :whistling:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1416 Dátum: 2013.05.20 19:54:36 »
király a vidéki autózás!
lementünk egy velencei-tavi megállóval a bakonyba abba a kalandparkba a hétvégén. odalent kifogyott a benya, addig már szép csordogáló üzemben mentünk, 650 km-t kibírt egy tankkal (7.5-es fogyasztás), bár nagyrészt persze a szokásos budapesti dzsungelharc továbbra is a többség. de legalább jutott most némi kímélő üzem :D
de ami az érdekes: odalent tankoltam és visszafelé 85 körüli UTAZÓVAL jöttünk, végig klímázva, a lakott területeken annyival, amennyivel a táblák szerint lehetett. átlagsebesség: 62 km/h, fedcomp szerinti fogyasztás 90 km-re 5.2!!! aztán ma visszajöttünk, most 5.7-en áll 180 km után. eddig mindig 1-3 tizeddel többet számolt, mint a valós érték, úgyhogy elégedett vagyok  :whistling:
Én is kirándultam: város 150km+ Balatonig 160km autópályán  átlag 5,3, tekergés Keszthely környékén,pl. Héviz, Zalakaros cca 300km lement az átlag 4,7-re, vissza autópályám cca 4,9 + körben!! az M0-on a végén cca 900km megállt 4,7-en. Úgy látszik csak bekopott az F-es nyárigumim :innocent:
Csufár! ha nem Budapesten kéne használni talán tényleg igazad van a benzinessel :hmmmm:
Az 5,2 meg 5,7 miatt nem kéne diesel :szemez:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1417 Dátum: 2013.05.20 20:00:25 »
hát azért tegyük hozzá, hogy én nem láttam autópályát, ott 130 környéki tempóval ez a kocsi 7.5-8 körül fogyaszthat. de nem erőltetem , még matricám sincs  :devil: de azt is tegyük hozzá, hogy ez négy személlyel, közepesen sok csomaggal ment.
meg aztán a tesómmal mentünk, ő a meganéjával  4 körüli fogyasztást mért ilyen nyugdíjas tempó mellett...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1418 Dátum: 2013.05.20 20:12:06 »
hát azért tegyük hozzá, hogy én nem láttam autópályát, ott 130 környéki tempóval ez a kocsi 7.5-8 körül fogyaszthat. de nem erőltetem , még matricám sincs  :devil: de azt is tegyük hozzá, hogy ez négy személlyel, közepesen sok csomaggal ment.
meg aztán a tesómmal mentünk, ő a meganéjával  4 körüli fogyasztást mért ilyen nyugdíjas tempó mellett...
Amit írtam- a középső "tekergés" se lehetett több 4-es átlagnál ha az 5,3-as átlag lement 4,7-re ;) (de külön nem nullázgattam)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1419 Dátum: 2013.05.20 21:11:47 »
Szerintem azért nem kell annyira eszementül igyekezni, de tény, hogy akkor lehet nyereséget kovácsolni a felszíni formákból, ha hajlandó vagy alkalmazkodni hozzájuk sebességben. Ahogy a lejtő visz, ugye :) Ha meg erős az a lejtő, direkt jó lassabban nekikezdeni (az emelkedőn lassulva).

Ez utóbbit nem is nagyon értettem, amíg kizárólag motorral jártam, azzal a legtöbb lejtőn szabadon gurulva simán lassulok, csak kevésbé, mint síkon. A motor kihasználtságának meg direkt jó, ha emelkedőn gyorsítunk vagy tartjuk a sebességet, lefele meg szépen kigurulhatjuk. Aztán megtapasztaltam, hogy rántja le a nehéz kasznit a gravitáció a túloldalon, egyből rájöttem :D

De valóban, ha egy bizonyos átlagsebesség tartása a cél, valami egy szűk sebességi sávba kényszerít, macerás. Akkor csak egy-két lopva elkövetett szabadon gurulás marad a szerencsés szögű lejtőkön, de talán még azon is lehet nyerni egy keveset :) Ha meg tempomat van, akkor már kifejezetten rosszat tesznek a lejtős, rossz hatékonyságú részek.
Nem, nem úgy értettem, hogy egy bizonyos átlagsebesség tartása lenne a cél.

Hanem úgy, hogy 60-as átlagsebességhez, spórolós vezetési stílus mellett is nagyobb fogyasztás fog kijönni dimbes-dombos vidéken, mint alföldön. Vagy máshogy nézve: adott fogyasztáshoz dimbes-dombos vidéken kisebb átlagsebesség fog kijönni, mint alföldön. Magyarul alföldön jobban lehet spórolni, na :) ... legalábbis az én eddigi tapasztalataim szerint.

Igen, én is ismerem az ilyen trükköket, hogy ha tudod, hogy szép nagy lejtő jön a dombtető után, akkor az emelkedőn hagyod lelassulni az autót - utána a gravitáció majd úgyis segít visszaszerezni a lendületet. Ismerem, és ha épp spórolhatnékom van, alkalmazom is ezeket a metódusokat.

Ami az első mondatodat illeti: de-de, a Pécs-Sásd-Kaposvár-Fonyód viszonylatban, az Avensissel (2.0 benzin) eszementen igyekezni kéne az 5.4-es átlagfogyihoz. 60-65-ös utazó, lejtőkön leállított motor, meg amit akarsz... úgy talán összejönne. Alföldön ellenben? Stabil 80-as utazó, faluban 60 - és kész, ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1420 Dátum: 2013.05.20 21:13:54 »
Kihozni egy 4000cc-ből egy 1300cc-s fogyasztását? Szerintem elfogadható ...
3.300 cc az a 4000 cc :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1421 Dátum: 2013.05.20 21:15:17 »
király a vidéki autózás!
lementünk egy velencei-tavi megállóval a bakonyba abba a kalandparkba a hétvégén. odalent kifogyott a benya, addig már szép csordogáló üzemben mentünk, 650 km-t kibírt egy tankkal (7.5-es fogyasztás), bár nagyrészt persze a szokásos budapesti dzsungelharc továbbra is a többség. de legalább jutott most némi kímélő üzem :D
de ami az érdekes: odalent tankoltam és visszafelé 85 körüli UTAZÓVAL jöttünk, végig klímázva, a lakott területeken annyival, amennyivel a táblák szerint lehetett. átlagsebesség: 62 km/h, fedcomp szerinti fogyasztás 90 km-re 5.2!!! aztán ma visszajöttünk, most 5.7-en áll 180 km után. eddig mindig 1-3 tizeddel többet számolt, mint a valós érték, úgyhogy elégedett vagyok  :whistling:
Lehetsz is  :yes: ... így használva, a szívó benzinesek is partnerek a spórolásban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1422 Dátum: 2013.05.20 21:18:26 »
hát azért tegyük hozzá, hogy én nem láttam autópályát, ott 130 környéki tempóval ez a kocsi 7.5-8 körül fogyaszthat. de nem erőltetem , még matricám sincs  :devil: de azt is tegyük hozzá, hogy ez négy személlyel, közepesen sok csomaggal ment.
meg aztán a tesómmal mentünk, ő a meganéjával  4 körüli fogyasztást mért ilyen nyugdíjas tempó mellett...
Igen... minél kisebb a tempó, annál kisebb lesz a különbség is a dízel és a benzines között. A Megane így evett 4-et, de 130-nál sem evett volna bő 5 liternél többet... Ezzel szemben a tiéd - hát igen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1423 Dátum: 2013.05.21 08:05:21 »
RX400H...

Röviden, igen lehet :)

Városban, rendes tempóval valóban lehet 7-7.5 között járni.
Országúton 90 körül mondjuk 8.
Autópálya 130 mondjuk 9-10.

Ezek aránya hozza az átlagodat, nekem volt már 6.8 és 11.2 is egy teljes tanknál. :)

Télen rövid táv (5-10km) lehet zűrös, mert amíg a motor nem meleg hogy tudjon fűteni addig megy és ugye 3300ccm mint írtad... 

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1424 Dátum: 2013.05.22 14:26:26 »
Nagyon szep az rx lexus.... kovtkezo autonak gondolkozom egy hibrydben.... de a fogyi miatt lehet inkabb  egy  camry lesz... annak kicsivel kissebb a fogyija... es szep auto a is. De tegnap,ahogy me tunk a DEPECHE MODE koncertre mellettunk ment egy ilyen feher Lexus... huuuu  ha gyonyoru auto... felesegem is megjegyezte.... :clap: